Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρίν απο 2 ώρες μου έστειλε ένας φίλος ενα σάιτ (πρωί πρωί σκαλιζε το κινητό του και κατέβασε ενα .apk ξέρουμε όλοι τί και απο ότι μου έδωσε να καταλάβω η εφαρμογή τον ρώτησε αν είναι ανω των δεκαοκτώ και πάτησε οκ μετά του ήρθε ένα μνμ και του έλεγε οτι έχει αποκτήσει 24 ώρες πρόσβαση) για να καταλάβω αν η χρέωση που του έγινε θα είναι ημερήσια ή μόνιμη (εβδομαδιαία μηνιαία). http://paraisowebcam.mobi/legal-gr.htm.Επειδή δεν βγάζω νόημα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί εχει χάσει δέκα χρώματα και θέλει να το καθυσηχάσω.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο 2 ώρες μου έστειλε ένας φίλος ενα σάιτ (πρωί πρωί σκαλιζε το κινητό του και κατέβασε ενα .apk ξέρουμε όλοι τί και απο ότι μου έδωσε να καταλάβω η εφαρμογή τον ρώτησε αν είναι ανω των δεκαοκτώ και πάτησε οκ μετά του ήρθε ένα μνμ και του έλεγε οτι έχει αποκτήσει 24 ώρες πρόσβαση) για να καταλάβω αν η χρέωση που του έγινε θα είναι ημερήσια ή μόνιμη (εβδομαδιαία μηνιαία). http://paraisowebcam.mobi/legal-gr.htm.Επειδή δεν βγάζω νόημα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί εχει χάσει δέκα χρώματα και θέλει να το καθυσηχάσω.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σύμφωνα με τον κατάλογο cosmote

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=THIRD_PARTY_SMS_Services_TR1053

 

το 54500 χρεώνει 0,11 όταν στέλνεις μήνυμα και 5 ευρώ όταν σου στέλνει

Άρα αν λάβει ξανά μήνυμα θα χρεωθεί άλλα 5 ευρώ.

Το μέγιστο όριο είναι 20 ευρώ τον μήνα από τον νόμο , άρα ημερήσια δεν είναι η υπηρεσία .

Για εβδομαδιαία ίσως μπορεί και να είναι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου θα τον ενημερώσω αμέσως.Να ρωτήσω κατι όμως.Αν εχεις ενεργοποιήσει κάποιος φραγή να μην λαμβάνει μνμ απο τέτοιες εταιρείες μπορει και να μην υπάρχει χρέωση έτσι δεν είναι ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου θα τον ενημερώσω αμέσως.Να ρωτήσω κατι όμως.Αν εχεις ενεργοποιήσει κάποιος φραγή να μην λαμβάνει μνμ απο τέτοιες εταιρείες μπορει και να μην υπάρχει χρέωση έτσι δεν είναι ;

Όχι δεν είναι έτσι

Πρέπει να διαγραφεις από την υπηρεσία οδηγίες θα βρείς στην σελίδα από την οποία γράφτηκες, επίσης οδηγίες θα βρεις στο πρώτο μήνυμα που έλαβες.

Επιπλέον διέγραψε το πρόγραμμα που εγκατέστησες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βασίλη δεν ισχύει για μένα όλο αυτό.Το λίνκ που σου έστειλα στην αρχή δεν έλεγε πουθενά διαγραφή αυτό ρώτησα και έγω το παληκάρι.Ανάφερα πιο πρίν οτι η Vodafone που πήρα τηλ μου είπε πως μπορεί να μπλοκάρει πενταψήφιους αριθμούς για τους οποίους χρεώνεσαι.Ωστόσο διέγραψε τημ εφαρμογή απο το τηλ του.Τι αλλο να του πω να κάνει; Να περιμένει απλά την χρέωση ;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βασίλη δεν ισχύει για μένα όλο αυτό.Το λίνκ που σου έστειλα στην αρχή δεν έλεγε πουθενά διαγραφή αυτό ρώτησα και έγω το παληκάρι.Ανάφερα πιο πρίν οτι η Vodafone που πήρα τηλ μου είπε πως μπορεί να μπλοκάρει πενταψήφιους αριθμούς για τους οποίους χρεώνεσαι.Ωστόσο διέγραψε τημ εφαρμογή απο το τηλ του.Τι αλλο να του πω να κάνει; Να περιμένει απλά την χρέωση ;

 

http://www.telebox.gr/

Κάλεσα το τηλέφωνο που δινει η σελίδα και μου είπε ότι για να διαγραφώ θα στείλω STOP στο πενταψήφιο που χρησιμοποίησα

Θα λάβω μήνυμα που δεν θα είναι χρεώσιμο

Στείλε λοιπόν STOP στο 54500.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη θα τον ενημερώσω για όλο αυτό και ελπιζω να μην το σκεφτεί να το ξανακάνει για να μην μπλέκω εγώ σε όλα αυτά.Απο ότι μου είπε εχει βάλει φραγή μνμ πενταψήφιων αριθμών. που χρεώνουν.Σε ευχαριστώ για όλα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι έλεγες για φραγή από το τηλέφωνο.

Αν γίνει φραγή από την Vodafone, προφανώς δεν θα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη χρέωση θα ισχύει κανονικά και δεν μπορεί να αμφισβητηθεί επειδή ο φίλος σου έστειλε το πρώτο μήνυμα και αυτό έχει καταγραφεί.
Link to comment
Share on other sites

Δλδ θα την βγάλει με κανένα τάλιρο (5) παραπάνω στο λογαριασμό του έ ; Την επόμενη φορά που θα την κάνει την μ@λ@κί@ θα τον χρέωσω εγώ για να μάθει.Φίλε Βασίλη σε ευχαριστώ ξανά.Απο αύριο το καφές μου θα τον πληρώνει αυτος (για κανα μήνα και βλέπουμε.Α ρε Κώστα έχεις να φάς καζούρα αύριο).Καλή βδομάδα να έχεις.
Link to comment
Share on other sites

 

Ξεθαβω αυτο το θεμα γιατι αυριο θα παρω απο Vodafone 3 καρτες sim για Mobile broaband μεσω του Red1

 

Εχω ενα στικακι Κ3565 αλλα δεν μοιαζει με το πιο πανω που παραπεμπει το link.

 

Ειναι σαν αυτο

 

http://images.bidorbuy.co.za/user_images/841/1806841_101210194352_312021_101005123144_758425_091121160130___thumb_-max-1454.jpg

 

Drivers για windows 7 32bit που μπορω να βρω ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από την πίσω μεριά , με πολύ μικρά γραμματάκια , λέει αν είναι ΖΤΕ ή Huawei
Link to comment
Share on other sites

Από την πίσω μεριά , με πολύ μικρά γραμματάκια , λέει αν είναι ΖΤΕ ή Huawei

 

Huawei γραφει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα tablet galaxy tab3.αγορασα την υπηρεσια nova mobile tv.με τον μαμησιο browser δεν ανοιγει σωστα το myweb.vodafone.gr

me τον dolphin μπαινω με την επιλογη iphone,μπαινει κανονικα στη σελιδα οταν παταω να παιξει το καναλι που θελω ανοιγει ο player,φορτονει και μου βγαζει μυνημα οτι η αναπαραγωγη δεν ειναι δυνατη.εχω βαλει το flash player αλλα τιποτα.:(

adok13
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με καναν οπερα mobile,ή καποιον αλλον

απο τους γνωστους του φλας,δεν θυμαμαι ποιοι ειναι,γκουγκλαρε,

 

απεγκατσετησε κ ξαναεγκατεστησε κ το φλας,κλασσικα πραματα:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αν το προβλημα ειναι η υποστηριξη flash τοτε με την χρηση καποιων εκ των Firefox ή Boat θα πρεπει να δουλεψει.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και ζητώ τα φώτα σας.

 

Στον χώρο εργασίας μου, δεν υπάρχει ίντερνετ ούτε για δείγμα, αλλά ούτε και γύρω υπάρχει κανένα ασύρματο wifi...

 

Έτσι λοιπόν μπαίνω από τα δεδομένα του προγράμματος του κινητού μου.

Ακόμα όμως και με αυτά (δεδομένα κινητού) έχω πρόβλημα γιατί το σήμα εντός του γραφείου μου είναι πολύ ασθενές, ενώ στα 3 μέτρα περίπου που είναι το παράθυρο έχει πολύ καλό σήμα...

 

Δηλαδή, το σήμα μου με "H+"

HSPA+ 21,6 Mb/s είναι στα -109dBm με 0-4% ισχύ

 

με το απλό, που δεν έχει διαφορά "H"

HSDPA 7,2 Mb/s είναι στα -113dBm με 0-7% ισχύ

 

Και αυτό το οποίο δεν λέει "E"

EDGE 220 Mb/s είναι στα -89dBm με 39-42% ισχύ

 

Μπορώ να κάνω κάτι;

Υπάρχει κανένας τρόπος να βελτιώσω το σήμα μου;

Παίζει καμία συσκευή - ενισχυτής;

Οποία πρόταση σας είναι ευπρόσδεκτη!

 

το θέμα τεθηκε και στο fb της vodafone

 

ΥΓ

1. δεν υπάρχει ίντερνετ ούτε για δείγμα(router), σε περίπτωση που προτείνετε το vodafone full σήμα.

 

2. άκουσα για signal boosters που παλιότερα έδιναν...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια και σε μένα αν γίνεται.Μου στείλανε απο την VODA μια 2η sim που είναι για να μοιράζομαι τα data του προγράμματος μου(RED 1) με αλλη μια συσκευή.To μόνο stickακι που λένε οτι λειτουργεί η συγκεκριμένη sim είναι λέει ενα της voda που κοστίζει 29,90 ευρώ(για windows 8.1 64 bit pro).Αληθεύει αυτό η υπάρχει καμία πιο οικονομική λύση;;;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα παίζουν όλα όσα είναι συμβατά με Windows 8.1 (να υπάρχουν drivers γι αυτά). Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν wifi-hotspot.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει κοποιος να μου πει αν σταλει ενα μηνυμα σε κλειστο κινητο,οταν ανοιξει και παραληφθει ποια θα ειναι η ωρα παραδοσης,αν δηλ εγω το στειλω στις 7 και ο αλλος το παρει στις 10,ποια ωρα θα φανει στο κινητο;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει κοποιος να μου πει αν σταλει ενα μηνυμα σε κλειστο κινητο,οταν ανοιξει και παραληφθει ποια θα ειναι η ωρα παραδοσης,αν δηλ εγω το στειλω στις 7 και ο αλλος το παρει στις 10,ποια ωρα θα φανει στο κινητο;ευχαριστω

 

Πολλές φορές μου έχει τύχει να φαίνεται λάθος η ώρα. Είτε συν μια ώρα είτε πλην μία ώρα! Δεν θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα φανει το 7 εννοεις και οχι το 10 που κανονικα ο αλλος πηρε το μηνυμα

 

Αν είναι android το κινητό, η default εφαρμογή θα δείχνει την ώρα που πήρε το μήνυμα όχι την ώρα που στάλθηκε. Αν όμως έχει περάσει εφαρμογή από το μαρκετ πχ gosms θα δείχνει την ώρα που στάλθηκε το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...