Jump to content

Huawei P20 Lite


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την αναλυση της οθονης ειστε ευχαριστημενοι? το χω στην επιλογη "εξυπνη αναλυση" και τη φωτεινοτητα στο αυτοματο...ωστοσο οταν κοιταζω φωτογραφιες Insta κλπ θεωρω οτι δεν ειναι ικανοποιητικες.,σαν να ειναι σε κατωτερη ποιοτητα.:confused:
Δεν ξέρω σε αυτά που λες αν ανεβάζει την ανάλυση. Πρέπει να το βγάλεις την έξυπνη ανάλυση για να δεις αν έχει διαφορά στις εφαρμογές που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ξερει κανεις γτ δε μπορεσα να το βρω που ειναι η ρυθμιση για το led φως στο ινσταγκραμ? ειναι η μονη εφαρμογη που οταν εχω ειδοποιηση εχω μονο ηχο και βουλα στο εικονιδιο αλλα το φωτακι δεν αναβει:blink:
Link to comment
Share on other sites

Σας εχει ερθει αναβαθμιση εσας; Αν ναι, την περασε κανεις; Πως ειναι;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει ερθει αναβαθμιση εσας; Αν ναι, την περασε κανεις; Πως ειναι;

 

3 Μερες ειναι που την εχω...κολληματα δεν ειχε η συσκευη οποτε δεν εχω δει κατι διαοφορετικο...προστεθηκε το υδατογραφημα με το λογοτυπο του κινητου οταν βγαζεις φωτογραφιες(οχι μπροστινη καμερα) και φυσικα εχει gpu turbo για οσους παιζουν παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

3 Μερες ειναι που την εχω...κολληματα δεν ειχε η συσκευη οποτε δεν εχω δει κατι διαοφορετικο...προστεθηκε το υδατογραφημα με το λογοτυπο του κινητου οταν βγαζεις φωτογραφιες(οχι μπροστινη καμερα) και φυσικα εχει gpu turbo για οσους παιζουν παιχνιδια

Πια έκδοση σου έχει έρθει με αναβάθμιση και έχει το GPU Turbo; Σήμερα μου ήρθε η 8.0.0.149 που δεν αναφέρει κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Πια έκδοση σου έχει έρθει με αναβάθμιση και έχει το GPU Turbo; Σήμερα μου ήρθε η 8.0.0.149 που δεν αναφέρει κάτι σχετικό.

8.0.0.150(C636) αυτη εχω εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να ρυθμισω διαφορετική ένταση στις εισερχόμενες κλήσεις και διαφορετική στα μηνύματα. Στο μενού ρυθμίσεις ένταση ήχου δεν υπάρχει επιλογή για τα μηνύματα παρά μόνο για κλήσεις

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με μπαταρία και οθόνη, η μπαταρία αδειάζει για πλάκα με 30 λεπτά σκάλισμα του κινητού χωρίς YouTube

10% κάτω και η οθόνη ενώ έχω απενεργοποιηση την αυτόματη μείωση οθόνης αυτή κάνει αυξομείωσης

από μόνη της, συμβαίνει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας πιο κάτω λέει ειδοποίηση. Είναι για όλα μαζί. Μηνύματα, mail κλπ

 

Καλημέρα, εκεί που περιγράφεις υπάρχει μόνο η δυνατότητα ορισμού του ήχου και όχι της έντασης των ειδοποιήσεων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εκεί που περιγράφεις υπάρχει μόνο η δυνατότητα ορισμού του ήχου και όχι της έντασης των ειδοποιήσεων
Α τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Νομίζω πως όχι δεν γίνεται. Βασικά δεν ξέρω αν γίνεται σε κανένα κινητό αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση προς όσους το έχουν ή είναι τέλος πάντων γνώστες.. Αλλαγή από j5 2017 σε p20 lite αξίζει?? Θα δω διαφορά ή όχι??

Γενικά το j5 είναι αρκετά αξιόπιστο αλλά μου αρέσει πολύ ο σχεδιασμός του p20 lite και με εχει δελεάσει τώρα που έπεσε αρκετά και η τιμή..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

Το αγόρασα χθες από το πλαίσιο. (Μέχρι τώρα είχα το Galaxy S5 Neo)

Το έχουν βγάλει σε προσφορά, από τα 389€ σε 329€. Αν όμως το πάρεις με κάρτα Eurobank σου κάνει και μία έξτρα έκπτωση 20% !

Οπότε μου ήλθε 264€. Νομίζω ήταν καλή η τελική τιμή. :wink:

 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι εξαιρετικές. :)

Μόλις το άνοιξα μου ζήτησε να κάνει 2 ενημερώσεις και πήγε σε:

Τρέχουσα έκδοση: ANE-LX1 8.0.0.156(C432)

Προσαρμοσμένη έκδ.: 8.0.0.6(LT)

 

To Notification Led με απογοήτευσε πλήρως. :(

Αφού έψαχνα μια ώρα να βρω που είναι και κατέβασα ένα σωρό apps για led test,

διαπίστωσα πως ήταν ήδη αναμμένο και άλλαζε και χρώματα όπως του ζητούσα. :p αλλά πρέπει να έχεις "γερακίσιο" μάτι για να το πάρεις χαμπάρι.

Γιατί τέτοια μιζέρια με το led βρε παιδιά? Βάλτε εκεί πέρα ένα φως της προκοπής να φαίνεται...

Λες και πρόκειται να πληρώσουμε τη ΔΕΗ παραπάνω άμα βάλουν μεγαλύτερη λάμπα...:lol:

 

Του έβαλα όλες τις εφαρμογές, αρχεία, κλπ και setάρισα σύμφωνα με τα γούστα μου. Ολα καλά, αλλά:

 

Εχω μία απορία αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος: :!:

Οταν η οθόνη είναι αναμμένη, τα notifications από τις εφαρμογές έρχονται κανονικά.

Μόλις κλείσω την οθόνη σταματάνε, και μόλις την ξανα-ανοίξω έρχονται όλα μαζί.

Παρακαλώ αν κάποιος δώσει συμβουλή (τύπου ενεργοποίησε το τάδε) να μου πει και πως να το κάνω, γιατί είμαι καινούργιος τόσο με τη συσκευή όσο και με το Android 8

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή συνέχεια.

:bow:

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

Το αγόρασα χθες από το πλαίσιο. (Μέχρι τώρα είχα το Galaxy S5 Neo)

Το έχουν βγάλει σε προσφορά, από τα 389€ σε 329€. Αν όμως το πάρεις με κάρτα Eurobank σου κάνει και μία έξτρα έκπτωση 20% !

Οπότε μου ήλθε 264€. Νομίζω ήταν καλή η τελική τιμή. :wink:

 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι εξαιρετικές. :)

Μόλις το άνοιξα μου ζήτησε να κάνει 2 ενημερώσεις και πήγε σε:

Τρέχουσα έκδοση: ANE-LX1 8.0.0.156(C432)

Προσαρμοσμένη έκδ.: 8.0.0.6(LT)

 

To Notification Led με απογοήτευσε πλήρως. :(

Αφού έψαχνα μια ώρα να βρω που είναι και κατέβασα ένα σωρό apps για led test,

διαπίστωσα πως ήταν ήδη αναμμένο και άλλαζε και χρώματα όπως του ζητούσα. :p αλλά πρέπει να έχεις "γερακίσιο" μάτι για να το πάρεις χαμπάρι.

Γιατί τέτοια μιζέρια με το led βρε παιδιά? Βάλτε εκεί πέρα ένα φως της προκοπής να φαίνεται...

Λες και πρόκειται να πληρώσουμε τη ΔΕΗ παραπάνω άμα βάλουν μεγαλύτερη λάμπα...:lol:

 

Του έβαλα όλες τις εφαρμογές, αρχεία, κλπ και setάρισα σύμφωνα με τα γούστα μου. Ολα καλά, αλλά:

 

Εχω μία απορία αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος: :!:

Οταν η οθόνη είναι αναμμένη, τα notifications από τις εφαρμογές έρχονται κανονικά.

Μόλις κλείσω την οθόνη σταματάνε, και μόλις την ξανα-ανοίξω έρχονται όλα μαζί.

Παρακαλώ αν κάποιος δώσει συμβουλή (τύπου ενεργοποίησε το τάδε) να μου πει και πως να το κάνω, γιατί είμαι καινούργιος τόσο με τη συσκευή όσο και με το Android 8

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή συνέχεια.

:bow:

Πρέπει να πας μπαταρία-εκκίνηση κι να δώσεις άδεια σε ποιες εφαρμογές θες.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας μπαταρία-εκκίνηση κι να δώσεις άδεια σε ποιες εφαρμογές θες.

 

Σε ευχαριστώ! Δείχνει να δουλεύει... :)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα το κινητό χθες, προερχόμενος από το P9 lite '16. Μπορεί να είναι πολύ νωρίς αλλά το κινητό είναι άλλο πράγμα. Έχω δύο ερωτήσεις μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει:

1.Το notch σε τί χρησιμεύει;

2.Μετέφερα τα πάντα από το προηγούμενο τηλέφωνο εκτός από τα δεδομένα από το μοναδικό παιχνίδι που παίζω, το Subway Surfers. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι ασφαλές. Παρόλο που προσπάθησα να το παρακάμψω και να κάνω τη μεταφορά από την sd που έχω κρατήσει back up, δεν τα κατάφερα. Αν υπάρχει κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λιγάκι με τα SMS:

Άλλες φορές κάνει ήχο όταν έρχονται και άλλες όχι...

Δε μπορώ να καταλάβω όμως σε ποιες περιπτώσεις γίνεται τι...

 

Και ένα δεύτερο:

Γίνεται να έχω ηχητική ειδοποίηση στις αναφορές παράδοσης των SMS?

 

Ευχαριστώ.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατοχος και εγω του κινητου εδω και λιγες μερες, προερχομενος απο το Xiaomi MiA1. Πραγματικα μερα με τη νυχτα. Καμερες τελειες, γρηγορο και μπαταρια τερας. 4:30 ωρες οθονη και εχω 34% ακομα.Ευχομαι να παρουμε και αναβαθμισεις και ακομα το android 9 και θα ειναι το πιο ολοκληρωμένο κινητο στα χρήματα του.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του κινητου εδω και λιγες μερες, προερχομενος απο το Xiaomi MiA1. Πραγματικα μερα με τη νυχτα. Καμερες τελειες, γρηγορο και μπαταρια τερας. 4:30 ωρες οθονη και εχω 34% ακομα.Ευχομαι να παρουμε και αναβαθμισεις και ακομα το android 9 και θα ειναι το πιο ολοκληρωμένο κινητο στα χρήματα του.

 

https://www.theandroidsoul.com/huawei-honor-android-9-pie-update/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια νεα αυτα. Καλο θα ηταν μια τετοια σημαντική αναβάθμιση. Επισης να πω οτι η μπαταρια του ειναι αψογη. Εβγαλε 6:30+ ωρες οθονη που δεν εχω δει ποτε ξανα σε κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση προς όσους το έχουν ή είναι τέλος πάντων γνώστες.. Αλλαγή από j5 2017 σε p20 lite αξίζει?? Θα δω διαφορά ή όχι??

Γενικά το j5 είναι αρκετά αξιόπιστο αλλά μου αρέσει πολύ ο σχεδιασμός του p20 lite και με εχει δελεάσει τώρα που έπεσε αρκετά και η τιμή..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κανείς έμπειρος να απαντήσει??:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...