Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μονο σίγουρο είναι οτι αντί για + μπορείς να βάλεις το 00 . τώρα για την απόκρυψη δεν είμαι απόλυτα βέβαιος οποτε μην σε πάρω ατο λαιμό μου.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και να μην τα θυμάσαι σίγουρα φαίνονται στο συστημα! Πάρε λοιπον τηλέφωνο και απαίτησε την συνομιλια! Δώσε τους χρονο να το ψάξουν και να σου απαντήσουν. Όχι κάνα εξάμηνο λιγες μερες . αν δεν βγαλεις άκρη να είναι καλά η φορητότητα. Δεν αξίζει να σκας γι αυτο . κάνε και μια αίτηση στην ΕΕΤΤ και σίγουρα όλα θα σου τα λυσουν*!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τη φορητοτητα ειναι οτι θα πρεπει να μεινω για αλλους 10-11 μηνες ακομα πριν μπορεσω να φυγω. Θα το ψαξω ομως περαιτερω και θα ενημερωσω οταν εχω νεα!
Link to comment
Share on other sites

παρομοιο προβλημα ειχα εγω,στην σταθερη τηλεφωνια..ειχαμε κλεισει τιμη στα 12.40 περιπου για απλο ιντερνετ και τηλεφωνικη γραμμη και ερχεται ο πρωτος και ο δευτερος λογαριασμος στα 16.με ενα απλο τηλεφωνο επιβεβαιωσαν πως ειχα την εκπτωση και ο τριτος λογαριασμος ηρθε κανονικα
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Hallo

Θα ταξιδεψω ιταλια για εναν μηνα και σκεφτομουν να παρω απο κει καποια καρτα για φτηνοτερες χρεωσεις απο το να χρησημοποιω τον ελληνικο αριθμο.

Ξερει κανεις να μου προτινει τι να κανω καλυτερα;

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Βολεύει αφάνταστα το Tim welcome. 2gb και 200 λεπτά προς Ελλάδα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καλέσεις με 00 αντί για +. Μερικά τηλέφωνα τραβάνε ζόρι με το #31# και το + μαζί.

Κατά τα άλλα να ξέρεις ότι ο αριθμός σου ταξιδεύει κανονικά μέχει τον πάροχο του παραλήπτη ακόμα και αν βάλεις #31#. Απλά έχει το private bit ενεργοποιημένο. Με άλλα λόγια ο πάροχος του ανθρώπου που θα καλέσεις στο εξωτερικό θα ξέρει τον αριθμό σου και πιθανόν να τον αποκαλύψει εάν ζητηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παντος εγω οποτε ενεργοποιω καποιο πακετο αμεσως μου ερχεται ο περιορισμος! Οσες φορες εχω παρει τηκεφωνο τηβ εξ. Πελατων ακρη δεν εχω βγαλει και φυσικα το προβλξμα δεν λυβεται αν δεν παει 4:00 !
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει και σε ενα φιλο μου, ενω εγω τα ξεσκιζω τα mb απο τα πακετα, σε αυτον ερχεται μνμ συνεχεια.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει και σε ενα φιλο μου, ενω εγω τα ξεσκιζω τα mb απο τα πακετα, σε αυτον ερχεται μνμ συνεχεια.

 

Εχει διαφορα αν ειναι πακετο αγορασμενο η πχ η προσφορα 1gb+100sms 5 ευρω ? Δηλαδη στις προσφορες ισχυει πολιτικη ορθης χρησης και διαφορετικη απο συνδρομητη σε συνδρομητη?

Γιατι και σε μενα ειχε ερθει μια φορα αλλα ειχα καταναλωσει την ιδια ωρα καμια 300ΜΒ ισως και περισσοτερα.

Παντως υπαρχει καποιο οριο αλλα δεν ξερω ποιο.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφεραν παλι.....

 

Απο δω και στο εξης η Voidafone χρεωνει 15 ευρω για να διακοψεις την συνδεση σου ακομα και αν δεν εχεις συμβολαιο για 1 ή 2 χρονια.

Και το καλο ειναι οτι μας εχουν ενημερωσει μεσω των λογαριασμων.... Παλι καλα που δεν εβαλαν καμια ποινη 500 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

10€ ειναι :)
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις αυτα υπαρχουν και στις εταιριες του εξωτερικου...

τελος συνδεσης τελος αποσυνδεσης κτλ κτλ υπαρχουν ... αλλα υιοθετουν μονο τα χαρατσια και οχι τις τιμες τους ουτε τις υπηρεσιες τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν!!! Σου ταζουν τον ουρανό με τ'αστρα και μετά κάνουν ότι θέλουν.

Ημουν πελάτης της cosmote από το 2002 με 4 αριθμούς. Εκανα αλλαγή σε vodafon. Από 10/2014 με παγιο 22.25 κομπλε (φόρους,φπα κλπ) αυτόν το μήνα 6/2014 μου ήρθε παγιο .

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με την vodafon μου ειπαν οτι έγινε αύξηση στον όγκο των δεδομένων κατά 1250 μβ (από 750μβ σε 2gb) και είμαι τυχερος. Μάλιστα διότι αντί για 5,00€ που είναι η κανονική χρεωση. Με χρεωνουν. Μόνο 3€. Κανέις δεν με ενημέρωσε ούτε πήραν την συγκατάθεση μου. Φυσικά οι όροι της συμβασης αναφερουν οτι μπορουν να κανουν κατι τετοιο. (θα πρεπει να το ψαξω μολις αγορασω μεγενθυτικο φακο για να μπορω να διαβαζω τα ψιλα γραμματα).

Παιδια παρτε το χαμπαρι οποίος έχει και την πιττα και το μαχαίρι την κόβει όπως του αρέσει.

Edited by Vasileios
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βγάλεις άκρη αλλά είναι καλύτερα να στέλνεις ένα mail παρα να έχεις τηλεφωνική επικοινωνία γιατί έτσι εκνευρίζεσαι περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βγάλεις άκρη αλλά είναι καλύτερα να στέλνεις ένα mail παρα να έχεις τηλεφωνική επικοινωνία γιατί έτσι εκνευρίζεσαι περισσότερο

 

Στο μαιλ σου απαντανε και γραπτως οποτε μπορεις να εχεις κατι στο χερι σου... τηλεφωνικος αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.Βεβαια η επικοινωνια με μειλ ειναι πιο αργη..καθυστερουν συνηθως να απαντησουν καμια φορα δεν απαντανε και ποτε και αναγκαζεσαι και παιρνεις τηλεφωνο και τους ξεχ***ζεις!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Εστειλα email kai στην vodafon και στην εεττ. Δεν πιστεύω να γίνει κάτι αλλά είναι λαθος να μην κάνεις και τίποτα. Edited by Vasileios
Κεφαλαία.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Myphone.

Είμαι Υποχρεωμένος να σου επισημάνω ότι τα μηνύματα με Greeklish ή Κεφαλαία απαγορεύονται από τους όρους χρήσης .

Επίσης την τρίτη φορά που θα γράψεις με κεφαλαία το μήνυμα σου θα διαγραφεί χωρίς άλλη προειδοποίηση .

Link to comment
Share on other sites

Aπεριόριστα GΒ, με την υπηρεσία Internet 4Sharing για να τα μοιράζεις σε όλες σου τις συσκευές!

 

Τώρα υφιστάμενοι & νέοι Internet 4Sharing συνδρομητές σερφάρουν δωρεάν και ξέγνοιαστα γιατί έχουν ΑΥΤΟΜΑΤΑ για δύο μήνες, ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ MOBILE INTERNET για να το μοιράζουν σε όλες τις συσκευές τους.

 

…και για ακόμα περισσότερη διασκέδαση, οι συνδρομητές Internet 4 Sharing μπορούν να ενεργοποιήσουν, ΔΩΡΕΑΝ για πάντα, την μουσική εφαρμογή NAPSTER!

 

 

Διευκρινίσεις

 

Η προσφορά παρέχει δωρεάν απεριόριστα MB για να μοιράζουν οι συνδρομητές σε όλες τις συσκευές τους.

Ισχύει από 17 Ιουλίου μέχρι και 17 Σεπτεμβρίου αποκλειστικά για συνδρομητές συμβολαίου (ιδιώτες και επαγγελματίες) που έχουν ενεργοποιήσει την υπηρεσία Internet 4 Sharing.

Οι συνδρομητές που θα ενεργοποιήσουν την υπηρεσία Internet 4 Sharing μεταξύ 17 Ιουλίου και 18 Αυγούστου, θα επωφεληθούν και αυτοί αυτόματα της προφοράς για δύο μήνες από την ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας.

Εάν ο συνδρομητής απενεργοποιήσει την υπηρεσία I4S κατά την διάρκεια της προσφοράς, χάνει την προσφορά και θα χρεώνεται τη χρήση των MB βάσει του προγράμματός του. Επιπρόσθετα, αν η υπηρεσία I4S ενεργοποιήθηκε μετά τις 11/6, θα χρεωθεί επιπλέον και τα 10€ της απενεργοποίησης.

Η προσφορά δεν ισχύει για συνδρομητές VMB με I4S και για συνδρομητές που βρίσκονται στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους συνδρομητές ισχύει αυτό ή υπάρχουν εξαιρέσεις; Δε μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό ούτε στη σελίδα τους ούτε στο facebook.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...