Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pedia prospatho edo kai kairo na kano to opera na liturgisi. Echo n-gage mai vodafone a la carte. Pistevo oti ola ine energopiimena mboro na stilo mms na kano browse to wap. Mbori kanis na me voidisi i toulachiston na mou thosi ta settings apo to kinito tous?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την RAAD

Exeis dokimasei na katebaseis email px?

Mporei na kalei to noymero san apli klisi, pws to exeis testarei?

 

To dokimasa ego me cu me to astiko noumero tis panafonet kai katevasa kanonika e-mail me protokolo IMAP4 sto 6600!Kali epitiheia kai polles kartes ananeosis an pareis a la carte :p

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Pare kalitera sto 13830 na sou poun sigoura gia tin hreosi.An den vgaleis akri apo ekei pare apo stathero sto 8962530000 i apo kinito to 1397 me kanoniki hreosi.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παιδά έχω το εξής πρόβλημα. όταν συνδέομαι με panafonet δεν μπορώ να στείλω email από outlook με άλλο mail server ενώ μέχρι χθες όλα ήταν καλά!! Μπαίνω με την σύνδεση της σχολής και έστειλα κανονικά. Αλλά μετά από λίγο σταμάτησε και αυτή. Τι να κάνω? Η λειτουργία test account του outlook λέει ότι βρήκε server αλλά δεν υπάρχει ανταπόκριση. Έχετε καμιά ιδέα? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

o allos mail server poios einai?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να χρησιμοποιείς τον SMTP server του ISP στον οποίο συνδέεσαι κάθε φορά. Οι περισσότεροι SMTP servers είναι ρυθμισμένοι ώστε να μην επιτρέπουν να τους χρησιμοποιήσεις για να στείλεις mail αν δεν βρίσκεσαι στο ίδιο domain. Αυτό γίνεται για λόγους καταπολέμησης του spam. Η panafonet, απ'όσο θυμάμαι το επέτρεπε αυτό αρκεί να έδινες userid/pass, τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

To sigouro einai oti exei kopsei to relay! Δηλαδη αμα εισαι μεσα με otenet και πας να κανεις relay ston mailserver ths panafonet και να στειλεις με παναφονετ δεν θα παει τιποτα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παίδες αλλά άχισε να λειτουργεί από μόνο του, δεν ξέρω τι έγινε!!! ο άλλος mail server είναι από το την εταιρεία που έχω σελίδα δεν είναι κάποιος άλλος ISP. δεν ξέρω τι έφταιγε αλλά αφού επανήλθε, όλα οκ. Ευχαριστώ πάντως.

Στο outlook δεν έχω τίποτα από panafonet και όλα παίζουν ρολόϊ.

Link to comment
Share on other sites

Επείδη η συσκευή μου (3510ι) δεν υποστηρίζει αναφορά για mms υπάρχει κάποιος τρόπος για να λαμβάνω αναφόρα από δίκτυο? (Όπως το *# στην αρχή του μηνύματος στα sms)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 9 Ιαν. 2004 , 23:10)

 

Επείδη η συσκευή μου (3510ι) δεν υποστηρίζει αναφορά για mms υπάρχει κάποιος τρόπος για να λαμβάνω αναφόρα από δίκτυο? (Όπως το *# στην αρχή του μηνύματος στα sms)

 

Δεν υποστηρίζεται από το δίκτυο η αναφορά mms.Όσο για το *# στα sms νομίζω ότι και αυτό δεν δουλεύει...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka ( 9 Ιαν. 2004 , 23:28)

 

Δεν υποστηρίζεται από το δίκτυο η αναφορά mms.

 

afto standar? i cosmote pantos exei anafora sta mms (allo pou paei to ena sta deka... :p)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka ( 9 Ιαν. 2004 , 23:28)

 

Δεν υποστηρίζεται από το δίκτυο η αναφορά mms.Όσο για το *# στα sms νομίζω ότι και αυτό δεν δουλεύει...

 

Πριν από 2 χρόνια δούλευε... Από τότε όλες σχεδόν όλες οι συκσυές έχουναναφορά για sms κ δεν το έχω ξαναδοκιμάσει αν κ δεν νομίζω να μην πίανει πια... Όπως είναι το *0# στην κότε και το ! στην q...
Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA TI AKRIVOS EXEI KANEI I VODA STHN PANAFONET

 

EVALE KANENAN DORYFORO

I OPTIKI INA

 

NA KATEVAZEIS ME ENA APLO 56 ARI

ME 21KB/SEC STATHERO

DEN INE LIGO PRAGMA

EDW KAI DIO TRIS MERES GINETE AYTO

APO KAZAA

KAI GENIKA

Link to comment
Share on other sites

Προς giorgaras: Μηπως η εταιρεια που φιλοξενει το web site σου δεν σου παρεχει smtp (outgoing) server και πρεπει να χρησιμοποιησεις του παροχεα με τον οποιον εισαι ιντερνετ?

 

Προς vervil: Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση γιατι απλα δεν το 'αντεχει΄ το μοντεμ σου μαζι με την υπαρχουσα κωδικοποιηση μεσω pstn. Μαλλον κολλαει κατα διαστηματα να ερχεται το κομματι απο το kazaa και οταν ξεκολλαει τα βλεπει λογω buffer μαζεμενα σαν να ερχονταν εκεινη την στιγμη απο το ιντερνετ και γραφει τετοια νουμερα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε βρε παιδια? Σε ποιο δικτυο δεν υποστηριζεται η αναφορα στα mms?

 

Καταρχην υπαρχουν 2 ειδων αναφορες... Η γνωστη αναφορα παραδοσης που ενημερωνει τον αποστολεα οτι παραδοθηκε το μηνυμα και η αλλη η αναφορα αναγνωσης που ενημερωνει τον αποστολεα οτι διαβαστηκε το μηνυμα (οπως το receipt στο outlook για οσους το χρησιμοποιουν). Καποτε που εστελνα mms και μαλιστα με το T68i ειχα και απο τις 2 με βονταφον. Και αν δεν κανω λαθος η 2η αναφορα χρεωνει ισα με ενα mms τον παραληπτη γιαυτο και τον ρωτα πριν την στειλει...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός του relaying είναι πάντα στον SMTP server... Ο SMTP server είναι o outgoing αυτός μέσω του οποίου στέλνουμε το mail. Το λέω γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι έχει γίνει κατανοητό.

 

20+ ΚΒ/s από PSTN σύνδεση είναι αδύνατον. Απλά είτε έχει γίνει αυτό που λέει ο Panagioths ή έχει πέσει και καμιά συμπίεση επιπλέον. Κάποια είδη αρχεία συμπιέζονται (π.χ. txt).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths (10 Ιαν. 2004 , 06:11)

 

Τι λετε βρε παιδια? Σε ποιο δικτυο δεν υποστηριζεται η αναφορα στα mms?

 

Καταρχην υπαρχουν 2 ειδων αναφορες... Η γνωστη αναφορα παραδοσης που ενημερωνει τον αποστολεα οτι παραδοθηκε το μηνυμα και η αλλη η αναφορα αναγνωσης που ενημερωνει τον αποστολεα οτι διαβαστηκε το μηνυμα (οπως το receipt στο outlook για οσους το χρησιμοποιουν). Καποτε που εστελνα mms και μαλιστα με το T68i ειχα και απο τις 2 με βονταφον. Και αν δεν κανω λαθος η 2η αναφορα χρεωνει ισα με ενα mms τον παραληπτη γιαυτο και τον ρωτα πριν την στειλει...

 

Θέλω να πω ότι δεν υπάρχει αντιστοιχη εντολή δικτύου όπως στα sms.Αν υπάρχει από το μενού της συσκευής τότε λαμβάνει κανονικά αναφορές.
Link to comment
Share on other sites

Paides exw to Siemens SL-55 kai prospa8w na energopoiisw to MMS kai i Vodafone den voithaei ka8olou. Mou eipane 8a mou steiloune ena e-mail me ta settings alla dystyxws tipota. Mipws borei na me voithisei kapoios apo dw?

 

Thanx in advance.

Link to comment
Share on other sites

Oi rythmiseis gia to sl55 ginontai xeirokinhta opote gia auto sou eipan oti tha sou steiloun e-mail. Synithws to stelnoum amesws ektos an kapoios xarakthras apo ta grammata den graftei swsta opote paei alou gia alou gia ayto alli fora kalytera na to kaneis spelling.

 

MMS SETTINGS

--------------------------

Phgaine diadoxika

Menou-Rythmiseis-Syndesi-Gprs kai energopoise to (tsekareis to kountaki)

Bges sto kentriko menu phgaine sta mhnymata-rythmisi-MMS kai epelekse to profilevodafone kai meta energopoisi.

Bges sto kentriko menu, kleise kai anoikse to kinto sou opwsdhpote kai kane dokimh na steileis ston eayto sou.

Exypakouetai oti tha prepei na exeis zhthsei thn energopoisi ths yphresias apo to tmhma eksypiretisis pelatwn.

Link to comment
Share on other sites

Οι αυτοματες ρυθμισεις (αποστελλονται απευθειας στο κινητο σου) ειναι ενα click μακρια σου!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...