Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην ειναι 400ευρω επιδοτηση και οσοι προλαβαν πηραν και ps3!!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα! Κ εγώ θα ήθελα να μάθω μέχρι πότε είναι η προσφορά της Vf με τα 300euro...

Eπίσης, κάποιος ανέφερε ότι κάτι αντίστοιχο κάνει κ η Cosmote.. Δεν το έχω δει πουθενά κ το θέμα είναι πως είμαι συνδρομήτρια της cosmote ( κ έχω επιδότηση μόνο 90euro) κ δεν ήθελα να αλλάξω εταιρεία, αλλά με δελεάζει τρομερά η προσφορά της Vf μιας κ θέλω να πάρω το HTC hd2, που από άποψη τιμής είναι ακριβό, χωρίς τέτοιες προσφορές...

 

:help: :help: :help:

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα! Κ εγώ θα ήθελα να μάθω μέχρι πότε είναι η προσφορά της Vf με τα 300euro...

Eπίσης, κάποιος ανέφερε ότι κάτι αντίστοιχο κάνει κ η Cosmote.. Δεν το έχω δει πουθενά κ το θέμα είναι πως είμαι συνδρομήτρια της cosmote ( κ έχω επιδότηση μόνο 90euro) κ δεν ήθελα να αλλάξω εταιρεία, αλλά με δελεάζει τρομερά η προσφορά της Vf μιας κ θέλω να πάρω το HTC hd2, που από άποψη τιμής είναι ακριβό, χωρίς τέτοιες προσφορές...

 

:help: :help: :help:

Thanks

Ορίστε η προσφορά της Cosmote. Θα ου πρότινα να περιμένεις ένα μήνα ακόμα, έρχεται Πάσχα και όλο και κάτι καλό θα βγάλουνε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!! Απ'ότι λένε, τέλος η προσφορά από cosmote... :( (έτσι κ αλλιώς, το θέμα τους είναι να κάνεις νέα σύνδεση.. :mad:)

Για την Vf δεν έχουμε νέα για το πότε λήγει η προσφορά?!? Είναι πολλά τα χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ κ έχω δυσάρεστα νέα: Η προσφορά δεν ισχύει πια... ήταν για 3 μέρες μόνο την προηγούμενη εβδομάδα..... :(
Link to comment
Share on other sites

Οπότε περίμενε λίγο, το Πάσχα είναι κοντά. Όλο και κάτι αξιόλογο θα βγει τότε.

μπα η συγκεκριμένη προσφορά δε νομίζω οτι επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο τέτοια περίοδο περίπου και συνηθως τέλη γενάρη και διαρκεί 1-3 μέρες μιας και γίνεται χαμός προφανώς

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι είχαν βγάλει μια ίδια προσφορά τον Απρίλιο. Παρ' όλα αυτά καθε Χριστούγεννα και Πάσχα βγάζουν καλές προσφορές.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει το 5800 απο τη vodafone τον περασμενο Ιουλιο και η συσκευη ηταν vodafone live..τους πρωτους μηνες στο λογαρισμο χρεωνοταν συνεχεια πλοηση/vodafone live κτλ γυρω στα 10-15(χωρις καθολου χρηση εκ μερους μου) Ε..τον Δεκεμβρη ομως πηγα σε νοκια σοπ και μου αλλαξε πroduct key και η συσκευη δεν ηταν πλεον vf live,τον γεναρη ομως που επισκευτηκα το εξωτερικο ερχεται ο λογαρισαμος και ειχε παλι χρεωση 20 Ε..τι μποορει να γινεται??πως γινεται να χρεωθηκα τοσο πολυ χωρις καθολου να μπηκα καμια φορα ουτε στο vf live oυτε στο ινερνετ με gprs ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει το 5800 απο τη vodafone τον περασμενο Ιουλιο και η συσκευη ηταν vodafone live..τους πρωτους μηνες στο λογαρισμο χρεωνοταν συνεχεια πλοηση/vodafone live κτλ γυρω στα 10-15(χωρις καθολου χρηση εκ μερους μου) Ε..τον Δεκεμβρη ομως πηγα σε νοκια σοπ και μου αλλαξε πroduct key και η συσκευη δεν ηταν πλεον vf live,τον γεναρη ομως που επισκευτηκα το εξωτερικο ερχεται ο λογαρισαμος και ειχε παλι χρεωση 20 Ε..τι μποορει να γινεται??πως γινεται να χρεωθηκα τοσο πολυ χωρις καθολου να μπηκα καμια φορα ουτε στο vf live oυτε στο ινερνετ με gprs ?

 

Στο cc 13830 της Vodafone τι σου έχουν πει??

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω παρει αλλα σκεφτομαι να παρω αυριο..

 

Το πρώτο πράγμα που θα πρεπε να κάνεις είναι αυτό.. Να σου πουν, πώς το εξηγούν αυτοί.. Και αν δεν βγάλεις άκρη το συζητάμε αν μας πεις τι σου είπαν :)

Link to comment
Share on other sites

Πάχη Μεγάρων 3G+ μέσω της κεράιας των Αγίων Θεοδώρων (21χλμ :X ) πιάνει 500 - 1200kbps. Συσκευή Κ3565 (Huawei edition), πρόγραμμα VMB on Demand. Καμια αποσύνδεση.

 

Τοσο μεγαλη αποσταση και δεν εχει αλλη κεραια που να ''βλεπεις''?:blink:

Link to comment
Share on other sites

περα απο το surf and mail 30MB και τα πακετα ιντερνετ που συνοδευονται με πακετα ομιλιας, υπαρχει καποιο μεγαλυτερο των 30 ΜΒ ''σκετο'' πακετο ιντερνετ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

περα απο το surf and mail 30MB και τα πακετα ιντερνετ που συνοδευονται με πακετα ομιλιας, υπαρχει καποιο μεγαλυτερο των 30 ΜΒ ''σκετο'' πακετο ιντερνετ?

 

ευχαριστω

 

οχι . μονο στα συμβολαια υπαρχουνε μεγαλυτερα ριξε μια ματια εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1165

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαίρεται! Ένα παράπονο θέλω να καταγράψω σχετικά με την Vodafone για μια αίτηση που έχω κάνει στις 15 Δεκεμβρίου τηλεφωνικά μέσω της HOL για φορητότητα στην Vodafone στο Unlimited 50. Η αίτηση έγινε την παραπάνω ημερομηνία και ο courier ήρθε και μου παρέδωσε την sim ένα μήνα αργότερα και μετά από πολλά τηλέφωνα σ' αυτούς. Υπέγραψα το συμβόλαιο και το πήρε πίσω ο courier. Έπειτα από αυτό κατάλαβα ότι έπρεπε να μου έχει φέρει μαζί με την sim και το κουπόνι με την επιδότηση των 70-80€ (δεν θυμάμαι πόσο ήταν ακριβώς) που ήταν για αγορά καινούριας συσκευής όπως και να μου αφήσει κάποιο αντίγραφο του συμβολαίου που υπέγραψα. Από τις 20 περίπου Ιανουαρίου και έπειτα μέχρι και σήμερα καλώ συνεχώς την Vodafone και καμία λύση δεν έχουν βρει από τότε. Η HOL μου λέει ότι δεν είναι αρμόδια για το συγκεκριμένο πρόβλημα καθώς δεν αφορά δική τους σύνδεση, αλλά αφορά την Vodafone. Απευθύνθηκα και σε κάποιο κατάστημα της Vodafone και η απάντηση ήταν ότι το πρόβλημά μου δεν μπορούν να το δουν στο σύστημά τους γιατί η αίτηση έγινε τηλεφωνικά και όχι στο κατάστημά τους. Οι "κύριοι" της Vodafone μου λένε συνεχώς στο τηλέφωνο ότι θα με καλέσουν μέσα σε 2-3 μέρες και από την μέρα που σας λέω μέχρι και σήμερα δεν με έχουν καλέσει ούτε μια φορά. Η τελευταία μας συνομιλία ήταν σήμερα το πρωί όπου αγανακτισμένος ανέφερα στον υπάλληλο που με εξυπηρέτησε ότι από εδώ και πέρα αν δεν με καλέσει με την λύση στο πρόβλημά μου δεν πρόκειται να πληρώσω κανέναν λογαριασμό.

Αυτό είναι το πρόβλημα που έχω και δυστυχώς αυτή είναι η εξυπηρέτηση και η ευκολία που δήθεν σου παρέχουν αυτές οι εταιρείες ισχυριζόμενες ότι η τηλεφωνική αίτηση είναι πιο εύκολη και πιο γρήγορη απ' το να πας σε ένα κατάστημα.

Οποιαδήποτε συμβουλή για την παιρεταίρω στάση μου απέναντί τους είναι δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Απείλησέ τους ότι θα τους καταγγείλεις.. Πες τους ότι δεν γίνεται συνέχεια να σου λένε ότι θα σε καλέσουν συνέχεια σε 2-3 μέρες και τελικά τίποτα.. Εξάλλου υπέγραψες και συμβόλαιο.. Αν δεν συνεχίσεις να βρίσκεις άκρη κάλεσε το 13830 τις πρωινές ώρες καθημερινές και ζήτα να μιλήσεις με κάποιον ανώτερο... με κάποιον υπεύθυνο..

 

Τέλος, αν ακόμα δεν βρίσκεις άκρη με αυτά, στείλε το post που έκανες εδώ (copy- paste) kαι στην επικοινωνία μέσα από το site όπου σου απαντάνε με e-mail ή και σε παίρνουν και τηλέφωνο (τα mails αυτά τα διαβάζουν κάποιοι υπεύθυνοι και όχι τα παιδιά από την εξυπηρέτηση πελατών)

Βέβαια να ξέρεις ότι τα βλέπουν μέσα σε 5 εργάσιμες περίπου

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1729

Link to comment
Share on other sites

Αν την σύνδεσή σου στη Vodafone την έκανες μέσω της HOL τότε αυτή θα πρέπει να σου στείλει το αντίγραφο του συμβολαίου και το κουπόνι (τα κεντρικά τους ή ο dealer της HOL που σου έκανε τηλεφωνικά την αίτηση). Αν σου λένε οτι δεν ξέρουν τίποτα σε δουλεύουν...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω μια ανάλυση του λογαριασμου online?

Ευχαριστω!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δημιουργησεις λογαριασμο myaccount στο site της vodafone.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...