Jump to content

Κριτική καμερών κινητών v.2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α.στο πρωτο σετ 1+ το mate το βρηκα σκοτεινο λιγο και το note χωρις να καταλαβαινω το γιατι κατι σαν να εχει χασει την αντιθεση αν το λεω καλα πολυ θαμπαδα.

β.στο δευτερο 3 διαφορετικες οπτικες του ιδιου θεματος θα πω παλι το 1+ λογο του σουβερ με τα μαχαιροπηρουνα που το βλεπω καλυτερα στα ματια μου.

γ.στο τριτο τα 2 τηλεφωνα εκ κινας ειδαν το ιδιο καδρο και το note σαν να ειναι αλλη ωρα.

θα θεωρησω ως πιο κοντα στο ματι των 2 κινεζων για αυτο για αλλη μια φορα λογο οτι βλεπω λιιιιιγα παραπανω πραγματακια στο καγγελο δρομο και παρτερι θα την δωσω ξανα στο 1+ .

 

το ερωτημα μου ειναι στις α και γ το note τι κανει;

και ενα ακομα το ματι τι εβλεπε;ειδικα στην γ ;οτι οι κινεζοι η το note;

 

σε ευχαριστουμε για το συγκριτικο.πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

op6

40585577980_82053b1063_k.jpgop6 by Gio Stah, on Flickr

 

note8

27523543477_a8faf1bd65_k.jpgnote8 by Gio Stah, on Flickr

 

op6

28520648038_554820d0d9_k.jpgop6 by Gio Stah, on Flickr

 

note8

41670296194_c144aee5d1_k.jpgnote8 by Gio Stah, on Flickr

 

op6

27523556817_fc2dfb417d_k.jpgop6 by Gio Stah, on Flickr

 

note8

28520632318_62f50ef436_k.jpgnote8 by Gio Stah, on Flickr

 

op6

40585589170_341cc47493_k.jpgop6 by Gio Stah, on Flickr

 

note8

28520635068_2dc2056b2b_k.jpgnote8 by Gio Stah, on Flickr

 

- Το φως στον δρομο ειναι κιτρινο για ομιχλη. Πιο κοντα στα χρωματα ειναι το op. Η φωτογραφια ειναι πισω απο τζαμι.

- μεσα στο σπιτι το χρωμα του φωτος στον τοιχο ειναι κατι ενδιαμεσο απο τα δυο κινητα. Ουτε το λευκο του note ουτε το πιο κιτρινο του op. καπου στη μεση ειναι.

- το op πασχιζε να εστιασει στην πρωτη φωτογραφια

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει εμείς οι παντογνωστες για το mate 10 pro δεν μπορεί να σταθεί δίπλα ούτε σε ναυαρχίδες 5αετιας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι βραδυνες ειναι ξανα 2 διαφορετικες οπτικες και αναλογα το τι θες εσυ σαν θεατης να δεις αλλα ξανα τι ειδε πραγματικα το ματι σε αυτες ειναι κατι που θα μας απαντησει ο ανθρωπος που τις τραβηξε.

δυσκολες ολες σε σημειο να εκθεσεις τον κατασκευαστη!

εγω σαν γιωργος θα διαλεγα ολα τα σετ του 1+ .

δωσε συκριτικα στον λαο!!!!!!

επισης το 1+ για μενα κανει μπασιμο τρελλο!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το τελευταίο σετάκι στον υπολογιστή. Ο νέος σενσορας που έβαλε η OnePlus φαίνεται να κάνει πολύ καλή δουλειά. Οι φωτό είναι πολύ καλές και μου φαίνονται καλύτερες από note, αλλά εμένα ποτέ δε μου άρεσε η επεξεργασία που κάνει η samsung, ιδίως στα πρόσωπα.
Link to comment
Share on other sites

και βλεπω το iso δε το λυπαται το 1+ το δινει απλοχερα και να πεις οτι βγαζει παραπανω θορυβο;τον ιδιο ακριβως με το note.

ωραια πραγματα,μπραβο 1+ .

Link to comment
Share on other sites

παιδια γραφω τερμα κατω στις φωτογραφιες μερικες παρατηρησεις αλλα θα τα βαλω και εδω:

- Το φως στον δρομο ειναι κιτρινο για ομιχλη. Πιο κοντα στα χρωματα ειναι το op. Η φωτογραφια ειναι πισω απο τζαμι.

- μεσα στο σπιτι το χρωμα του φωτος στον τοιχο ειναι κατι ενδιαμεσο απο τα δυο κινητα. Ουτε το λευκο του note ουτε το πιο κιτρινο του op. καπου στη μεση ειναι.

- το op πασχιζε να εστιασει στην πρωτη φωτογραφια

 

Το oneplus τα παει παρα παρα πολυ καλα. Η φωτογραφια στα αυτοκινητα του op6 ειναι παρα πολυ κοντα σε αυτο που οντως βλεπεις. Το μονο θεμα ειναι η εστιαση που το op6 αργει σε σχεση με τα αλλα σε ολες τις συνθηκες, ακομα και σε φως. Βιντεο δεν εχω τραβηξει καθολου θα προσπαθησω μιας και δουλευω ολη μερα. Επισης θα ξανανεβασω βραδινες οταν παω καμια βολτα στην πολη, εδω δεν εχω τι αλλο να τραβηξω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γραφω τερμα κατω στις φωτογραφιες μερικες παρατηρησεις αλλα θα τα βαλω και εδω:

- Το φως στον δρομο ειναι κιτρινο για ομιχλη. Πιο κοντα στα χρωματα ειναι το op. Η φωτογραφια ειναι πισω απο τζαμι.

- μεσα στο σπιτι το χρωμα του φωτος στον τοιχο ειναι κατι ενδιαμεσο απο τα δυο κινητα. Ουτε το λευκο του note ουτε το πιο κιτρινο του op. καπου στη μεση ειναι.

- το op πασχιζε να εστιασει στην πρωτη φωτογραφια

 

Το oneplus τα παει παρα παρα πολυ καλα. Η φωτογραφια στα αυτοκινητα του op6 ειναι παρα πολυ κοντα σε αυτο που οντως βλεπεις. Το μονο θεμα ειναι η εστιαση που το op6 αργει σε σχεση με τα αλλα σε ολες τις συνθηκες, ακομα και σε φως. Βιντεο δεν εχω τραβηξει καθολου θα προσπαθησω μιας και δουλευω ολη μερα. Επισης θα ξανανεβασω βραδινες οταν παω καμια βολτα στην πολη, εδω δεν εχω τι αλλο να τραβηξω.

 

Βγαλε μερικες βραδυνες με HQ mode

Link to comment
Share on other sites

το συμερασμα απο αυτη τη φωτο ειναι οτι η Samsung πριν 2 χρονια τα ειχε κανει μανταρα στο

software.To hardware της καμερας ητανε μια χαρα.Ευτυχως βρεθηκε η gcam και απογειωσε την καμερα.

Φοβερη υλοποιηση

 

https://el.m.wiktionary.org/wiki/κωλοτούμπα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια γραφω τερμα κατω στις φωτογραφιες μερικες παρατηρησεις αλλα θα τα βαλω και εδω:

- Το φως στον δρομο ειναι κιτρινο για ομιχλη. Πιο κοντα στα χρωματα ειναι το op. Η φωτογραφια ειναι πισω απο τζαμι.

- μεσα στο σπιτι το χρωμα του φωτος στον τοιχο ειναι κατι ενδιαμεσο απο τα δυο κινητα. Ουτε το λευκο του note ουτε το πιο κιτρινο του op. καπου στη μεση ειναι.

- το op πασχιζε να εστιασει στην πρωτη φωτογραφια

 

Το oneplus τα παει παρα παρα πολυ καλα. Η φωτογραφια στα αυτοκινητα του op6 ειναι παρα πολυ κοντα σε αυτο που οντως βλεπεις. Το μονο θεμα ειναι η εστιαση που το op6 αργει σε σχεση με τα αλλα σε ολες τις συνθηκες, ακομα και σε φως. Βιντεο δεν εχω τραβηξει καθολου θα προσπαθησω μιας και δουλευω ολη μερα. Επισης θα ξανανεβασω βραδινες οταν παω καμια βολτα στην πολη, εδω δεν εχω τι αλλο να τραβηξω.

 

Αναμεσα σε galaxy S9+ και 1+6 ποιο ειναι καλυτερο? στο κομματι καμερα

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε galaxy S9+ και 1+6 ποιο ειναι καλυτερο? στο κομματι καμερα
Δεν έχω το s9+ οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. Λογικά το Samsung θα κερδίζει.

Επίσης δεν υπάρχει η επιλογή HQ mode που υπήρχε σε παλιότερο OnePlus που είχα. Τώρα το προσεξα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

gesvts ευχαριστούμε για το συγκριτικό και τον κόπο σου.. δυνατή πρόταση το op6 θα έλεγα

 

U11

auto στοκ

 

42353235252_eecec5b324_c.jpg2018-05-28_10-27-38 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Δεν χρειάζεται να φανατιζόμαστε. Οχι είναι το έναι καλύτερο όχι το άλλο καλύτερο. Σε σχέση με το Note8 έχει μικρές διαφορες. Σε χρώματα οθόνης κερδίζει το note8 100% και οι κάμερες και τον δυο είναι εξαίσιες. Kανονικά θα έπρεπε το one plus να έχει καλύτερη γιατί είναι και πιο καινούργιο μοντέλο αλλα δεν έχει. H one plus όμως έχει κάνει καλή δουλειά και η κάμερα είναι πολύ καλή για όλους. Με το note 8 είναι ισάξιες, το note όμως βγάζει καλύτερη λεπτομέρεια το βραδυ άμα αλαχτουν κάποια πράγματα. Aπό screen time βγάζουμε σχεδόν το ίδιο γιατί το Νοτε8 το έχω root και έχει και αυτο "Pure androind" με αποτέλεσμα να εχει πάρει ένα ωραίο boost στην μπαταρία. Aν δεν ήταν root θα εβγασε"1:45 ώρες λιγότερο. Tο one plus είναι ένα πολύ καλο κινητό με ωραίο support και προπάντων φθηνό. Σαν σύνολο τα έχει όλα και δεν του λείπει τίποτα. Για εμενα προσωπικά του λείπουν πολλά πράγματα που δεν έχει μέσα στο λειτουργικό γιατί είναι pure "android" pure δεν τον λες κατ εμέ. Γιατί στα pure έχουν μέσα ενσωματωμένο το 90% του xposed γιατι ειναι Pure. Αυτο παρα ειναι Pure και δεν βρίσκω λόγο να είναι τόσο clean η rom του... μάλλον για να εντυπωσιάσουν πως είναι pure όπως πάντα τεσπα. Κάτι που δεν έχει το one plus. Και που θα έπρεπε να έχει. Στο note8 λειπει μπαταρία παραπάνω. Kάνα 300-400mah.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναμεσα σε galaxy S9+ και 1+6 ποιο ειναι καλυτερο? στο κομματι καμερα

 

s9 ειναι βγάζει πολύ καλές.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

op6

27522521217_d9aefc5989_k.jpgop6 by Gio Stah, on Flickr

 

mate 10 pro

40584608840_50f93f6d31_z.jpgmate 10 by Gio Stah, on Flickr

 

note 8

28519612768_286a82fd5a_k.jpgnote8 by Gio Stah, on Flickr

 

op6

42343487862_f8f346064e_k.jpgop6 by Gio Stah, on Flickr

 

mate 10 pro

27522542927_ef54b2259f_k.jpgmate 10 by Gio Stah, on Flickr

 

note 8

42343525392_e59a98a488_k.jpgnote8 by Gio Stah, on Flickr

 

op6

28519572958_b3d79ece79_k.jpgop6 by Gio Stah, on Flickr

 

mate 10 pro

27522541487_3cffbd44d2_k.jpgmate 10 by Gio Stah, on Flickr

 

note 8

41669409064_a5d697074e_k.jpgnote8 by Gio Stah, on Flickr

 

ολα στο αυτοματο και εστιαση στα ιδια σημεια. Εκει με το πιπερι το κοκκινο πιο κοντα ειναι το mate στην πραγματικοτητα. Με το note μπορω να τραβηξω και αλλες ταυτοχρονα με το op6, με το mate οχι γιατι ειχε ερθει η κοπελα μου απο ελλαδα για λιγο και τραβηξα μολις 3 φωτο..

Κάτι δεν μου κολλάει στο note 8. Μου δίνει την εντύπωση λαδωμένου φακού.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παράκληση μην κάνουμε παράθεση ολόκληρα σεντόνια.. ειναι κουραστικό

 

κατα τ άλλα κι εγώ πιστεύω οτι δεν ειναι αυτές οι δυνατότητες του note.. κάτι δεν πήγε καλά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το note ταυτόχρονα , όποτε μπορέσω θα ξανατραβηξω και θα καθαρίσω καλά τον φακό για σιγουριά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U11

auto στοκ

 

42356529342_d180aa7692_c.jpg2018-05-28_02-34-42 by vasilis poun, on Flickr

εκπληκτική Βασίλη!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το note ταυτόχρονα , όποτε μπορέσω θα ξανατραβηξω και θα καθαρίσω καλά τον φακό για σιγουριά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αν ειναι ευκολο βγαλε με το 1+6 προσωπα σε χαμηλο φωτισμο

Θελω να δει τι επεξεργασια κανει στα προσωπα...

Link to comment
Share on other sites

εκπληκτική Βασίλη!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να εισαι καλά Νίκο.. ρίξε και συ κανα δείγμα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...