Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εγω δοκιμασα να μπω ιντερνετ απο την σιμ του καρτοιντερνετ αλλα οταν την εβαλα στο κινητο μπλοκαρε η σιμ..πηγα στην vodafone και το εφτιαξα μην προσπαθησετε να το κανετε γιατι θα μπλοκαρει η καρτα σας...εκανα πειραμα και την επαθα..:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να μην το ελεγες με εβαλες σε πειρασμο! δηλαδη τι κανει;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εκεινη την μερα ημουν με ενα φιλο μου..ηθελα να κατεβασω εφαρμογες στο κινητο μου(SAMSUNG M1)αλλα εβαλα πρωτα την καρτα στο κινητο του φιλου μου(NOKIA 5800)μπηκαμε κανονικα αλλα οταν μπηκα να γραψω την ιστοσελιδα μπλοκαρε..μετα την εβαλα στο Μ1 και δεν ανηγε καν το κινητο..το επομενο πρωι που μπηκα να μπω απο λαπτοπ εβγαζε σφαλμα..κατι ειχε γινει και ειχε μπλοκαρει η καρτα..εγω πειραματιστικα και την επαθα..:p:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει απλά πρέπει να έχεις στις ρυθμίσεις αυτά που ανέφερε πιο πάνω ο TakeOverNet. To μόνο αρνητικό σε αυτό το πρόγραμμα της vodafone είναι ότι δεν σου επιτρέπει να δεις εικόνες. Αυτό, το απαγορεύει και η Wind ξέρει κάποιος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο ενώ έχω ενεργοποιημένο το νετ με 1 ευρώ στο καρτοκινητό μου δεν μπαίνει. Την δοκίμασα επίσης στο modem αλλα και εκεί τίποτα. Οι ρυθμίσεις φένονται εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει απλά πρέπει να έχεις στις ρυθμίσεις αυτά που ανέφερε πιο πάνω ο TakeOverNet. To μόνο αρνητικό σε αυτό το πρόγραμμα της vodafone είναι ότι δεν σου επιτρέπει να δεις εικόνες. Αυτό, το απαγορεύει και η Wind ξέρει κάποιος?

 

ετσι ειναι η συγκεκριμενη εκδοση του fb,δεν εχει να κανει με τον carrier,οποτε και στη γουιντ το ιδιο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ΑΝΙΚΑΝΟΙ είναι εκεί στην Vodafone και δεν μπορούν να λύσουν ένα απλό πρόβλημα πρόσβασης vmcc εδώ και 3 μήνες?????

 

εδω και καιρο δενμπορω να συνδεθω με ενα συγκεκριμενο site απο το vmcc μου και συγκεκριμενα το http://drasi.skai.gr

 

μονο μεσω proxy μπορω

ειχα καλεσει αρχες καλοκαιριου η τελος ανοιξης της υποστηριξη και μου ειπαν οτι οντως κατι τρεχει με την αποδοση ip του συστηματος στο vmcc μου και θα το κοιταζαν!

 

ε οσο το ειδατε εσεις αλλο τοσο το ειδαν και αυτοι!

 

χωρια οτι οταν κανω αντιγραφη διευθυνσης εικονας προσθετει απο μονο του το συστημα καποια στοιχεια στην αρχη του Link που δεν ξερω που τα βρισκει!

 

παραδειγμα εδω http://1.1.1.1/bmi/http://www.skai.gr/files/temp/BC503DA193D76B9AEA2B0E8D22674F89.jpg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τα bold δεν μπορω να καταλαβω που τα βρισκει!!

 

εχετε εσεις καποιο τετοιο προβλημα?

καθε βοηθεια δεκτη!

Edited by GreekInfo
24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω βόνταφον καρτοπρόγραμμα.

Και προσπαθώ να στείλω στο εξωτερικό (Ουκρανία) και δεν μπορώ! Γιατί;;;

Τοποθετώ 00 , μετά τον κωδικό της χώρας και μετά κανονικά τον αριθμό του κινητού! Κάνω την ίδια διαδικασία μέ ένα Q και όλα καλά!!!

 

Γιατί συμβαίνει αυτό, ξέρει κανείς;; Κάνω κάτι λάθος;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..! Έχω διαβάσει μερικές σελίδες και κάτι έχω ψιλοκαταλάβει..!

 

Έχω το απλό στικάκι της vodafone για να συνδέομαι στο ίντερνετ με το λαπτοπ μου, αλλά δεν συμφέρει και τόσο καθώς το θέλω για 3-4 ημέρες σε διάστημα 2 εβδομάδων το λιγότερο, οπότε αναγκαστικά έπερνα κάρτες των 19 €.

 

Τώρα έχω διαβάσει για την προσφορά με 1€ την ημέρα για απεριόριστο ίντερνετ. Διάβασα επίσης πως εάν αγοράσω μια CU και την βάλω στο στικάκι θα μπορώ να μπαίνω με 1€ την ημέρα, που συμφέρει περισσότερο απο τις κάρτες (κάνοντας κάτι αλλαγές στις ρυθμήσεις στο στικάκι).

 

Οι ερωτήσεις μου τώρα...

1) Ισχύει αυτό?? μπορώ να το κάνω?

2) Κάθε φορά θα πρέπει να βγάζω την sim απο το στικάκι, να την βάζω στο κινητό, να παίρνω τηλεφωνο στο 1350 ή μόνο την πρώτη φορά και μετά κάθε φορά που θα μπαίνω θα χρεώνει το 1€?

3) Άλλη ερώτηση δεν μου έρχετε... απλά θέλω να πάρω όσο το δυνατόν πιο εύκολες οδηγίες, για να είναι πιό εύκολο...!

 

Θα βοηθούσε αν κάποιος έλεγε την διαδικασία βήμα - βήμα!!

[1) πάς στην vodafone, 2) αγοράζεις μια CU, 3) το δηλώνεις, 4) κάνεις καμάκι στην υπάλληλο... :p ]

 

Έεεεευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..! Έχω διαβάσει μερικές σελίδες και κάτι έχω ψιλοκαταλάβει..!

 

Έχω το απλό στικάκι της vodafone για να συνδέομαι στο ίντερνετ με το λαπτοπ μου, αλλά δεν συμφέρει και τόσο καθώς το θέλω για 3-4 ημέρες σε διάστημα 2 εβδομάδων το λιγότερο, οπότε αναγκαστικά έπερνα κάρτες των 19 €.

 

Τώρα έχω διαβάσει για την προσφορά με 1€ την ημέρα για απεριόριστο ίντερνετ. Διάβασα επίσης πως εάν αγοράσω μια CU και την βάλω στο στικάκι θα μπορώ να μπαίνω με 1€ την ημέρα, που συμφέρει περισσότερο απο τις κάρτες (κάνοντας κάτι αλλαγές στις ρυθμήσεις στο στικάκι).

 

Οι ερωτήσεις μου τώρα...

1) Ισχύει αυτό?? μπορώ να το κάνω?

2) Κάθε φορά θα πρέπει να βγάζω την sim απο το στικάκι, να την βάζω στο κινητό, να παίρνω τηλεφωνο στο 1350 ή μόνο την πρώτη φορά και μετά κάθε φορά που θα μπαίνω θα χρεώνει το 1€?

3) Άλλη ερώτηση δεν μου έρχετε... απλά θέλω να πάρω όσο το δυνατόν πιο εύκολες οδηγίες, για να είναι πιό εύκολο...!

 

Θα βοηθούσε αν κάποιος έλεγε την διαδικασία βήμα - βήμα!!

[1) πάς στην vodafone, 2) αγοράζεις μια CU, 3) το δηλώνεις, 4) κάνεις καμάκι στην υπάλληλο... :p ]

 

Έεεεευχαριστώ πολύ!!

 

1) Ισχύει , μπορείς να το κάνεις

2) είναι αυτονόητο , ότι θα βγάζεις την κάρτα από το κινητό και να την βάζεις στο στικάκι . Θα πάρεις μόνο μία φορά στο 1350 θα πατήσεις δύο φορές τον αριθμό 1 και γράφτηκες στην προσφορά . Προσοχή , Η προσφορά ξεκινάει την επόμενη μέρα στις 4:00 .

Από την ημέρα αυτή και μετά θα χρεώνεσαι μόνο 1 ευρώ και μόνο την πρώτη είσοδο της κάθε ημέρας. προσοχή , Η ημέρα διαρκεί από 4:00 μέχρι 3:59:59

Οι ρυθμίσεις τώρα.

Από την επιλογή Ρυθμίσεις- αλλαγή τύπου λογαριασμού θα βάλεις ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Από ρυθμίσεις -διαχείρηση συνδέσεων - προβολή - δημιουργία -

Θα φτιάξεις μία νέα σύνδεση θα την ονομάσεις όπως επιθυμείς και θα ρυθμίσεις το APN σε webkarta.vodafone.gr

Για το καμάκι στην υπάλληλο δεν μπορώ να βοηθήσω , επαφίετε στην εμπειρεία σου

Link to comment
Share on other sites

1) Ισχύει , μπορείς να το κάνεις

2) είναι αυτονόητο , ότι θα βγάζεις την κάρτα από το κινητό και να την βάζεις στο στικάκι . Θα πάρεις μόνο μία φορά στο 1350 θα πατήσεις δύο φορές τον αριθμό 1 και γράφτηκες στην προσφορά . Προσοχή , Η προσφορά ξεκινάει την επόμενη μέρα στις 4:00 .

Από την ημέρα αυτή και μετά θα χρεώνεσαι μόνο 1 ευρώ και μόνο την πρώτη είσοδο της κάθε ημέρας. προσοχή , Η ημέρα διαρκεί από 4:00 μέχρι 3:59:59

Οι ρυθμίσεις τώρα.

Από την επιλογή Ρυθμίσεις- αλλαγή τύπου λογαριασμού θα βάλεις ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Από ρυθμίσεις -διαχείρηση συνδέσεων - προβολή - δημιουργία -

Θα φτιάξεις μία νέα σύνδεση θα την ονομάσεις όπως επιθυμείς και θα ρυθμίσεις το APN σε webkarta.vodafone.gr

Για το καμάκι στην υπάλληλο δεν μπορώ να βοηθήσω , επαφίετε στην εμπειρεία σου

 

 

Άμεση απάντηση..!! Ευχαριστώ πολύ...! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά αλλα εμένα γιατί δεν μπαίνει καθόλου?

Ενώ συνδέεται δεν μπορώ να κάνω browse πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

1) Ισχύει , μπορείς να το κάνεις

2) είναι αυτονόητο , ότι θα βγάζεις την κάρτα από το κινητό και να την βάζεις στο στικάκι . Θα πάρεις μόνο μία φορά στο 1350 θα πατήσεις δύο φορές τον αριθμό 1 και γράφτηκες στην προσφορά . Προσοχή , Η προσφορά ξεκινάει την επόμενη μέρα στις 4:00 .

Από την ημέρα αυτή και μετά θα χρεώνεσαι μόνο 1 ευρώ και μόνο την πρώτη είσοδο της κάθε ημέρας. προσοχή , Η ημέρα διαρκεί από 4:00 μέχρι 3:59:59

Οι ρυθμίσεις τώρα.

Από την επιλογή Ρυθμίσεις- αλλαγή τύπου λογαριασμού θα βάλεις ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Από ρυθμίσεις -διαχείρηση συνδέσεων - προβολή - δημιουργία -

Θα φτιάξεις μία νέα σύνδεση θα την ονομάσεις όπως επιθυμείς και θα ρυθμίσεις το APN σε webkarta.vodafone.gr

Για το καμάκι στην υπάλληλο δεν μπορώ να βοηθήσω , επαφίετε στην εμπειρεία σου

 

Να προσθέσω στην προηγούμενη απάντηση ότι το πακέτο μπορεί να είναι είτε νέο καρτοκινητό είτε cu.

 

Από την σύνδεση αυτή για κάποιο λόγο δεν περνάει voip, επίσης δεν μπορεί να γίνει ping η ip εξωτερικά. Αυτό καθιστά άχρηστες υπηρεσίες τύπου dyndns κλπ.

 

Τέλος σε εμένα δεν μπαίνει κόφτης...:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να κάνω μία ερώτηση, έχω Vodafone σύνδεση και έχω ενεργοποιήσει το Unlimited Internet. Επίσης έχω ένα USB stick από Cosmote. Μπορώ να τα συνδιάσω ώστε να έχω ίντερνετ στον υπολογιστή?

Ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να κάνω μία ερώτηση, έχω Vodafone σύνδεση και έχω ενεργοποιήσει το Unlimited Internet. Επίσης έχω ένα USB stick από Cosmote. Μπορώ να τα συνδιάσω ώστε να έχω ίντερνετ στον υπολογιστή?

Ευχαριστώ

φιλε εγω εβαλα το στικακι μου με καρτα vodafone και στικακι vodafone σε λογισμικο wind αλλα μου εβγαζε μη εγκυρη sim..τωρα για cosmote δεν ξερω..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τρελαθω καθε λιγο και λιγακι μου κοβεται η συνδεση ενω εχω ικανοποιητικό σημα και ξανασυνδεεται αυτοματως μετα απο μισο λεπτο! μηπως το στικακι τα 'χει φτυσει; ζεματαει!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τρελαθω καθε λιγο και λιγακι μου κοβεται η συνδεση ενω εχω ικανοποιητικό σημα και ξανασυνδεεται αυτοματως μετα απο μισο λεπτο! μηπως το στικακι τα 'χει φτυσει; ζεματαει!

τι εταιρια εχεις??εγω εχω vodafone ειναι λιγο αργο αλλα οκ..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

vodafone για να το γραφω εδω! ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

vodafone για να το γραφω εδω! ;)

 

ααα ναι..:p:pθα σου προτεινα να πας σε ενα καταστημα vodafone η να παρεις στην εξυπηρετηση πελατων αμα συνεχιζεται το προβλημα..μηπως εχεις ξεμινει απο μερες??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι εχω αλλες 90 ωρες.....η εξυπηρετηση δεν ξερει ως συνηθως!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ εγω σημερα εκανα ανανεωση..φιλε να ρωτησω κατι..?πως μπορεις να δεις ποσος χρονος απομενει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ εγω σημερα εκανα ανανεωση..φιλε να ρωτησω κατι..?πως μπορεις να δεις ποσος χρονος απομενει?

https://services.vodafone.gr/services/infrequent/displayTimer.action

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ εγω σημερα εκανα ανανεωση..φιλε να ρωτησω κατι..?πως μπορεις να δεις ποσος χρονος απομενει?

 

https://services.vodafone.gr/services/infrequent/displayTimer.action

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι το 0.facebook.com δεν υποστηρίζεται πλέον από τη Vodafone..

 

εμένα πολλές φορές που έμπαινα μου έγραφε δεν υποστηρίζεται . Και με χρεώνε, και μετά μόλις έσβησα τα cookies, και το ιστορικό με έβαλε κανονικά χωρίς χρέωση. Πολλές φορές όμως κολλάει και μου ξανά γράφει αυτό. Επίσης παρατήρησα ότι εάν μπαίνεις με το μίνι όπερα δεν κάνει σύνδεση καθόλου λέει ότι είναι λάθος η διεύθυνση, επίσης όταν βάζεις προφίλ σύνδεσης webprepay σου λέει ότι δεν υποστηρίζεται και δεν σε βάζει και σε χρεώνει, αλλά με προφίλ του vodafone live μπαίνει κανονικά. Η σελίδα είναι ίδια και από κινητό γιουντ δεν διαφέρει τίποτα δωρεάν είναι και εκεί. Αλλά δεν ξέρουμε για πόσο καιρό ακριβώς. Μου είχα πει ότι είναι ένα χρόνο μέχρι το επόμενο καλοκαίρι ισχύει;. Αλλά είναι πολύ ωραίο λίγο σπάσιμο όμως ότι δεν μπορείς να δεις φωτό αλλά για να απαντήσεις σε ένα μύνημα , σε μια ομάδα, και σε ένα αίτημα φιλίας είναι πολύ καλό. Και εάν έχει συνδέσει το μάιλ με το μάιλ τις βοντα είναι ακόμα καλύτερο το τζάμπα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...