Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που έχω δοκιμάσει και whitestone δεν είδα καμία διαφορά. Ίσα ίσα με το κινέζικο είχα μεγαλύτερη επιτυχία στην εφαρμογή και με πολύ λιγότερα λεφτά ( 2 σετ τζαμάκια με 11 ευρώ).

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως επίσης δεν φαίνεται να έχουν διαφορά τα τζαμακια των €10 με αυτά των €4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως επίσης δεν φαίνεται να έχουν διαφορά τα τζαμακια των €10 με αυτά των €4.
Ναι απ' ότι φαίνεται έχουν όλοι τον ίδιο προμηθευτή.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω δοκιμάσει και whitestone δεν είδα καμία διαφορά. Ίσα ίσα με το κινέζικο είχα μεγαλύτερη επιτυχία στην εφαρμογή και με πολύ λιγότερα λεφτά ( 2 σετ τζαμάκια με 11 ευρώ).

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ειναι καλο γιατι η τιμη του whitestone ειναι αρκετα υψηλή.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το Κινέζο dome πόση ώρα θέλει να κάτσει για να είναι safe to use????
Δε νομίζω να χρειάζεται να περιμένεις αλλά αν θέλεις άστο ένα βράδυ να κάτσει για καλό και για κακό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το Κινέζο dome πόση ώρα θέλει να κάτσει για να είναι safe to use????
Aπό τη στιγμή που θα κολλήσει δεν χρειάζεται να περιμένεις. Εμένα με προβληματίζει αν χρειαστεί να το βγάλεις τι γίνεται :) Το dome βγαίνει σχετικά εύκολα. Αν ο κινέζος έχει χρησιμοποιήσει κόλλα 2500 δεν θα υπάρχει πρόβλημα, αν έχει χρησιμοποιήσει 1000 ζορίζουν τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1η προσπαθεια αποτυχια...εκανε 2 φουσκαλιτσες κατω αριστερα...

 

εσεις πως βαζετε την κολλα; στο κεντρο; απλωμενη; σηκωνεται λιγο το κινητο να κυλησει και να ακουμπησει το τζαμακι ; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ένα κυκλάκι στη μέση και δε σηκώνω καθόλου κινητό. Τοποθετώ πολύ σιγά το τζαμακι και αν χρειαστεί το οδηγώ πολύ απαλά με τα δάχτυλα από τις άκρες. Σημαντικό είναι να βρεις απόλυτα επίπεδη επιφάνεια και χώρο χωρίς πολλή σκόνη. Εγώ προσωπικά το πέρασα στο μπάνιο πάνω στο πλυντήριο αφού το ξεσκόνισα πρώτα πολύ καλά και έχοντας ανοιχτή τη βρύση στο ζεστό ώστε να δημιουργηθούν υδρατμοί ελαχιστοποιώντας τη σκόνη. Επίσης πολύ καλό καθάρισμα της οθόνης από κάθε ξένο σώμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πήγε τόσο τέλεια η πρώτη απόπειρα αλλά μπήκε ένα χνουδακι και έκανε ένα κυκλάκι κάτω αριστερά
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα προσπαθήσω να ξετυλιξω λίγο το κουβάρι. Ειχα στο κινητό το dome περίπου ένα τρίμηνο χωρίς πρόβλημα κάνε, στο μεσοδιάστημα παράγγειλα και 2 κινέζικα ο τζάμια με 2 κόλλες έτσι για να υπάρχουν σε περίπτωση που σπάσει το dome. Ξαφνικά μετά από ένα 3μηνο αριστερά στο πλάι έκανε σαν ψιλό φυσαλίδα ανεπαίσθητη αλλά εμένα λόγω ψειροσυνης με πείραζε και έτσι αποφάσισα να ξεκολλήσω το dome και να το ξαναβάλω με την δεύτερη κόλλα όπου και το έβαλα χάλια ξεκολλημα καθάρισμα και ξανά μάνα με την κινεζική κόλλα. Με τα πολλά κατάφερα και μου έπεσε και έσπασε και εκει μπήκε στην συνάρτηση το κινέζικο το οποίο είναι με το κόψιμο μόνο στο ακουστικό και όχι σε όλο το πάνω μέρος όπως το dome αλλά η βάση του dome δεν εκανε πλέον γιατί έβρισκε στα αυτάκια στο πάνω μέρος οπότε χειροκίνητα κόλλα και βγάλσιμο με το χέρι, στέγνωμα και έτοιμο. Πλέον πιστεύω ότι είναι πιο όμορφο γιατί καλύπτει την οθόνη πιο πολύ.,δαχτυλιες σχεδόν καθόλου σαν το dome και φουσκαλα ούτε για δείγμα. Τώρα ο χρόνος θα δείξει.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και εγώ. Μια χαρά.. Νομίζω η κολλα δεν το κάλυψε τελείως όμωςβστις άκρες πάνω.. Αλλά δεν ειμί σίγουρος... Ωραία αίσθηση και ναι έφαγα 5 λεπτά με τις λάμπες λόγω αγχους

 

Βέβαια νομίζω το έβαλα αρκετά χαμηλά και ελπίζω μην το κλωτσαει η θήκη... Θα δείξει ο χρόνος

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα ένα τζάμι της forever mobile και δεν κάθισε καλά. Τζάμπα το 10ρικο αλλά δεν θα το βγάλω θα περιμένω από Ali το China dome.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω από τα σχόλιά σας οτι , το κινεζο-dome είναι μια καλή και φτηνή επιλογή του γνωστού.

 

Θα το "τιμήσω" και εγώ , αν και εδώ και 2 μήνες του φοράω ενα tempered της baseus και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Eρώτηση , από το ali έρχεται όντως με 2 τζαμάκια ;

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω από τα σχόλιά σας οτι , το κινεζο-dome είναι μια καλή και φτηνή επιλογή του γνωστού.

 

Θα το "τιμήσω" και εγώ , αν και εδώ και 2 μήνες του φοράω ενα tempered της baseus και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Eρώτηση , από το ali έρχεται όντως με 2 τζαμάκια ;

Αν πάρεις δυο έρχεται με δύο :) Μπορείς να πάρεις και με ένα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις δυο έρχεται με δύο :) Μπορείς να πάρεις και με ένα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστά το είπες !

Δεν το είχα προσέξει . Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα την θήκη spigen thin fit 360 την Έχει κάποιος μήπως να μου πει εντυπώσεις για αυτήν κ το γυαλί που έχει μέσα;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις την παρέλαβα σήμερα την spigen thin fit 360 .....

Είναι απλά τέλεια η θήκη λεπτή ελαφριά κ το τζαμακι που έχει μέσα εφάρμοσε τέλεια κ ούτε φαίνεται καθόλου.

Με 35 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά πήρα θήκη κ τζάμι....

Link to comment
Share on other sites

αξιωθηκα και εβαλα το τζαμακι το κινεζικο, μια χαρα εκατσε. τωρα θα δειξει με την χρηση και με την θηκη πως τα παει.

εβαλα και στο s8 της γυναικας μου, αλλα εκανα μια μαμακια και μου εκανε 3-4 φουσκαλες, ειδαλως εκατσε και αυτο αψογα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι στο τζάμι του αλλι των 10€ στην edge καμπύλη λίγο κάτω από το notification tray έχει κάνει μια "ριγέ γραμμή" 1-2 εκατοστων περίπου...πρέπει να έγινε σήμερα ή χτες..δεν ξέρω πως και γιατί..μιας και δεν έχει γίνει άκρη άκρη αλλα στην αρχή της καμπύλης...έχει κόλλα γύρω γύρω... Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι για το τζαμακι των 10Ε απο αλλιεξπρεσς. ενω ειχε κολλησει καλα μετα απο μαμιση μερα στο κατω μερος της οθονης και αριστερα εχει κανει σαν φουσκαλα. δεν ξερω τι εγινε.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα αργά ή γρήγορα και το dome γινόταν έτσι. Αφού σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε ζελατίνα...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα αργά ή γρήγορα και το dome γινόταν έτσι. Αφού σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε ζελατίνα...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αλλα με το τζαμακι κυλλαει πολυ καλα το χερι.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια το whitestone δεν εκανε ουτε ιχνος φουσκαλας για 4 μηνες ενω το κινεζικο στην βδομαδα εκανε κατω δεξια φουσκαλιτσα.Εν το μεταξυ η διαφορα ειναι στην κολλα στο dome ειναι ελαστικη σαν τσιχλα ενω στο κινεζικο ειναι σαν βερβυκι νυχιων γιατι δεν ξεκολαει απο το τζαμακι οπως στο dome.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Aν χρησιμοποιεί κόλλα tp-2500 βγαίνει εύκολα. Αν χρησιμοποιεί κόλλα tp-1000 ζορίζουν τα πράγματα. Δεν δίνουν πληροφορίες οπότε είναι ένα θέμα αυτό.

 

Edit: Δοκίμασα να αφαιρέσω το κινεζικό από το note 8. Βγήκε πανεύκολα, δεν άφησε κανένα υπόλειμμα στην οθόνη και σχέση με την κόλλα του dome είναι σαν να μη υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...