Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο συμφερει το προγραμμα με τα 7,5 ΕΥΡΩ vod. 500 για τις βραδινες κλησεις.

 

Εννοω πως αν δεν εξαντλησει κανεις τα 500 λεπτα πιο ειναι το οριο λεπτων που πρεπει να χρησιμοποιησει κανεις ετσι ωστε να μην "" μπει μέσα "" ??

 

Επισης αν τελειωσουν τα 500 λεπτα και κανουμε κλησεις μετα τις 21.00 το βραδυ τα λεπτα φευγουν απο το κανονικο προγραμμα που εχουμε. Να πω πως εχω Vodafone 240 Plus και αν ειναι να βαλω επιπλεον αυτο το προγραμμα μηπως πρεπει να ξαναγυρισω στο 180 ??

 

Οποια αποψη γνωμη επιθυμητη δεν επειγει απλα το ψαχνω για να δω κατα ποσο συμφερει. Παντως με αυτο το προγραμμα ισως ετσι γλυτωνουμε και τον ΟΤΕ το βραδυ αφου σε σταθερα μπορεις να χρησιμοποιεις το προγραμμα αυτο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως καλο αυτο. Για οποιον εχει καποια αποψη σχετικα με το βραδινο προγραμμα οποια γνωμη επιθυμητη εδω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79990

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αυτο με το 1251 που είναι δωρεάν στο μηδενικό υπόλοιπο ισχύει εδώ και πολύ καιρό. :)

Όσον αφορά το 210-67020000 απ'όσο γνωρίζω είναι τα κεντρικά και συνδέει απλώς με διάφορα τμήματα..

Α! και κάτι άλλο οι άλλες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας ποιόν αριθμό έχουν (δωρεάν) για τις βλάβες;;; (ενημερωτικά ρωτάω) :) :D ;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αυτο με το 1251 που είναι δωρεάν στο μηδενικό υπόλοιπο ισχύει εδώ και πολύ καιρό. :)

Όσον αφορά το 210-67020000 απ'όσο γνωρίζω είναι τα κεντρικά και συνδέει απλώς με διάφορα τμήματα..

Α! και κάτι άλλο οι άλλες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας ποιόν αριθμό έχουν (δωρεάν) για τις βλάβες;;; (ενημερωτικά ρωτάω) :) :D ;)

τιμ: 1260

κοσμοτε: δεν εχει

Qtelecom δεν εχει

(εαν δεν με απατα η μνημη μου ετσι)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σου πρόσθεσα μια δημοσκόπιση για να φανεί καλύτερα το αποτέλεσμα στο ερώτημά σου.

 

Η γνώμη μου είναι ότι και συγνώμη να ζητήσει, η ουσία δεν αλλάζει... οπότε, ό,τι και να κάνει το ίδιο είναι!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μια δημόσια συγνώμη, σε συνδυασμό με την ανακοίνωση περί αποζημίωσης των συνδρομητών να αναστρέψει λίγο το αρνητικό κλίμα εναντίον της...

Χλωμό το βλέπω, δεν θα τους το επιτρέψει η περηφάνεια τους !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω υπολογίσει αναλυτικά πότε συμφέρει αλλά, όπως είπες και εσύ, το πρόγραμμα ουσιαστικά έχει στόχο να αντικαταστήσει το σταθερό σου. Το κακό είναι ότι μετά τη λήξη των 500 χρεώνεσαι κανονικά και ΔΕΝ αφαιρούνται από τον προπληρωμένο χρόνο σου τα λεπτά που μίλησες (πρόβλημα billing ή θέλουν να μας τα φάνε και λίγο) !

Ακόμα χειρότερο, ότι δεν μπορείς να έχεις ενημέρωση για το πόσα έχεις ξοδέψει από τα 500. Δεν είναι δυνατό να είσαι με το χρονόμετρο και το μπακαλοτέφτερο στο χέρι μετά από κάθε κλήση! Αυτό από μόνο του μειώνει την αξία του προγράμματος !

Άλλη σημαντική λεπτομέρεια ότι, ενώ το διαφημίζουν για όλα τα προγράμματα συμβολαίου, στην πραγματικότητα είναι για το 120 και μεγαλύτερα προγράμματα. Δηλ. δεν μπορείς να το έχεις στο χαμηλότερο πρόγραμμα της βόντα για να εκμεταλλευθείς τις φθηνές βραδυνές κλήσεις και μόνο !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο ειναι το θεμα, να αναστρεψει το αρνητικο κλιμα εναντιον της. Εγω παντως, δεν ειμαι συνδρομητης πλεον. Ναι, μετα απο αυτο που εγινε, αλλαξα τελειως σταση.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρκει; Με τα ποσα που επεστρεψε, καλυτερα εας μην εκανε τιποτα! Ντροπη! Λες και κατι ευρωλεπτα θα αποκαταστησουν την χαμενη κληση και υπομονη!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρκει; Με τα ποσα που επεστρεψε, καλυτερα εας μην εκανε τιποτα! Ντροπη! Λες και κατι ευρωλεπτα θα αποκαταστησουν την χαμενη κληση και υπομονη!

Sugnwmh giati den anaferei o kathenas ti tha ithele ws *apozhmeiwsh*.

Kala na kathgoroume alla as proteinoume omws ti kai pws.......

Gia pes mas loipon ti tha sou eftane gia na apokatasthsei th zhmia pou epathes apo th Voda?

Nomizeis pws megaluterh zhmia epathes esu h auth?

 

 

 

P.S den eimai fan ths Voda kai kamias Voda alla etsi tha thela na akousw!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον. Να σου απαντησω. Ως καταναλωτης/χρηστης, η Vodafone υποχρεουται να μου προσφερει τις υπηρεσιες 24/7. Οταν αυτο δε γινεται, δε περιμενω επιστροφη ενος συμβολικου ποσου η κανενος ποσου. Περιμενο ενα συγνωμη.

 

Σε ποιον δε θα αρεσε η ιδεα να αποσταλει σε ολους τους συνδρομητες ενα γραπτο μηνυμα του στυλ

"Λυπουμαστε παρα πολυ για την ταλαιπωρια των Χ ωρων που υπηρξε σημερα και απολογουμαστε, ενημερωνοντας σας πως μπορειτε να καλεσετε το ΧΧΧΧΧ χωρις χρεωση για αναφορα παραπονων."

Η κατι παρομοιο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι αρκει η ανακοινωση που εβγαλε. Εξαλλου και οσοι λετε κατι διαφορετικο καλυφθηκατε με την επιστροφη του ποσου. Βεβαια σημασια εχει η καλυψη και η αδιακοπη λειτουργεια της και αυτο που εγινε για λιγους ητανε μη λειτουργικο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω υπολογίσει αναλυτικά πότε συμφέρει αλλά, όπως είπες και εσύ, το πρόγραμμα ουσιαστικά έχει στόχο να αντικαταστήσει το σταθερό σου. Το κακό είναι ότι μετά τη λήξη των 500 χρεώνεσαι κανονικά και ΔΕΝ αφαιρούνται από τον προπληρωμένο χρόνο σου τα λεπτά που μίλησες (πρόβλημα billing ή θέλουν να μας τα φάνε και λίγο) !

Ακόμα χειρότερο, ότι δεν μπορείς να έχεις ενημέρωση για το πόσα έχεις ξοδέψει από τα 500. Δεν είναι δυνατό να είσαι με το χρονόμετρο και το μπακαλοτέφτερο στο χέρι μετά από κάθε κλήση! Αυτό από μόνο του μειώνει την αξία του προγράμματος !

Άλλη σημαντική λεπτομέρεια ότι, ενώ το διαφημίζουν για όλα τα προγράμματα συμβολαίου, στην πραγματικότητα είναι για το 120 και μεγαλύτερα προγράμματα. Δηλ. δεν μπορείς να το έχεις στο χαμηλότερο πρόγραμμα της βόντα για να εκμεταλλευθείς τις φθηνές βραδυνές κλήσεις και μόνο !

 

Ναι καπως ετσι το βλεπω μα εγω ρωτησα αν συμφερει και ποσα λεπτα πρεπει να μιλησω το βραδυ για να εχω κερδος και οχι ζημια απο αυτα των 7,5 ευρω που ειναι το παγιο.

 

1) δεν με απασχολει που πρεπει να εχει καποιος απο vod 120 προγραμμα και πανω . Ετσι και αλλιως εχω το 240 και το πολυ να κανω αλλαγη για το 180 (αν το βαλω το βραδινο προγραμμα αλλιως 240). Σωστο αυτο που αναφερεις ετσι ωστε να εκμεταλευτεις τις βραδινες κλησεις.

 

Αλλα τελικα ποσα λεπτα πρεπει να μιλαει κανεις μετα τις 21.00 για να εχει καποιο κερδος απο το παγιο αυτο ?

 

Θα θελα να γραψει και ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ..........

 

50 / 30 ημερες ειναι 16 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim που έχω είναι αρκετά παλιά - όπως και η συσκευή μου- από το 1998. Όμως, στην καινούρια συσκευή που πήρα τώρα, η κάρτα δεν αναγνωρίζεται. Θα πρέπει να τα σκάσω για να αλλάξω κάρτα (€20) ή υπάρχει κάποιος τρόπος να αναγνωρίσουν οι νέες συσκευές (3volt sim) τις παλιές κάρτες sim (5volt) ??? :(
Link to comment
Share on other sites

20€ δεν σκας σε καμία περίπτωση! 15€ με ΦΠΑ κοστίζει.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim που έχω είναι αρκετά παλιά - όπως και η συσκευή μου- από το 1998. Όμως, στην καινούρια συσκευή που πήρα τώρα, η κάρτα δεν αναγνωρίζεται. Θα πρέπει να τα σκάσω για να αλλάξω κάρτα (€20) ή υπάρχει κάποιος τρόπος να αναγνωρίσουν οι νέες συσκευές (3volt sim) τις παλιές κάρτες sim (5volt) ??? :(

 

Δυστυχώς θα πρέπει να τα σκάσεις :worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μήνυμα How are you? στην εκκίνηση του κινητού εγώ δεν το βρίσκω καθόλου ενοχλητικό. Δεν είναι τέλειο αλλά δεν είναι και σπαστικό. Να ρωτήσω και κάτι; Στις κάρτες τις Vodafone που είναι 2in1, υπάρχει κι εκεί το How are you?

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Καλώντας 13830 ενημερώνεσαι για το πόσα λεπτά βραδυνών κλήσεων σου απομένουν, καθώς και για δωρεάν sms ή mms. Άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω επιδότηση 95 ευρό (και ενω κάνω λογαριασμούς απο 50 εως 120 ευρό τον μήνα. Ακου μόνο 95!!! τέλος πάντων) και θέλω να αγοράσω αύριο μια συσκευή με κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που δίνω βαρύτητα. Συνολικά να μου κοστίσει,επιδότηση και δικά μου χρήματα,200ευρό. Αυτονομία, χωρητικότητα για πολλα sms, mp3 (οχι υπεραπαραίτητο) ελαφρύ, έγχρωμο φυσικά, κάμερα ας έχει,δεν τρελαίνωμαι κιόλας,

ποιοτικό σαν κατασκευή και μενού.

Αυτά κυρίως.

Θα με βοηθήσετε;

Δίνω μικρή προτεραιότητα στα S.ERICSSON.

Α, μην ξεχνάμε οτι η voda, εχει τα γνωστά live. Πείτε μου και απο δαύτα.

Κάποιο sagem ειδικά για την voda, είδα πριν κάτι μέρρες εκεί. Τι λέει και αυτό;

Thanks guys :)

 

edit. Ξέχασα να γράψω οτι προτειμώ να κοστίζει περίπου 150 ευρό και σε κάποια εξαίρετη περίπτωση συσκευής, να ανέβω το πολύ εως 200 ευρό.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε φίλε μου. Πας σε ένα κατάστημα vodafone shop και κάνεις την εγγραφή. Σου δίνουν δωρέαν την καινούρια κάρτα η οποια ενεργοποιήται μέσα στις 2 επόμενες ώρες. Πληρώνεις 6 ευρώ ανά γραμμή για την εγγραφή στην υπηρεσία και 1.4 ευρω τον μήνα στην συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

φίλε πάρε το sagem my-x76. Καινούριο μοντέλο. Κάρτα μνήμης, 1,3 καμερα, κ.α.

Και μεγάλη αυτονομία όπως όλα τα sagem.

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πάντως, σκέφτομαι μια και ψήνομαι επίσης να κάνω αίτηση για φορητότητα, ότι με αυτόν τον τρόπο θα αποφύγω τα έξοδα για έκδοση νέας κάρτας. Θα πληρώσω 20€ για φορητότητα και θα πάρω την καινούρια -σύγχρονη- κάρτα δωρεάν. Έτσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

για τον φίλο που απάντησε πιό πριν, η νέα sim κοστίζει

 

14,69+φπα=17,46

 

αυτό για την vodafone όπου ανήκω εγώ, δεν ξέρω για τις άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...