Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα που μίλησα με την VODAFONE στην εξυπηρέτηση δεν ήξεραν τίποτα.

 

Όχι μόνο η Vodafone αλλά καμία εταιρία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα δεν έχει βγάλει ανακοίνωση σχετικά με την απόφαση και με τις χρεώσεις............

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που μίλησα με την VODAFONE στην εξυπηρέτηση δεν ήξεραν τίποτα.

 

Εμενα μου ειπαν οτι θα ειναι ετοιμες οι νεες χρεωσεις πριν τις 28/9.

Link to comment
Share on other sites

Symfono me tis times pou paratheteis kai pos xreiazese parapano apo 30 defterolepta gia na isofariseis to 1 ebro tou Passport. Nai to Eurotariff ine kalo gia arketous, alla otan pleon oloii exoun tosa polla lepta omilias sta paketa tous, Best Friends paketa, klp, ego tha epimino pos san oikonokikh epilogh to Passport epofelei tous perisoterous. An mou peis oxi tha dextho oti mallon tha ertheis isa barka isa pania sto telos tou taxidiou sou.(exontas omos thn efxereia panta na miliseis sxedon unlimited me to Passport).

Epishs, na po pos h Voda UK su epitrepei thn xrish ton ensomatomenon sou lepton kai sto exoteriko.

To Passport safos ine mia pio bulk epilogh h opia omos su linei ta xeria.Gegonos to to oti symferei ine ta oikonomika apotelesmata ths Voda Group opou ta roaming minutes afxithikan kata 15.8%, kathos kai ta esoda apo Roaming afxithikan kata 1.2% parolh th meiosh ton timon ths logo Passport.

 

Τονίζω για μία ακόμη φορά ότι δεν είναι 30 δευτερόλεπτα, αλλά τρία ολόκληρα λεπτά (180 δευτερόλεπτα) πριν το passport γίνει συμφέρον.

 

Επίσης, υπογραμμίζω ότι το vodafone passport δεν αφερεί από τα "δωρεάν" λεπτά κανενός πακέτου των χρητών αλλά χρεώνει κανονικά τις χρεώσεις που προανέφερα, οπότε δεν ισχύει ότι αν έχεις ένα πακέτο με πολλά "δωρεάν" λεπτά, σε συμφέρει το passport, γιατί τα λεπτά του passport χρεώνονται κανονικά και δεν εμπίπτουν στα "δωρεάν" λεπτά του προγράμματός σου! Γι'αυτό μην επιμένεις ότι συμφέρει τους περισσότερους!

Link to comment
Share on other sites

χωρις passport...

εξερχομενη εισερχομενη

60 sec -----> € 1,11 0,60

90 sec -----> € 1,66 0,90

120 sec-----> € 2,22 1,20

με passport

60 sec -----> € 1+ 0,235 = € 1,235 € 1

90 sec -----> € 1+ 0,353= € 1,353 € 1

120 sec-----> € 1+ 0,47 = € 1,47 € 1

κοινως απο 1,5 λεπτο περιπου αρχιζει και συμφερει το passport

------------------------------------------------------------------

τωρα αν αρχισει και ισχυουν οι eurotariffes το passport χανει αρκετα...

αλλα δεν νομιζω η voda να κατσει με σταυρωμενα χερια.. μαλλον τους βλεπω μια γεναια μειωση απο €1 να πεσει στο 0,50 0,60

Link to comment
Share on other sites

χωρις passport...

εξερχομενη εισερχομενη

60 sec -----> € 1,11 0,60

90 sec -----> € 1,66 0,90

120 sec-----> € 2,22 1,20

με passport

60 sec -----> € 1+ 0,235 = € 1,235 € 1

90 sec -----> € 1+ 0,353= € 1,353 € 1

120 sec-----> € 1+ 0,47 = € 1,47 € 1

κοινως απο 1,5 λεπτο περιπου αρχιζει και συμφερει το passport

------------------------------------------------------------------

τωρα αν αρχισει και ισχυουν οι eurotariffes το passport χανει αρκετα...

αλλα δεν νομιζω η voda να κατσει με σταυρωμενα χερια.. μαλλον τους βλεπω μια γεναια μειωση απο €1 να πεσει στο 0,50 0,60

Φίλε μου, έχεις κάνει λάθος στους υπολογισμούς σου. Κοίτα το παραπάνω δικό μου post, να δεις ακριβώς πότε συμφέρει το passport. Γενικά είναι στα τρία λεπτά και για εισερχόμενες και για εξερχόμενες με χρεώσεις συμβολαίου.

Με χρεώσεις a la carte για εξερχόμενες είναι στα πέντε λεπτά και με CU δεν συμφέρει καθόλου για εξερχόμενες.

 

Συγκεκριμένα έχει κάνει λάθος στην χρέωση των εισερχομένων κλήσεων με eurotariff που δεν είναι 0,60 το λεπτό αλλά 0,2856€/λεπτό!

 

EDIT: Επίσης, έχεις κάνει λάθος και στις χρεώσεις εξερχομένων με eurotariff, κοίτα παραπάνω για τις σωστές τιμές! Εκτός βέβαια αν στο ποστ σου, στην ενότητα "χωρίς passport" αναφέρεσαι στις χρεώσεις που ισχύουν τώρα και όχι σε αυτές που επιβάλει η eurotariff!

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή ενημέρωση προς όλους τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει το passport είναι αρκετή. Αν δεν γίνει, η ευθύνη θα βαρύνει τη vodafone και όχι τους συνδρομητές που δε θα έχουν ενημερωθεί σωστά.

Σε κάθε περίπτωση, όσοι κάνουν κλήσεις μικρής διάρκειας κακώς έχουν passport, ανεξάρτητα από τις νέες ταρίφες.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Vodafone 1210

http://www.vodafone.com/etc/medialib/content_images/mobile_devices.Par.94685.Image.o.gif

 

Specifications (from the user manual):

processor : Intel PXA270 312 MHz (rather outdated processor - Intel has sold their mobile processor unit already)

operating system : Windows Mobile 5.0 Smartphone edition

cellular network system : UMTS (3GPP Band I = not working in USA, just for Europe), Tri-Band GSM (900/1800/1900, no 850 for USA!)

memory : 128 MB Flash ROM, 64 MB SDRAM

display : 2.2-inch, 65k color, TFT LCD, 240x320 pixels

expansion slot : one slot for micro SD cards

Bluetooth : version 1.2

USB : version 1.1 (slow!), client and host (but USB host allowed only for UID devices like mouse and keyboard and self-powered storage devices like hard drives, flash disks)

audio : 3.5 mm stereo earphone jack (standard size)

dimensions : 109.5 mm x 46.9 mm x 18 mm

weight : 103.3 g (with battery)

battery : 1100 mAh , Lithium-Ion

Java : J2ME (CLDC 1.1 + MIDP2.0)

Link to comment
Share on other sites

Εαν κατάλαβα καλά θέλεις το συμβόλαιο να το κάνεις alacarte.

Εφόσον έχει περάσει ενας χρόνος με το συμβόλαιο και δεν έχεις πάρει επιδότηση μπορείς να το κάνεις.

Αλλιώς πρέπει να πληρώσεις και κάτι παραπάνω αναλόγος πόσο καιρό έχεις συμβόλαιο...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

είμαι κάτοχος 2 νούμερων

 

6941111111 που είναι συμβόλαιο

6942222222 που είναι καρτοκινητό

 

θέλω να αλλάξω το 6941111111 σε 6942222222

 

αλλά όχι με το να καταργήσω το συμβόλαιο του 6941111111 και να κάνε νέο συμβόλαιο με το 6942222222 (λόγω του ότι πρέπει να πληρώσω για τη διακοπή του συμβολαίου)

 

αυτό που θέλω είναι απλά να αλλάξω το 6941111111 σε 6942222222, ώστε να έχω στο συμβόλαιο το 6942222222 και το 6941111111 να γίνει καρτοκινητό

 

γενικά είναι δυνατόν να γίνει αλλαγεί στο νούμερο ενός συμβολαίου? αλλά όχι να μου δώσουν ένα τυχαίο, θέλω να το αλλάξουν σε ένα άλλο συγκεκριμένο νούμερο, του οποίου είμαι κάτοχος (έχω την κάρτα σιμ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να διακόψεις τη σύνδεση και να πληρώσεις το υπόλοιπο της επιδότησης και στη συνέχεια να μετατρέψεις το καρτοκινητό σε σύνδεση ή να ζητήσεις αλλαγή αριθμού και να σου δώσουν κάποιον τυχαίο...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το κάνεις μόνο στην περίπτωση που δεν σε δεσμεύει συμβόλαιο... διαφορετικά θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τη λήξη του συμβολαίου... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Euro2day

 

Την περίπτωση να εξαγοράσει την εταίρο της στις ΗΠΑ, Verizon Communications, έναντι του ποσού των 160 δισ. δολαρίων εξετάζει η Vodafone, σύμφωνα με τη στήλη Alphaville των ”Financial Times”.

 

Σε περίπτωση που η εξαγορά πραγματοποιηθεί θα είναι η μεγαλύτερη που έχει λάβει χώρα παγκοσμίως –για το σύνολο των επιχειρηματικών κλάδων και όχι μόνο για τον τηλεπικοινωνιακό– ξεπερνώντας την αντίστοιχη μεταξύ AOL και Time Warner.

 

Ο νέος όμιλος που θα δημιουργηθεί θα έχει κεφαλαιοποίηση κοντά στα 300 δισ. δολάρια.

 

Όπως, πάντως, σημειώνει το δημοσίευμα των ”FT”, η Vodafone δεν έχει ακόμη ”πλησιάσει” τη διοίκηση της Verizon, προκειμένου να καταθέσει προσφορά εξαγοράς, αλλά το όλο θέμα έχει συζητηθεί από τη διοίκηση του κορυφαίου τηλεπικοινωνιακού ομίλου.

 

 

 

Σημ: Και εγω που νομιζα οτι ο ομιλος πωλειται γιατι δωθηκε αλλου η συντηρηση των κεραιων της Ελλαδας....

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου με καλεί από το εξωτερικό από κινητό που δουλεύει στη ξένη εταιρία και όχι ελληνικό. Εγώ που αποδέχομαι την κλήση χρεώνομαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω και την ανακοίνωση της εταιρίας

 

Released: 16-07-2007

 

Re: Press Speculation

 

Vodafone notes press speculation that it is considering a possible offer

for Verizon Communications. Vodafone wishes to make it clear that it

has no plans to make such an offer.

 

For further information:

 

Vodafone Group

Investor Relations

Tel: +44 (0) 1635 664447

Media Relations

Tel: +44 (0) 1635 664444

 

Vodafone Group Plc

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Σημ: Και εγω που νομιζα οτι ο ομιλος πωλειται γιατι δωθηκε αλλου η συντηρηση των κεραιων της Ελλαδας....

 

 

Auto pou (ksana)akougete ine i apoxorisi tis Vodafone apo tin Verizon kai apoktisi tis T-Mobile USA...

 

Alithia psemata o xronos tha diksei...

 

Ενώ η Vodafone Group πάει καλά… παρατηρώ ένα “μούδιασμα” στη Vodafone GR η οποία απ ότι φαίνετε ότι δεν έχει την πυγμή και το κύρος που είχε κάποτε μέσα στο group…

μαίνονται αλλαγές ...???

Κάτι άλλο πιο δυναμικό …???

 

Θα δούμε …

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό...(interactive διαφήμιση της vodafone) ΜΕΡΟΣ 2 και θα ακολούθηση και τρίτο!

 

Η κοπέλα βγήκε απο την Αποθήκη.....κάποιος έσωσε την κοπέλα απο την αποθήκη!

 

Σημερα και το τριτο επεισοδιο !

 

οσοι λαβατε μερος στο 1 ή στο 2 θα σας ερθει εμαιλ αλλιως μπειτε ΕΔΩ !

livefeeds3.gr

 

Θελει ηχο , και ζηταει τον αριθμο του κινητο σας !

 

Επαναφέρω ξανά αυτό το θεμα , αν και στο προηγούμενο (του πρώτου μέρους ) της ''φάρσας''-διαφήμισης δημιουργήθηκε πολυ ''ένταση'' (πιστεύω οχι αυτή τη φορά)

Απλά κάνω νέο θέμα ενημερωτικά και γιατί εμένα ''προσωπικά'' με άρεσε (ειδικα το τέλος)

 

Αμα ''δημιουργηθεί'' πανικός στο θέμα , ας κλειδώσει!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Και το καλύτερο θα 'ναι να ξαναπάρει τηλέφωνο έτσι στο άσχετο χωρίς να το περιμένουμε! :lol: :lol: Φαντάζεστε; Πραγματικά τέτοια διαφήμιση δεν θα έχει ξαναγίνει ποτέ! Ποτέ όμως!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...