Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα. έχω το εξής πρόβλημα στο κινητό μου. όταν είμαι σε κλήση μου δεν έχω πρόσβαση στο ίντερνετ είτε είναι σε σύνδεση με wifi είτε με δεδομένα κινητής . γνωρίζεται κάτι γιαυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως αρκετοί το χρησιμοποιείτε συνεχώς σε performance mode. Στο normal σας φαίνεται αργό ή έχει κάποιο κουσούρι;
How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μια ενημέρωσης ασφαλείας, patch01. Η 10αρα ακόμα...

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Και εμένα το ίδιο λογικά είμαστε κοντά για 10 άρα

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως αρκετοί το χρησιμοποιείτε συνεχώς σε performance mode. Στο normal σας φαίνεται αργό ή έχει κάποιο κουσούρι;
Ο βασικός λόγος που το χρησιμοποιώ εγώ είναι ότι σε μερικές εφαρμογές όπως πχ το Tapatalk το scrolling με performance mode είναι βούτυρο, ενώ με το normal mode μπορεί να κάνει σπασίματα. Κατά τα άλλα δεν είχα κάποια διαφορά μεταξύ του normal mode. Σε αυτό βέβαια παίζει ρόλο και η εφαρμογή, πχ με updates σε κάποιες πλέον δεν καταλαβαίνω αισθητή διαφορά στο scrolling μεταξύ normal και performance.

Απλά, αν δοκιμάσει κάποιος performance mode, ας το αφήσει συνεχόμενα για μια εβδομάδα για να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα όσον αφορά την κατανάλωση μπαταρίας, γιατί βελτιώνεται με τη χρήση σε σχέση με τις πρώτες ημέρες.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω το εξής πρόβλημα στο κινητό μου. όταν είμαι σε κλήση μου δεν έχω πρόσβαση στο ίντερνετ είτε είναι σε σύνδεση με wifi είτε με δεδομένα κινητής . γνωρίζεται κάτι γιαυτό?

 

Το είχα εγώ και έγινε αλλαγή πλακέτας.

Αν είσαι σίγουρος πως είναι και το WiFi και δεδομένα. αν είναι μόνο 4G το πρόβλημα είναι στον παροχο, εγώ συνεχίζω να έχω αυτό το πρόβλημα, όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν έχω δεδομένα, Vodafone.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος που το χρησιμοποιώ εγώ είναι ότι σε μερικές εφαρμογές όπως πχ το Tapatalk το scrolling με performance mode είναι βούτυρο, ενώ με το normal mode μπορεί να κάνει σπασίματα. Κατά τα άλλα δεν είχα κάποια διαφορά μεταξύ του normal mode. Σε αυτό βέβαια παίζει ρόλο και η εφαρμογή, πχ με updates σε κάποιες πλέον δεν καταλαβαίνω αισθητή διαφορά στο scrolling μεταξύ normal και performance.

Απλά, αν δοκιμάσει κάποιος performance mode, ας το αφήσει συνεχόμενα για μια εβδομάδα για να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα όσον αφορά την κατανάλωση μπαταρίας, γιατί βελτιώνεται με τη χρήση σε σχέση με τις πρώτες ημέρες.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Και εγώ για το scroll smoothness βάζω το performance mode και δεν το ξανά έβγαλα ποτέ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά το τηλέφωνο αλλά δεν θυμάμαι πως μπορώ να βάλω στα εικονίδια όταν έχω μια ειδοποίηση να φαίνεται ο αριθμός
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά το τηλέφωνο αλλά δεν θυμάμαι πως μπορώ να βάλω στα εικονίδια όταν έχω μια ειδοποίηση να φαίνεται ο αριθμός

 

ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - σήματα εικονιδίων

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 10αρα σήμερα (η 161) ταυτόχρονα με νέα αναβάθμιση της cosmote...!

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με χαλάει είναι τα καινούργια εικονίδια στο bar notification, πλέον δεν γράφουν από κάτω τις λεπτομέρειες πάρα μόνο αν ανοίξω όλο το scroll.

 

Κακό αυτό γτ πολλές φορές κοιτάω σε ποιο WiFi είμαι συνδεδεμένος ή ποια συσκευή BT

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οι περισσότεροι την πήρατε τη 10αρα εγώ ακόμα, ενώ κοιτάω κάθε μέρα από την υποστήριξη και restart κάνω και το patch πήρα δεν μπορώ να καταλάβω. Από τον κωτσοβολο το είχα πάρει και έχω Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οι περισσότεροι την πήρατε τη 10αρα εγώ ακόμα, ενώ κοιτάω κάθε μέρα από την υποστήριξη και restart κάνω και το patch πήρα δεν μπορώ να καταλάβω. Από τον κωτσοβολο το είχα πάρει και έχω Vodafone

 

Ούτε εγώ την έχω πάρει, από πλαίσιο 2 sim wind

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ την έχω πάρει, από πλαίσιο 2 sim wind
Same here. Wind, πλαίσιο. Μην αγχωνεστε, θέμα ελαχίστων ημερών είναι.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οι περισσότεροι την πήρατε τη 10αρα εγώ ακόμα, ενώ κοιτάω κάθε μέρα από την υποστήριξη και restart κάνω και το patch πήρα δεν μπορώ να καταλάβω. Από τον κωτσοβολο το είχα πάρει και έχω Vodafone

 

Και γω δεν την πήρα ακόμα. Αγορασμένο από Γερμανό με Cosmote. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι θέμα ημερών. Πάντως πραγματικά αξίζει την αναμονή. Μακράν η καλύτερη έκδοσης που έχει πάρει το κινητό. Smooth fluid fast.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν θα πάρουμε το emui 10.1(αν και πιστεύω αργότερα θα το δώσει) μου φαίνεται περίεργο από τη στιγμή που έχουμε Android 10. Βέβαια το βασικότερο είναι το κινητό να είναι stable αλλά εδω μιλάμε για flagship κινητό του 2018 ενώ το Xiaomi Mi8 ίδιας χρονολογίας να ετοιμάζεται για Android 11.
Link to comment
Share on other sites

Η 10αρα πάντως 3η ημέρα που τη δουλεύω πάει μπάλα. Έκανε προσεγμένη δουλειά η Huawei. Θέλω να παρατηρήσω λίγο την κατανάλωση σε standby και τη μπαταρία γενικότερα για λίγες ημέρες και αν συνεχίσει να είναι οκ δεν βλέπω μέχρι στιγμής κανένα λόγω για hard reset.

Το ότι δεν θα πάρουμε το emui 10.1(αν και πιστεύω αργότερα θα το δώσει) μου φαίνεται περίεργο από τη στιγμή που έχουμε Android 10. Βέβαια το βασικότερο είναι το κινητό να είναι stable αλλά εδω μιλάμε για flagship κινητό του 2018 ενώ το Xiaomi Mi8 ίδιας χρονολογίας να ετοιμάζεται για Android 11.
10.1 δεν θα πάρουμε, όπως δεν πήρε το p10 την 9.1. Θα είναι μεγάλη έκπληξη. Είναι ένας τρόπος να προωθήσει τα πιο καινούργια μοντέλα. Βέβαια η σειρά honor δίνει την 10.1 σε αντίστοιχα μοντέλα. Το mi8 δεν παίζει να πάρει την 11, εδώ υπάρχουν ναυαρχίδες της που δεν έχουν πάρει πάνω από μια αναβάθμιση Android, θα δώσει τρεις? Το ότι θα πάρει miui 12 δεν συνεπάγεται και ότι θα έχει Android 11.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η 10αρα πάντως 3η ημέρα που τη δουλεύω πάει μπάλα. Έκανε προσεγμένη δουλειά η Huawei. Θέλω να παρατηρήσω λίγο την κατανάλωση σε standby και τη μπαταρία γενικότερα για λίγες ημέρες και αν συνεχίσει να είναι οκ δεν βλέπω μέχρι στιγμής κανένα λόγω για hard reset. 10.1 δεν θα πάρουμε, όπως δεν πήρε το p10 την 9.1. Θα είναι μεγάλη έκπληξη. Είναι ένας τρόπος να προωθήσει τα πιο καινούργια μοντέλα. Βέβαια η σειρά honor δίνει την 10.1 σε αντίστοιχα μοντέλα. Το mi8 δεν παίζει να πάρει την 11, εδώ υπάρχουν ναυαρχίδες της που δεν έχουν πάρει πάνω από μια αναβάθμιση Android, θα δώσει τρεις? Το ότι θα πάρει miui 12 δεν συνεπάγεται και ότι θα έχει Android 11.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Και όμως το P10 θα πάρει την 10!

 

https://www.google.com/amp/s/www.huaweicentral.com/3-year-old-huawei-p10-series-receiving-emui-10-size-update/amp/

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρει την emui10, κάποια χαρακτηριστικά της 10 όπως έξυπνη φόρτιση κλπ. Πάντως πολύ καλό το ότι το υποστηρίζει ακόμα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η 10αρα πάντως 3η ημέρα που τη δουλεύω πάει μπάλα. Έκανε προσεγμένη δουλειά η Huawei. Θέλω να παρατηρήσω λίγο την κατανάλωση σε standby και τη μπαταρία γενικότερα για λίγες ημέρες και αν συνεχίσει να είναι οκ δεν βλέπω μέχρι στιγμής κανένα λόγω για hard reset. 10.1 δεν θα πάρουμε, όπως δεν πήρε το p10 την 9.1. Θα είναι μεγάλη έκπληξη. Είναι ένας τρόπος να προωθήσει τα πιο καινούργια μοντέλα. Βέβαια η σειρά honor δίνει την 10.1 σε αντίστοιχα μοντέλα. Το mi8 δεν παίζει να πάρει την 11, εδώ υπάρχουν ναυαρχίδες της που δεν έχουν πάρει πάνω από μια αναβάθμιση Android, θα δώσει τρεις? Το ότι θα πάρει miui 12 δεν συνεπάγεται και ότι θα έχει Android 11.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Συμφωνώ πως η ποιότητα των υπηρεσιών υπερέχει της ποσότητας, το p10 να ξέρεις έχει πάρει το 9.1 και κάποιο πρόσφατο μεγάλο update διάβασα ,οπότε θεωρώ δίκαιο και για το P20 pro να πάρει το10.1.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...