Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@injen έχω κάθε δικαίωμα να πω την άποψη μου είτε σού αρεσει είτε οχι... αν εσυ εισαι ευχαριστημένος με την συσκευή αυτη τοτε πραγματικά χαίρομαι που εχεις ενα κινητο ναυαρχίδα το θαυμάσιο και μοναδικο Huawei P20 pro.. το να το βγάζεις απροβληματιστο ειναι το πρόβλημα γιατι πραγματικα και ας μην σου αρεσει... σε αυτα τα λεφτά που εχει η συσκευή ενας επαγγελματίας αν παει να το αγοράσει θα το αλλαξει μεσα σε λιγες μερες γιατι ειναι ολο προβλήματα... και μην ακούσω ξανα να λέτε εδω μεσα οτι κάποιος δεν σεταρε σωστα την συσκευή και εχει αυτο το θεμα.. δεν εχεις ιδέα ποσες αντικατάστασης γιναναι και ποσες επιστροφές χρημάτων.... :)
Link to comment
Share on other sites

@injen έχω κάθε δικαίωμα να πω την άποψη μου είτε σού αρεσει είτε οχι... αν εσυ εισαι ευχαριστημένος με την συσκευή αυτη τοτε πραγματικά χαίρομαι που εχεις ενα κινητο ναυαρχίδα το θαυμάσιο και μοναδικο Huawei P20 pro.. το να το βγάζεις απροβληματιστο ειναι το πρόβλημα γιατι πραγματικα και ας μην σου αρεσει... σε αυτα τα λεφτά που εχει η συσκευή ενας επαγγελματίας αν παει να το αγοράσει θα το αλλαξει μεσα σε λιγες μερες γιατι ειναι ολο προβλήματα... και μην ακούσω ξανα να λέτε εδω μεσα οτι κάποιος δεν σεταρε σωστα την συσκευή και εχει αυτο το θεμα.. δεν εχεις ιδέα ποσες αντικατάστασης γιναναι και ποσες επιστροφές χρημάτων.... :)

 

Η σειρα P ειναι για τους λατρεις της φωτογραφιας ενω για τους επαγγελματιες ειναι η σειρα Mate. Τωρα αν ο επαγγελματιας αγορασει την σειρα P τοτε δεν φταιει η συσκευη αλλα ο ιδιος γιατι εκανε λαθος επιλογη. Ελλατωματα εχουν τα παντα (μεχρι και οι ανθρωποι) αλλα οι συσκευες της Huawei βγηκαν με το μικροτερο ποσοστο ελλατωματων, ακομα και οι συσκευες της Google που ολες μετρουνται στα δαχτυλα βγηκαν με ασυμβατοτητες στο Android Pie δηλαδη η ιδια η εταιρεια που αναπτυσει το λειτουργικο δεν μπορει να το κανει συμβατο με τις 10 συσκευες της.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

@injen έχω κάθε δικαίωμα να πω την άποψη μου είτε σού αρεσει είτε οχι... αν εσυ εισαι ευχαριστημένος με την συσκευή αυτη τοτε πραγματικά χαίρομαι που εχεις ενα κινητο ναυαρχίδα το θαυμάσιο και μοναδικο Huawei P20 pro.. το να το βγάζεις απροβληματιστο ειναι το πρόβλημα γιατι πραγματικα και ας μην σου αρεσει... σε αυτα τα λεφτά που εχει η συσκευή ενας επαγγελματίας αν παει να το αγοράσει θα το αλλαξει μεσα σε λιγες μερες γιατι ειναι ολο προβλήματα... και μην ακούσω ξανα να λέτε εδω μεσα οτι κάποιος δεν σεταρε σωστα την συσκευή και εχει αυτο το θεμα.. δεν εχεις ιδέα ποσες αντικατάστασης γιναναι και ποσες επιστροφές χρημάτων.... :)

 

Όταν επανειλημμένα έχεις πιαστεί να λες ανακρίβειες δεν λέγεται γνώμη αλλά κάπως αλλιώς. Η συμβουλή του injen είναι πολύ σωστή. Δεν προσφέρεις κάτι εδώ, μόνο ανόητο κράξιμο και ενίοτε και παραπληροφόρηση. Δεν ενδιαφέρεσαι να ψάξεις τι και πως για να λύσεις κάποιο πρόβλημα, όπως κάνουν όλοι οι υπόλοιποι, μόνο χαζόγελα και ειρωνείες. Η σαβούρα του φόρουμ με λίγα λόγια.

 

Για τα υπόλοιπα που γράφεις καταφέρνεις πάλι να γίνεσαι ρεντίκολο σε 2 γραμμές, μιλάμε για πραγματικό ταλέντο :lol: Επαγγελματίας τι; Επαγγελματίας χρήστης κινητού τηλεφώνου ας πούμε; Ποιοί είναι αυτοί; Και έχει - στα σοβαρά τώρα - αυτό το τηλέφωνο κάποιο θέμα για να το αλλάξει κανείς μέσα σε λίγες μέρες; Επειδή η μπαταρία του κρατάει πιο πολύ απο τον ανταγωνισμό ας πούμε; Επειδή η οθόνη είναι εξαιρετική; ή μήπως λόγω του ότι απενεργοποιήθηκε το 4D στο τελευταίο update το οποίο μία μπαίνει και μία βγαίνει και ακόμα δεν απάντησες που σου είναι εσένα προσωπικά τόσο απαραίτητο; Και αφού σου αλλάξανε συσκευή εσένα (υποτίθεται) και είχες καινούριο τηλέφωνο στα χέρια σου γιατί δεν έκανες διαδικασία είτε για αλλαγή είτε για πώληση του για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω αφού είναι τόοοσο κακό; Για γέλια και για κλάμματα...

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τους Mods, αν υπάρχουν σε αυτό το θέμα, να κάνουν επιτέλους ένα perma Ban αυτό το παλικαράκι γιατί όχι απλά έχει κουράσει, αλλά έχει χαλάσει το όλο νήμα!

Έπρεπε να έχει ήδη γίνει και είναι απορίας άξιο γιατί του επιτρέπετε να σπαμαρει και να εκνευρίζει το κάθε μέλος της κοινότητας μας.

Ήμαρτον πια!

Το παιδί όχι απλά δεν έχει ιδέα από τεχνολογία αλλά και η ανορθογραφία του μας πονάει τα μάτια.

Ούτε ένα Τ9 εν έτη 2018 δεν ξέρει να βάλει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους όσοι έχουνε κάνει την 156 μπορούνε να μου πούνε αν διορθώθηκαν πράγματα.Μου έχει έρθει σήμερα και σκέφτομαι να την κάνω ναι η' όχι. Αν έχει διορθωθεί λίγο ακόμα η κάμερα αν είναι λίγο πιο γρήγορο. Σας παρακαλώ οποίος την έχει μπορεί να μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Θα την κάνω τώρα την ενημέρωση και αύριο θα σας ενημερώσω για το τι παίζει με αυτή c79a49fb063fd14c6621f7c773f3c1da.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που ειμαι λιγο καιρο στο νημα τα προσπερναω τετοιου ειδους μνμ.Οσο τσιμπατε θα δινετε τροφη για περισσοτερα ποστ απο καποιους ανθρωπους εδω μεσα.Χαλαρα και παμε παρακατω.

Edit

Μου ηρθε και εμενα το νεο update.Αγορασμενο απο wind κινητο.

Edited by yiannisv2000
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους όσοι έχουνε κάνει την 156 μπορούνε να μου πούνε αν διορθώθηκαν πράγματα.Μου έχει έρθει σήμερα και σκέφτομαι να την κάνω ναι η' όχι. Αν έχει διορθωθεί λίγο ακόμα η κάμερα αν είναι λίγο πιο γρήγορο. Σας παρακαλώ οποίος την έχει μπορεί να μου πει
Link to comment
Share on other sites

Παρολες τις τελευταιες αναβαθμισεις , συμπεραλαμβανομενης και της 156 τα προβληματα που εχει με εφαρμογες της Google και ειδικα με το smart unlock δεν λυθηκαν !!! Ας ελπισουμε με το Android pie 9 και το EMUI 9 να λυθουν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους όσοι έχουνε κάνει την 156 μπορούνε να μου πούνε αν διορθώθηκαν πράγματα.Μου έχει έρθει σήμερα και σκέφτομαι να την κάνω ναι η' όχι. Αν έχει διορθωθεί λίγο ακόμα η κάμερα αν είναι λίγο πιο γρήγορο. Σας παρακαλώ οποίος την έχει μπορεί να μου πει

 

Μια χαρα ειναι η 156 κανενα προβλημα δεν εχω συναντησει ως τωρα αν εξαιρεσεις το 4D που στον Gemnik δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ οπως εγραψε. Παιδια καλο ειναι αν δεν ξερουμε κατι να μην γραφουμε και παραπληροφορουμε κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους όσοι έχουνε κάνει την 156 μπορούνε να μου πούνε αν διορθώθηκαν πράγματα.Μου έχει έρθει σήμερα και σκέφτομαι να την κάνω ναι η' όχι. Αν έχει διορθωθεί λίγο ακόμα η κάμερα αν είναι λίγο πιο γρήγορο. Σας παρακαλώ οποίος την έχει μπορεί να μου πει

 

απλα δεν υπαρχει πλεον το 4D και εγινε πιο γρηγορο το scrolling...

 

ολα τα αλλα ειναι ιδια.....

 

επισης βαλε την full που ειναι 3.65GB

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα ειναι η 156 κανενα προβλημα δεν εχω συναντησει ως τωρα αν εξαιρεσεις το 4D που στον Gemnik δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ οπως εγραψε. Παιδια καλο ειναι αν δεν ξερουμε κατι να μην γραφουμε και παραπληροφορουμε κοσμο.

 

δουλευει αορατα... :)

 

ετσι λεει η huawei... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλην το 4d.Eκανα κάποιες συγκρίσεις ο φωτογραφίες πλέον ειναι πιο ζωντανές με 156 και καλύτερο φλας για τις βραδυνές.
Link to comment
Share on other sites

Βγαλανε την επιλογη στις φωτογραφιες στα 40 μεγκαπιξελ. Επισης το AI το εβγαλαν και απο το μενου αν θες να το επιλεξεις; Δεν το βρισκω.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Βγαλανε την επιλογη στις φωτογραφιες στα 40 μεγκαπιξελ. Επισης το AI το εβγαλαν και απο το μενου αν θες να το επιλεξεις; Δεν το βρισκω.

 

τι φαση? αλλο και αυτο....! σε εμενα πλην του 4D ολα υπαρχουνε κανονικα... :worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πλην το 4d.Eκανα κάποιες συγκρίσεις ο φωτογραφίες πλέον ειναι πιο ζωντανές με 156 και καλύτερο φλας για τις βραδυνές.

 

δουλεύει το 4D αλλα είναι αόρατο έτσι μου είπανε από την εταιρία... χάχα όσο για την φωτογραφίες το flash το βλέπω να είναι πιο φωτεινό και η βραδινές ακόμα πιο γαματες...!! αλλα παραμένει άθλιο το EMUI και θέλει βελτίωσης πολλές ακόμα...!

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το EMUI, smooth μεταβάσεις στα μενού, πολλές επιλογές παραμετροποίησης, πολύ πιο ευχάριστη εμπειρία από stock android.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Noμιζω οι βραδυνές οι λήψεις σε όλα τα μέτωπα με φλας χωρίς φλας βελτιώθηκαν με 156. Μπράβο στην huawei όσο για το 4d scan θα το ξαναβάλουν πάλι μην στεναχωριομαστε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν υπάρχει θέμα για την συσκευή που μάλλον θα παρω, κάνω την ερώτηση εδώ. Πρώτη φορά θα πάω σε Huawei και συγκεκριμένα στο Mate 20 Lite. Ήθελα να ρωτήσω εάν υποστηρίζεται γενικά το quick charge της Qualcomm στις συσκευές της Huawei και εάν ναι πια version. Μια απάντηση σύντομα θα την εκτιμούσα, μιας και το πρωί λέω να πάω να το πάρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν υπάρχει θέμα για την συσκευή που μάλλον θα παρω, κάνω την ερώτηση εδώ. Πρώτη φορά θα πάω σε Huawei και συγκεκριμένα στο Mate 20 Lite. Ήθελα να ρωτήσω εάν υποστηρίζεται γενικά το quick charge της Qualcomm στις συσκευές της Huawei και εάν ναι πια version. Μια απάντηση σύντομα θα την εκτιμούσα, μιας και το πρωί λέω να πάω να το πάρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το καλό να παραλάβεις την νέα σου συσκευή!

Οι συσκευές τις Huawei υποστιριζουν Supercharge και είναι πιο γρήγορη από της Qualcomm!

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

https://pocketnow.com/huawei-supercharge-comparison-others

 

Mate the 10 pro be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν υπάρχει θέμα για την συσκευή που μάλλον θα παρω, κάνω την ερώτηση εδώ. Πρώτη φορά θα πάω σε Huawei και συγκεκριμένα στο Mate 20 Lite. Ήθελα να ρωτήσω εάν υποστηρίζεται γενικά το quick charge της Qualcomm στις συσκευές της Huawei και εάν ναι πια version. Μια απάντηση σύντομα θα την εκτιμούσα, μιας και το πρωί λέω να πάω να το πάρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι quick charge στης συσκευές huawei περιορίζεται στο δικό της πρότυπο και μόνο με δικό της καλώδιο και πρίζακι

Απλά το μειωνεκτημμα είναι ότι σε άλλους φορτιστές ούτε καν με 1 A δεν φορτίζει έτσι αν πας κάπου πρέπει να έχεις το δικό του παρέα

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις την νέα σου συσκευή!

Οι συσκευές τις Huawei υποστιριζουν Supercharge και είναι πιο γρήγορη από της Qualcomm!

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

https://pocketnow.com/huawei-supercharge-comparison-others

 

Mate the 10 pro be with you

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, powerbank και ανταπτορα αυτοκινητου καθώς και δεύτερο φορτιστή με υποστήριξη supercharge μπορώ να βρω Ελλάδα; Μηπως έχετε κάτι να προτείνετε, πιο πολύ καίγομαι για powerbank.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, powerbank και ανταπτορα αυτοκινητου καθώς και δεύτερο φορτιστή με υποστήριξη supercharge μπορώ να βρω Ελλάδα; Μηπως έχετε κάτι να προτείνετε, πιο πολύ καίγομαι για powerbank.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Power bank μόνο huawei κάνα 40 euro κάνει το ίδιο και car charger μόνο huawei δεν υπάρχει να προτείνουμε κάτι όλο και όλο ένα είναι το charger οπός και το PowerBank
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, powerbank και ανταπτορα αυτοκινητου καθώς και δεύτερο φορτιστή με υποστήριξη supercharge μπορώ να βρω Ελλάδα; Μηπως έχετε κάτι να προτείνετε, πιο πολύ καίγομαι για powerbank.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Power bank και αντάπτορα αυτοκινήτου μπορείς να πάρεις όποιο θέλεις, κατά προτίμηση να είναι και λίγο επώνυμο, απλά δεν θα υπστηρίζει supercharge και θα φορτίζει με το πόσα αμπέρ μπορεί να δώσει στην έξοδο USB.

Ένας καλός φορτιστής πχ αυτοκινήτου με ονομαστική έξοδο 2Ah θα χρειάζεται 2 ώρες για μια πλήρη φόρτιση (2 αμπέρ επί 2 ώρες =4αμπέρ η χωρητικότητα της μπαταρίας).

Τόσο πολύ καίγεσαι να είναι supercharge? Όσο και να το δουλεύεις μια φορά την μέρα θα χρειάζεσαι φόρτισμα! Έχει καλή μπαταρία ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update όταν έχεις άλλο launcher (πχ Nova) πρέπει να βάζεις κωδικό για ξεκλείδωμα οθόνης !!!!

Υπάρχει τρόπος για παράκαμψη ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...