Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε αγορια !! 2:32 το πρωι , το update εσκασε μυτη . Ελεγχος κατευθειαν απο τις ρυθμισεις. Αντε να το περασω να δουμε τι θα γινει τωρα :)
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδια δε ενθουσιάστηκα...εκτος απο το night mode που ειναι οντως πολυ ωραίο, κατα τα αλλα δε μπορω να πω οτι μου άρεσε. Επισης μου κάνει καποια μικρά λαγκαρίσματα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε ενθουσιάστηκα...εκτος απο το night mode που ειναι οντως πολυ ωραίο, κατα τα αλλα δε μπορω να πω οτι μου άρεσε. Επισης μου κάνει καποια μικρά λαγκαρίσματα..

δωστου λιγες μερες να στρωσει

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη μου εδωσε μια αισθηση οτι παει πιο ομαλα ... Night mode μεγαλη μαγκια...ωραια νεα εικονιδια...η αφαιρεση του κεντρικου κουμπιου που σε πηγαινε στα apps και πλεον απλα κανεις swipe up και πας σε αυτα ωραια αλλαγη...

Χειροτερα απο πριν , προσωπικα , δεν ειμαι. Σιγουρα λιγο καλυτερα...Θελω να δω πως δουλευει και το adaptive battery ...αλλα θελει εξοικειωση το συστημα με την χρηση μου οποτε θα δουμε πως παει μετα απο μερες.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Κανενας με vodafone που να την πηρε ? Οχι ε ? :)

Με Vodafon είμαι, και μου έγραφε ότι ήρθε μια αναβάθμιση της Vodafon δεν θυμάμαι πόσα GB, πάτησα "ναι" και εγκαταστάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη μου εδωσε μια αισθηση οτι παει πιο ομαλα ... Night mode μεγαλη μαγκια...ωραια νεα εικονιδια...η αφαιρεση του κεντρικου κουμπιου που σε πηγαινε στα apps και πλεον απλα κανεις swipe up και πας σε αυτα ωραια αλλαγη...

Χειροτερα απο πριν , προσωπικα , δεν ειμαι. Σιγουρα λιγο καλυτερα...Θελω να δω πως δουλευει και το adaptive battery ...αλλα θελει εξοικειωση το συστημα με την χρηση μου οποτε θα δουμε πως παει μετα απο μερες.

 

Το adaptive battery υπάρχει καπου ως ρύθμιση; Γιατι δε μπορω να το εντοπίσω. Ειδα καπου ενα βιντεάκι, αλλα δε βρίσκω αντίστοιχη ρύθμιση στο P20.

Link to comment
Share on other sites

Το adaptive battery υπάρχει καπου ως ρύθμιση; Γιατι δε μπορω να το εντοπίσω. Ειδα καπου ενα βιντεάκι, αλλα δε βρίσκω αντίστοιχη ρύθμιση στο P20.

 

Ναι , εγω φταιω , δεν λεγεται adaptive battery αλλα smart charging. Επειδη αν καποιος αφησει το κινητο στην πριζα πανω απο το καθορισμενο χρονικο διαστημα που χρειαζεται για να φορτισει στο 100% , το κινητο (και η μπαταρια) μενουν υπο ταση , πληρως φορτισμενη , γεγονος που φθειρει την μπαταρια. Το ιδιο ισχυει και για τα φορητα.

Το smart charging απο ο,τι διαβασα , ερχεται να "διαβασει" τις συνηθειες μας στην φορτιση του κινητου.Και αφου μας μαθει , θα παρατεινει την φορτιση του κινητου , παγωνοντας την διαδικασια για καποιο χρονικο διαστημα την ωρα της φορτισης.

Π.χ. πες οτι καποιος το βαζει για 8 ωρες καθε βραδυ για φορτιση. Αφου λοιπον το κανει 2-3-4-10 φορες και γινει συνηθεια , το smart charging αντι να φορτισει το κινητο στο 100% μεσα σε 1 ωρα , ωστε 7 ωρες μετα να καθεται στην πριζα στο 100% , θα παγωσει την φορτιση τοσο οσο , να φτασει στο 100% στις 8 ωρες αντι στην 1 ωρα , ωστε να αποφυγει το κινητο να καθεται με την μπαταρια του στο 100% στην πριζα , για μεγαλο χρονικο διαστημα και να ελαχιστοποιησει ετσι την φθορα της.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αυτό υπήρχε και στην 9άρα:

https://i.postimg.cc/JzXb2pRW/Screenshot-20200622-084953-com-huawei-systemmanager.jpg

 

Ναι οντως , απλα εγω τωρα το πηρα χαμπαρι :) Κοιτα , προσωπικα περα απο το dark mode ολα τα αλλα με αφηνουν αδιαφορο , καινουργια ή παλια. :) Αντε ισως να μου εκανε λιγο ενδιαφερον οτι ειναι λιγο πιο smooth το κινητο απο πριν...τιποτα αλλο.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλαν σε προσφορά στα 249 ευρώ με τα 64gb.

 

Για οποιον του φτανουν τα 64γιγα , το σκεφτεται . Δεν παιρνει επεκταση μνημης. Απο την αλλη δεν ξερω αν αποτελει ιδανικη επιλογη στα λεφτα αυτα , για μοντελο του '18. Δεν μπορει να μην παιζουν αλλα μοντελα πιο προσφατα στην ιδια κατηγορια με το P20 στα ιδια λεφτα και χωρις να τερματιζει η ζωη τους στο ανδροιδ 10 ...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

παρατήρησα οτι το τελευταίο διάστημα δεν μου έρχεται ενημέρωση στο messenger όταν κάποιος "αντιδράει" σε κάποιο μνμ. Έκανα απεγκατάσταση/ εγκατάσταση το app, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έχει τύχει σε άλλον?

 

Ευχαριστώ::)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος θέμα με το ΒΤ με την 10?

Το Galaxy Watch με έχει ταράξει στις αποσυνδέσεις και το ακουστικό της Plantronic πότε το βλέπει κ πότε όχι...

Με το Fiio BTR5 DAC δεν είδα ακόμα τπτ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Να μιλάς πιο ωραία. Δε σε έβρισε κανεις.

 

Γιατί πειράχτηκες, είπα κάτι κακό; Το είπα γιατί και στον @mphx ξημερώματα ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πειράχτηκες, είπα κάτι κακό; Το είπα γιατί και στον @mphx ξημερώματα ήρθε.

 

Αστον , ολοι γινανε ευθιχτοι αυτον τον καιρο με το παραμικρο. Ισως ειναι η διαφορα της ωρας μια πιθανη εξηγηση... μην ξεχναμε οτι ειναι κινεζικη εταιρια.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που σας ήρθε, πλέον μετά από αρκετές ημέρες, πώς σας φαίνεται συνολικά;

 

Λοιπον εχουμε και λεμε :

1.Dark mode - Τι να πω για αυτο το θεοσταλτο feature ? Οποιος πρωτοσκεφτηκε το dark mode ηταν μεγαλη μορφη :)

2. Στα ματια μου ολα κυλανε πιο smooth. Δεν ξερω αν οφειλεται στο "fluid motion" που λεει η huawei ή αν βελτιωσανε πραματα σε τεχνικο επιπεδο. Θυμαμαι πριν την ενημερωση οταν σερφαρα στην λιστα με τις εφαρμογες , υπηρχε ενα ανεπαισθητο λαγκαρισμα. Τωρα παει νερακι.

3.Μου αρεσε που αφαιρεσανε το μεσαιο κουμπι στην κατω μπαρα , εκεινο με τις τελιτσες που σε εβαζε στην λιστα με τις εφαρμογες.

Τωρα απλα κανεις "swipe up" και μπαινεις στην λιστα.Οποτε αδειασε και μια επιπλεον θεση στην "κατω" μπαρα για να βαλεις μια ακομα συντομευση εκει.Δεν ξερω αν μπορουσες να το κανεις και πριν (να αφαιρεσεις το προαναφερθεν κουμπι/συντομευση και να βαλεις συντομευση καποιας εφαρμογης στην θεση του) , αλλα σιγουρα δεν μπορουσες να κανεις "swipe up" για να πας στην λιστα με τις εφαρμογες..το ειχα ψαξει καποτε.

4. Redesigned camera app - Δεν ειδα τραγικες αλλαγες. Μην σου πω οτι δεν ειδα καμμια αλλαγη. Αυτο που ζηταει πολυς κοσμος ειναι να μπει το HDR στα εικονιδια στο viewport και να υπαρχει σε auto mode περα απο το on/off . Οπως γινεται με πολλα αλλα κινητα/μαρκες.Το εκανε το galaxy S7 που ειχα καποτε , που ειναι κινητο 4ετιας.Πρεπει ο χρηστης να ειναι εμπειρος στην φωτογραφια και να ξερει ποτε να χρησιμοποιησει το HDR αλλιως πολλες φωτος , ειδικα τωρα το καλοκαιρι , θα πανε ακλαφτες.

Μυθος λεει οτι οταν πατησεις και βγαλεις φωτογραφιες και γραψει "sharpening photo..." , εκεινη την στιγμη εφαρμοζει κατι σαν HDR.

5. Μπαταρια - Μια απο τα ιδια για μενα.

 

Σε γενικες γραμμες ειναι ενα καλο update αν και αργησε υπερβολικα.Θα μου πεις και τι εγινε που αργησε ? Μηπως περιμενεις να παρεις και το 11 ? Οχι ...οποτε... :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.. Κάτοχος του p20 pro εδώ και δύο χρόνια και απόλυτα ικανοποιημένος..

Να χτυπήσω το p20 για την σύζυγο στα 249 που το έχει ο Γερμανός ή να κοιτάξω άλλου; Για απλή χρήση το θέλει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.. Κάτοχος του p20 pro εδώ και δύο χρόνια και απόλυτα ικανοποιημένος..

Να χτυπήσω το p20 για την σύζυγο στα 249 που το έχει ο Γερμανός ή να κοιτάξω άλλου; Για απλή χρήση το θέλει..

 

Καλυτερα αλλου, εχει σχεδον τελειωσει η υποστηριξη του.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...