Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα είχε φίλε μου!! Είχα βγάλει το ταμπελάκι που λες και από κάτω είχε και άλλο!
Επίσης κι εμένα έχει ζελατίνα κάτω από την άλλη με το αυτάκι!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κι εμένα έχει ζελατίνα κάτω από την άλλη με το αυτάκι!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα όμως το αυτακι το αφαίρεσα! Πώς θα ξεκολλήσω την μια ζελατίνα από την άλλη? Μαλάκια έκανα.

Ουφ ευτυχώς! Είχα φυλάξει το αυτακι, το ξανακολλησα και το αφαίρεσα! Πολύ καλό το 2ο ζελατινακι!!

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τι συμβαίνει γιατί δεν μπορώ να βγάλω ακρη.

Έχω το P20 Pro , κινητό Αυγούστου και πήρα και το OnePlus 6t 8/128, ίδιες ακριβώς εφαρμογές, ίδια χρήση και τα δύο με volte και τα δύο , το OnePlus μου βγάζει 6.5 ώρες sot και το Huawei 4 με το ζόρι και δεν μιλάμε για ένα μισάωρο διαφορά να πω οκ , μιλάμε για χαοτική διαφορά.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

4 ώρες sot δεν υπάρχει πουθενά στο p20 pro.

Κάτι σου καταναλώνει την μπαταρια.

Μπες στις ρυθμίσεις και στη χρήση 5ης μπαταρίας και ψάξε το.

Αν κάνεις ίδια χρήση με το 6Τ μπες και εκεί στις ίδιες ρυθμίσεις και σύγκρινε τα.

 

Από τον Αύγουστο που το έχεις τώρα παρατήρησες πρόβλημα;

Μήπως έκανες κάτι άλλο;.

Έχεις και στα δύο κάρτες sim;

Είναι αρκετά που θα πρέπει να τσεκαρεις και αν δεν ξέρεις τι να κάνεις και πως να βρεις άκρη, θα σου πρότεινα ένα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι έχεις διαφορά λόγω καλύτερων δυνατότερων κεραιών του 20 και 2πλης κεραίας wifi (αν θυμάμαι καλά ότι έχει), όπως και λόγω του oxygenOS της 1+ που είναι ελαφρύτερο ή κάνει καλύτερη διαχείριση (το 3Τ είχα βέβαια και το συγκρίνω με τα P20 που είχα 40 ήμερες & το P20 pro που έχω 2 ημέρες)
Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε το 6Τ έχει πια 3700 μπαταρία κι όχι 3300 όπως το 6 σε συνδυασμό με το oxygen που δίνει και απαιτεί σίγουρα λιγότερη κατανάλωση σε σχέση με το Huawei, όμως και πάλι 4 ώρες είναι λίγες για τα δεδομένα του p20.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω 2 sim όμως μόνο την cosmote ενεργοποιημένη, να συμπληρώσω ότι έχω κάκιστο σήμα και 2 , ούτε σχεδόν 2g δεν πιάνω για αυτό και παίζω με WiFi calling.

Ίσως η pie να κάνει την διαφορά?

Πάντως και σε standby το OnePlus δεν χάνει σχεδόν καθόλου μπαταρία σε σχέση με το Huawei

Δείτε και τα stats

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

746ab7353f0f9f9e816a427d84902734.jpg8bd6aa41e96a559305a30d4d7d4e3055.jpge9484514e0d101a959478feedab6ce15.jpg

Edited by injen
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω 2 sim όμως μόνο την cosmote ενεργοποιημένη, να συμπληρώσω ότι έχω κάκιστο σήμα και 2 , ούτε σχεδόν 2g δεν πιάνω για αυτό και παίζω με WiFi calling.

Ίσως η pie να κάνει την διαφορά?

Πάντως και σε standby το OnePlus δεν χάνει σχεδόν καθόλου μπαταρία σε σχέση με το Huawei

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταρχην βγαλε την 2η SIM που εχεις απενεργοποιημενη να δεις μηπως εκει ειναι το προβλημα.

Μετα αφου την βγαλεις κοιτα στην ετοιμοτητα κυψελης τον χρονο αναζητησης δικτυου αν ειναι μεγαλος και αν μεγαλωνει.

Ακομα αφου εχεις χαλια σημα πηγαινε στο:

Ρυθμισεις->Ρυθμισεις ασυρματων & δικτυων->Δικτυο κινητης τηλεφωνιας->Προτιμωμενος τυπος δικτυου->Μονο 2G

Κατι τελευταιο, σιγουρεψου οτι δεν σου καταναλωσε ολη αυτην την ενεργεια καποια εφαρμογη τυπου backup.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η Huawei δεν πρέπει να το χει και πολύ με τις αναβαθμίσεις ε?

Μόλις μου ήρθε η oreo για το Samsung tablet μου Του 16 με marshmallow το πήρα...

Link to comment
Share on other sites

Η Huawei δεν πρέπει να το χει και πολύ με τις αναβαθμίσεις ε?

Μόλις μου ήρθε η oreo για το Samsung tablet μου Του 16 με marshmallow το πήρα...

 

samsung και huawei αναβαθμίζουν πάντα τελευταίες τις ναυαρχίδες τους.. υπομονή

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες με το p20 pro απλά δεν παίζει. Εύκολα ξεπερνάς το oneplus (για την ακρίβεια όλα τα oneplus) σε θέμα μπαταρίας. Έχω περάσει από κάποια μοντέλα της εταιρίας με απογηουεττικα αποτελέσματα όσον αφορά την μπαταρία) κάτι σου τρωι την μπαταρία. Όταν το πλήθος των χρηστών του p20 pro έχει με άνεση 5.5 ώρες sot και άνω. Ερεύνησε το. Σίγουρα δεν είναι το κινητό.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

samsung και huawei αναβαθμίζουν πάντα τελευταίες τις ναυαρχίδες τους.. υπομονή

Ας ελπίσουμε να ισχύει πως το καλό πράγμα αργεί :)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες με το p20 pro απλά δεν παίζει. Εύκολα ξεπερνάς το oneplus (για την ακρίβεια όλα τα oneplus) σε θέμα μπαταρίας. Έχω περάσει από κάποια μοντέλα της εταιρίας με απογηουεττικα αποτελέσματα όσον αφορά την μπαταρία) κάτι σου τρωι την μπαταρία. Όταν το πλήθος των χρηστών του p20 pro έχει με άνεση 5.5 ώρες sot και άνω. Ερεύνησε το. Σίγουρα δεν είναι το κινητό.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Έβγαλα την δεύτερη sim , αν το κινητό έρθει στα ίσια του τότε θα είναι κάποιο θέμα του firmware εφόσον την έχω απενεργοποιημένη και στα 2.

Δεν παίζει να τρώει κάτι άλλο την μπαταρία, όπως είπα έχω εγκατεστημένες τις ίδιες εφαρμογές ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω 2 sim όμως μόνο την cosmote ενεργοποιημένη, να συμπληρώσω ότι έχω κάκιστο σήμα και 2 , ούτε σχεδόν 2g δεν πιάνω για αυτό και παίζω με WiFi calling.

Ίσως η pie να κάνει την διαφορά?

Πάντως και σε standby το OnePlus δεν χάνει σχεδόν καθόλου μπαταρία σε σχέση με το Huawei

]

 

To one plus έχει και αυτό 2 SIM με ίδιες εταιριες που έχεις και στο p20?

6 μισή ώρες sot που είχες στο 6Τ ήταν και αυτές σε 15 ώρες όπως και στο p20 pro?

 

Είναι πολλά που επηρεάζουν και δεν μπορείς με ένα ξερό νούμερο sot να κάνεις συγκρίσεις και να έχεις ασφαλή αποτελέσματα.

Δοκίμασε σε airplane mode να δεις αν φταίει το ότι δεν έχεις καλό σήμα.

 

Στείλε και από το 6Τ screenshots

Link to comment
Share on other sites

To one plus έχει και αυτό 2 SIM με ίδιες εταιριες που έχεις και στο p20?

6 μισή ώρες sot που είχες στο 6Τ ήταν και αυτές σε 15 ώρες όπως και στο p20 pro?

 

Είναι πολλά που επηρεάζουν και δεν μπορείς με ένα ξερό νούμερο sot να κάνεις συγκρίσεις και να έχεις ασφαλή αποτελέσματα.

Δοκίμασε σε airplane mode να δεις αν φταίει το ότι δεν έχεις καλό σήμα.

 

Στείλε και από το 6Τ screenshots

Ακριβώς τα ίδια αδερφέ , ίδιοι αριθμοί ίδιες sim , είναι πραγματικά εξωφρενικό αυτό που συμβαίνει , κανονικά με το P20 Pro θα έπρεπε να έχω παραπάνω οθόνη , εκτός αν ο 845 σε συνδυασμό με το oxygen και το pie είναι τόσο καλά optimised.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω ψηθηκα να το παρω με τη προσφορά επιστροφης Πειραιώς με Wind, αλλά δυστυχώς στα καταστήματα της περιοχης μου δεν υπήρχε και δε ξερω αν αυτο ισχυει και για online παραγγελια με τη καρτα.... :/
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια αδερφέ , ίδιοι αριθμοί ίδιες sim , είναι πραγματικά εξωφρενικό αυτό που συμβαίνει , κανονικά με το P20 Pro θα έπρεπε να έχω παραπάνω οθόνη , εκτός αν ο 845 σε συνδυασμό με το oxygen και το pie είναι τόσο καλά optimised.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η χρήση που κανείς ποια είναι; Παιχνίδια,βίντεο; Τι;

Αυτό το ίδιοι αριθμοί που λες, τι εννοείς;

Όπως σου είπα και πριν θα ήθελα να δω screenshots apo6T

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο συμβαίνει φίλε μου.. Με την πρώτη φόρτιση, με 2 κάρτες να δουλεύουν φουλ, συνέχεια με data και ιδού τα αποτελέσματα. Είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος! 7d17050439ab622c1f22a363e752b3f2.jpg27692d37153951bb02a50ad72db3170d.jpg946d2593a0e540834f4ff6154615a421.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο συμβαίνει φίλε μου.. Με την πρώτη φόρτιση, με 2 κάρτες να δουλεύουν φουλ, συνέχεια με data και ιδού τα αποτελέσματα. Είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος! /QUOTE]

Θέλω να μου πεις σε πόσες ώρες από την τελευταία φόρτιση είχες αυτό το sot Sto 6T και επίσης αυτό που βλέπω είναι ότι δεν έχεις καθόλου την ίδια χρήση όπως λες.

Στο ένα έχει δουλέψει πολύ YouTube Kai Chrome ενώ στο άλλο το whats up!

Προφανώς και δεν είναι ίδια χρήση!

Για παράδειγμα εγώ αυτή τη στιγμή έχω υπόλοιπο 55% , είμαι 9,5 ώρες από την τελευταία φόρτιση και έχω sot 3 ώρες και 40 λεπτά!

Η χρήση που έχω κάνει είναι emails Kai internet και ο γιος μου 3d παιχνίδια Fortnite Kai FIFA mobile τα οποία έχουν και το μεγαλύτερο ποσοστό sot.

Ειμαι με 2 sim πάντα WiFi και δεδομένα ανοιχτά όπως και το Bluetooth που είναι συνέχεια σε συγχρονισμό με heart rate monitor με smartwatch.

Οπότε το τηλέφωνο είναι μια χαρά κάτι άλλο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

εγω ψηθηκα να το παρω με τη προσφορά επιστροφης Πειραιώς με Wind, αλλά δυστυχώς στα καταστήματα της περιοχης μου δεν υπήρχε και δε ξερω αν αυτο ισχυει και για online παραγγελια με τη καρτα.... :/

Μια απ τα ιδια. Απ τα 3 καταστηματα που ρωτησα, κανενα δεν το ειχε διαθεσημο. Στο τριτο μαλιστα μου ειπαν οτι δεν κραταν ακριβες συσκευες για να μην τους μεινουν στο χερι και να απευθηνθω σε μεγαλες αλυσιδες τυπου public. Επισης μου ειπαν οτι πολλα καταστηματα wind δεν συνεργαζονται με πειραιως οσο αφορα τα yellows.

 

 

https://yellow.piraeusbank.gr/el/sunergates-tou-programmatos-epivraveushs-yellow/stratigikoi-synergates/sunergasia-me-thn-etaireia-thlepikoinwniwn-wind

Μια διαφημιση προσφορας χωρις πολυ διαθεση για πραγματοποιηση απ τη wind.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το Huawei p20 pro.. Αλλά στις ειδοποιήσεις στα τηλεφωνο, messenger, e score δεν φαίνεται ποιος πήρε ή ποιος έστειλε.. Σας παραθέτω εικόνες.. Παρακαλώ βοηθήσετε!!! Και κάτι άλλο σας παραθέτω κάτι που κάνει μόνο στο messenger σαν μαύρισμα και όταν ανοίγω μια εικόνα που μου έστειλαν στο messenger... Συμβαίνει σε άλλον? Και κάτι αστραπιαίο άσπρο στην εφαρμογή NETFLIX μόνο... Δείτε και μόνοι σας!!! Βοήθεια οποίος ξέρει αν είναι να χρησιμοποιήσω το DOA... Ευχαριστώ τους πάντες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορώ να βάλω φωτός και βίντεο να δείτε??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν ανοίγω φώτο που μ έστειλαν στο messenger απλά αναβοσβήνει αστραπιαία και ανοίγει αλλά μονο εκει πουθενά αλλου

Link to comment
Share on other sites

Εγω μόνο YouTube και πολύ chrome και στα 2 τα τηλέφωνα.

Πάντως έκανα μια επαναφορά και θα το παρακολουθήσω , με μια sim στην αρχή

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω η ζελατίνα που έχει πάνω είναι διπλη ; Δηλαδή εάν πάω να την ξεκολλήσω έχει από κατω και άλλη προστατευτικη ζελατίνα ; Εάν την αφαιρέσω τελείως τελικά έχει αξιόπιστο gorilla glash ώστε να μην γρατζουνιεται εύκολα ;

 

Διπλή είναι. Το θυμάμαι καλά. Βγάζεις την από έξω που είναι το ταμπελακι και έχει άλλη από κάτω.

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω 3 ερωτήσεις :

1. Για το WiFi call χρειάζεται να μιλήσω με cosmote ή έχει ενεργοποιηθεί αυτόματα? Γιατί στις ρυθμίσεις φαίνεται ενεργό. Αλλά δεν έχω ιδέα αν δουλεύει.

2. Αντί για την τελίτσα που εμφανίζεται πάνω από τις εφαρμογές όταν υπάρχει μια ειδοποίηση γίνεται να εμφανιζεται αριθμός? Εν τω μεταξύ σε μερικές εφαρμογές όπως το netguard που δουλεύω ως adblocker η τελίτσα είναι μόνιμα εκεί, και δεν φεύγει.

3. Στο πληκτρολόγιο, υπάρχει η δυνατότητα εισαγωγής νέων λέξεων ή τις αποθηκεύει αυτόματα?

Εμένα μου έκανε μια αναβάθμιση στην αρχή στην 152 μετά δεν έβγαζε άλλη και πάτησα επάνω στις τρεις τελίτσες λήψη πλήρους πακέτου και μου έβγαλε την 157 μαζί με λογισμικό από cosmote και μετά στο καπάκι την 161.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι μου κανε και μένα με τη Vodafone, δεν είναι brand, help είναι κατ εμέ σπαστικό.

161 η τελευταία αναβάθμιση.

Ευχαριστώ παιδιά, την έκανα και εγώ την αναβάθμιση επιλέγοντας να κατέβει το πλήρες πακέτο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια. Απ τα 3 καταστηματα που ρωτησα, κανενα δεν το ειχε διαθεσημο. Στο τριτο μαλιστα μου ειπαν οτι δεν κραταν ακριβες συσκευες για να μην τους μεινουν στο χερι και να απευθηνθω σε μεγαλες αλυσιδες τυπου public. Επισης μου ειπαν οτι πολλα καταστηματα wind δεν συνεργαζονται με πειραιως οσο αφορα τα yellows.

 

 

https://yellow.piraeusbank.gr/el/sunergates-tou-programmatos-epivraveushs-yellow/stratigikoi-synergates/sunergasia-me-thn-etaireia-thlepikoinwniwn-wind

Μια διαφημιση προσφορας χωρις πολυ διαθεση για πραγματοποιηση απ τη wind.

 

xmmm απο αυτη τη διαφήμιση πάντως, νομίζω ότι όντως παιρνεις τα yellows, γιατί δε λέει πουθενά ότι πρέπει να γινει σε κατάστημα η συναλλαγή.

 

FIX: ακυρο, εδώ το διευκρινίζει οτι ειναι για καταστήματα: https://yellow.piraeusbank.gr/el/black-friday-sta-katastimata-wind-kerdise-yellows

Edited by Katsour66
Link to comment
Share on other sites

Εγω μόνο YouTube και πολύ chrome και στα 2 τα τηλέφωνα.

Πάντως έκανα μια επαναφορά και θα το παρακολουθήσω , με μια sim στην αρχή

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά στο 6Τ δεν φαίνεται πολύ κατανάλωση από YouTube.

Επίσης δεν έχεις πει πόσες ώρες από τελευταία φόρτιση στο 6Τ.

Και μην ξεχνάς ότι το p20 pro το δουλευες με volte ενώ το 6Τ με GSM.

Δεν ξέρω τι κατανάλωση μπορεί να έχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...