Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το διαβάσατε? Καλά νέα για τους κατόχους.

 

https://gr.gizchina.com/2018/06/01/oneplus-meta-apo-parapona-epistrefei-chrisimi-leitoyrgia-sto-oneplus-6/

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το διαβάσατε? Καλά νέα για τους κατόχους.

 

https://gr.gizchina.com/2018/06/01/oneplus-meta-apo-parapona-epistrefei-chrisimi-leitoyrgia-sto-oneplus-6/

 

Mate the 10 pro be with you

 

Μακάρι αν και όταν την ενεργοποίησα με ένα module apo magisk υπήρξε σημαντικά μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας και το έβγαλα..

Link to comment
Share on other sites

Στο νέο app της winbank μπαίνει και χωρίς να κάνεις magisk hide. Στης εθνικής δεν υπήρχε ποτέ πρόβλημα.

Εγώ όλες τις εφαρμογές των τραπεζών τις έκανα hide και μετά τις ρύθμισα!

Ίσως κάποιες να έπαιζαν και χωρίς hide...... πιθανόν!

Της Πειραιώς όμως το νέο app, όσο δε περνούσα Safety net, δεν έμπαινε με τίποτα και αναγκάστικα να βάλω παλαιότερη version! Και όχι μόνο εγώ! Εκείνο το διάστημα διάβαζα από πολλούς ρουταρισμένους ότι είχαν πρόβλημα με το συγκεκριμένο app.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλες τις εφαρμογές των τραπεζών τις έκανα hide και μετά τις ρύθμισα!

Ίσως κάποιες να έπαιζαν και χωρίς hide...... πιθανόν!

Της Πειραιώς όμως το νέο app, όσο δε περνούσα Safety net, δεν έμπαινε με τίποτα και αναγκάστικα να βάλω παλαιότερη version! Και όχι μόνο εγώ! Εκείνο το διάστημα διάβαζα από πολλούς ρουταρισμένους ότι είχαν πρόβλημα με το συγκεκριμένο app.

 

Εγώ δουλεύω άλφα Πειραιώς εθνική ...κανονικά με ρουτ -magisc χωρίς hide χωρίς τπτ... Και δουλεύουν ρολόι...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την πρώτη έκδοση του elementalX που ξεκλειδώνει και το high brightness μέσα σε όλα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Στο νέο app της winbank μπαίνει και χωρίς να κάνεις magisk hide. Στης εθνικής δεν υπήρχε ποτέ πρόβλημα.
Και χωρίς ροοτ έμπειρες κανονικά. Όταν πήγαινες να πατήσεις κωδικό πληρωμής δεν σε αφήνει..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς ροοτ έμπειρες κανονικά. Όταν πήγαινες να πατήσεις κωδικό πληρωμής δεν σε αφήνει..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά σε αφήνει και με ρουτ και χωρίς hide...,!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και η nolimits με όλα τα καλούδια,aod,stereo mod,gcam,viper sound κτλ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει εταιρεια dhl, κανουν τα ελτα να είναι οι καλυτεροι στον κοσμο.για πολλοστή φορά έχω πρόβλημα μαζί τους, γυρνάει το κινητό όλη την ευρώπη πάλι. μεχρι να βγει το καλοκαιρι έχουμε ακομα δρομο

 

Capture.png

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει εταιρεια dhl, κανουν τα ελτα να είναι οι καλυτεροι στον κοσμο.για πολλοστή φορά έχω πρόβλημα μαζί τους, γυρνάει το κινητό όλη την ευρώπη πάλι. μεχρι να βγει το καλοκαιρι έχουμε ακομα δρομο

 

Capture.png

 

Leipzig ειναι , αυριο θα το εχεις αν εισαι Αθηνα (ξημερωματα θα φυγει απο εκει και Δευτερα πρωι θα ειναι Σπατα). Παρασκευη παρεληφθη απο την αποθηκη της oneplus (το shipment info received της Πεμπτης ειναι απλα η ηλεκτρονικη ετικετα που εβγαλε η oneplus, τιποτα περισσοτερο), οποτε one day delivery (Σαββατοκυριακο ειναι τζουφιο για ολες τις κουριερ, οποτε δε σε ενδιαφερει η βολτα που κανει το πακετακι), τιποτα περιεργο με την περιπτωση σου φιλε μου, απλα εκανε μια διαδρομη παραπανω που δεν επηρεαζει το χρονο παραδοσης ;)

Μετα απο τοσα χρονια εχουμε μαθει τις διαδρομες των κουριερ απ'εξω :lol:

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και η nolimits με όλα τα καλούδια,aod,stereo mod,gcam,viper sound κτλ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Την έβαλες?? Πες μας αν είναι οκ να φλασαρουμε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Leipzig ειναι , αυριο θα το εχεις αν εισαι Αθηνα (ξημερωματα θα φυγει απο εκει και Δευτερα πρωι θα ειναι Σπατα). Παρασκευη παρεληφθη απο την αποθηκη της oneplus (το shipment info received της Πεμπτης ειναι απλα η ηλεκτρονικη ετικετα που εβγαλε η oneplus, τιποτα περισσοτερο), οποτε one day delivery (Σαββατοκυριακο ειναι τζουφιο για ολες τις κουριερ, οποτε δε σε ενδιαφερει η βολτα που κανει το πακετακι), τιποτα περιεργο με την περιπτωση σου φιλε μου, απλα εκανε μια διαδρομη παραπανω που δεν επηρεαζει το χρονο παραδοσης ;)

Μετα απο τοσα χρονια εχουμε μαθει τις διαδρομες των κουριερ απ'εξω :lol:

 

δεν τους έχω εμπιστοσύνη, είναι τελείως ερασιτέχνες. έφαγα απίστευτο ξενέρωμα που το έστειλαν με αυτούς και όχι με ups. το πιο λογικό που θα γινει είναι να επιστρέψει στην 1+ γιατί τα έκαναν σκατά. με την ups πριν 3 4 μήνες για το 5+, ξεκίνησε το τρακινκ Δευτέρα και εγώ παρέλαβα Τρίτη Λευκωσία. έχω τρομερό θέμα με dhl, ειδικά Ελλάδα δεν φτάνει ποτέ τίποτα, έτυχε να περιμένω ένα μήνα για αποστολή από Γερμανία

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν τους έχω εμπιστοσύνη, είναι τελείως ερασιτέχνες. έφαγα απίστευτο ξενέρωμα που το έστειλαν με αυτούς και όχι με ups. το πιο λογικό που θα γινει είναι να επιστρέψει στην 1+ γιατί τα έκαναν σκατά. με την ups πριν 3 4 μήνες για το 5+, ξεκίνησε το τρακινκ Δευτέρα και εγώ παρέλαβα Τρίτη Λευκωσία. έχω τρομερό θέμα με dhl, ειδικά Ελλάδα δεν φτάνει ποτέ τίποτα, έτυχε να περιμένω ένα μήνα για αποστολή από Γερμανία

 

τι να πω, δεν ειχα ποτε θεμα σε παμπολλες αποστολες τοσο με dhl, οσο και με ups. Τα μονα θεματα που ειχα στο παρελθον ηταν την περιοδο εορτων (χριστουγεννα - πασχα), που λογω αυξημενου φορτου δυσκολευονται να παραδωσουν εμπροθεσμα και καμια φορα μεταθετουν για την επομενη εργασιμη την παραδοση. κατα τα αλλα δυνατες κουριερ κι οι 2...

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα,γιατί δεν εχω βάλει το recovery

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Στα forum της OnePlus πάντως, βλέπω πολύ γκρίνια για την μπαταρία (drainage στο standby και γενικώς μικρή διάρκεια), υπερθερμάνσεις, το θέμα με το speakerphone κτλ...

Γράψτε βρε παιδια εσείς οι κάτοχοι τίποτα να ξέρουμε και εμείς ..

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες...πρόβλημα με υπερθέρμανση δεν έχω δει ακόμα. Σχετικά με τη μπαταρία το κινητό βγήκε από την μπριζα εχθές το πρωί στις 9 και μέχρι τώρα είμαι με 4 ώρες και 40 λεπτά screen on time και 15% ακόμα μόνο με data ανοιχτά χωρίς wifi καθόλου...αρκετά καλά θα έλεγα.
Link to comment
Share on other sites

Στα forum της OnePlus πάντως, βλέπω πολύ γκρίνια για την μπαταρία (drainage στο standby και γενικώς μικρή διάρκεια), υπερθερμάνσεις, το θέμα με το speakerphone κτλ...

Γράψτε βρε παιδια εσείς οι κάτοχοι τίποτα να ξέρουμε και εμείς ..

Από αυτά που έγραψες μόνο το speaker θεωρώ μειονέκτημα. Δεν έχω ούτε υπερθέρμανση(1ωρα game pubg) ούτε battery drain τα βράδια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το speaker είναι απλά απαράδεκτο. Το ξέρω ότι μπορεί με dolby Atmos να βελτιωθεί αλλά δεν σκοπεύουν να περάσουν όλοι αυτό το mod. Το σύγκρινα σήμερα το το ηχείο ενός Samsung j7 κινητό 220 ευρώ...και απλά του Samsung ηταν πολύ ανώτερο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μια εβδομάδα με το κινητό. Καμία υπερθέρμανση δεν έχω παρατηρήσει. Η μπαταρία βγάζει μια μέρα. Είμαι συνέχεια με 4g,κανένα μισάωρο gps και αρκετές κλήσεις και συνολικά 5 ώρες οθόνη. Δεν ξέρω τι παραπάνω να ζητήσει κανείς από το κινητό του.

 

Εβαλα σήμερα το tempered glass. Κάθεται πραγματικά πολύ ωραία. Καλύπτει όλη την οθόνη (εκτός από το νοτς φυσικά) και σβήνει πολύ ωραία στις άκρες. Έχει τέλεια αίσθηση στο χέρι καμία σχέση με το πλαστικό φιλμ με το οποίο έρχεται το κινητο. Δυστυχώς πήρα μόνο ένα, ελπίζω να βγάλουν καμιά προσφορά να πάρω ακόμα ένα σς περίπτωση που σπάσει αυτό. Για μένα αξίζει τα λεφτά του

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πέρασα recovery, nolimits κ ex kernel.

Από τη Ron είδα ότι δεν δουλεύει το speaker mod,η gcam υπολειτουργεί και τραβάει υποδεέστερες φωτογραφίες από την μαμά εφαρμογή, τα mods που έχουν να κανουν με την ταχύτητα και μπαταρία θα πρέπει να τα δουλέψω λίγο και μετά να βγάλω συμπερασμα.

Το ίδιο και με τον kernel. Επίσης , το high brightness mod ,όντως δουλεύει,και ανεβάζει αρκετά τη φωτεινότητα της οθόνης,πάνω από το μέγιστο. Αύριο με το φως θα το δοκιμάσω να δω διαφορά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μια εβδομάδα με το κινητό. Καμία υπερθέρμανση δεν έχω παρατηρήσει. Η μπαταρία βγάζει μια μέρα. Είμαι συνέχεια με 4g,κανένα μισάωρο gps και αρκετές κλήσεις και συνολικά 5 ώρες οθόνη. Δεν ξέρω τι παραπάνω να ζητήσει κανείς από το κινητό του.

 

 

 

Εβαλα σήμερα το tempered glass. Κάθεται πραγματικά πολύ ωραία. Καλύπτει όλη την οθόνη (εκτός από το νοτς φυσικά) και σβήνει πολύ ωραία στις άκρες. Έχει τέλεια αίσθηση στο χέρι καμία σχέση με το πλαστικό φιλμ με το οποίο έρχεται το κινητο. Δυστυχώς πήρα μόνο ένα, ελπίζω να βγάλουν καμιά προσφορά να πάρω ακόμα ένα σς περίπτωση που σπάσει αυτό. Για μένα αξίζει τα λεφτά του

 

 

 

Για το ηχείο δεν μας είπες την γνώμη σου, που έχουν αρκετοί παράπονα .

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Για το ηχείο δεν μας είπες την γνώμη σου, που έχουν αρκετοί παράπονα .

 

Το ηχείο είναι δυνατό δεν έχω παράπονα. Καταλαβαίνω για ποιο λόγο γκρινιάζουν πολλοί και ίσως να έχουν δίκιο. Είναι ένα ηχειακι και ίσως είναι σε λάθος θέση. Εννοώ ότι αν παίζεις παιχνίδια το καλύπτεις πολύ εύκολα με το χέρι σου και ο ήχος πάει περίπατο. Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει. Και σε μια μικρή αίθουσα που ήμουν και έπαιξα βιντεακι καλά ακουγότανε. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις σε αυτό το θέμα.

 

Ένα άλλο πράγμα που μου φάνηκε χαζό στο κινητό είναι ότι η jack είναι στο κάτω μέρος το κινητού. Προσωπικά το θεωρώ πολύ άβολο.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα

Για αυτό το πούλησα...

Όταν στρώσει θα το ξανά πάρω το Oneplus

Πρόβλημα μεγάλο να έχω missed calls

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα όλα δουλεύουν τα apps τις τράπεζας με magisk. Μάλλον κάτι άλλο φταίει. Kατέβασε το app logact extreme και τρέξε το app που σου έχει πρόβλημα. Και στειλε μου το txt.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...