Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε punisher γαμανε οι φωτός τις έβγαλες με night Mode?Γιατί δν έχω καιρό το κινητό ευχαριστώ.

 

άκυρο... τι έγινε το κινητό σου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με συγχωρείτε για το off topic αλλά θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποια εφαρμογή για να βάζω υπενθυμίσεις με ειδοποίηση σε συγκεκριμένες ημερομηνίες για κάποιες υποχρεώσεις και δουλειές που έχω?

Και κάτι ακόμη,η διάφανη θήκη της Spigen έχει καλύτερο κράτημα από ότι αυτή που είχε μέσα το τηλέφωνο? Επειδή έχω το μπλέ χρώμα δυσκολεύομαι πολύ στην επιλογή θήκης.Καποιος με μπλέ να προτείνει κάτι?

Και πάλι συγνώμη για το off topic στο νήμα και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Θέλεις βάρδιες και να χτυπάει συγκεκριμένη μέρα συγκεκριμένη ώρα ή απλά να βάλεις μια υπενθύμιση και να χτυπήσει ένα ξυπνητήρι;

Αν θες το δεύτερο το ημερολόγιο είναι οτι πρέπει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε punisher γαμανε οι φωτός τις έβγαλες με night Mode?Γιατί δν έχω καιρό το κινητό ευχαριστώ.θυμηστε μ πως ανεβάζω φώτο εδώ μέσω URL?

 

οχι φίλε στο αυτόματο είναι και οι δυο με κλειστό ΑΙ.. μεσω flickr ανεβάζω επιλέγοντας share και μετά αντιγραφή/επικόλληση εδώ το λινκ απο το bbcode

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με συγχωρείτε για το off topic αλλά θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποια εφαρμογή για να βάζω υπενθυμίσεις με ειδοποίηση σε συγκεκριμένες ημερομηνίες για κάποιες υποχρεώσεις και δουλειές που έχω?

Και κάτι ακόμη,η διάφανη θήκη της Spigen έχει καλύτερο κράτημα από ότι αυτή που είχε μέσα το τηλέφωνο? Επειδή έχω το μπλέ χρώμα δυσκολεύομαι πολύ στην επιλογή θήκης.Καποιος με μπλέ να προτείνει κάτι?

Και πάλι συγνώμη για το off topic στο νήμα και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Google keep... για μενα ειναι οτι καλύτερο.. τσέκαρε το να δεις..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep

 

η θήκη Spigen Ultra Hybrid είναι πολύ καλή και πιο ποιοτική από αυτή που έχει μέσα η συσκευασία...

 

έχει αρκετά καλύτερο κράτημα...!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε punisher μπράβο δλδ αυτόματο και με flash στο πορτραίτο απλά; Σορρυ εννοούσα γτ το έχω καιρό και σε εσωτερικό χώρο με flash μ βγαίνουν φωτεινές.. Εξήγησε μ λίγο πως της έκανες 5ης φώτο σε URL για να ανέβουν εδω; (σορρυ δν ξέρω πολλά). Miselakos τσέκαρε την θήκη πορτοφόλι της huawei γαμαει.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε punisher μπράβο δλδ αυτόματο και με flash στο πορτραίτο απλά; Σορρυ εννοούσα γτ το έχω καιρό και σε εσωτερικό χώρο με flash μ βγαίνουν φωτεινές.. Εξήγησε μ λίγο πως της έκανες 5ης φώτο σε URL για να ανέβουν εδω; (σορρυ δν ξέρω πολλά). Miselakos τσέκαρε την θήκη πορτοφόλι της huawei γαμαει.

 

στο αυτόματο είναι χωρίς φλας, όχι στο πορτραίτο.. αν έχεις flickr επιλέγεις το βελάκι share που έχει δεξιά απο τη φωτο που θες να ανεβάσεις, μετά πας bbcode διαλέγεις το μέγεθος και το κάνεις copy paste εδω

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις βάρδιες και να χτυπάει συγκεκριμένη μέρα συγκεκριμένη ώρα ή απλά να βάλεις μια υπενθύμιση και να χτυπήσει ένα ξυπνητήρι;

Αν θες το δεύτερο το ημερολόγιο είναι οτι πρέπει.

Εχω για παράδειγμα ένα ραντεβού σε ένα μήνα και θέλω να χτυπήσει η αφύπνιση 1 μέρα πριν και να μου πει τι έχω να κάνω.(θα έχω σημειώσει εγώ τι να μου υπενθυμίσει)Επειδη έχω πάρα πολλα στο κεφάλι μου και έως τώρα τα σημειώνω στο σημειωματάριο δε με βολεύει.Παλαιοτερα είχα την εφαρμογή My day reminder αλλά να πω την αλήθεια μου δε με βόλεψε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google keep... για μενα ειναι οτι καλύτερο.. τσέκαρε το να δεις..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep

 

η θήκη Spigen Ultra Hybrid είναι πολύ καλή και πιο ποιοτική από αυτή που έχει μέσα η συσκευασία...

 

έχει αρκετά καλύτερο κράτημα...!

Σε ευχαριστώ πολύ.Η αλήθεια είναι ότι σε όλα μου τα τηλέφωνα είχα την apigen rugged armor αλλά σε αυτό είναι το μόνο που θέλω να φαίνεται η πολύ ωραία πλάτη του και ταυτόχρονα να μου προσφέρει και μια σχετική ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω ήχο ξυπνητηριου και αυτό είναι καλυμμένο στην προεπιλογή όπως και η φωτεινότητα ξεκληκαρω το αυτόματο και επανέρχεται ξανά μετά από λίγο.Τα έχει παρατηρήσει κανείς;
Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

Εχω για παράδειγμα ένα ραντεβού σε ένα μήνα και θέλω να χτυπήσει η αφύπνιση 1 μέρα πριν και να μου πει τι έχω να κάνω.(θα έχω σημειώσει εγώ τι να μου υπενθυμίσει)Επειδη έχω πάρα πολλα στο κεφάλι μου και έως τώρα τα σημειώνω στο σημειωματάριο δε με βολεύει.Παλαιοτερα είχα την εφαρμογή My day reminder αλλά να πω την αλήθεια μου δε με βόλεψε.

 

Δεν υπάρχει καλύτερο απο το ημερολόγιο λοιπόν.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Πολλά χρόνια χρήστης iphone. Σκέφτομαι να έρθω για πρώτη φορά σε περιβάλλον android και να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Πέρα από κάτι προβλήματα που έχω διαβάσει περί selfie φωτογραφιών που δεν με ενδιαφέρει καθόλου (μόνο οι κανονικές που εκεί δεν υπάρχει κάποιο θέμα), εσείς έχετε αντιμετωπίσει τίποτα περίεργο, κάτι που να μετανιώσατε που το αγοράσατε; Πχ κάτι αρνητικό στην οθόνη; Επίσης, μετά από κάμποσο καιρό πηγαίνει αργά το κινητό ή είναι όπως το αγοράσατε την 1η ημέρα; Και αν ΔΕΝ είναι, υπάρχει τρόπος να βρεις τι φταίει και να το διορθώσεις;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σου έκανα τρεις ερωτήσεις με το ΙΔΙΟ ύφος που και εσύ αναρωτιόσουν γιατί δεν υπάρχει ανταπόκριση σε κάτι που ρώτησες μπας και καταλάβεις μόνος σου γιατί δεν πήρες κάποια απάντηση!

Δεν έχεις καταλάβει μάλλον τι είναι ένα φόρουμ και έχεις πρόβλημα που εγώ κουβεντιάζω με κάποιον άλλον για άλλο θέμα. Σοβαρολογείς;

Ζηλεύεις που μιλάω με άλλον και δεν σου μιλάω εσένα;

Δεν είμαστε μαζί για καφέ στο ίδιο τραπέζι ώστε να επιβάλλεται λόγω ευγένειας να σου απαντήσουν οι υπόλοιποι της παρέας ότι δεν ξέρουν!!!

Εδώ μπορεί να το διαβάζουν χιλιάδες, τι ακριβώς περίμενες αν δεν το ξέρουν αυτό που ρωτάς;;

 

 

Από πόσους δηλαδή περιμένεις απάντηση; Και πες σου απαντάω εγώ ότι δεν ξέρω, εσύ θα είσαι ικανοποιημένος; Εγώ απαντάω για μένα δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι

Και μετά; Να απαντήσει πάλι κάποιος άλλος και να πει το ίδιο; Θα ήταν ανούσιο.

Και πόσοι θα πρέπει να απαντήσουν ότι δεν το ξέρουν ώστε να ικανοποιηθείς;;

 

Και τέλος είσαι σε μια δημόσια συζήτηση που δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να απαντάει σε κανέναν! Δεν είμαστε το service της Huawei ώστε να επιβάλλεται να σου απαντήσουμε.

Γιατί λοιπόν παραπονιέσαι σαν μικρό παιδί ότι δεν σου απαντάει κανένας;

 

1. Το υφος μου δεν εχει καμια σχεση με το δικο σου. Εσυ μου τη λες ανευ λογου επειδή επεμενα σε μια ερωτηση μου. Το τι δε καταλαβαινεις δεν ειναι απαντηση..

2. Το τι εχω καταλάβει και το τι οχι αστο να το ξερω εγω.. Δεν απευθυνομουν σε σενα μονο στη τελικη.. ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΟΙΠΟΝ.

3. Ειπα οτι ειμαστε φιλαρακια και οτι ειμαστε στο ιδιο καφε; αυτό καταλαβες εσυ; αν το συνεχιζεις και μετα την εξηγηση μου τι να πω..;

4. Δεν απάντησε κανείς γι αυτο ξανα ρωτησα και δε περιμενα καποια απαντηση απο σενα μονο.. Ειναι Forum οπως εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους μας

5. Σου ειπα οτι το ειστε το Service της Huwaei; Λοιπον ο τροπος που μιλας ειναι πολυ υποτιμητικός και ειρωνικος με αφορμη μια ερωτηση που εκανα.

6. Μικρο παιδι; εκτίθεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ΑΠΌΛΥΤΑ. επίσης παρατήρησα την δραματική αύξηση στην αναγνώριση του θέματος μέσω AI. Πραγματικά δραματική βελτίωση σε μια ήδη πολύ καλή μηχανή.

Μετά από καιρό στην έκδοση 9, οι φώτο του κινητού έχουν χτυπήσει peak.

Έφτιαξε και η ποιότητα στα 40mp. To night mode απίστευτο. Αυτα σε συνδυασμό με

το wireless desktop είναι όλα τα λεφτά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτες η Photo ειναι πριν την 161... νομιζω ειναι αρκετα οκ...!

 

ZL8U6h9.jpg CnXzhmZ.jpg

 

και εδω τωρα με 161 με night mode χαλια μαυρα....

 

DNg2eHu.jpg

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά ανεβάζω κάποιες φώτο και θέλω γνώμη.. Αρχικά τόσο μου κρατάει η μπαταρία εμένα είναι καλά;; έχω μόνιμα ανοιχτά wi fi και mb και ασχολούμαι με το κινητό κάνα 15 λεπτό gps παίζω κάνα 2ωρακι games κλήσεις 1 ώρα Μαξ και μετά messenger και κάνα YouTube μισή ωρα.. Καλά θεωρείτε είναι;; αυτό είναι στο 20% η μπαταρία και είμαι με την 161..γτ ένα παιδί ανέβασε με 20 ώρες πριν τν φόρτιση και είπε είδε και 2 αγωνες στο κινητό δλδ 180 λεπτά streaming... Και εμένα δν μ κραταει τόσο.. Πάντα είμαι με εξοικονόμηση ενέργειας και στο μισό περίπου η φωτεινότητα και εχω και μαυρο φοντο και σκουρα χρωματα για εξ/ση ενεργειας λογω amoled Οθονη και παντα ανοιχτο το always on display ..Ξεχασα να ανεβασω και μια φωτο που ελεγε δυναμικη αναλυση-χρονος ενεργης λειτουργιας 6 ωρες και 40 λεπτα δεν ηερω αν λεει κατι... Και κατι αλλο ποιο κάτω έχω 2 φώτο σε κλειστό σκοτεινό χώρο 2 φώτο μια κανονική με φλασ(βλέπω κάτι σαν να είναι άσπρο) και μια με night Mode καλύτερη με Ali και οι 2.. Πως τις βλέπετε; γενικά να μν βάζω καν φλας λέτε στις σκοτεινές και να το αφήνω στο auto? Ευχαριστω

omorfonios δεν επαθε κατι το κινητο μ απλα του παιδιου του βγηκαν γαματες οι φωτο και ρωτησα πως,,,

Edited by BOOM1
Φωτος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το κενο μνμ απλα δεν μου επαιρνε το Link εδω με τις φωτο που λεω παραπανω!Και να ρωτησω και κατι 3 εχεις καποιος να προτεινει καποιο καλο Bluetooth καλωδιο και για μουσικα που ειναι δοκιμασμενο με αυτο το κινητο??Ευχαριστω εκ των προτερων Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Πολλά χρόνια χρήστης iphone. Σκέφτομαι να έρθω για πρώτη φορά σε περιβάλλον android και να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Πέρα από κάτι προβλήματα που έχω διαβάσει περί selfie φωτογραφιών που δεν με ενδιαφέρει καθόλου (μόνο οι κανονικές που εκεί δεν υπάρχει κάποιο θέμα), εσείς έχετε αντιμετωπίσει τίποτα περίεργο, κάτι που να μετανιώσατε που το αγοράσατε; Πχ κάτι αρνητικό στην οθόνη; Επίσης, μετά από κάμποσο καιρό πηγαίνει αργά το κινητό ή είναι όπως το αγοράσατε την 1η ημέρα; Και αν ΔΕΝ είναι, υπάρχει τρόπος να βρεις τι φταίει και να το διορθώσεις;

Ευχαριστώ.

 

Νομίζω πως η συσκευή θα σε καλύψει σε όλα, είναι από τις καλύτερες προτάσεις στα χρήματα του ειδικά. Τα Χαβάη δεν κολλάνε και το EMUI 9 είναι ακόμη καλύτερο, αν είσαι χρήστης iOS δεν νομίζω να δυσκολευτείς...Μια μικρή προσαρμογή είναι δεδομένη και ισχύει για όλες τις εταιρείες και μεταβάσεις που κάνει ο καθένας μας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η συσκευή θα σε καλύψει σε όλα, είναι από τις καλύτερες προτάσεις στα χρήματα του ειδικά. Τα Χαβάη δεν κολλάνε και το EMUI 9 είναι ακόμη καλύτερο, αν είσαι χρήστης iOS δεν νομίζω να δυσκολευτείς...Μια μικρή προσαρμογή είναι δεδομένη και ισχύει για όλες τις εταιρείες και μεταβάσεις που κάνει ο καθένας μας.

 

Οκ, σε ευχαριστώ φίλε. Μάλλον πάω για αγορά. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε συμφωνώ έχει από τις καλύτερες κάμερες σαν κινητό ρσμ 6 που αρκεί για 2 χρόνια σίγουρα και καλή μπαταρία μια μέρα με φουλ χρήση όλα ανοιχτά σίγουρα...! Καλή φωτεινή οθόνη και από τα μικρότερα notch. Πάρτο άφοβα και το twilight σαν χρώμα τα σπάει.. Για μένα άνετα πάρε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα, φλας μόνο για πρόσωπα ή αντικείμενα σε κοντινή απόσταση.. σε οποιοδήποτε άλλο σενάριο μην το ανάβεις

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία;

Θα περιγράψω τη χρήση που κάνω στο S7 που έχω τώρα για να μου πείτε από την εμπειρία σας πώς μπορεί να ανταποκριθεί μέσα στην ημέρα το p20 Pro.

Λοιπόν :

Μόνιμα ανοιχτά τα πάντα όπως wifi, bt, nfs, δεδομένα, GPS, αυτόματος συγχρονισμός, 5 λογαριασμούς e-mail και όλα αυτά δεν τα πειράζω ποτέ είναι μόνιμα ανοιχτά.

Οπότε με δεδομένο ότι θα χρειαστώ 30~50 κλείσεις μες στην ημέρα 5-10 email να στείλω και να διαβάσω, να δω ειδήσεις να χαζέψω και λίγο fb και Twitter κτλ... το κινητό θα βγάλει άνετα τη μέρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία;

Θα περιγράψω τη χρήση που κάνω στο S7 που έχω τώρα για να μου πείτε από την εμπειρία σας πώς μπορεί να ανταποκριθεί μέσα στην ημέρα το p20 Pro.

Λοιπόν :

Μόνιμα ανοιχτά τα πάντα όπως wifi, bt, nfs, δεδομένα, GPS, αυτόματος συγχρονισμός, 5 λογαριασμούς e-mail και όλα αυτά δεν τα πειράζω ποτέ είναι μόνιμα ανοιχτά.

Οπότε με δεδομένο ότι θα χρειαστώ 3050 κλείσεις μες στην ημέρα 5-10 email να στείλω και να διαβάσω το κινητό θα βγάλει άνετα τη μέρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με αυτή τη χρήση το S7 σε βγάζει μέχρι το μεσημέρι;

πιστεύω τη μέρα θα τη βγάζεις αν δεν παίζεις παιχνίδια

 

3 χιλιάδες κλήσεις τη μέρα..; :confused:

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το S7 που έχω τώρα το φορτίζω δύο με τρεις φορές για να μου βγάλει τη μέρα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία;

Θα περιγράψω τη χρήση που κάνω στο S7 που έχω τώρα για να μου πείτε από την εμπειρία σας πώς μπορεί να ανταποκριθεί μέσα στην ημέρα το p20 Pro.

Λοιπόν :

Μόνιμα ανοιχτά τα πάντα όπως wifi, bt, nfs, δεδομένα, GPS, αυτόματος συγχρονισμός, 5 λογαριασμούς e-mail και όλα αυτά δεν τα πειράζω ποτέ είναι μόνιμα ανοιχτά.

Οπότε με δεδομένο ότι θα χρειαστώ 30~50 κλείσεις μες στην ημέρα 5-10 email να στείλω και να διαβάσω, να δω ειδήσεις να χαζέψω και λίγο fb και Twitter κτλ... το κινητό θα βγάλει άνετα τη μέρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι θα αντεξει αλλα αν δεν αντεχει το P20 pro τοτε δεν νομιζω να βρεις συσκευη που θα αντεχει.

Στην τελικη αν δεν σε βγαζει με την υπερταχεια φορτιση του σε μιση ωριτσα φορτισες την μιση μπαταρια και εισαι gucci.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...