Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά για να λέμε την αλήθεια ή xiaomi έχει πόλυ καλή υποστήριξη προς τα κινητά της ειδικά με την ελληνική κοινότητα της miui..

 

Αλλο κοινοτητα αλλο η ιδια η εταιρεια. Υπαρχουν κοινοτητες για Huawei που βγαζουν με καθε update roms που ειναι prerooted, tweaked, prexposed, debloated αλλα δεν ειναι στα ελληνικα και οι καλες ειναι στα κινεζικα για τις κινεζικες συσκευες.

 

 

Εκανα rollback σε 8 και στα καπακια μεσω HiSuite στην 9. Στο erecovery παλι package ifo fail λεει. Μαλλον θα φτιαξει σε μελλοντικο update μαζι με το ξεκλειδωμα OEM.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Εμφαν. διεργασιων συστηματος->Προγραμμα διαχειρισης ληψεων->Διαχειριση ειδοποιησεων->Σε εξελιξη->Παρουσιαση στη γραμμη καταστασης->Ενεργο

 

Βοηθαμε και τα τρολλς

 

ενεργό το έχω... αλλιώς δε θα ρώταγα εδώ :P

 

* τρολλ εγω? :lol:

 

ευχαριστω παντως να εισαι καλα..! χρονια πολλα και καλες γιορτες...! :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Πέρασα χθες την 9 με ΟΤΑ. Η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα ή είναι ιδέα μου? Βέβαια μια μέρα πέρασε και μπορεί να μην έστρωσε. Επίσης, το scrolling (ιδίως σε σκούρο φόντο) μου φαίνεται κάπως διαφορετικό. Σαν να μην είναι τόσο smooth. Ή τα μάτια μου πλέον κάνουν παιχνίδια κ χρειάζομαι καινούργια γυαλιά

Link to comment
Share on other sites

καμια σχέση με την 161.. η κάμερα στην 9 δεν κανει oversharpering.. πραγματικά θα πάθεις πλακα μόλις δεις την κάμερα στην 9

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

με τρολλαρεις;;; σοβαρά θελω απάντηση πανω σε αυτό θα βγαλω βίντεο για ποιο αναλυτικά εχω κανει και factory reset και ειμαι τωρα στην 161..

 

 

 

αν είναι κάποιο software bug δεν με πειράζει αλλα μην ειναι τωρα hardware και τρεχω στo service..

Οχι δεν τρολαρω έχω και εγώ miband2 με ελληνικό fw

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχαμε και εμείς εδώ τέτοια κοινότητα! Θα απογειωνονταν η huawei!!

Αλλο κοινοτητα αλλο η ιδια η εταιρεια. Υπαρχουν κοινοτητες για Huawei που βγαζουν με καθε update roms που ειναι prerooted, tweaked, prexposed, debloated αλλα δεν ειναι στα ελληνικα και οι καλες ειναι στα κινεζικα για τις κινεζικες συσκευες.

 

 

Εκανα rollback σε 8 και στα καπακια μεσω HiSuite στην 9. Στο erecovery παλι package ifo fail λεει. Μαλλον θα φτιαξει σε μελλοντικο update μαζι με το ξεκλειδωμα OEM.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Πέρασα χθες την 9 με ΟΤΑ. Η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα ή είναι ιδέα μου? Βέβαια μια μέρα πέρασε και μπορεί να μην έστρωσε. Επίσης, το scrolling (ιδίως σε σκούρο φόντο) μου φαίνεται κάπως διαφορετικό. Σαν να μην είναι τόσο smooth. Ή τα μάτια μου πλέον κάνουν παιχνίδια κ χρειάζομαι καινούργια γυαλιά

Καλησπέρα, και εγώ έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα... Ποιος έλεγε εδώ μέσα ότι η μπαταρία είναι καλή αν όχι καλύτερη στην 9; ποιος;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Πέρασα χθες την 9 με ΟΤΑ. Η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα ή είναι ιδέα μου? Βέβαια μια μέρα πέρασε και μπορεί να μην έστρωσε. Επίσης, το scrolling (ιδίως σε σκούρο φόντο) μου φαίνεται κάπως διαφορετικό. Σαν να μην είναι τόσο smooth. Ή τα μάτια μου πλέον κάνουν παιχνίδια κ χρειάζομαι καινούργια γυαλιά

 

δεν μπορείς να πεις ακόμα γνώμη για την μπαταρία... αν το αφήσεις μια εβδομάδα στην άκρη και δεν ασχολείσαι θα στρώσει μονη της... αυτό συμβαίνει με το AI... δεν πρέπει να το σκαλίζεις πολύ.. μέχρι να σε μάθει η μπαταρία... :lol:

 

το scroll έγινε όπως πρέπει να είναι....!!!!

 

τα ματια σου μια χαρά είναι...! :p

 

χρονια πολλα.. !!

Link to comment
Share on other sites

Καλά για να λέμε την αλήθεια ή xiaomi έχει πόλυ καλή υποστήριξη προς τα κινητά της ειδικά με την ελληνική κοινότητα της miui..

 

Μπορώ να σου επιβεβαιώσω πως στα android one της είναι πιο χάλια και απο την τελευταία.

 

Η κοινώτητα όπως σου είπαν είναι εντελώς διαφορετικό κομμάτι, στις official rom της είναι χαλιά και δεν ακούει ούτε τους beta tester της.

Παθών.

 

Στο θέμα μας, όσοι δεν έχετε πάρει ακόμα αναβάθμισή είναι επειδή είναι τεράστιο το update και οι σερβερ δεν μπορούν να διαχειριστούν τον όγκο.

 

Επίσης μπορεί άλλες εταιρίες να πήραν pie (όπως και μεις άλλωστε) αλλά ούτε σε αυτούς πέταξε update, η xiaomi πχ έχει δώσει μόνο στο 10% μέχρι τώρα..

 

Οσοι βλέπουν αλλαγές στη μπαταρία καλό είναι να κάνει ρεσετ.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Μετα από πολλές σκέψεις και ερωτήσεις για πολλά μοντέλα αποφάσισα να ανεβάσω το budget και να πάρω το p20 pro.Εχω επιδότηση 160€ από Γερμανό και μου ζήτησε και γνωστός το y5 που έχει σαν δώρο ένα 80αρι οπότε θα μου βγει σύνολο στα 460€.Μπορούσα να δώσω 240€ και να πάρω το Mate 10 pro αλλά με τρελαίνει η καμερα του p20 και είναι και ευκαιρία να δώσω 460€ και να το πάρω.Υπάρχει κάτι που θα με προβληματίζει;Έχω το Meizu m6 Note οπότε δεν τίθεται θέμα να είναι πλήρης αναβάθμιση αλλά διαβάζω για το Emui ότι έχει θέματα και δεν το έχω δουλέψει ποτέ.Θα με προβληματίσει κάτι;Υπάρχει κάποιο lag οπουδήποτε ή οποιοδήποτε θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Μπάχαλο γενικά η κατάσταση. Μέχρι και το mi 8 πήρε pie
Τι εννοείς μπάχαλο? Αφού ξεκίνησε η διανομή, σε λίγες ημέρες θα έχουμε πάρει όλοι την αναβάθμιση.

Επίσης, το ζήτημα είναι να είναι bug free η rom και να δουλεύει απροβλημάτιστα και όχι να γίνονται πρόχειρο δουλειές όπως συμβαίνει με την xiaomi.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Μετα από πολλές σκέψεις και ερωτήσεις για πολλά μοντέλα αποφάσισα να ανεβάσω το budget και να πάρω το p20 pro.Εχω επιδότηση 160€ από Γερμανό και μου ζήτησε και γνωστός το y5 που έχει σαν δώρο ένα 80αρι οπότε θα μου βγει σύνολο στα 460€.Μπορούσα να δώσω 240€ και να πάρω το Mate 10 pro αλλά με τρελαίνει η καμερα του p20 και είναι και ευκαιρία να δώσω 460€ και να το πάρω.Υπάρχει κάτι που θα με προβληματίζει;Έχω το Meizu m6 Note οπότε δεν τίθεται θέμα να είναι πλήρης αναβάθμιση αλλά διαβάζω για το Emui ότι έχει θέματα και δεν το έχω δουλέψει ποτέ.Θα με προβληματίσει κάτι;Υπάρχει κάποιο lag οπουδήποτε ή οποιοδήποτε θέμα;
Αν δεν έχεις θέμα με το budget προχώρα άφοβα. Κανένα πρόβλημα δεν έχει το emui, από τα πιο bug free λειτουργικά. Το emui θα το συνηθίσεις.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καμια σχέση με την 161.. η κάμερα στην 9 δεν κανει oversharpering.. πραγματικά θα πάθεις πλακα μόλις δεις την κάμερα στην 9

 

.

 

ανέβασε καναδυο δείγματα να δούμε την βελτίωση.. να φαίνονται τα exif

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Μετα από πολλές σκέψεις και ερωτήσεις για πολλά μοντέλα αποφάσισα να ανεβάσω το budget και να πάρω το p20 pro.Εχω επιδότηση 160€ από Γερμανό και μου ζήτησε και γνωστός το y5 που έχει σαν δώρο ένα 80αρι οπότε θα μου βγει σύνολο στα 460€.Μπορούσα να δώσω 240€ και να πάρω το Mate 10 pro αλλά με τρελαίνει η καμερα του p20 και είναι και ευκαιρία να δώσω 460€ και να το πάρω.Υπάρχει κάτι που θα με προβληματίζει;Έχω το Meizu m6 Note οπότε δεν τίθεται θέμα να είναι πλήρης αναβάθμιση αλλά διαβάζω για το Emui ότι έχει θέματα και δεν το έχω δουλέψει ποτέ.Θα με προβληματίσει κάτι;Υπάρχει κάποιο lag οπουδήποτε ή οποιοδήποτε θέμα;

 

κοίτα η συσκευή δεν έχει ας πούμε lag... αλλα δεν είναι και η πιο smooth εμπειρία,

 

για 460 ειναι μια χαρα...! χτυπα το...!!!

 

χρονια πολλά καλές γιορτές να έχεις...!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ανέβασε καναδυο δείγματα να δούμε την βελτίωση.. να φαίνονται τα exif

 

περιμενω ξανα την 9... :lol:

 

πηγα στην 161 :P

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

περιμενω ξανα την 9 :lol:

 

πηγα στην 161 χθες... :lol::lol::lol:

 

κατάλαβα.. ας ανεβάσει κάποιος σοβαρός δείγματα με την 9 ρε παιδιά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα.. ας ανεβάσει κάποιος σοβαρός δείγματα με την 9 ρε παιδιά
Θα ανεβάσω αύριο στο νήμα με τις φώτο φωτογραφίες με την σελφι. Πάντως τώρα στην 9 στο μάτι μου φαίνονται καθαρές και απείραχτες

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω αύριο στο νήμα με τις φώτο φωτογραφίες με την σελφι. Πάντως τώρα στην 9 στο μάτι μου φαίνονται καθαρές και απείραχτες

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έγινε:)

και αν είναι εύκολο καμιά low light

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω αύριο στο νήμα με τις φώτο φωτογραφίες με την σελφι. Πάντως τώρα στην 9 στο μάτι μου φαίνονται καθαρές και απείραχτες

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλά δεν είχες προσέξει πως με την 161 η φωτογραφίες ήτανε λες και έχει θαμπώσει η κάμερα ένα πράγμα? είχανε υπερβολικό oversharpening

 

στην 9 έχει εξαφανιστεί εντελώς πλέον μπορείς να πεις ότι η κάμερα συγκρίνετε με μια dslr....!

 

αλλα σε καμια περίπτωση δεν ξεπερνάει το pixel 3 xl.... βγήκε 1ο με την καλύτερη κάμερα σε smartphone...!!

Link to comment
Share on other sites

Πιο pixel 3 ρε μορφονιε? Ουτε στη πρωτη πενταδα δε μπηκε αυτο! Κατω και απο τα xiaomi ειναι κατω και απο τα iphone! Που το ειδες πρωτο εσυ? Καπου το ανεφεραν απλα σαν το καλυτερο μονοκαμερο απεναντι σε αλλα μονοκαμερα μονο!

Παντως η καμερα με την 9 ειναι πολυ βελτιωμενη σε low light, εκει που κανει μπαμ απο το πρωτο κλικ ειναι στο auto, το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο παντα σε βραδινες. Το ai εμενα μου φανηκε το ιδιο με πριν και το απενεργοποιησα επιτοπου στις ημερησιες, η σελφι μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Πιο pixel 3 ρε μορφονιε? Ουτε στη πρωτη πενταδα δε μπηκε αυτο! Κατω και απο τα xiaomi ειναι κατω και απο τα iphone! Που το ειδες πρωτο εσυ? Καπου το ανεφεραν απλα σαν το καλυτερο μονοκαμερο απεναντι σε αλλα μονοκαμερα μονο!

Παντως η καμερα με την 9 ειναι πολυ βελτιωμενη σε low light, εκει που κανει μπαμ απο το πρωτο κλικ ειναι στο auto, το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο παντα σε βραδινες. Το ai εμενα μου φανηκε το ιδιο με πριν και το απενεργοποιησα επιτοπου στις ημερησιες, η σελφι μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο!

 

μην κοιτάς το dxomark τι λέει... αν υπήρχε στα ελληνικά καταστήματα και μπορούσες να το συγκρίνεις απέναντι σου με το p20 pro θα καταλάβαινες τι λέω...

 

η google έχει βάλει έναν εξαιρετικό φακό που βάζει κάτω πολλά κινητά.... και όλη η μαγκιά εδώ είναι το software...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Η αλήθεια είναι ότι το Mate 10 pro που μπορώ να πάρω με 240€ είναι το απόλυτο vfm για μένα αλλά θέλω αυτή τη φορά να έχω το κάτι παραπάνω,άσε που είναι και πιο όμορφο αυτό το twilight.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Η αλήθεια είναι ότι το Mate 10 pro που μπορώ να πάρω με 240€ είναι το απόλυτο vfm για μένα αλλά θέλω αυτή τη φορά να έχω το κάτι παραπάνω,άσε που είναι και πιο όμορφο αυτό το twilight.

 

Φίλε μου με 240 πες μου που είναι να πάρω ένα να το έχω σοβαρά το λέω ψάχνω μπλε τόσο καιρό και δεν βρίσκω.

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Η αλήθεια είναι ότι το Mate 10 pro που μπορώ να πάρω με 240€ είναι το απόλυτο vfm για μένα αλλά θέλω αυτή τη φορά να έχω το κάτι παραπάνω,άσε που είναι και πιο όμορφο αυτό το twilight.
Που έχει με 250 το Mate 10 καινούργιο

Έφυγα για αγορά

Για μεταχειρισμένο δεν αξίζει μια αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις και όχι για δοκιμή

 

Για καινούργιο σφύρα μου και έφυγα (το δικό μου έπεσε από την μηχανή (παρέα με μένα) με 120 χιλιόμετρα ώρα τώρα (μνήμη του αιωνία

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι φώτο που ανέβασα προχθές είναι με την 9.

κατάλαβα.. ας ανεβάσει κάποιος σοβαρός δείγματα με την 9 ρε παιδιά

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά δεν είχες προσέξει πως με την 161 η φωτογραφίες ήτανε λες και έχει θαμπώσει η κάμερα ένα πράγμα? είχανε υπερβολικό oversharpening

 

στην 9 έχει εξαφανιστεί εντελώς πλέον μπορείς να πεις ότι η κάμερα συγκρίνετε με μια dslr....!

 

αλλα σε καμια περίπτωση δεν ξεπερνάει το pixel 3 xl.... βγήκε 1ο με την καλύτερη κάμερα σε smartphone...!!

 

Με το "τώρα" σε αυτό ήθελα να καταλήξω. Είναι πολύ καθαρές τώρα πια και απείραχτες σε σύγκριση με τις προηγούμενες εκδόσεις λογισμικού .

 

Δεν ξέρω αλλα ο αυτοματισμός της Google κάμερα δεν μου αρέσει(όσο καλό αποτέλεσμα και να κάνει το οποίο το παραδέχομαι) . Προτιμώ χίλιες φορές να παίζω λίγα λεπτά με τις ρυθμίσεις πριν τραβήξω μια φωτογραφία.

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια κάμερα με το pixel 3 δεν έχει και το xl?? Το οποίο βρίσκεται στην 8η θέση του dxo Mark.

 

Και απ ότι διαβάζω σε face to face reviews των δύο κινητών, (p20 pro vs pixel 3xl) μάλλον το pixel αγκομαχαει για να σταθεί έστω και δίπλα στην μηχανή του p. (φυσικά δεν έχω εικόνα από προσωπική εμπειρία για το pixel οπότε απλά αθροιζω τις θετικές και αρνητικές κριτικές από πηγές του ινετ στα σημεία.)

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο έγραψα στα 240€ που μπορώ να το πάρω εγώ,δυστυχώς δεν είναι κανονική τιμή..έχει 399€ στον Γερμανό και έχω επιδότηση 160€.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...