Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γτ προφανώς το σύστημα την βλέπει ενεργοβόρα και στην κλείνει.

Πήγαινε στην εκκίνηση εφαρμογών και βαλε να δουλεύει στο background

 

Λογικά αυτό ήταν γιατί μετά την ρύθμιση έκανα ρεστάρτ κ ξεκίνησε κανονικά, οπότε σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεσαι με τα βολτ και μιλάς για πλήρες αποφορτισεις που δεν έχουν καμία σχέση με τις μπαταρίες των κινητών, ένα κινητό στη προκειμένη το p20 pro στο 0% του όπου και θα κλείσει η μπαταρία θα έχει άλλα 400mh. αλλιώς θα είναι νεκρή.

Διάβασε λίγο σε παρακαλώ (googleαρε) για το τι σχέση έχει η τάση (που αναφέρομαι) με τις μπαταρίες γιατί αν δεν υπάρχει τάση, δεν υπάρχει ποσότητα.

Αυτό που λες ότι θα έχουν μείνει 400mAh είναι λάθος.

 

Σου είπα τα ίδια λέμε μόνο που εσύ εστιαζεις στην αποφορτιση όπου στα κινητά δεν έχει καμία σχέση, εσύ προφανώς μπερδεύεσαι με τις μνήμες και οχι με τους κύκλους, οι μπαταρίες δεν έχουν μνήμες.

 

Επίσης οι λιθιου αγαπούν λένε τις μερικές φόρτισης απο 20-80% γτ ουσιαστικά όπως σου είπα μας ξεγελάει και δεν έχει ολοκληρώσει πλήρη κύκλο και έτσι κερδίζουμε μέρες αν όμως το φορτίζω τη μέρα 2 φορές έχω καλύψει ενα κύκλο ίσως και παραπάνω πχ 2 φορές απο 20 εως 80% έχω δώσει στη μπαταρία 120% οπότε έχω κάλυψη τον ένα κύκλο και μπήκα στιν δεύτερο.

 

Όπως είπα στο φίλο καλό είναι να μη πηγαίνει τη μπαταρία σε τόσο μικρά ποσοστά 5% πχ γτ αν το σύστημα μέτρησης είναι λάθος μπορεί η μπαταρία να παίζει στα όρια της, δλδ να την αποφορτιζει ολόκληρη (αν και πολύ δύσκολο γτ οι ίδιες οι μπαταρίες κρατούν απο μόνες τους backup για να μπορούν να ξυπνούν.) οτι δλδ λες και συ.

 

Τελειώνοντας, σου είπα πως συμφωνώ με αυτά που λες, αλλά δεν ισχύουν στα κινητά, σε κανα ηλεκτρονικό τσιγάρο ναι (αν και κει οι 18650 έχουν backup)

Στα κινητά δε πρόκειται να φάει η μπαταρία ξεζούμισμα αν δουλεύει σωστά ο αλγόριθμος, και σου εξήγησα ποιος άλλος τρόπος μένει για να καταστραφεί η μπαταρία σε βάθος χρόνου όπου αυτή είναι η θερμοκρασία κάτι που πλέον στο p20 pro δεν ισχύει μιας που δεν σηκώνει θερμοκρασία η μπαταρία.

 

Οπότε αν όλα δουλεύουν σωστά στον αλγόριθμο η μπαταρία δε θα φτάσει ποτέ στα όρια της, ούτε προς τα κάτω ούτε προς τα πάνω.

 

Σου μίλησα για το super charge για να σου πω πως το super charge δεν θα ζεστάνει τη μπαταρία και η θερμοκρασία δεν θα καταστρέψει τη μπαταρία.

Είπαμε οι λιθιου δεν αγαπούν τη ζέστη.

 

Ηλεκτρονικός ήθελα να γράψω αλλά βλέπεις αυτό το swiftkey πετάει οτι θέλει.

 

 

Τα έχεις λίγο μπερδέψει και δεν καταλαβαίνεις αυτό που λέω που σου παραθέτω και παραδείγματα για αυτά και πιάνεσαι από τα παραδείγματα να πεις κάτι άλλο.

 

Εγώ απλά απάντησα στον gthebest που έλεγε ότι και να αφήνεις την μπαταρία να φτάνει στο 0% δεν υπάρχει πρόβλημα και ούτε παθαίνει τίποτα ή επηρεάζεται μακροπρόθεσμα η λειτουργία της. (που φυσικά είναι λάθος)

Το ίδιο λέω και σε εσένα και το επεκτείνω και στον αντίποδα, δηλαδή και στην πλήρη φόρτισή της και αναφέρω και παραδείγματα για αυτά.

Αν εσύ θες να πιστεύεις ότι πιστεύεις κάνε το, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Αλλά μιας και το αναφέρεις ότι ισχύει για τα 18650 ισχύει και για τις μπαταρίες των κινητών, των λάπτοπ κοκ. Το μόνο που αλλάζει είναι ο τρόπος προστασίας τους που έχει επιλέξει ο κάθε κατασκευαστής.

Και καμία μπαταρία όπως λες δεν κρατάει backup. Aπλά, εφόσον υπάρχει κάποιο κύκλωμα ασφάλειας, φροντίζει να μην αποφορτιστεί τελείως και να σταματήσει την φόρτιση όταν πρέπει.

Υπάρχουν πολλά 18650 χωρίς προστασία που "αδειάζουν" τελείως και φορτίζουν μέχρι να βράσουν αν δεν το σταματήσεις.

Εσύ μιλάς για κάποιο τελικό προιόν που βρίσκεις στα ράφια με το ανάλογο packaging ενώ εγώ μιλάω για raw cells ιόντων λιθίου και το τι ισχύει για αυτά.

 

ΥΓΔεν υπάρχει πουθενά κανένας αλγόριθμος σε κανένα cell. Είναι προσθήκες (επιπλέον κυκλώματα)για την προστασία τους. Άλλης τεχνολογίας cells (πχ NiCd) δεν έχουν γιατί δεν χρειάζονται. Αυτό πιστεύω αποδεικνύει εν ολίγοις αυτό που λέω.

 

ΥΓ2 Το τι σχέση έχουν τα βολτς και αποφορτίσεις με μια μπαταρία δεν νομίζω ότι πρέπει να είσαι ηλεκτρονικός για να το καταλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό στην έκδοση 9, οι φώτο του κινητού έχουν χτυπήσει peak.

Έφτιαξε και η ποιότητα στα 40mp. To night mode απίστευτο. Αυτα σε συνδυασμό με

το wireless desktop είναι όλα τα λεφτά.

 

ενδιαφέρον... γιατί με την 161 η φωτογραφίες της κάμερας είναι σχεδόν απαράδεκτες... χαλια χρώματα και ειδικά η νυχτερινές είναι σα να βγάζεις από ένα xiaomi... μπορώ να πω πως απαγοητευτικά από την κάμερα... με την 152 έβγαζα καταπληκτικές φωτογραφίες.. τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει αλλα με το nexus 6P βγάζω πολύ καλύτερες φωτογραφίες αυτή την στιγμή...

 

ακόμα και όταν είμαι σε ένα μέρος που έχει ελάχιστο φωτισμό η κάμερα ειδικά στο video κάνει κάτι σκιες...

Link to comment
Share on other sites

To να μην ξέρει κάποιος τι να σου απαντήσει, το έχεις σκεφτεί;

Επειδή εσύ ρώτησες αν γίνεται κάτι τι θα έπρεπε να γίνει;

Να σου απαντήσουν όλοι ότι δεν ξέρουν;

Προφανώς κανένας από όσους είναι εδώ δεν ξέρει κάποια λύση για το συγκεκριμένο θέμα και για αυτό δεν πήρες απάντηση!

 

Εσυ ομως ως τι απαντάς με αυτον τον τροπο ομως δε καταλαβαινω. Μου θέτεις 3 ερωτησεις. Θα μπορουσα και γω να ρωτησω με το ιδιο υφος.. Γιατι τετοια επιθετικοτητα γενικοτερα εδω μεσα; Ξανα ρωτω λοιπον φταίει επειδη εχουν μπει καποιοι βαλτοι και λένε τα δικα τους θα την πληρωσουν οι υπολοιποι;

Το να αναμουχλευουμε ενα θεμα οπως η μπαταρία δε βοηθαει καποιον.. Οταν σε προηγούμενες σελιδες έχει προαναφερθει το θεμα της μπαταριας και η μπαταρια στη τελικη ειναι κτηνος.

Ειχαμε κανει ολοκληρο θεμα το messenger και το πληκτρολογιο..

Και για να σου απαντησω αγαπητέ προφανως και το σκεφτηκα οτι καποιος δε ξερει.. Αλλα η σιωπη δεν ειναι απαντηση σε ενα φορουμ. Ουτε η απαντηση σου με 3 ερωτήσεις τετοιου υφους ειναι τροπος..

Link to comment
Share on other sites

Να ρυθμίσεις έτσι απλά την δόνηση δεν έχει, μόνο αν κάποια εφαρμογή μπορεί να το κάνει ή αν είσαι root. Εφαρμογή τώρα δεν ξέρω γιατί εγώ πάντα την απενεργοποιώ οπότε ή περιμένεις αν ξέρει κάποιος ή δοκιμάζεις μόνος σου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το να αναμουχλευουμε ενα θεμα οπως η μπαταρία δε βοηθαει καποιον.. Οταν σε προηγούμενες σελιδες έχει προαναφερθει το θεμα της μπαταριας και η μπαταρια στη τελικη ειναι κτηνος.

 

Με τη διαφορά όμως πως για την μπαταρία που αναφέρεις έχουμε άποψη, μπορούμε να απαντήσουμε ακόμα και αν χαλάμε 2 σελίδες γι αυτό και αφορά το κινητό μιας που αναλύεται ο τρόπος χρήσης - αυτονομίας και super charge.

 

Το οτι δεν έχει γράψει κανείς ούτε στη πρώτη σου ερώτηση, ούτε στη δεύτερη αλλά ούτε και στην επιθετική σου τριτη ερώτηση, προφανώς και δεν έχουμε να απαντήσουμε τπτ είτε απο άγνοια, είτε απο ασχετοσύνη, είτε απο γούστο.

 

Το να απαιτείς

Δηλαδη γιατι δεν έχω λάβει καμία απάντηση;

Να σου δώσουμε απάντηση και να απορείς κιόλας που δεν σου απαντάμε και λανθασμένα να το συνδέεις με 2πλα accounts , εεε αδερφέ μου μη περιμένεις και καλύτερη αντιμετώπιση...

 

 

Για να μη νιώθεις αδικημένος όμως απο μεριά μου...

Δεν ξέρω πως μπορείς να ρυθμίσεις την δόνηση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρυθμίσεις έτσι απλά την δόνηση δεν έχει, μόνο αν κάποια εφαρμογή μπορεί να το κάνει ή αν είσαι root. Εφαρμογή τώρα δεν ξέρω γιατί εγώ πάντα την απενεργοποιώ οπότε ή περιμένεις αν ξέρει κάποιος ή δοκιμάζεις μόνος σου.

 

Ευχαριστώ φιλε.. Δε νομιζω να ειμαι υπερβολικος και ουτε φυσικα περιμενω απάντηση απο ολους.

 

Απλα οπως ειχα αναφερει ειναι κατι που ειχα στo S9 και με ειχε βολεψει.

 

Καλή συνέχεια σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Συνεχίζεται το θέμα που έχω με την μπαταρια, όπου μετά το 10 % και ειδικά μετά το 6-5 % πέφτει γρήγορα και κλείνει το τηλέφωνο. Παρατήρησα επίσης ότι όταν είναι 100 % αργεί πάρα πολύ να πέσει στο 99 %. Θεωρώ ότι είναι θέμα λογισμικού και όχι μπαταρίας. Το κινητό το έχω τώρα στην κατοχή μου εδώ και 20 μέρες. Υπενθυμίζω ότι στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα δούλευε ακόμη και στο 1% κανονικά σαν να ήταν στο 100 % και έκλεινε φυσιολογικά στο 0 %

 

το ίδιο ακριβώς έκανε και σε εμενα... και μίλησα με την αντιπροσωπεία γιατί νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά... τελικά το θέμα ήτανε από το software... με μια επαναφορά έφτιαξε... πλέον κλείνει όταν πάει 2%

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου έχω κανει 2 φορες ερώτηση για την δονηση αν ρυθμιζεται καπως ή αν υπάρχει καποια εφαρμογή. Δηλαδη γιατι δεν έχω λάβει καμία απάντηση; οκ διαβαζω για 2 λογαριασμούς και εχει δημιουργηθει ενταση.. Αλλα δε καταλαβαίνω γιατι δεν υπαρχει ανταπόκριση στις ερωτησεις των υπολοιπων.. Και έχετε υπεραναλυσει τοσο τη μπαταρία του κινητού, που απλά τα σπαει.. Που να είχατε το S9 plus που ειχα εγω τι θα κανατε;;;

 

 

Εσυ ομως ως τι απαντάς με αυτον τον τροπο ομως δε καταλαβαινω. Μου θέτεις 3 ερωτησεις. Θα μπορουσα και γω να ρωτησω με το ιδιο υφος.. Γιατι τετοια επιθετικοτητα γενικοτερα εδω μεσα; Ξανα ρωτω λοιπον φταίει επειδη εχουν μπει καποιοι βαλτοι και λένε τα δικα τους θα την πληρωσουν οι υπολοιποι;

Το να αναμουχλευουμε ενα θεμα οπως η μπαταρία δε βοηθαει καποιον.. Οταν σε προηγούμενες σελιδες έχει προαναφερθει το θεμα της μπαταριας και η μπαταρια στη τελικη ειναι κτηνος.

Ειχαμε κανει ολοκληρο θεμα το messenger και το πληκτρολογιο..

Και για να σου απαντησω αγαπητέ προφανως και το σκεφτηκα οτι καποιος δε ξερει.. Αλλα η σιωπη δεν ειναι απαντηση σε ενα φορουμ. Ουτε η απαντηση σου με 3 ερωτήσεις τετοιου υφους ειναι τροπος..

 

Σου έκανα τρεις ερωτήσεις με το ΙΔΙΟ ύφος που και εσύ αναρωτιόσουν γιατί δεν υπάρχει ανταπόκριση σε κάτι που ρώτησες μπας και καταλάβεις μόνος σου γιατί δεν πήρες κάποια απάντηση!

Δεν έχεις καταλάβει μάλλον τι είναι ένα φόρουμ και έχεις πρόβλημα που εγώ κουβεντιάζω με κάποιον άλλον για άλλο θέμα. Σοβαρολογείς;

Ζηλεύεις που μιλάω με άλλον και δεν σου μιλάω εσένα;

Δεν είμαστε μαζί για καφέ στο ίδιο τραπέζι ώστε να επιβάλλεται λόγω ευγένειας να σου απαντήσουν οι υπόλοιποι της παρέας ότι δεν ξέρουν!!!

Εδώ μπορεί να το διαβάζουν χιλιάδες, τι ακριβώς περίμενες αν δεν το ξέρουν αυτό που ρωτάς;;

 

Ευχαριστώ φιλε.. Δε νομιζω να ειμαι υπερβολικος και ουτε φυσικα περιμενω απάντηση απο ολους.

 

Απλα οπως ειχα αναφερει ειναι κατι που ειχα στo S9 και με ειχε βολεψει.

 

Καλή συνέχεια σε όλους

Από πόσους δηλαδή περιμένεις απάντηση; Και πες σου απαντάω εγώ ότι δεν ξέρω, εσύ θα είσαι ικανοποιημένος; Εγώ απαντάω για μένα δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι

Και μετά; Να απαντήσει πάλι κάποιος άλλος και να πει το ίδιο; Θα ήταν ανούσιο.

Και πόσοι θα πρέπει να απαντήσουν ότι δεν το ξέρουν ώστε να ικανοποιηθείς;;

 

Και τέλος είσαι σε μια δημόσια συζήτηση που δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να απαντάει σε κανέναν! Δεν είμαστε το service της Huawei ώστε να επιβάλλεται να σου απαντήσουμε.

Γιατί λοιπόν παραπονιέσαι σαν μικρό παιδί ότι δεν σου απαντάει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πως μπορει να φαίνεται το περιεχόμενο του μνμ από το viber στην οθόνη κλειδώματος όταν έρχεται μνμ viber? Από χθες που πήρα το κιν στα χέρια μου δεν κατάφερα να το βρω... Προερχόμενος από note 8 και με έχουν δυσκολέψει κάποια πραγματάκια ώστε να τα βρω στις ρυθμίσεις του p20pro.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πως μπορει να φαίνεται το περιεχόμενο του μνμ από το viber στην οθόνη κλειδώματος όταν έρχεται μνμ viber? Από χθες που πήρα το κιν στα χέρια μου δεν κατάφερα να το βρω... Προερχόμενος από note 8 και με έχουν δυσκολέψει κάποια πραγματάκια ώστε να τα βρω στις ρυθμίσεις του p20pro.

 

Αυτό μου φαίνεται είναι στις ρυθμίσεις του viber, αλλά δεν θυμάμαι και πολύ καλά.

Ψάξε το πάντως στο viber

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου φαίνεται είναι στις ρυθμίσεις του viber, αλλά δεν θυμάμαι και πολύ καλά.

Ψάξε το πάντως στο viber

Σε ευχαριστώ. Θα το δω και στην εφαρμογή του viber

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποια λύση που όταν έχω τα hands free με καλώδιο συνδεδεμένα και με παίρνουν ή τους παίρνω δε τους ακούω; Πρέπει να ανοίξω ανοιχτή ακρόαση και να την κλείσω για να τους ακούσω. Πράγμα δύσκολο για πάνω σε μηχανάκι.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Θα το δω και στην εφαρμογή του viber

 

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές και ειδοποιήσεις/Εφαρμογές/Viber/Ειδοποιήσεις/Να επιτρέπονται οι ειδοποιήσεις [check]

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές και ειδοποιήσεις/Εφαρμογές/Viber/Ειδοποιήσεις/Να επιτρέπονται οι ειδοποιήσεις [check]

Το έχω ενεργοποιημενο... Αλλά τπτ. Έρχεται μνμ από viber, ενεργοποιειται η οθόνη, γράφει viber ειδοποίηση, αλλά δεν μου εμφανίζει ποιος και τι έστειλε στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιημενο... Αλλά τπτ. Έρχεται μνμ από viber, ενεργοποιειται η οθόνη, γράφει viber ειδοποίηση, αλλά δεν μου εμφανίζει ποιος και τι έστειλε στην οθόνη κλειδώματος.

Θα πας και στις ρυθμίσεις ασφάλεια κ απόρρητο, αναγνώριση προσώπου και εκεί έχει επιλογές γι αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιημενο... Αλλά τπτ. Έρχεται μνμ από viber, ενεργοποιειται η οθόνη, γράφει viber ειδοποίηση, αλλά δεν μου εμφανίζει ποιος και τι έστειλε στην οθόνη κλειδώματος.

 

Στο ειδοποιήσεις κλειδώματος οθόνης το βάζεις στο προβολή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά υπάρχει κάποια λύση που όταν έχω τα hands free με καλώδιο συνδεδεμένα και με παίρνουν ή τους παίρνω δε τους ακούω; Πρέπει να ανοίξω ανοιχτή ακρόαση και να την κλείσω για να τους ακούσω. Πράγμα δύσκολο για πάνω σε μηχανάκι.

 

αν δεν είναι συμβατό το hands δεν μπορεί να γίνει κάτι. χρησιμοποίησε το μαμά

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα πας και στις ρυθμίσεις ασφάλεια κ απόρρητο, αναγνώριση προσώπου και εκεί έχει επιλογές γι αυτό που θες[/quote

Σε ευχαριστώ αλλά δεν βρήκα κάποια επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο ειδοποιήσεις κλειδώματος οθόνης το βάζεις στο προβολή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην προβολή είναι από μόνο του. Σε ευχαριστώ αλλά μάλλον με βλέπω για απεγκατασταση κ να την ξανάβαλω την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον... γιατί με την 161 η φωτογραφίες της κάμερας είναι σχεδόν απαράδεκτες... χαλια χρώματα και ειδικά η νυχτερινές είναι σα να βγάζεις από ένα xiaomi... .

 

μάλλον έχεις μαύρα μεσάνυχτα απο φωτογραφία.. ορίστε δυο νυχτερινές με την 161

 

45402939244_15f3c942f4_c.jpg2018-12-01_11-08-45 by vasilis poun, on Flickr

 

45195779595_4ff73ef814_c.jpg2018-11-29_11-02-53 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις μαύρα μεσάνυχτα απο φωτογραφία.. ορίστε δυο νυχτερινές με την 161

 

Στον ομορφονιο αναφερεσαι , μην το ξεχνας!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στον ομορφονιο αναφερεσαι , μην το ξεχνας!!!

 

ναι φίλε γνωρίζω την περίπτωση του, απλά θέλω να δω τι θα απαντήσει για τις παραπάνω φωτογραφίες.. αν απαντήσει

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις μαύρα μεσάνυχτα απο φωτογραφία.. ορίστε δυο νυχτερινές με την 161

 

κοίτα φιλε η photo βγήκανε καταπληκτικές...! αρχίζω και σκέφτομαι μήπως έπαθε κάτι η κάμερα λόγο υγρασίας... δεν ξέρω...! θα βγάλω σε λίγο σε εσωτερικό χώρο με το p20 pro νυχτερινή λήψη και με φωτισμό και θα σου δείξω το ίδιο αποτέλεσμα και με το nexus 6P να δεις ότι κάτι δεν πάει καλά με το p20 pro... δεν κάνω πλακα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε punisher γαμανε οι φωτός τις έβγαλες με night Mode?Γιατί δν έχω καιρό το κινητό ευχαριστώ.θυμηστε μ πως ανεβάζω φώτο εδώ μέσω URL? Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με συγχωρείτε για το off topic αλλά θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποια εφαρμογή για να βάζω υπενθυμίσεις με ειδοποίηση σε συγκεκριμένες ημερομηνίες για κάποιες υποχρεώσεις και δουλειές που έχω?

Και κάτι ακόμη,η διάφανη θήκη της Spigen έχει καλύτερο κράτημα από ότι αυτή που είχε μέσα το τηλέφωνο? Επειδή έχω το μπλέ χρώμα δυσκολεύομαι πολύ στην επιλογή θήκης.Καποιος με μπλέ να προτείνει κάτι?

Και πάλι συγνώμη για το off topic στο νήμα και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...