Jump to content

Huawei P20 Lite


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν υπάρχει λόγος να βάλεις κάποιο άλλο πρόγραμμα εκκαθαρισης. Της huawei κάνει πολύ καλή δουλειά. Τώρα για πρόγραμμα κάμερας δεν έχω ακούσει κάτι για κινητά Huawei.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας, η κοπελα μου πηρε σημερα το P20 lite. προσωπικα εχω το lg g6 και εχω βαλει μια εφαρμογη του cstark για καλυτερη καμερα. υπαρχει καποιο αντιστοιχο εξωτερικο προγραμμαπου να βελτιωνει την καμερα; (χωρις να λεω οτι ειναι κακια)

 

Ps μην κραξετε ειχα ανεκαθεν lg και ποτε huawei

 

δεν γίνεται φίλε μου, μόνο σε ορισμένους snapdragon επεξεργαστές μπαίνει η gcam

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να βάλεις κάποιο άλλο πρόγραμμα εκκαθαρισης. Της huawei κάνει πολύ καλή δουλειά. Τώρα για πρόγραμμα κάμερας δεν έχω ακούσει κάτι για κινητά Huawei.

 

Προέρχομαι από Sony Z1 οπότε εκεί ήταν αναγκαίο να έχω κάποιο 3d party app και τα ειχα επιλεξει οποτε τα μετεφερα και στο p20 αλλα τωρα τα κατεβασα και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται φίλε μου, μόνο σε ορισμένους snapdragon επεξεργαστές μπαίνει η gcam

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και δεν βρίσκω πως κρύβω τις συντομεύσεις από εικονίδια εφαρμογών που δεν χρησιμοποιώ.

Παλιότερα τσιμπουσα προς τα έξω και μου εμφάνιζε το μενού.

Δεν πιστεύω να το βγάλανε.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω έχει Λεντ για ειδοποιήσει??

 

αν και δεν ειμαι κάτοχος, το είδα απο κοντά σε κατάστημα και φόρτιζε εκείνη την ώρα και άναβε ενα κόκκινο led.. αρα θα έχει κανονικά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο μικρό που ενώ έχει είναι σαν να μην έχει.

Μόνο σε σκοτάδι φαίνεται και όπως διαβάζω το ίδιο έχουν κάνει και στο honor10

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο μικρό που ενώ έχει είναι σαν να μην έχει.

Μόνο σε σκοτάδι φαίνεται και όπως διαβάζω το ίδιο έχουν κάνει και στο honor10

 

Ξεκινησε και η Huawei τις βλακειες της Samsung... Τοσο το P10 lite οσο και το P20 lite απ οτι φαινεται δεν ειναι τοσο αξιολογα οπως ηταν το P9 Lite. Η Huawei εχει δωσει βαση στην ποσοτητα και οχι στην ποιοτητα. Ελπιζω να επανελθει στο σωστο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι έτσι όπως φαίνεται στο συγκεκριμένο βίντεο και απλά δεν έχει κάποιο πρόβλημα το συγκεκριμένο κινητό, μιλάμε για τρελή πατάτα της Huawei. Το συγκεκριμένο κινητό στο βίντεο θυμίζει κινητό 5ετίας με 2 γίγα ραμ στην καλύτερη...

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σας παιδιά όταν κλείνει η οθόνη, οι εφαρμογές που έχετε ανοίξει (π.χ. music player, ραδιόφωνο) συνεχίζουν και παίζουν κανονικά ή κλείνουν μετά από λίγα λεπτά;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο και έχω κάποιες απορίες, αν ξέρει κάνεις..

1. Στον launcher της Huawei, στην επιλογή με συρτάρι εφαρμογών, υπάρχει δυνατότητα να επεξεργαστεί κάποιος τη δομή εκεί μέσα πχ να είναι σε οριζόντιες καρτέλες κλπ; Αν όχι προχωράω στο 2ο ερώτημα.

2. Δοκίμασα να βάλω τον Nova launcher ,όλα οκ γιατί έχει και double tap to sleep, αλλά δεν μπορώ να εισάγω το widget ώρας/καιρού της Huawei. Υπάρχει τρόπος;

3. Φαίνονται πουθενά οι εφαρμογές που τρέχουν στη μνήμη όπως στο Android 5 και πιο πριν; Μόνο κάτι γενικά στατιστικά μπορώ να βρω..

4. Η επιλογή για εξοικονόμηση μπαταρίας μπαίνει με manual επιλογή στο 20% αλλά δε βγαίνει αυτόματα όταν το φορτίσεις. Μήπως κάπου χάνω κάποια ρύθμιση;

5. Έχω την έκδοση με μια sim αλλά υπάρχει υποδοχή για 2η sim, βέβαια δεν την αναγνωρίζει. Υπάρχει περίπτωση να είναι λειτουργική η συγκεκριμένη θύρα αλλά να την έχουν απενεργοποιήσει και θέλει κανένα software mod ή είναι ακυρωμένη από πλευράς hardware;

 

Γενικά ωραίο τηλέφωνο, γρήγορο για τα δεδομένα μου ασχέτως τι λένε τα review. Οι φωτογραφίες σε τοπία πολύ καλές, σε πρόσωπα όχι και τόσο, βγαίνουν υπερβολικά φωτεινές, αν έχει βρει κάνεις κάποιες βέλτιστες που ρυθμίσεις ας πει.

 

Συμπλήρωση:

Κάτι τελευταίο πολύ σημαντικό, έχω θέμα με το Bluetooth. Έχω ένα της Nokia BH-310 το οποίο δουλεύει κανονικά όταν το έχω συνδεδεμένο μόνο στο συγκεκριμένο κινητό. Όταν το συνδέσω και σε 2η συσκευή, ενώ φαίνεται κανονικά συνδεδεμένο και στα 2 κινητά, στο P20 δε δουλεύει. Δεν είχα θέμα με αλλά κινητά σε τέτοιου είδους λειτουργία. Μόνο με το συγκεκριμένο τηλέφωνο βλέπω τέτοια ασυμβατότητα. Έχει δοκιμάσει κάνεις Bluetooth με 2 κινητά συνδεδεμένα να λειτουργεί σωστά στο P20;

Edited by drillgr
Link to comment
Share on other sites

Σε σας παιδιά όταν κλείνει η οθόνη, οι εφαρμογές που έχετε ανοίξει (π.χ. music player, ραδιόφωνο) συνεχίζουν και παίζουν κανονικά ή κλείνουν μετά από λίγα λεπτά;

 

Εχεις ρυθμισει να παραμενουν ενεργες οι εφαρμογες μετα το κλεισιμο της οθονης; Επισης να εξαιρουνται απο το optimisation της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι.

Η μία επιλογή είναι μέσα από τις ρυθμίσεις των Εφαρμογών και η άλλη από την μπαταρία;

Νομίζω ότι και από τα δύο το έχω ρυθμίσει αλλά και πάλι, δεν τις κρατά στο background.

Αν μπορείς βήμα βήμα να μου πεις ποιες είναι οι ρυθμίσεις, θα σου ήμουν ευγνώμων! :)

Είναι πολύ σπαστικό εκεί που περπατώ και ακούω μουσική, να κλείνει, να πρέπει να ανοίξω την οθόνη, να μπω στην εφαρμογή, να πατήσω "play", να κλείσω την οθόνη και αυτό να γίνεται ξανά και ξανά κάθε 10'!!! :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο και μουσική, σίγουρα δεν χρειάζεται να είναι ανοιχτή η οθόνη. Τώρα δεν ξέρω γιατί στο κάνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επανεκκίνηση που έκανα το ραδιόφωνο παίζει κανονικά, δεν σταματάει με το κλείσιμο της οθόνης.

Θα τσεκάρω και τον music player με την πρώτη ευκαιρία.

Τι να πω, δεν ξέρω, ίσως έφαγε κόλλημα και με το restart να ξεκόλλησε...:lost

Link to comment
Share on other sites

εχετε κι εσεις θεμα με την μπαταρια? προωπικα το πηρα προχθες και μεσα σε μια ωρα ενω βρισκομαι στο ινσταγκραμ (εχω βαλει εξοικονομηση ενεργειας) και χαμηλη φωτεινοτητα απο 70 τοις εκατο μου φτανει στο 50/ ειναι λογικο? και γενικα το φορτιζω 3 φορες την ημερα να φτασει το 100.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό φίλε μου με τη χρήση που περιγράφεις, να έχεις τρεις φορές φόρτιση τη μέρα. Αν δεν τρέχει κάποια εφαρμογή στο backround να στην αδειάζει, έχεις προβληματική μπαταρία. Μόνιμα ανοικτά δεδομένα, wifi, bluetooth, αρκετά τηλεφωνήματα, σερφάρισμα, για να πέσει κάτω από το 30 ως το βράδυ μόνο μετά από πολλές ώρες screen on. Edited by geokis
Link to comment
Share on other sites

εχετε κι εσεις θεμα με την μπαταρια? προωπικα το πηρα προχθες και μεσα σε μια ωρα ενω βρισκομαι στο ινσταγκραμ (εχω βαλει εξοικονομηση ενεργειας) και χαμηλη φωτεινοτητα απο 70 τοις εκατο μου φτανει στο 50/ ειναι λογικο? και γενικα το φορτιζω 3 φορες την ημερα να φτασει το 100.

 

Αν εισαι 1 ωρα συνεχομενα στο ινσταγκραμ συνεχως με ανοιχτη οθονη, δεν ειναι και τοσο παραλογο να χασει 20% (αν και με ενεργοποιημενη την εξοικονομηση που λες θα περιμενα κανα 5ρι λιγοτερο)! Μην βλεπεις ποσες φορες την ημερα το φορτιζεις, δες ποσες ωρες Skreen-on time σου δινει απο μια πληρη φορτιση μεχρι εκφορτιση (χωρις να το φορτισεις στο ενδιαμεσο). Αν βγαζεις γυρω στις 5 ώρες ανοιχτης οθονης (οχι σε εξοικονομηση ενεργειας) ειναι μια χαρά.

 

ΥΓ: δοκιμασε να κλεισεις τα location services (αν τα εχεις ανοιχτα και δεν τα χρειαζεσαι), καινε πολυ...

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με μέτρια χρήση, data συνεχώς ανοιχτά, μου κρατάει οριακά 2 μέρες με κλειστό το βράδυ. Πιστεύω καταναλώνει πολύ η οθόνη σε συνδυασμό με τον αυτόματο φωτισμό. Επίσης έχω απενεργοποιήσει όσες εφαρμογές δε χρησιμοποιώ και επιπρόσθετα παρατήρησα ποιες εφαρμογές τρέχουν συνεχώς στο background και τις περιόρισα από μια λειτουργία στυλ greenify που έχει το κινητό.

 

Υπάρχει τρόπος να μπει εικονίδιο για την εξοικονόμηση ενέργειας (την απλή) γιατί σ εμένα τουλάχιστον έχει μόνο για την ultra εξοικονόμηση..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ολα ανοιχτά μου βγάζει από της 12 το μεσημέρι μέχρι το επόμενο μεσημέρι. Edited by nikospaga
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...