Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα δέχτηκα μια κλήση από Vodafone και μου είπαν το εξής:Αν ξανα γυρίσω στην εταιρεία με συμβόλαιο| (ήμουν παλιά πελάτης και έκανα φορητότητα σε άλλη εταιρεία)μου προσφέρουν επιδότηση συσκευής, το Vodafone 200 με 20€ πάγιο και σε περίπτωση που δεν έχω κλείσει χρόνο στην άλλη εταιρεία πληρώνουν αυτοί την αναπόσβευτη επιδότηση της συσκευής?Κουφο?????:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ετοιμαστειτε για ανταγωνιστικα πακετα προσφορων για φορητοτητες απο αλλες εταιριες...
:X
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δέχτηκα μια κλήση από Vodafone και μου είπαν το εξής:Αν ξανα γυρίσω στην εταιρεία με συμβόλαιο| (ήμουν παλιά πελάτης και έκανα φορητότητα σε άλλη εταιρεία)μου προσφέρουν επιδότηση συσκευής, το Vodafone 200 με 20€ πάγιο και σε περίπτωση που δεν έχω κλείσει χρόνο στην άλλη εταιρεία πληρώνουν αυτοί την αναπόσβευτη επιδότηση της συσκευής?Κουφο?????:lol::lol:

Το κανουν όλες οι εταιριες αυτό. Το ζήτημα είναι για ποιό λόγο έχεις φύγει. Αν έχεις φύγει λόγω οικονομικού θέματος, τότε αν σε συμφέρει, γύρνα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαστειτε για ανταγωνιστικα πακετα προσφορων για φορητοτητες απο αλλες εταιριες...

 

Θελω και εγω, πως θα γινει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δέχτηκα μια κλήση από Vodafone και μου είπαν το εξής:Αν ξανα γυρίσω στην εταιρεία με συμβόλαιο| (ήμουν παλιά πελάτης και έκανα φορητότητα σε άλλη εταιρεία)μου προσφέρουν επιδότηση συσκευής, το Vodafone 200 με 20€ πάγιο και σε περίπτωση που δεν έχω κλείσει χρόνο στην άλλη εταιρεία πληρώνουν αυτοί την αναπόσβευτη επιδότηση της συσκευής?Κουφο?????:lol::lol:

Η μάνα μου είχε φύγει από τη Vodafone για την Wind και τώρα θέλει να επιστρέψει.

Vodafone 200 με 20€ πάγιο; Αυτό έχει 32,50€... 20€ έχει το Vodafone 100...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με πήραν σήμερα... Βέβαια εγώ έχω μία data card και την προσφορά μου την έκανε ένας υπάλληλος που με πήρε για να με ρωτήσει για ένα πρόβλημα που είχα με την κάλυψη και το είχα δηλώσει και το οποίο λύθηκε και με πήρε να με ρωτήσει αν ξαναείχα πρόβλημα με την κάρτα και αν σκέφτομαι να ξαναφέρω το κινητό μου στη vodafone (γιατί είδαν ότι έχω αριθμό 694 που ανήκει στη wind με φορητότητα)... Και μου κάνανε και προσφορά, αλλά τους είπα ότι κάθομαι στη wind λόγω του plus non-stop...
Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου είχε φύγει από τη Vodafone για την Wind και τώρα θέλει να επιστρέψει.

Vodafone 200 με 20€ πάγιο; Αυτό έχει 32,50€... 20€ έχει το Vodafone 100...

Γιατί? Δεν της άρεσε η WIND?

Link to comment
Share on other sites

Μετά και τα νέα προγράμματα που ανακοίνωσε η wind(adsm) σήμερα νομίζω οτι σύντομα θα απαντήσει η vodafone.

Παρόλα αυτά η cosmote συνδιάζοντας τα προγράμματα αυτά με πακέτα

φωνής κάνει την διαφορά.

ας αναμένουμε την απάντηση της voda....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ νομίζω ότι βιάστηκα να πάρω Vodafone mobile connect, καθώς εκ των υστέρων συνειδητοποίησα πως η CosmOTE υπερτερεί σε κάλυψη 3G στην επαρχία και επίσης θα με συνέφερε οικονομικά αφού έχω ήδη συμβόλαιο τηλεφώνου στην CosmOTE.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν κι εμένα, επειδή είχα Vodafone και με ρωτούσαν για ποιό λόγο έφυγα. Και τους εξήγησα ότι το σήμα τους στην πόλη της Καλαμάτας που μένω είναι αρκετά υποδεέστερο των άλλων 2 και σε πολλά σήμεία άθλιο!! Μου λένε "το αναφέρατε στο CC?" και τους είπα ναι, τόσο από τηλεφώνου, όσο και μέσω e-mail....

Με ευχαρίστησαν και τέλος!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγγραφη αλλα πατησα επομενο επομενο και με πηγε στο λογοτυπο τησ βοντα. δεν μου ηρθε ο κωδικος για να μπω.. καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο απογευμα που λετε αποφαζιζω να παραγγειλω απο την εν λογω εταιρια μια συσκευη απο την Κατηγορία προσφορές που εχει μεταχειρισμενα...περιμενω που λετε 5 μερες κ στελνω ενα mail στην εξηπηρετιση οι οπιοι μου απαντουν ευγενικα οτι πρεπει να περιμενω ολα καλα ως εδω...την επομενη μερα βλεπω οτι η παραγγελια μου εχει ακυρωθει κ στελνω μαιλ να μαθω το λογο... η απαντηση που ελαβα:

πελάτης είχε προβεί σε παραγγελία “......” συσκευής με σύνδεση στις ..... Η τελευταία ενημέρωση για προσπάθεια επικοινωνίας,

του συναδέλφου που διαχειρίζεται τις παραγγελίες, ήταν ότι στην χθεσινή επικοινωνία στο κινητό τηλέφωνο (το τηλ μου) που μας είχε δηλώσει ο πελάτης, το άτομο που απάντησε στην κλήση μας ενημέρωσε ότι δεν γνώριζε κανέναν με αυτό το όνομα (το ονομα μου). [/color

Την επομενη εχω τηλεφ εκικοινωνια με τον εν λογω υπαλληλο:

Λεω στον υπευθυνο οτι Αποκλείετε κ κάποιο λάθος έχει κάνει ο υπάλληλος και ότι εγώ δεν δέχτηκα ουδέποτε τηλεφώνημα…

Κ αυτός να μου λέει “ότι κάποιος άσχετος σήκωσε το κινητό μου κ είπε πως δεν με γνωρίζει” δικαιολογεί που κ ένα μωρό καταλαβαίνει πόσο χαζή είναι. Κ αποτέλεσμα είναι η συσκευή να έχει εξαντληθεί …

Δεν ξέρω έχω απογοητευτεί πολύ από την εταιρία …

Σκεπτικά να πάρω ένα χαρτί από την cosmote για το τι κλήσεις έγιναν στον αριθμό μου κ να του στείλω γιατί μου την έσπασε παρά πολύ η κίνηση τουλάχιστον να μην παραδέχονται το λάθος τους

και να προσπαθουν να με βγαλουν λαθος…

Link to comment
Share on other sites

Σκεπτικά να πάρω ένα χαρτί από την cosmote για το τι κλήσεις έγιναν στον αριθμό μου κ να του στείλω γιατί μου την έσπασε παρά πολύ η κίνηση τουλάχιστον να μην παραδέχονται το λάθος τους

και να προσπαθουν να με βγαλουν λαθος…

 

Να το κάνεις...:rolleyes:και να μας περιγράψεις τη μούρη του υπαλλήλου που σου είπε αυτές τις π@π@ριές:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγγραφη αλλα πατησα επομενο επομενο και με πηγε στο λογοτυπο τησ βοντα. δεν μου ηρθε ο κωδικος για να μπω.. καμια ιδεα ?

 

Aν έκανες εγγραφή , αυριο μεθαύριο θα σε πάρουν τηλ στο κιν που έδωσες για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία και αμέσως μετά θα σου έρθει μήνυμα με username k password.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα κι εγώ πριν από 1 εβδομάδα , αλλά έψαξα να βρω κι εδώ κάποιο thread ώστε να ξέρω καλύτερα τι μου γίνεται αν τύχει να παραγγείλω συσκευή από εκεί.....
Link to comment
Share on other sites

εντομεταξυ το παλαβο ειναι οτι μου λεει οτι ο υπαλληλος τους, δεν εκανε λαθος κ να επιμενει οτι με πειραν τηλ...κ μεταξυ αλλων μου λεει οτι μπορει να αφησα καπου(πχ σε δημοσειο χωρο) το κινητο μου κ να το σηκωσε αγνωστος κ να απαντησε ,τουλαχιστων ετσι μου λεει συμβει σε αυτον τον ιδιο(δλδ να αφηνει το κιν κ να το σηκωνουν αγνωστοι) τοτε του ζηταω να μιλισω με καποιον υπευθυνο κ με εντονο υφος μου λεει οτι αυτος τι ειναι ανευθυνος κ λεω φυσηκα αν σηκωνουν αγνωστοι το τηλεφωνο σου που αφηνεις σε δημοσειο χωρο...

ενταξυ ρε παιδια μας κοροιδευουν να μην μας περναν κ για χαζους ομως...

μου περασε κ καποια στιγμη απο το μυαλο να κανω καταγγελια στο ινκα αλλα δεν ξερω αν εχει κανα αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

εντομεταξυ το παλαβο ειναι οτι μου λεει οτι ο υπαλληλος τους, δεν εκανε λαθος κ να επιμενει οτι με πειραν τηλ...κ μεταξυ αλλων μου λεει οτι μπορει να αφησα καπου(πχ σε δημοσειο χωρο) το κινητο μου κ να το σηκωσε αγνωστος κ να απαντησε ,τουλαχιστων ετσι μου λεει συμβει σε αυτον τον ιδιο(δλδ να αφηνει το κιν κ να το σηκωνουν αγνωστοι) τοτε του ζηταω να μιλισω με καποιον υπευθυνο κ με εντονο υφος μου λεει οτι αυτος τι ειναι ανευθυνος κ λεω φυσηκα αν σηκωνουν αγνωστοι το τηλεφωνο σου που αφηνεις σε δημοσειο χωρο...

ενταξυ ρε παιδια μας κοροιδευουν να μην μας περναν κ για χαζους ομως...

μου περασε κ καποια στιγμη απο το μυαλο να κανω καταγγελια στο ινκα αλλα δεν ξερω αν εχει κανα αποτελεσμα...

Χαλαρώστε ρε παιδιά! Σιγά να μην εβαλαν όλοι σκοπό να κοροιδεψουν τον jkouim! Σας πέρασε από το μυαλό ότι αυτός που πήρε τηλέφωνό, έκανε λάθος κλήση και πήρε κάποιον άλλο? Αυτό που δέχομαι ώς σφάλμα είναι ότι δε θα έπρεπε να σε αμφισβητήσουν, θα μπορούσαν να υποθέσουν ότι έκαναν λάθος στην κλήση και να σου ζητήσουν συγνώμη. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.

 

Αντι να δυσανασχετείς, ξαναδοκίμασε μόλις βρεις πάλι μια συσκευή που σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως να επαναλάμβανες την διαδικασία????

αμέσως άχρηστοι!

κωδικό δεν λαμβάνεις αμέσως, σε καλούν για επιβεβαίωση.

αν όμως δεν είδες κάποιο μήνυμα πχ σας ευχαριστουμε για την εγγραφή σας ή κάτι τέτοιο, μάλλον απέτυχε η εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...