Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω μια cu κάρτα στην οποία έχω μηδενικό υπόλοιπο-μηδέν χρήματα.

 

Έκανα ΜΈΣΩ ΠΣ WINDOWS login στο σαιτ με τους κωδικούς μου (φυσικά και και έλεγξα το μηδενικό υπόλοιπο) εν συνεχεία πήγα στο λινκ των δώρων 1+1 cu around και πάτησα τυχαία σε ένα μπεργκεραδικο μου άνοιξε τους όρους και το πάρε κωδικό όπου και το κλικαρα.

 

Άμεσα ήρθε κωδικός στο κινητό με SMS.Παρόλο που κοστίζει 0.20 ενώ έχω 0 χρήματα μέσα. Εντωμεταξυ το υπόλοιπο μου εξακολουθεί να είναι στο 0 και όχι στο μείον 0.20 (ώστε πιθανόν η χρέωση να μπει σε επόμενη ανανέωση). Μου φάνηκε πολύ παράξενο. Ρώτησα και στο live chat και μου είπαν ότι η θα μου βγαίνε μείον υπόλοιπο η δεν θα πρεπε να έρθει κωδικός και από την στιγμή που ήρθε ισχύει. Πως γινεται αυτό? Δεν ήξεραν και στην εξυπηρέτηση και μου είπαν για πιθανόν συστημικο σφάλμα.

Κλάιν μάγκες τα 0.20 και το κωδικό δεν θα τον χρησιμοποιήσω (είναι σε άλλη πόλη το μαγαζί) απλά να μου φύγει η απορία ρωτάω.

 

Μήπως έχεις φοιτητικό cu? Γιατί εκεί εδώ και καιρό δε χρεώνει καθόλου για τους κωδικούς

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις φοιτητικό cu? Γιατί εκεί εδώ και καιρό δε χρεώνει καθόλου για τους κωδικούς

 

Και εγώ που έχω απλό CU, δεν έχω χρεωθεί. Πάντως το ότι δεν υφίσταται χρέωση τις Πέμπτες, είναι επίσημο από την εταιρεία.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έχω απλό CU, δεν έχω χρεωθεί. Πάντως το ότι δεν υφίσταται χρέωση τις Πέμπτες, είναι επίσημο από την εταιρεία.

 

Tη Πέμπτη η καμία μέρα; Γιατί σε μένα δε χρεώνει καμία μέρα εδώ και κανα χρόνο περίπου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Tη Πέμπτη η καμία μέρα; Γιατί σε μένα δε χρεώνει καμία μέρα εδώ και κανα χρόνο περίπου

 

Και εμένα καμία μέρα δε με χρεώνει. Απλά η Πέμπτη έγραφε η εταιρεία, πως είναι επίσημα δωρεάν οι κωδικοί.

 

Τώρα τι παίζει, δεν ξέρω... ίσως να χρεώνει τους νέους συνδρομητές (πλην τις Πέμπτες).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε σημερινή πληρωμή δεν έχει αλλάξει κάτι. Δεν νομίζω ότι τους νοιάζει ιδιαίτερα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα τα νέα προγράμματα είναι τα εξής:

Για το σπίτι double play , με απεριόριστα αστικά και υπεραστικά + 400 λεπτά προς κινητά και ίντερνετ adsl έως 24 με 17 ευρώ τον μήνα! (ονομάζεται HRS one net 17 )

Εαν κανετε συμβολαιο για 1 χρονο πληρωνεται μονο το μοντεμ 25 ευρω αλλιως για συμβολαιο για 2 χρονια ειναι δωρεαν η φορητοτητα .

πιστευω οτι ειναι η καλυτερη τιμη!

( το μοντεμ εχει ενσωματωμενη μπαταρια voip και κραταει περιπου 4 ωρες μου ειπανε αμα κοπει το ρευμα ) .

 

Συμβολαια κινητης

- με 9 ευρω , 100 λεπτα προς ολους και 1500 λεπτα προς ολα τα κινητα και σταθερα τηλεφωνα hrs . ( το my business 1 )

- με 13,75 ευρω , 300 λεπτα προς κινητα , + 1500 λεπτα προς σταθερα τηλεφωνα και 1450mb και 1500 λεπτα προς ολα τα κινητα και σταθερα τηλεφωνα hrs . ( ( το my business 2 )

- με 21,50 ευρω , 500 λεπτα προς κινητα + 1500 λεπτα προς σταθερα τηλεφωνα και 1800mb και 1500 λεπτα προς ολα τα κινητα και σταθερα τηλεφωνα hrs . ( ( το my business 3 )

- με 16,85 ευρω , 180 λεπτα προς κινητα ή 447 sms ή 99 λεπτα προς διεθνης +2000 λεπτα προς σταθερα και 60 λεπτα προς ολα τα κινητα και σταθερα τηλεφωνα hrs +100mb internet . ( το ευελικτο 180 )

- με 33,92 ευρω , 1500’ χρόνο ομιλίας προς κινητά + 1500’ προς σταθερά, + 1500’ sms, + και σταθερα τηλεφωνα hrs + 2GB mb internet,+ 100’ προς σταθερά και 30΄προς κινητά σε διεθνείς κλήσεις σε επιλεγμένες χώρες. (Aμερική-Ευρώπη-Αυστραλία-Καναδάς-Κύπρος) ( το το my business red 1 new )

 

'Ολα τα My Business RED

**** Διεθνείς κλήσεις ομιλίας (ή και βίντεο-κλήσεις) προς σταθερά και κινητά

Ο ενσωματωμένος χρόνος ομιλίας για διεθνείς κλήσεις ισχύει για τις χώρες: Αυστραλία, Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Γεωργία, Δανία, Ελβετία, Η.Π.Α, Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Καναδάς, Κίνα, Κροατία, Κύπρος, Ν. Ζηλανδία, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Ρωσία, Σλοβακία, Σουηδία, Τουρκία, Τσεχία.

Η κατανάλωση του χρόνου ομιλίας προς διεθνείς κλήσεις γίνεται ως εξής:

• οι διεθνείς κλήσεις προς σταθερά καταναλώνονται από τον ενσωματωμένο χρόνο ομιλίας προς διεθνή σταθερά &

• οι διεθνείς κλήσεις προς κινητά καταναλώνονται από τον ενσωματωμένο χρόνο ομιλίας προς διεθνή κινητά.

! Εξαίρεση αποτελούν οι χώρες Η.Π.Α και Καναδάς για τις οποίες δεν υπάρχει διάκριση ανάμεσα σε κλήσεις προς διεθνή σταθερά ή διεθνή κινητά. Όλες οι κλήσεις καταναλώνονται από τον ενσωματωμένο χρόνο προς διεθνή σταθερά.

 

 

To συμβόλαιο που γίνεται είναι προς την vodafone και μεταβιβαζεται η γραμμή στην hrs ελληνικές ραδιουπηρεσιες.

το καλο ειναι οτι ειναι ετησια τα συμβολαια ( εκτος του σταθερου για 2 χρονια που ειπαμε παραπανω για να γλυτωσεις το κοστος του μοντεμ ) .

η πληρωμη παντως γινεται αποκλειστικα με πληρωμη με καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο ειτε με μεταφορα σε τραπεζικο λογαριασμο απο ebanking .

 

οσο για το site , ακομα ειναι υπο φτιαξιμο , με email μου τα στειλανε που τους πηρα τηλεφωνο ολα τα παραπανω.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας πως μπορούμε να το βλέπουμε;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας πως μπορούμε να το βλέπουμε;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τους καλεσα σημερα και δεν μπορεσα να τους βρω , θα καλεσω και θα σου πω . ρωτας για το κινητο ; ή για το σταθερο τηλεφωνο απο την hrs ; . εγω καταλαβα για το σταθερο τηλεφωνο για το υπολοιπο χρονου προς κινητα σωστα καταλαβα ; αυτο ρωτας;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει γενικά για σταθερό και για συμβόλαιο κινητό. Στο κινητό να μην γνωρίζω αν πχ έχω 300 προς όλους, το υπόλοιπο μου; Δεν είναι δύσκολο να ξεφύγεις.

Καλό θα ήταν να δίνουν και μερικά sms προς όλους στα φθηνότερα συμβόλαια. Αυτό με τα 21 ευρώ θα ήταν τέλειο αν είχε και λίγα sms.

Πόσο χρεώνουν τα sms ;

 

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πρέπει να γίνει η μεταβίβαση για να σας βάλουν ουσιαστικά στο εταιρικό της HRS δεν σας τρομάζει; Εγώ δεν θα το έκανα μόνο και μόνο για αυτόν τον λογο, μου φαίνεται λιγο περίεργο να μπορούν να δουν που παίρνω και τι κάνω με το κινητό μου..
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει γενικά για σταθερό και για συμβόλαιο κινητό. Στο κινητό να μην γνωρίζω αν πχ έχω 300 προς όλους, το υπόλοιπο μου; Δεν είναι δύσκολο να ξεφύγεις.

Καλό θα ήταν να δίνουν και μερικά sms προς όλους στα φθηνότερα συμβόλαια. Αυτό με τα 21 ευρώ θα ήταν τέλειο αν είχε και λίγα sms.

Πόσο χρεώνουν τα sms ;

 

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λοιπον μιλησα με την hrs σημερα , καλωντας το σταθερο τηλεφωνο της εταιρειας , μου ειπε οτι δεν υπαρχει τροπος να μαθαινεις ποσο χρονο ομιλιας εχεις προς κινητα απο το προγραμμα του σταθερου τηλεφωνου , ( λογικο ουτε ο οτε δεν εχει κατι τετοιο , μονο η nova- forthnet απο οσο γνωριζω ) . Επισης ρωτησα πως μπορουμε να βλεπουμε τον χρονο ομιλιας του κινητου μας τηλεφωνου και μου ειπανε απο το 1284 και απο την εφαρμογη my vodafone οτι γινεται.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας πως μπορούμε να το βλέπουμε;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας στο κινητό και mb, φαίνεται κανονικά από το app της Vodafone (έχω το my bussiness 2). Και έρχεται μήνυμα στο 80% της χρήσης. Σταθερό δεν έχω για να σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά οι τιμές των πακέτων και εφόσον υπάρχει τρόπος να δούμε το υπόλοιπο, στα αρνητικά το ότι θα έχουν στα χέρια τους , το ιστορικό των κλήσεων μας.

Αυτό το τελευταίο τώρα το πρόσεξα , που το ανάφερε ο φίλος πιο πάνω.

 

Αν στο σταθερό προκύψει βλάβη, υπάρχει καλή ανταπόκριση; Στην voda απευθυνόμαστε σε τέτοια περίπτωση ή στη hrs ; Θέλω να το βάλω στους γονείς. Μη με κυνηγάνε.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά οι τιμές των πακέτων και εφόσον υπάρχει τρόπος να δούμε το υπόλοιπο, στα αρνητικά το ότι θα έχουν στα χέρια τους , το ιστορικό των κλήσεων μας.

Αυτό το τελευταίο τώρα το πρόσεξα , που το ανάφερε ο φίλος πιο πάνω.

 

Αν στο σταθερό προκύψει βλάβη, υπάρχει καλή ανταπόκριση; Στην voda απευθυνόμαστε σε τέτοια περίπτωση ή στη hrs ; Θέλω να το βάλω στους γονείς. Μη με κυνηγάνε.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο που γραφετε για τα χερια τους το ιστορικο των κλησεων δεν το καταλαβα;

πχ ειχα γνωστο που δουλευε στην κοσμοτε πριν την ευρυζωνικη τηλεοραση και μου ελεγε οτι ακουγαν τις ομιλιες και βλεπανε που εμπαινε ο καθενας χρηστης στο ιντερνετ. τι να πω δεν ξερω.

παντως και εγω θελω να βαλω στην γιαγια μου το σταθερο τηλεφωνο μονο για ομιλια , διοτι τις ηρθε πανω απο 60 ευρω το διμηνο ο λογαριασμος και το σταθερο το εχει μονο για τηλεφωνα χωρις καποιο πακετο οποτε μονο το παγιο του το οτε με την αναγνωριση ειναι πανω απο 18 ευρω!

αμα προκυψει βλαβη ειτε καλεις το σταθερο τηλεφωνο παραπανω του καταστηματος ειτε το 1399.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα γίνεται να σε παρακολουθήσουν αν θέλουν, αλλά ουσιαστικά η HRS είναι μια εταιρία που πήρε εταιρικά από την Vodafone και τα μεταπωλει σε άλλους, εντάσσοντας τις γραμμές τους στο εταιρικό πακέτο που πήρε από την Vodafone. Αυτό σημαίνει ότι η γραμμή για να μπει στο πακέτο με όλα τα υπόλοιπα κινητα/σταθερά HRS όλης της Ελλάδας πρέπει να μεταβιβαστεί στην εταιρία. Αυτό σημαίνει ότι η HRS έχει δικαίωμα να κόψει όποτε θέλει την γραμμή σου και εσύ να μην μπορείς να κάνεις τίποτα διότι ανήκει σε αυτή. Επιπλέον σε περίπτωση βλάβης μπορείς να απευθυνθεις μόνο στην HRS, η οποία στην συνέχεια θα απευθυνθεί στον εταιρικό σύμβουλο της Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα γίνεται να σε παρακολουθήσουν αν θέλουν, αλλά ουσιαστικά η HRS είναι μια εταιρία που πήρε εταιρικά από την Vodafone και τα μεταπωλει σε άλλους, εντάσσοντας τις γραμμές τους στο εταιρικό πακέτο που πήρε από την Vodafone. Αυτό σημαίνει ότι η γραμμή για να μπει στο πακέτο με όλα τα υπόλοιπα κινητα/σταθερά HRS όλης της Ελλάδας πρέπει να μεταβιβαστεί στην εταιρία. Αυτό σημαίνει ότι η HRS έχει δικαίωμα να κόψει όποτε θέλει την γραμμή σου και εσύ να μην μπορείς να κάνεις τίποτα διότι ανήκει σε αυτή. Επιπλέον σε περίπτωση βλάβης μπορείς να απευθυνθεις μόνο στην HRS, η οποία στην συνέχεια θα απευθυνθεί στον εταιρικό σύμβουλο της Vodafone.

 

εχω ζητησει να μου στειλουνε τους ορους , μου τους στειλανε μετα απο 2 τηλεφωνα αλλα δεν φαινοντουσαν καλα , λες και το ειχανε σκαναρει γρηγορα και σημερα ζητησα να μου τα ξανα στειλουνε και περιμενω να διαβασω για το τηλεφωνο. ( και εγω ειχα 2 γνωστους που μου προτειναν την hrs και μενουν πειραια να ρωτησω αλλα τους βλεπω μονο το καλοκαιρι και δεν μπορω να τους βρω τωρα διοτι δεν κρατησει το τηλεφωνο ) , αλλα ειναι πανω απο 2 χρονια στην εταιρεια και αυτοι και μια αλλη οικογενεια! και εχουνε κινητο και πρεπει να βαλανε και σταθερο στην hrs) .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι εδώ και πολλούς μήνες. Εγώ κάνω copy την απόδειξη που βγαίνει στην οθόνη και paste στο word.
Link to comment
Share on other sites

Το τμήμα εξυπηρέτησης της Vodafone απλά προτείνει φραγή για αποφυγή χρέωσης στο μέλλον, η «τρίτη εταιρεία» δεν απαντά στο τηλέφωνο.

 

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία για την αμφισβήτηση «εγγραφής» σε συνδρομητική υπηρεσία με χρεώσιμα εισερχόμενα SMS από 5ψήφιο αριθμό;

 

Αν υπάρχει ανάλογη εμπειρία, σε πόσο χρόνο επιλαμβάνεται η ΕΕΤΤ σε περίπτωση καταγγελίας;

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το προγραμμα double play με 17 ευρω στο site το εχει στα 25 ευρω δειτε εδω https://hrsmobile.gr/statherh-thlefwnia/ και επισης ξεκινησε και συνεργασια με την volton για το ρευμα , αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι εχει και vdsl που παλια δεν ειχε αλλα ακομα δεν εχουνε βαλει τιμες γραφει συντομα διαθεσιμο.

 

 

επισυναπτω τους ορους που μου στειλανε με email , δεν εχουνε κανει σωστο σκαναρισμα και δεν φαινονται καλα, τους το ειπα και μου ειπανε οτι δεν μπορουνε να το σκαναρουνε απο την αρχη , αμα θελω να περασω απο κοντα να τους παρω απο το καταστημα τους.

http://i64.tinypic.com/2yo4sk9.png

 

http://i63.tinypic.com/97mjb8.jpg

 

http://i65.tinypic.com/2z8zww8.jpg

 

http://i67.tinypic.com/j5y2r9.png

 

http://i64.tinypic.com/15gfjiu.jpg

 

http://i66.tinypic.com/2kjak1.png

 

http://i63.tinypic.com/ml2l46.png

 

http://i67.tinypic.com/2zp79mq.png

 

http://i67.tinypic.com/3306zrs.png

 

http://i67.tinypic.com/r7pzqv.png

 

Συγνωμη ητανε pdf το αρχειο και αναγκαστηκα μεσω printscreen μπορουσα να το κανω φωτογραφιες . ( δεν γνωριζω αλλον τροπο να ανεβαζω στο φορουμ αλλα αρχεια εκτος απο φωτογραφιες μεσω tinypic , παντως δεν αναγραφει κατι για την μεταβιβαση του αριθμου μεσα στους ορους απο οτι κοιταξα .

 

http://i64.tinypic.com/2mr62b9.png

 

οτε γιατι ο κοσμος να επιλεγει την hrs ; ηδη ξερω οτι συνταξιουχοι στον Πειραια την επιλεγουνε και οχι μονο αυτοι αλλα ατομα με οικογενειες στην περιοχη.

 

δεν μπορει να μην σου ανηκει το νουμερο , αφου ο λογαριασμος θα ερχεται στο ονομα σου. απλα μεταβιβαζουν τα δικαιωματα στην αλλη εταιρεια εγω αυτο καταλαβαινω και εσυ δινεις την συγκαταθεση σου. ( μην ξεχνας οτι ακομα και στον οτε , βλεπουν τις κλησεις , σου παλια ακουγαν και την συνομιλια σου και επισης εβλεπαν και τα site που μπαινεις, ξερω γνωστο που δουλευε στον οτε, δεν ξερω βεβαια με το voip εαν θα μπορουνε να ακουσουνε συνομιλιες πιστευω πως οχι διοτι κανονικα στον χωρο μας θα επρεπε να εχουνε συνδεσει στο ρουτερ καποιο αλλο τηλεφωνο αλλιως η γραμμη δεν εχει σημα , το ρουτερ δινει την γραμμη. ) .

 

οσο για την περιπτωση βλαβης μιλας ειτε στο σταθερο τηλεφωνο που αναφεραμε παραπανω ειτε με το τμημα εταιρικων πελατων vodafone 1399 . καθως και στο τμημα βλαβων vodafone 13840 που ειναι δωρεαν και απο ολα τα κινητα και σταθερα τηλεφωνα εντος Ελλάδος.

( δεν εχω hrs διοτι δεν υπαρχει αλλος παροχος στην περιοχη μου εκτος της κοσμοτε για να την δοκιμασω αλλα απο γνωστους που την εχουνε και κινητη και σταθερη δεν εχουνε προβληματα, ακομα και ηλικιωμενοι την εχουνε και σε κινητο ) .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
προσθηκη φωτογραφιων

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλο το φορουμ , αποφάσισα να γράψω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει η κοπέλα μου με την vodafone και όλο αυτό την έχει ανχώσει λιγάκι ..

To θέμα έχει ως εξής.. Η κοπέλα μου δουλευε σε μια εταιρία και τις είχαν δώσει καποιο εταιρικό τηλέφωνο, το οποίο ηταν στο όνομα της, όταν λοιπόν έφυγε απο την συγκεκριμένη εταιρία πρίν 8 μήνες πήγε σε ένα κατάστημα vodafone και έκανε διακοπή ΚαρτοΣυμβολαίου , μαλιστα πλήρωσε το τελευταίο λογαριασμο της κανονικά και μάλιστα μετά απο μερικές μέρες δέχτηκε και τηλεφώνημα απο τα κεντρικά όπως συνηθίζεται σε αυτές τις περιπτώσεις όπου και εκεί τους είπε οτι δεν επιθυμεί περαιτέρω συνεργασία και θελει να διακόψει το καρτοσυμβόλαιο της , προφανός λοιπόν αυτός απο τα κεντρικά ακυρωσε το κατάστημα και δεν έκανε την διακοπή ή τέλος πάντων κάτι έγινε που εμείς δεν γνωριζουμε σε εκεινη την φάση με αποτέλεσμα εδώ και 8 μήνες να μην δέχεται η κοπέλα μου κανεναν εντυπο λογαριασμό , όπως και λαμβανε μέχρι εκείνη την στιγμή και μάλιστα πριν απο 3 μήνες έληξε και ολοκληρωτικά το καρτοσυμβολαιο , απλά το αναφέρω) Μετά απο όλα αυτά και πιστευοντας οτι εχει διακόψει την σύνδεση, της σκάει ενα τηλεφωνο προχτές μια δικηγόρος και καλά.. η καποια βλαμένη απο καποια εισπρακτική και με απειλητικό ύφος και σχεδόν βριζωντας και απειλώντας την, της έλεγε εν ολίγοις ότι χρωστάει 160 ευρώ μαζι με κατι προσαυξίσεις και οτι πρεπει να τα πληρώσει γιατί θα κινηθουν νομικά και κατι τέτοια .. Το θεμα ειναι γιατί να πληρώσει αυτά τα χρήματα που δεν την περισσευουν αφενός και αφετέρου, πως είμαστε εμείς κατοχυρωμένοι σαν καταναλωτές σε ενα παρόμοιο σενάριο αφου η vodafone μας λέει οτι δεν βρισκει καποια αίτηση διακοπής ουτε η κοπέλα μου έχει καποιο χαρτί στα χέρια της , πώς πρεπει να κινηθούμε τώρα έχει παθει κανεις κάτι αντίστοιχο και πώς εξελίχθηκε;

Edited by puntix
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχετε κάνει διακοπή και να μην έχετε κάποιο χαρτί στα χέρια σας;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν δίνουν η όχι καποιο χαρτί σε ανάλογες περιπτώσεις , ας μου το επιβεβαιώσει καποιος παρακαλώ , πάντως στην κοπέλα σίγουρα δεν δόθηκε κάποιο χαρτί ωστε να να μπορεί να αποδίξει αυτή την στιγμή οτι ειχε ζήτησει διακοπή.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεί να το αποδείξει, πρέπει να τα πληρώσει. Ειδάλλως αν δεν μπορεί λόγο οικονομικής αδυναμίας, το αφήνει έτσι.

 

Όμως, μελλοντικά, δεν θα έχει τη δυνατότητα σύναψης νέου συμβολαίου, αν δεν πληρωθούν οι όποιες οφειλές.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτονόητο ότι έπρεπε να πάρει χαρτί διακοπής. Επίσης, για μένα, είναι αυτονόητο ότι ελέγχεις αν κόπηκε το σήμα την ημερομηνία που σου είπαν ότι θα γίνει η διακοπή.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εμένα η φορθνετ ζητάει χρήματα για πριν καμιά δεκαετία (χοντρικά) και λέει ότι της χρωστάω χρήματα.

 

Φυσικά δε χρωστάω κάτι.

Απλα μετά από κάποια χρόνια πέταξα ότι χαρτιά/λογαριασμούς είχα.

Τώρα άντε να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.

Απλά δε θα ξαναπάω στη εταιρεία και όλα καλά (πρόταση υπαλλήλου σε forthnet/nova κατάστημα. Για την ακρίβεια είπε: μη σκας, απλά δε θα ξανακάνεις αίτηση με το ίδιο όνομα/αφμ και θα είσαι μια χαρά)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...