Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε πωλήσεις ομως ειδικά εξωτερικό- Δυτ.Ευρωπη σαρώνει ,οπότε μπορεί να μην πέσει και αρκετά. Εξαρτάται από την πορεία και του s9 s9 plus αν δεν πάει καλά και το έχει συνεχώς σε προσφορά η Samsung τότε πιθανόν να μείνει σταθερά χαμηλά και το Huawei.... θα δείξει!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει σωστά το nfc με τις εφαρμογές των τραπεζών για ανέπαφες συναλλαγές; (Tap and pay, win bank wallet)
Link to comment
Share on other sites

Καλα το twilight δεν παίζεται σαν χρώμα κάθομαι και το χαζεύω. Μια τελευταία ερώτηση πως ενεργοποιούμε το always on display,;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός από κάνα 2 μικρολεπτομεριες (ήχος μηνυμάτων - Viber) η συσκευή overall είναι εξαιρετική... Η αλήθεια είναι ότι το S9+ δεν μου έχει λείψει ούτε ένα δευτερόλεπτο ίσα ίσα που το P20 PRO έχει λειτουργίες που τις ήθελα πάντα (αστραπιαία δακτύλικο μπροστά, gestures στο κεντρικό μπροστά πλήκτρο, ir blaster, Pc mode με ένα απλό καλώδιο, full screen photo caller, μπαταρία βράχος κτλ)
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

την zagg δεν χρησιμοποιουν στα mm; εχει καλή διαύγεια ή κάνει ''νερά'';
bill από ζελατίνα μακριά... ένα γυαλί nillkin κ είσαι αρχηγός

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω πάθει πλάκα με το πως μπορούμε να βγάλουμε screen shot. Κάθομαι το κάνω και το ξανακάνω και γελάω μόνος μου.

Τα δεδομένα κινητής εκτός από την notification bar υπάρχει τρόπος με widget (και ποιο?) να τα ενεργοποιησουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μια όμορφη φωτογραφία με αυτόματο και ΑΙ "Blue sky"

41626973561_f823a94b09_z.jpgHuawei p20 pro by GumJd tsiglas, on Flickr"]41626973561_f823a94b09_z.jpgHuawei p20 pro by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ένα συγκριτικό με το s9+ σε εξαιρετικά χαμηλό φωτισμό τραβηγμένα διαφορετική ημέρα αλλά επειδή το δωμάτιο δεν φωτίζεται από πουθενά ο φωτισμός είναι ολόιδιος.

S9+ extremely low light

26135673927_134e02e56e_z.jpgS9+ EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr"]26135673927_134e02e56e_z.jpgS9+ EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

P20 pro extremely low light

40916147834_09f65d7d98_z.jpgHuawei p20 pro by GumJd tsiglas, on Flickr"]40916147834_09f65d7d98_z.jpgHuawei p20 pro by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το viber που λετε πολλοι εδω δεν μπορω να καταλαβω. εμενα ο ηχος δουλευει κανονικα.

Αυτο που παρατηρησα επισης και το συγκρινα και με το s8 ειναι οτι στο instagram παραμορφωνει τα stories. Τρωει απο δεξια και αριστερα και λειπει περιεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τροπο να αλλάξουμε ηχο στο viber

 

αλλαζεις εδω το αρχειο με οτι θελεις εσυ και παιζει.. (Εστο κατι)

κατα τα αλλα viber εχει μαυρα χαλια συνεργασια με το android oreo της huawei

 

https://ibb.co/kHrEEH

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τροπο να αλλάξουμε ηχο στο viber

 

αλλαζεις εδω το αρχειο με οτι θελεις εσυ και παιζει.. (Εστο κατι)

κατα τα αλλα viber εχει μαυρα χαλια συνεργασια με το android oreo της huawei

 

https://ibb.co/kHrEEH

 

Αν πας 10 μνμ (#363) πίσω έχω δώσει σαφές οδηγίες για το ίδιο ακριβώς που περιγράφεις.

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει σωστά το nfc με τις εφαρμογές των τραπεζών για ανέπαφες συναλλαγές; (Tap and pay, win bank wallet)

 

Ναι δουλεύει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα κινητής εκτός από την notification bar υπάρχει τρόπος με widget (και ποιο?) να τα ενεργοποιησουμε?

Με HD Widget γίνεται απλα δεν ανοιγει/κλεινει με την μια αλλα σε παει ρυθμισεις δικτυου και απο εκει κανεις ειτε το ενα ειτε το άλλο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cloudtv.hdwidgets

 

Το ιδιο με ολα τα παρόμοια app σε μη root συσκευές.

 

Αλλιώς αν εισαι root μπορείς με την μια να ανοιγοκλεισεις data με την παρακάτω εφαρμογή που δουλεύει άψογα με το αντίστοιχο widget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neetrath.mdd

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πας 10 μνμ (#363) πίσω έχω δώσει σαφές οδηγίες για το ίδιο ακριβώς που περιγράφεις.

 

ε που να το δω κάθε μέρα κάνετε 10 σελίδες :lol:

 

αυτές της μέρες ατιμάζομαι για email στην hua γενικός viber στο Oreo πάει κατά διαόλου

 

1. Θέμα με τους ήχους (για το οποίο αναφερόμαστε)

2. θέμα με notification sound in viber calls (πολλές φορες όταν κάνεις κλήση στο viber απο πίσω varaei ανα τόσο το notification sound (system sound)

3. και στα 3 μου ρολόγια (huawei fit και samsung gear 2 και ενα xiaomi mi band 2) δεν παιζει μεταφορά του notification στο ρολογακη

4. γενικός δεν είναι σταθερό

 

όλα αυτά σε όλα τα κινητά της huawei με oreo (χωρίς εξαιρέσεις)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

ε που να το δω καθε μερα κάνετε 10 σελιδες :lol:

 

Δεν λες καλα που γεμίζεται κανα mini van 10 ατόμων εδώ μέσα διότι αν πας αλλού πχ v30 νήμα ουτε 1 ταξi γεμίζεται:lol::lol::lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κάποιος το Huawei wallet;

Έχω συνδέσει μια Mastercard αλλά δεν βγάζω άκρη. Μήπως δεν υποστηρίζεται στη χώρα μας;

 

 

Επίσης κάτι άλλο.

Οπτικό 3x και υβριδικό 5x ζουμ στο P20 Pro σε καλό φως ημέρας = ΕΠΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει κανονικά!

 

 

 

Δεν δουλεύει το winbank wallet ρε παιδιά σε Android 8. Πως γράφετε κάτι χωρίς να το τσεκάρετε πρώτα?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το winbank wallet ρε παιδιά σε Android 8. Πως γράφετε κάτι χωρίς να το τσεκάρετε πρώτα?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

οχι δεν δουλεύει και να δουλέψει πλέον Piraios δεν υποσιτιρζει activate της υπηρεσίας αυτής (το έχει σταματήσει) όποιος το έχει ενεργό καλός αν θα κάνεις remove και ξανα Install αίτιο

 

Έχει δουλέψει κάποιος το Huawei wallet;

Έχω συνδέσει μια Mastercard αλλά δεν βγάζω άκρη. Μήπως δεν υποστηρίζεται στη χώρα μας;

 

 

Επίσης κάτι άλλο.

Οπτικό 3x και υβριδικό 5x ζουμ στο P20 Pro σε καλό φως ημέρας = ΕΠΟΣ

 

και ουτε αυτο παιζει!!

 

για την ωρα στην ελλαδα μονο η υπιρεσηα της eyurobank κα της εθνικης παιζει η piraios το παράτησε

 

αν δεις λει

Ενημερώθηκε

21 Οκτωβρίου 2016

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

την zagg δεν χρησιμοποιουν στα mm; εχει καλή διαύγεια ή κάνει ''νερά'';

 

εχει 3 ποιοτητες ...η 1η στο φως φαινεται ζαγρε.Αυτη που λεω που ειναι και antishock εχει πληρης διαυγεια και καθρεφτης HD. 18 ευρω 6 μηνες εγγυηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

bill από ζελατίνα μακριά... ένα γυαλί nillkin κ είσαι αρχηγός

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επειδη εχω δωσει πολυ χρημα και ειδικα για προστασιες σε πολλα κινητα.Απο γυαλι ειδικα αυτα που εχουν γυρω γυρω το μαυρο πλαισιο μπορει να γινει ζημια στην οθονη.Η μεμβρανη που αναφερω εκτος του οτι ΔΕΝ φαινεται πανω στο κινητο ,καλυπτη και για θραυση και εχει και 6 μηνες εγγυηση...πραγματικα ειναι φοβερη παντεντα. Το γυαλι ειναι χοντρολ, "γυαλιζει" και δεν εχει το sense της μεμβρανης που αναφερω! αυτα απο μενα :)

Link to comment
Share on other sites

Με HD Widget γίνεται απλα δεν ανοιγει/κλεινει με την μια αλλα σε παει ρυθμισεις δικτυου και απο εκει κανεις ειτε το ενα ειτε το άλλο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cloudtv.hdwidgets

 

Το ιδιο με ολα τα παρόμοια app σε μη root συσκευές.

 

Αλλιώς αν εισαι root μπορείς με την μια να ανοιγοκλεισεις data με την παρακάτω εφαρμογή που δουλεύει άψογα με το αντίστοιχο widget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neetrath.mdd

Ευχαριστώ φίλε, πραγματικά δουλεύουν, είχα δοκιμάσει πολλά άλλα αλλά σαν το hd κανένα, τουλάχιστον να δουλεύει με την huawei (μου φαίνεται ότι οι περισσότεροι προγραμματιστες έχουν Samsung και γι αυτήν κάνουν τα προγράμματα)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να καταχωρησω την 3 μηνη εγγυηση οθονης εδω:

https://consumer.huawei.com/gr/support/screenguaranteeregistration/

βαζω το σειριακο / και μολις γραψω τα πρωτα 4γραμματα του σειριακου δεν με αφηνει να συνεχισω τα υπολοιπα.Ξερει κανεις τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να καταχωρησω την 3 μηνη εγγυηση οθονης εδω:

https://consumer.huawei.com/gr/support/screenguaranteeregistration/

βαζω το σειριακο / και μολις γραψω τα πρωτα 4γραμματα του σειριακου δεν με αφηνει να συνεχισω τα υπολοιπα.Ξερει κανεις τιποτα;

 

Εγώ το ενεργοποίησα πανεύκολα πήγα μέσο του Hicare εδώ :

Screenshot_20180429-193650.jpgupload images free"]Screenshot_20180429-193650.jpgupload images free[/url]

 

Και από εκεί με πήγε σε αυτή την σελίδα :

Screenshot_20180429-193715.jpgpicture uploader"]Screenshot_20180429-193715.jpgpicture uploader[/url]

 

Όπου συμπλήρωσα μόνο το 1ο emei της συσκευης, έβαλα ημερομηνία αγοράς κτλ και τέλος ολοκληρώθηκε με επιτυχία

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ το εχω ενεργοποιήσει το hicare.Το σειριακό δεν μου παίρνει ολα τα νούμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε μα πως αφου ζητάει και sn

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω δωσει πολυ χρημα και ειδικα για προστασιες σε πολλα κινητα.Απο γυαλι ειδικα αυτα που εχουν γυρω γυρω το μαυρο πλαισιο μπορει να γινει ζημια στην οθονη.Η μεμβρανη που αναφερω εκτος του οτι ΔΕΝ φαινεται πανω στο κινητο ,καλυπτη και για θραυση και εχει και 6 μηνες εγγυηση...πραγματικα ειναι φοβερη παντεντα. Το γυαλι ειναι χοντρολ, "γυαλιζει" και δεν εχει το sense της μεμβρανης που αναφερω! αυτα απο μενα :)

 

καλα αυτα τα γυαλιά με τα βαμμένα πλαίσια ειδικά οτι πιο μούφα κυκλοφορεί..

αν καλύπτει όντως και σπάσιμο οθόνης τοτε μιλάμε για πολύ καλή περίπτωση

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...