Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πέρασε το στο χώρο αποθήκευσης, όταν πας να ρυθμίσεις ξυπνητήρι θα επιλέξεις ήχο, χώρος αποθήκευσης..

 

Μα δεν τα βάζει πουθενά αλλού, είναι στον χώρο αποθήκευσης αλλά δεν τα "βλέπει". Σε ποιο φάκελο υπάρχουν τα ringtones, τουλάχιστον να τα μεταφέρω εκεί

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τα βάζει πουθενά αλλού, είναι στον χώρο αποθήκευσης αλλά δεν τα "βλέπει". Σε ποιο φάκελο υπάρχουν τα ringtones, τουλάχιστον να τα μεταφέρω εκεί

 

Δες και τη δική μου απάντηση πρώτα ντε...

Το μεταφέρεις απο το φάκελο Sounds στον φάκελο music

 

Μετά πας στις ρυθμίσεις του "ρολόι" τέρμα κάτω γράφει ήχος κλήσης και στη καρτέλα μουσική(στον χώρο αποθήκευσης) θα το βρεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με την τοποθέτηση της whitestone dome glass. Η εγκατάσταση είναι σχετικά εύκολη, πλήρως τεκμηριωμένη με αναλυτικοτατο manual. Η συσκευασία περιέχει τα πάντα για την σωστή τοποθέτηση. Η παρεχόμενη θήκη /συσκευή τοποθέτησης ευθυγραμμισης ουσιαστικά δεν επιτρέπει το παραμικρό λάθος στην τοποθέτηση / ευθυγραμμιση του γυαλιού πάνω στην συσκευή. Η σκληρηνση της κόλλας γίνεται ουσιαστικά με την ίδια διαδικασία του ημιμονιμου μανικιούρ στα νύχια των κυρίων. Και σε περίπου 10 λεπτά συνολικής διαδικασίας έχουμε ένα πραγματικά ΆΨΟΓΟ ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ. Σχεδόν ποτέ δεν φοραγα γυαλί στις οθόνες των κινητών μου γιατί ποτέ δε μου άρεσε ο τρόπος και η αίσθηση πάνω στην οθόνη σε σχέση με την γυμνή οθόνη. Έχω δοκιμάσει σε όλα μου τα κινητά γυαλί από nillkin, orzly, spigen και μερικά OEM, και πρώτη φορά whitestone. ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ την προτείνω. Ακόμα και το αρχικό υψηλό κόστος, αντικατοπτριζει απόλυτα την ποιότητα του αποτελέσματος.

 

Κόστος αγοράς 34€ από mobile fun.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι σου δίνει και τη λάμπα να τρελαθούμε.

 

Και αν δεν την καθαρίσω καλά την οθόνη τι γίνεται μς τις τρίχες; Τον ήπιαμε;;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά σου δίνει μαζί την uv λάμπα. Αν θες μετά να πάρεις μόνο επιπλέον γυαλιά, στα δίνει ξεχωριστά περίπου στα 10 ευρώ το κομμάτι χωρίς τα υπόλοιπα περλκομενα.

 

Ps: αν από κάτω περάσει σκόνη..... Εεεεε μάλλον ναι. Χεχεχε. Φυσικά υπάρχει στο manual υπάρχει και διαδικασία για αφαίρεση και επανατοποθετηση του ίδιου γυαλιού. Μάλιστα σου δίνει και δεύτερο μπουκαλάκι με υγρή κόλλα για δεύτερη προσπάθεια.

 

 

Επίσης πήρα και αυτή την θήκη που επίσης θεωρώ ότι κολακεύει πολύ το μπλε p20 pro. Αν κάποιος δεν έχει ήδη το twilight blue.

 

https://www.ebay.com/itm/Cafele-Aurora-Gradient-Colorful-PC-Hard-Case-Cover-For-Huawei-P20-Pro-P20-Lite-/253712297417?_ul=GR

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη δεύτερη προσπάθεια μου άρεσε, δεν είμαι φαν των γυαλιών αλλά εδώ μιλάμε για οργανωμένο έγκλημα και ψήθηκα άσχημα.

 

Απο Αγγλία έρχεται ή θα χουμε άγχος και για τελωνείο;

 

Με την ευκαιρία, μπας και βρήκαμε πουθενά το power bank της huawei για super charge;

 

Ελλάδα δεν ήρθε ακόμα δυστυχώς και στη Huawei δεν ξέρουν πότε θα ρθει...

 

Καλώδιο 2 μέτρων βρήκαμε...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μέσα σε 10 μέρες. Είναι από Ευρώπη, δεν έχει θέματα με τελωνεία. Όσον αφορά το power bank, εγώ έχω το AP09Q*10000mha με two way super charge (και φορτίζει το κινητό με supercharge, και το power bank φορτίζεται με Super charge σε 2 ώρες περίπου.) βγάζει 2.5 πλήρης φορτίσεις από το 15% έως το 100%.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μέσα σε 10 μέρες. Είναι από Ευρώπη, δεν έχει θέματα με τελωνεία. Όσον αφορά το power bank, εγώ έχω το AP09Q*10000mha με two way super charge (και φορτίζει το κινητό με supercharge, και το power bank φορτίζεται με Super charge σε 2 ώρες περίπου.) βγάζει 2.5 πλήρης φορτίσεις από το 15% έως το 100%.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

που το πήρες;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με την τοποθέτηση της whitestone dome glass. Η εγκατάσταση είναι σχετικά εύκολη, πλήρως τεκμηριωμένη με αναλυτικοτατο manual. Η συσκευασία περιέχει τα πάντα για την σωστή τοποθέτηση. Η παρεχόμενη θήκη /συσκευή τοποθέτησης ευθυγραμμισης ουσιαστικά δεν επιτρέπει το παραμικρό λάθος στην τοποθέτηση / ευθυγραμμιση του γυαλιού πάνω στην συσκευή. Η σκληρηνση της κόλλας γίνεται ουσιαστικά με την ίδια διαδικασία του ημιμονιμου μανικιούρ στα νύχια των κυρίων. Και σε περίπου 10 λεπτά συνολικής διαδικασίας έχουμε ένα πραγματικά ΆΨΟΓΟ ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ. Σχεδόν ποτέ δεν φοραγα γυαλί στις οθόνες των κινητών μου γιατί ποτέ δε μου άρεσε ο τρόπος και η αίσθηση πάνω στην οθόνη σε σχέση με την γυμνή οθόνη. Έχω δοκιμάσει σε όλα μου τα κινητά γυαλί από nillkin, orzly, spigen και μερικά OEM, και πρώτη φορά whitestone. ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ την προτείνω. Ακόμα και το αρχικό υψηλό κόστος, αντικατοπτριζει απόλυτα την ποιότητα του αποτελέσματος.

 

Κόστος αγοράς 34€ από mobile fun.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Αφού τα κατάφερες με την τοποθέτηση τα υπόλοιπα είναι... δεδομένα :) Το καλύτερο σε αίσθηση γυαλί που κυκλοφορεί, το είχα στο s8 μου. Ακριβό αλλά μοναδικό! ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

για το tempered glass θα το σκεφτώ, αν δεν ήταν η τιμή του υψηλή θα το χτυπούσα χθες

για power bank οποίος θέλει ποιοτικό με quick charge https://www.mymemory.co.uk/anker-powercore-3a-10400mah-portable-power-bank-with-poweriq-black.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει από ένα μαγαζί στη πλατεία του μετρό στην ιερά οδό. 40 ευρώ. Δεν θυμάμαι πολύ καλά γιατί έχει περάσει καιρός από τότε. Στο skroutzτο έψαχναν τότε.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και είναι πανέμορφο.. 01bffc4cbd143bc0747ab0e15cb5dd53.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Αλλά η εργοστασιακή είναι σιλικόνη, απορροφά καλύτερα τους κραδασμούς...

Επίσης πιο ογκώδης, αρα και πιο άβολη...

Οχι φιλε rackal. Κατασκευαστικα ειναι η μερα με την νυχτα. Της spigen ενσωματωνει την air cushion technology που απορροφά πολυ καλυτερα τους κραδασμους. Επισης εχει ποδαρακια απο πισω για να μην ακουμπαει κατω η καμερα και μπροστα περισσεύει απο την οθονη για να την προστατευει αμα πεσει με τα "μουτρα". Και εχει και καλύτερο κράτημα. Ειναι λιγο πιο παχια αλλα οχι τρελλα πραγματα.

Edited by volyros
Link to comment
Share on other sites

για το tempered glass θα το σκεφτώ, αν δεν ήταν η τιμή του υψηλή θα το χτυπούσα χθες

για power bank οποίος θέλει ποιοτικό με quick charge https://www.mymemory.co.uk/anker-powercore-3a-10400mah-portable-power-bank-with-poweriq-black.html

Μπραβο φιλε! εγω ειδη αγορασα, anker power bank σε τετοια τιμη δεν παιζει πουθενα:)

Link to comment
Share on other sites

Huawei Forum

Huawei Forum

4 days ago

Dear forum members, : Smile: we know that you are awaiting the arrival of Android 9 on your smartphones, and to know when to expect the update and which devices are coming to the newest Android, we announce the latest information on the extended list and other devices: Wink:

 

So, in addition to the already published dates for Huawei Mate10 Pro, Huawei P20 and Huawei P20 Pro, Android 9 is also coming to:

 

Mate RS Porsche Design (NEO-L29D) 18.12.2018

 

P20 Pro Dual SIM (Charlotte-L29C) 8.2.2019

 

Mate9 MHA-L09B 22.2.2019

 

Mate9 MHA-L29B 22.2.2019

 

Mate9 pro LON-L29C 22.2.2019

 

Mate9 for Porsche Design LON-L29D 14.4.2019

 

P10 (Victoria-L09B) 23.4.2019

 

P10 (Victoria-L29B) 23.4.2019

Link to comment
Share on other sites

Huawei Forum

Huawei Forum

4 days ago

Dear forum members, : Smile: we know that you are awaiting the arrival of Android 9 on your smartphones, and to know when to expect the update and which devices are coming to the newest Android, we announce the latest information on the extended list and other devices: Wink:

 

So, in addition to the already published dates for Huawei Mate10 Pro, Huawei P20 and Huawei P20 Pro, Android 9 is also coming to:

 

Mate RS Porsche Design (NEO-L29D) 18.12.2018

 

P20 Pro Dual SIM (Charlotte-L29C) 8.2.2019

 

Mate9 MHA-L09B 22.2.2019

 

Mate9 MHA-L29B 22.2.2019

 

Mate9 pro LON-L29C 22.2.2019

 

Mate9 for Porsche Design LON-L29D 14.4.2019

 

P10 (Victoria-L09B) 23.4.2019

 

P10 (Victoria-L29B) 23.4.2019

 

τι λεει ο τυπος ρε? Τα published dates για p20 που εχουν ειδη ανακοινωθει ποια-που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Huawei Forum

Huawei Forum

4 days ago

Dear forum members, : Smile: we know that you are awaiting the arrival of Android 9 on your smartphones, and to know when to expect the update and which devices are coming to the newest Android, we announce the latest information on the extended list and other devices: Wink:

 

So, in addition to the already published dates for Huawei Mate10 Pro, Huawei P20 and Huawei P20 Pro, Android 9 is also coming to:

 

Mate RS Porsche Design (NEO-L29D) 18.12.2018

 

P20 Pro Dual SIM (Charlotte-L29C) 8.2.2019

 

Mate9 MHA-L09B 22.2.2019

 

Mate9 MHA-L29B 22.2.2019

 

Mate9 pro LON-L29C 22.2.2019

 

Mate9 for Porsche Design LON-L29D 14.4.2019

 

P10 (Victoria-L09B) 23.4.2019

 

P10 (Victoria-L29B) 23.4.2019

 

Σε ποιο forum ??

Link to comment
Share on other sites

για το tempered glass θα το σκεφτώ, αν δεν ήταν η τιμή του υψηλή θα το χτυπούσα χθες

για power bank οποίος θέλει ποιοτικό με quick charge https://www.mymemory.co.uk/anker-powercore-3a-10400mah-portable-power-bank-with-poweriq-black.html

 

Δεν κάνει το συγκεκριμένο super charge

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω της huawei που σίγουρα κάνει Super charge

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Ναι μάνα μου, αυτό ψάχνω σου είπα. Που το βρήκες δεν είδα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τη θήκη τι λετε;

https://eurekachoice.com/products/ultra-thin-soft-tpu-case-for-huawei-p20-pro

Κάτι άλλο παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τη θήκη τι λετε;

https://eurekachoice.com/products/ultra-thin-soft-tpu-case-for-huawei-p20-pro

Κάτι άλλο παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι βασανιζεις τον ευατο σου?

 

https://www.skroutz.gr/s/14534343/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-P20-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τη θήκη τι λετε;

https://eurekachoice.com/products/ultra-thin-soft-tpu-case-for-huawei-p20-pro

Κάτι άλλο παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλή δείχνει αλλά ακριβή

 

 

σύμφωνα με το λινκ ψάχνει κάτι λεπτό και διακριτικό ο άνθρωπος, αυτό που του προτείνεις το κάνει σαν τούβλο:shifty:

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλή δείχνει αλλά ακριβή

 

 

 

σύμφωνα με το λινκ ψάχνει κάτι λεπτό και διακριτικό ο άνθρωπος, αυτό που του προτείνεις το κάνει σαν τούβλο:shifty:

 

Χμ, φοραω την ιδια ακριβως..και δεν ειναι τουβλο..απο κει και περα δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση αλλά όντως ψάχνω μια διακριτική θήκη, ίσα να προστατεύει από γρατσουνιές που μπορεί να προκαλέσει μια επιφάνεια.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...