Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ίδια γίνονται και στο s9,s9 plus με την διαχείριση- φροντίδα συσκευής...χάλια αυτό το powered by 360...τι το ήθελαν, φαίνεται σπονσοράρει την pie.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό τηλέφωνο της Huawei που δεν έχω δοκιμάσει και νομίζω ότι ήρθε η ώρα... Ωραια συσκευή, πληθωρική και ξεχωριστή ακόμα και σήμερα...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κάρτα Vodaphone μήπως μου έρθει το καινούριο update 195 και μου κατέβασε ένα πατσακι της Vodaphone, εγώ το δουλεύω με κάρτα cosmote και δεν έχει κατεβάσει από εκεί τίποτα, τι κάνω τώρα;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας. Αυριο γινομαι και εγω κάτοχος της εν λόγω συσκευής (πρωτη φορα παιρνω Huawei,προερχόμενος από Samsung). Πρεπει να κοιταξω κατι ιδιαίτερα στο στήσιμο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος θέμα με τον ήχο : με το που δέχομαι κλήση ή ενεργοποιώ οποιοδήποτε ήχο στη συσκευή, ακούγεται πρώτα ένας ήχος σαν "κλικ" και μετά ακούγεται ο ήχος κλήσης. Όχι ότι είναι κάτι σοβαρό προς το παρόν αλλά μου τι σπάει γτ είναι καινούρια η συσκευή... Προτάσεις για το πως (και αν) αντιμετωπίζεται?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 φορτισεις με την 9....ιδιες ρυθμισεις....ιδιες εφαρμογες....ιδια χρήση....τουλάχιστον σε μένα ή μπαταρία όπως ήδη εχω ξανά αναφέρει...τα πάει χειρότερα απ την 8.....δεν μιλάω για τραγική διαφορά αλλά σίγουρα δεν είναι καλύτερη....τι να πω.....ειδωμεν....

 

Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω μετά από 6-7 φορτίσεις. Αλλά ίσως είναι νωρίς ακόμα για ασφαλή συμπεράσματα.

 

Kαλησπέρα σας. Αυριο γινομαι και εγω κάτοχος της εν λόγω συσκευής (πρωτη φορα παιρνω Huawei,προερχόμενος από Samsung). Πρεπει να κοιταξω κατι ιδιαίτερα στο στήσιμο;

Καλοδούλευτο! Απλά βάλε την κάρτα sim για να σου έρθουν οι αναβαθμίσεις. Λίγο ψάξιμο ίσως θα έχεις με το καινούργιο "παιχνίδι" στην αρχή για να συνηθίσεις και να μάθεις το emui, δεδομένου ότι δεν είχες ξανά Huawei. Αλλά θα δεις ότι το emui είναι βολικό και αρκετά παραμετροποιήσιμο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 φορτισεις με την 9....ιδιες ρυθμισεις....ιδιες εφαρμογες....ιδια χρήση....τουλάχιστον σε μένα ή μπαταρία όπως ήδη εχω ξανά αναφέρει...τα πάει χειρότερα απ την 8.....δεν μιλάω για τραγική διαφορά αλλά σίγουρα δεν είναι καλύτερη....τι να πω.....ειδωμεν....

 

Ενεργοποιησε τα bluetooth και NFC και μετα απενεργοποιησε τα. Εμενα το Bluetooth μου ειχε φαει σκαλωμα κι ενω το ειχα ανενεργο στο μπαταρια μετραγε χρονο ενεργο και οταν το ενεργοποιησα και το απενεργοποιησα εστρωσε.

Η 9 εχει καλυτερη αυτονομια στην αναμονη σε σχεση με την 8 και χειροτερη αυτονομια σε αναπαραγωγη βιντεο.

Ακομα κανε ενα clear cache partition και δες μηπως στρωσει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το clear cache partition πως ακριβως γίνεται; Ο μόνος καθαρισμός που του έκανα ήταν με το πρόγραμμα που είχε μέσα η 8 διαχείριση τηλεφώνου....στην 9 δεν βγάζω ούτε εγώ άκρη με τον καθαρισμό....θελω να ελπίζω πως με καμία αναβάθμιση η με τον καιρό θα ξαναστρωσει η μπαταρια.....δεν έχω τόσο μεγάλο παράπονο βέβαια....απλα βλέπω λιγάκι μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με την 8...στα θετικά μου φαίνεται ταχύτερο και πιο σμουθ.... Edited by Geodou91
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εμενα το acr λειτουργεί κανονικά ως εξής:

στις ρυθμίσεις, Πηγή ήχου: MIC Και Μορφή ηχογράφησης:mp3.

και reboot

Για δείτε το και πείτε..

Link to comment
Share on other sites

Το clear cache partition πως ακριβως γίνεται; Ο μόνος καθαρισμός που του έκανα ήταν με το πρόγραμμα που είχε μέσα η 8 διαχείριση τηλεφώνου....στην 9 δεν βγάζω ούτε εγώ άκρη με τον καθαρισμό....θελω να ελπίζω πως με καμία αναβάθμιση η με τον καιρό θα ξαναστρωσει η μπαταρια.....δεν έχω τόσο μεγάλο παράπονο βέβαια....απλα βλέπω λιγάκι μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με την 8...στα θετικά μου φαίνεται ταχύτερο και πιο σμουθ....
Για clear cache partition θα απενεργοποιήσεις το κινητό και μετά θα πατήσεις πρώτα το volume + και μετά power button. Θα τα κρατήσεις πατημένα μέχρι να σε βγάλει στο recovery menu, όπου εκεί έχει επιλογή για clear cache. Εγώ το κάνω αυτό μια στο τόσο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνο->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Ρυθμισεις->Κατω κατω "Περισσοτερα"

Εδω μεσα αν απλα κανεις αναβαθμιση απο 8 σε 9 θα εχεις τα "Λειτουργια τσεπης" και "Εικονικη κληση HD"

Αν ομως μετα την αναβαθμιση κανεις επαναφορα εργοστασιακων τοτε αυτα τα 2 εξαφανιζονται.

 

Σε μένα πάντως που έκανα αναβάθμιση και δεν έχω κάνει factory reset, στο συγκεκριμένο μενού υπάρχουν τα:

*Το κουμπί λειτουργίας τερματίζει την κλήση,

*Εικονική κλήση HD

To "Λειτουργία τσέπης" δεν υπάρχει.

Να σημειώσω ότι είμαι με την 195 και δεν ξέρω τι είχε πριν. Ίσως να άλλαξε κάτι εκεί με την τελευταία αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως που έκανα αναβάθμιση και δεν έχω κάνει factory reset, στο συγκεκριμένο μενού υπάρχουν τα:

*Το κουμπί λειτουργίας τερματίζει την κλήση,

*Εικονική κλήση HD

To "Λειτουργία τσέπης" δεν υπάρχει.

Να σημειώσω ότι είμαι με την 195 και δεν ξέρω τι είχε πριν. Ίσως να άλλαξε κάτι εκεί με την τελευταία αναβάθμιση..

 

Κι εγω στο mate 10 pro τωρα που ειμαι χωρις επαναφορα τα εχω ολα αλλα αν κανω επαναφορα μενω μονο με την "το κουμπι κλησης ..."

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει πως διώχνω το patch της Vodafone; με factory reset θα φύγει;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο mate 10 pro τωρα που ειμαι χωρις επαναφορα τα εχω ολα αλλα αν κανω επαναφορα μενω μονο με την "το κουμπι κλησης ..."

Ναι αλλά εγώ δεν έχω το "Λειτουργία τσέπης" και δεν έχω κάνει επαναφορά.

Μήπως παίζει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ψάχνεται?? 43675745b16638679aa1f623201844d3.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Όχι, μια επιλογή που είχε να αυξάνεται η ένταση όταν τον έχεις στην τσέπη. Ούτε εγώ τη βρίσκω στην 195 χωρίς να έχω κάνει επαναφορά, εκτός και αν είναι κάπου καλά κρυμμένη :)

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό δεν υπήρχε ούτε στην τελευταία 8.1 και η ένταση είναι ήδη ψηλά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Υπήρχε στην 8.1. γιατί θυμάμαι ότι το είχα ενεργοποιημένο. Η ένταση αυξανόταν αυτόματα όταν χτυπούσε και ήταν στην τσέπη. Τώρα που ήταν ακριβώς δεν θυμάμαι. Προσωπικά δεν με πολύ-απασχολεί αυτή η λειτουργία, γιατί συνήθως το έχω συνδεδεμένο με ένα Honor band που έχω το οποίο δονείται όταν έχω κλήση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο και καλό selfie stick/tripod? Έχω δει της Huawei το AF15 αλλά νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι δεν είναι σταθερό πολύ όταν γίνεται τρίποδο

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο και καλό selfie stick/tripod? Έχω δει της Huawei το AF15 αλλά νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι δεν είναι σταθερό πολύ όταν γίνεται τρίποδο

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω πάρει το xiaomi 2in 1...17 euro... Μια χαρά είναι...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το xiaomi 2in 1...17 euro... Μια χαρά είναι...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ένα πλεονέκτημα που έχει και το σκέφτομαι αυτό που ανέφερα και παρέλειψα να το γράψω είναι ότι διαθέτει wireless button για να τραβάς φωτογραφίες, απλά με ενδιαφέρει να είναι και σταθερό

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ένα πλεονέκτημα που έχει και το σκέφτομαι αυτό που ανέφερα και παρέλειψα να το γράψω είναι ότι διαθέτει wireless button για να τραβάς φωτογραφίες, απλά με ενδιαφέρει να είναι και σταθερό

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να συνδέσεις τα ακουστικά και να πατήσεις το κουμπί από εκεί για λήψη φωτογραφίας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ένα πλεονέκτημα που έχει και το σκέφτομαι αυτό που ανέφερα και παρέλειψα να το γράψω είναι ότι διαθέτει wireless button για να τραβάς φωτογραφίες, απλά με ενδιαφέρει να είναι και σταθερό

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πολύ σταθερό... Ελαφρύ εύχρηστο και φτηνό

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 195 και το τελευταίο patch της cosmote και νομίζω έχω θέμα με το VoWiFi. Ενώ το volte μπαίνει σε λειτουργία ακαριαία, το VoWiFi αργεί παρά πολύ. Δεν το κάνει βέβαια πάντα, δηλαδή μερικές μπαίνει αμέσως, αλλά τις περισσότερες φορές αργεί. Στην 8.1 δεν είχα τέτοιο θέμα, μόλις έβαζα λειτουργία πτήσης και άνοιγα WiFi, το VoWiFi έμπαινε σε λειτουργία ακαριαία.

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ανάλογη συμπεριφορά?

Είναι πολύ σταθερό... Ελαφρύ εύχρηστο και φτηνό

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά, πολύ σταθερό δεν το λες. Αν σηκώσεις λίγο το κοντάρι γέρνει. Αλλά σε γενικές γραμμές είναι ΟΚ και τη δουλειά του την κάνει, ενώ βολεύει πολύ στη μεταφορά. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...