Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω credits στο funky huawei και έτσι πέρασα την 159 (βασικά πέραν της 131 που την τράβηξε μόνο του, όλες τις άλλες διαδοχικά της έχω φορέσει έτσι) όπως αντίστοιχα είχα δοκιμάσει για ένα μήνα την 106 του Android 9 beta.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το mirrorshare για να στείλω βίντεο στην τηλεόραση μου (Samsung MU9002) αλλά απέτυχα πλήρως.

 

Την τηλεόραση τη βρίσκει γρήγορα μέσω Wifi, συνδέεται κανονικά αλλά τα βίντεο δεν παίζουνε. Κολλάνε, ο ήχος μία είναι και μία δεν είναι, και γενικά μέχρι 2-3 δευτερόλεπτα παίζουν στην TV. Το βίντεο συνεχίζει να παίζει στην οθόνη του κινητού, αλλά στην τηλεόραση σα να μένει πίσω στο χρόνο και αμέσως κολλάει.

Στην ίδια TV τα κινητά και tablet της Samsung αλλά και το Ipad της συζύγου παίζουν άψογα. Το ίδιο άψογα στέλνει και το laptop Windows 10.

Το P9 Lite της κόρης μου, παρουσιάζει αντίστοιχη συμπεριφορά με το P20 Pro. Κάπως λιγότερα σπασίματα, αλλά μέχρι 5 δευτερόλεπτα βίντεο το πολύ και μετά κόβεται. Ήχος δεν περνάει.

Της τηλεόρασης της πέρασα το τελευταίο firmware με ημερομηνία μέσα στον Οκτώβριο. Η ταχύτητα μεταξύ κινητού και άλλων συσκευών στο ίδιο δίκτυο είναι 28 Mbyte/sec στο κατέβασμα και 23 Mbyte/sec στο ανέβασμα, υπεραρκετές ταχύτητες για βίντεο.

Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος με επιτυχία το mirrorshare;

Μπας και το έχει δοκιμάσει άλλος;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μπας και το έχει δοκιμάσει άλλος;

 

Φίλε μου εγω βλέπω κανονικά δίχως κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μέρες που μου βγάζει την οθόνη που επισυνάπτω ακόμη και σε άκυρες στιγμές. Πως μπορώ να την αφαιρέσω? (εμφανίζεται από τότε που εμφάνησα τα κρυφά μενού προγραμματιστη... Θα μπορούσε να είναι βέβαια και τυχαίο) 447dd6b318fa3faa1550e32102711473.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπας και το έχει δοκιμάσει άλλος;

 

Εγώ σε μια Samsung Smart tv 49' curved 4K που έχω χρησιμοποιώ μια εφαρμογή της Samsung που λέγεται Smart View, δεν είχα τέτοια προβλήματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν και η πιο smooth εμπειρία που είχα, για αυτό και πήρα αντάπτορα USB Type C to HDMI και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μέρες που μου βγάζει την οθόνη που επισυνάπτω ακόμη και σε άκυρες στιγμές. Πως μπορώ να την αφαιρέσω? (εμφανίζεται από τότε που εμφάνησα τα κρυφά μενού προγραμματιστη... Θα μπορούσε να είναι βέβαια και τυχαίο)

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η φωτογραφια δειχνει μια lockscreen η οποια ειναι και custom απο καποιο θεμα.

Ποιο ειναι το προβλημα σου, κλειδωνει χωρις λογο;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θα άξιζε λέτε να έρθω στο p20 pro από το mate 10 pro; Καθαρά και μόνο για θέμα κάμερας γιατί κατά τα άλλα είναι ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα τα λεφτά για το mate20 pro...πλήρες πακέτο σε κάμερα, επεξεργαστή, οθόνη κλπ κλπ
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα περίμενα να μάζευα και άλλα λεφτά μέχρι τον Απρίλιο να έπαιρνα το "ΘΗΡΙΟ" P30 pro... Λέω εγώ τώρα αν έχεις την υπομονή και τα λεφτά ετσι? Καλά να είμαστε
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Φίλε μου εγω βλέπω κανονικά δίχως κανένα πρόβλημα!

Ευχαριστώ, με ποια τηλεόραση ακριβώς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ σε μια Samsung Smart tv 49' curved 4K που έχω χρησιμοποιώ μια εφαρμογή της Samsung που λέγεται Smart View, δεν είχα τέτοια προβλήματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν και η πιο smooth εμπειρία που είχα, για αυτό και πήρα αντάπτορα USB Type C to HDMI και ησύχασα.

Ευχαριστώ! Κατέβασα το smartview και δουλεύει και σε εμένα άψογα!

Έλεος με το software της Huawei....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφια δειχνει μια lockscreen η οποια ειναι και custom απο καποιο θεμα.

Ποιο ειναι το προβλημα σου, κλειδωνει χωρις λογο;

 

Κλειδωνε οπότε ήθελε χωρίς κάποια λογική.. Τελικά είχε κατεβάσει ο γιος μου μια εφαρμογή minions Lock screen

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, με ποια τηλεόραση ακριβώς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ! Κατέβασα το smartview και δουλεύει και σε εμένα άψογα!

Έλεος με το software της Huawei....

 

Σε Samsung 32"! Χωρίς κανενα απολύτως πρόβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα άξιζε λέτε να έρθω στο p20 pro από το mate 10 pro; Καθαρά και μόνο για θέμα κάμερας γιατί κατά τα άλλα είναι ίδια.

 

 

 

Το έκανα εγώ και το κράτησα μια βδομάδα μόνο . Δυστυχώς έπρεπε να το είχες κάνει καιρό πριν . Τώρα περίμενε το καινούριο . Άσε ότι έπεσε πολύ η τιμή του

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα άξιζε λέτε να έρθω στο p20 pro από το mate 10 pro; Καθαρά και μόνο για θέμα κάμερας γιατί κατά τα άλλα είναι ίδια.
Για μένα αξίζει. Το p20 pro ήταν το πρώτο huawei που με έκανε να αφήσω τα άλλα κινητά όταν ήθελα να βγάλω φώτο (είχα και το mate 10)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα περίμενα να μάζευα και άλλα λεφτά μέχρι τον Απρίλιο να έπαιρνα το "ΘΗΡΙΟ" P30 pro... Λέω εγώ τώρα αν έχεις την υπομονή και τα λεφτά ετσι? Καλά να είμαστε

 

Tης Huawei και όχι της Samsung, έτσι;:lol::lol::lol:

https://www.gsmarena.com/additional_details_for_the_samsung_galaxy_p30_surface__storage_and_colors-news-33447.php

 

Θα τα μοιράσουν μάλλον. Τα pro και lite η Huawei και τα απλό και + η Samsung!!

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα είχε μεγαλύτερη το mate . Μπαταρία σχεδόν ίδια . Ομορφιά το p20 είναι απίστευτο . Βράδυ φωτό το p20 , ημέρα δεν είδα διαφορά ίσως δεν έβγαλα πολλές . Κ μιλάω να τις βλέπεις σε υπολογιστή όχι στην οθόνη του κινητού . Επίσης θα πάρει πρώτο pie το p20 . Στα λεφτά του είναι τέλειο απλά δεν θα δεις τρομερή διαφορά . Από κει κ πέρα εγώ στη θέση σου θα καθόμουν λίγο να να πέσει η τιμή του mate 20 .

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχετε να προτείνετε κάνενα τριποδάκι για το κινητό;

βρήκε τελικά κάποιος θήκη με προστασία για τους φακούς;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχετε να προτείνετε κάνενα τριποδάκι για το κινητό;

βρήκε τελικά κάποιος θήκη με προστασία για τους φακούς;

 

ευχαριστώ

Tης huawei, απλά το τηλεχειριστήριο είναι με μπαταρία. Δεν ξέρω αν σε χαλάει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Παρατήρησα ότι το WiFi δεν ανοίγει αυτόματα όταν γυρίζω στο σπίτι ή όταν πηγαίνω στην δουλειά που φυσικά είναι αποθηκευμένα αυτά τα δυο δίκτυα στην συσκευή. Η ρύθμιση WiFi+ είναι κανονικά ανοιχτή. Το έχει παρατηρήσει αυτό κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχετε να προτείνετε κάνενα τριποδάκι για το κινητό;

βρήκε τελικά κάποιος θήκη με προστασία για τους φακούς;

 

ευχαριστώ

 

Καλημέρα φίλε!εγώ έχω 2 θήκες από την spigen και μπορώ να πω πως ειναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα μου ηρθε

 

CLT-L29 8.1.0157 (C432)

Edited by Djdeltavita
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...