Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχει μεγαλύτερη μπαταρία το pro αλλά και μεγαλύτερη οθόνη και η σημαντικη διαφορά είναι στις κάμερες το ένα έχει 2 το pro έχει 3 και στο dxomark το απλό βγάζει βαθμολογία 102 και το pro 109 που είναι το κορυφαίο

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Τα γνωρίζω αυτά άλλα στην πράξη τι γίνεται? πχ διάβασα οτι στην μπαταρία έχουν μεγάλη διαφορά με το Pro να υπερτερεί στην φωτογραφία όμως που λένε οτι το απλό ισως κ να είναι λίγο καλύτερο τουλάχιστον στο auto.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το pro έχει amoled οθόνη ενώ το p20 ips.

Το pro είναι αδιάβροχο ενώ το p20 όχι.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που βοηθάει αυτό papadarxon??

 

Μεσα απο το erecovery μπορεις να ξαναflashaρεις την τελευταια εκδοση firmware.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποιος ο οποιος εκανε την αναβαθμιση και μετα εκανε factory reset να μας πει αν δουλευει το erecovery;

Σε περιπτωση που δεν γνωριζει τι ειναι και πως κανεις το εξης:

Απενεργοποιηση της συσκευης

Κρατας πατημενο το volume+ (up) και συνδεεις τον φορτιστη

Η συσκευη θα ενεργοποιηθει αλλα συνεχιζεις να κρατας πατημενο το volume+ (up) μεχρι να σε παει σε ενα menu που πανω λεει erecovery και θα σου εχει σαν πρωτη επιλογη "download latest firmware & recovery"

Το έκανα και μπαίνει κανονικά σε erecovery. Εγώ όμως την εχω βάλει από funky και να σημειώσω ότι εχω κάνει factory reset

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το erecovery μπορεις να ξαναflashaρεις την τελευταια εκδοση firmware.

 

Μπαίνει κανονικά erecovery και το έχουν κάνει και λευκό χρώμα το θέμα του

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μπαίνει κανονικά σε erecovery. Εγώ όμως την εχω βάλει από funky και να σημειώσω ότι εχω κάνει factory reset

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Ευχαριστω πολυ

 

Μπαίνει κανονικά erecovery και το έχουν κάνει και λευκό χρώμα το θέμα του

 

Το ειδα στο mate 10 pro οτι εγινε ασπρο, σ'ευχαριστω πολυ

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μπαίνει κανονικά σε erecovery. Εγώ όμως την εχω βάλει από funky και να σημειώσω ότι εχω κάνει factory reset

 

Στάλθηκε από P20 Pro

 

και εγώ από funkyhuawei την έχω περάσει... αλλα μου βγάζει μετά "Getting package info failed"

 

με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω ξανά την αναβάθμιση... αυτό γιατί συμβαίνει? επίσης μετά από factory reset πάντα έπαιρνα ένα μικρό update της κινητής τηλεφωνίας πλέον αυτό δεν έρχεται...!

 

επίσης μου κάνει και ένα θέμα με το playstore όταν πάω να κατεβάσω apps δεν βγάζει το download πάνω στην μπάρα...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρεται με το package fail είνσι το γνωστό bug που υπήρχε και στις εκδόσεις Beta 9.μετα από factory reset. Είνσι το πρόβλημα για το οποίο ζήτησα όσους έκαναν reset να μας ενημερώσουν. Οπότε απ ότι κατάλαβα το bug συνεχίζει να υπάρχει.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρεται με το package fail είνσι το γνωστό bug που υπήρχε και στις εκδόσεις Beta 9.μετα από factory reset. Είνσι το πρόβλημα για το οποίο ζήτησα όσους έκαναν reset να μας ενημερώσουν. Οπότε απ ότι κατάλαβα το bug συνεχίζει να υπάρχει.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Το package fail το εχω κι εγω στο mate 10 pro χωρις να κανω factory reset. Διαβασα ειναι οταν εχεις καποιο update το οποιο δεν εχει εγκριση για το region σου. Μαλλον επειδη δεν εχει ολοληρωθει η μεταβαση απο την 8 στην 9 στο region μας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και πως λύνεται αυτο;

 

Κατι λενε να γυρισεις στην 8 μεσω HiSuite και διαφορα αλλα. Εγω θα περιμενω κανα 2 εβδομαδες γιατι συνηθως την πρωτη εβδομαδα την περνουν μερικοι να γινει το test και μετα απο μια εβδομαδα την δινουν μαζικα σε πολλους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το package fail το εχω κι εγω στο mate 10 pro χωρις να κανω factory reset. Διαβασα ειναι οταν εχεις καποιο update το οποιο δεν εχει εγκριση για το region σου. Μαλλον επειδη δεν εχει ολοληρωθει η μεταβαση απο την 8 στην 9 στο region μας.

 

αυτό σκέφτηκα και εγώ... αλλα θέλω να ρωτήσω το εξής... το funkyhuawei είναι όντως έμπιστο? δεν είναι δηλαδή η firmware που έχω περάσει custom απο την ιδια την ''funkyhuawei'' γιατί όταν πέρασα την 9 έγραφε <<version funkyhuawei>>

 

ένα bug που πρόσεξα είναι ότι το bluetooth όταν το ανοίξεις συνεχίζει να μένει ανοιχτό ακόμα και όταν το απενεργοποίησης... αυτό με ξενέρωσε κάπως μπορώ να πω... και αναγκάζομαι να κάνω restart για να κλείσει... ούτε με force stop αλλάζει κατι, τι κουλό είναι αυτό...? :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγωυ που έβαλα την 9 από funky huawei δεν θα μπορώ να παρω την επόμενη αναβαθμιση; Η ota η απο funky;

 

θα παρεις κανονικα την επομενη ota... απλα κατεβασε το full update μετα..

Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω για να δούμε!!!! Τωρα δοκίμασα το Bluetooth και δουλεύει κανονικά. Σε σένα δεν ξερω γιατι το κάνει αυτό. Edited by KALTS
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει αν έρθει ΟΤΑ στα δικά μας τηλ η 9 να την περάσουμε η να περιμένουμε καμιά βδομάδα όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω?Αφού είναι original version δε πιστεύω να έχουμε θέμα ε?
Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω για να δούμε!!!! Τωρα δοκίμασα το Bluetooth και δουλεύει κανονικά. Σε σένα δεν ξερω γιατι το κάνει αυτό.

 

αν πας χρηση μπαταριας-υλικο-bluetooth γραφει χρονος ενεργης λειτουργιας ακομα και αν το κλεισω το BT αυτο γραφει εκει χρονο... :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν τέλει αν έρθει ΟΤΑ στα δικά μας τηλ η 9 να την περάσουμε η να περιμένουμε καμιά βδομάδα όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω?Αφού είναι original version δε πιστεύω να έχουμε θέμα ε?

 

το εκανα ενα check μολις τωρα... ειναι οντως επισημη αυτη απο funkyhuawei...

 

1.png

 

παω σε 161 παλι... γιατι μου κανει ναζακια με την 163... μετα θα περιμενω Ota την 9 :P

 

αν κανει το ιδιο με το BT και στην 161 τοτε θα παει στο service..!

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως μετα απο κανα 4ωρο με την 9 το κιν εχει γινει απιστευτο.. Ταχυτατο παντου.. Αλλα η τεραστια διαφορα εχει γινει στην καμερα.. Εχω μεινει με τις νυχτερινες! Χωρις night mode! 4d επιτελους ξαναδουλευει! Αυριο θα το δουλεψω και μερα να δω τι εχουν κανει με το ΑΙ.
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει αν έρθει ΟΤΑ στα δικά μας τηλ η 9 να την περάσουμε η να περιμένουμε καμιά βδομάδα όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω?Αφού είναι original version δε πιστεύω να έχουμε θέμα ε?

 

Εγώ στο Mate 10 pro την έκανα από την πρώτη. Το ότι θα περιμένω εννοούσα ότι θα περιμένω για να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως είναι θέμα server το package info failed στο erecovery. Εσύ κάνε κανονικά όταν έρθει και απόλαυσε το.

Εγώ επειδή είμαι άνθρωπος που θέλει να βοηθάει κάνω αυτές τις δοκιμές και τα πειράματα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με την 9 να τσεκαρει αυτο που ειπα γιατι ακομα και με κλειστο το bluetooth αυτο γραφει χρονο.... ουτε με force stop δεν σταματαει... θελει η συσκευη restart... ειναι bug η hardware προβλημα τωρα αυτο? το bluetooth δουλευει παντως κανονικα... αλλα απο την αρχη που ειχα παρει το κινητο δεν δουλευε ποτε σωστα με το miband 2.... ολα τα αλλα ειναι οκ...

 

χρηση μπαταριας-υλικο-bluetooth γραφει χρονος ενεργης λειτουργιας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Mate 10 pro την έκανα από την πρώτη. Το ότι θα περιμένω εννοούσα ότι θα περιμένω για να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως είναι θέμα server το package info failed στο erecovery. Εσύ κάνε κανονικά όταν έρθει και απόλαυσε το.

Εγώ επειδή είμαι άνθρωπος που θέλει να βοηθάει κάνω αυτές τις δοκιμές και τα πειράματα.

 

Να σαι καλά ρε φίλε papadarxon στο έχω ξαναπεί ότι εσύ και μερικά ακόμα άτομα κάνετε όλη την δουλειά στο νήμα συνεχίστε την πολύ καλή σας προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Με το funky huawei έρχονται κανονικά όλα τα updates ota. Δοκιμασμένο. Το πρόβλημα με το package fail είναι γνωστό bug της beta 9 ανεξάρτητα από που θα γίνει η εγκατάσταση. (μέσω ota η funky) η λύση είναι απλή μέσω οδηγιών που δίνει η funky huawei με επιστροφή στην τελευταία 8.1 και μετά εγκατάσταση της 9 ξανά. Δεν έχει να κάνει ούτε με τον τρόπο εγκατάστασης της 9 ούτε με το αν η rom έχει γίνει approved για την περιοχή χρήσης.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το funky huawei έρχονται κανονικά όλα τα updates ota. Δοκιμασμένο. Το πρόβλημα με το package fail είναι γνωστό bug της beta 9 ανεξάρτητα από που θα γίνει η εγκατάσταση. (μέσω ota η funky) η λύση είναι απλή μέσω οδηγιών που δίνει η funky huawei με επιστροφή στην τελευταία 8.1 και μετά εγκατάσταση της 9 ξανά. Δεν έχει να κάνει ούτε με τον τρόπο εγκατάστασης της 9 ούτε με το αν η rom έχει γίνει approved για την περιοχή χρήσης.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Που εμφανίζει το package fail?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με την 9 να τσεκαρει αυτο που ειπα γιατι ακομα και με κλειστο το bluetooth αυτο γραφει χρονο.... ουτε με force stop δεν σταματαει... θελει η συσκευη restart... ειναι bug η hardware προβλημα τωρα αυτο? το bluetooth δουλευει παντως κανονικα... αλλα απο την αρχη που ειχα παρει το κινητο δεν δουλευε ποτε σωστα με το miband 2.... ολα τα αλλα ειναι οκ...

 

 

 

χρηση μπαταριας-υλικο-bluetooth γραφει χρονος ενεργης λειτουργιας

Προβληματικό και σε εμένα, γυρίζω στην 8.1

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...