Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελεος εκανα 10ωρες για να λυθει ενα τοσο ευκολο προβλημα!!!τελος καλο ολα καλα παντος!!!

 

Όλα ευκολα ειναι απτην απ'οξω. Ταλαιπωρηθηκες πολυ τι εκανες εσκαβες; Δηλαδη για να καταλαβω την ακυρωσες αφου ειχε γινει κιολας και φωναζεις και απο πανω. Εισαι ωραιος ρε, μπραβο.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα σχολιο και απο μενα.

 

Το οτι εσυ θελεις μια συσκευη που δεν εχει βγει ακομη ειναι δικο σου προβλημα.

Καλα σου ειπανε οτι δε γινεται. Αν θες, επρεπε να ακυρωσεις το αιτημα φορητοτητας και να το ξανακανεις και να περιμενεις ΑΝ θα παρεις απαντηση τη δευτερη φορα γιατι μπορει και να μην επαιρνες.

 

Το οτι ο διευθυντης σου ειπε οτι θα στην αλλαξει, οκ... Θεμα δικο του. Και προφανως ειχε τις καλες του.

 

Γιατι σε καμια περιπτωση δεν ειναι αυτος ο σωστος δρομος.

 

Ο σωστος ηταν ακυρωση και επανακαταθεση της αιτησης εφοσον ομως υπηρχε η συσκευη.

 

Και ηταν λογος αυτος για να ανοιξεις τοπικ?

 

Σιγα... Και τι μαθαμε δηλαδη?

:X
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκες πολύ να πάς Vodafone για να πάρεις μία συσκευή με Vodafone Live Menu? Εγώ γι' αυτό το λόγο την έκανα απ' την Vodafone..
Link to comment
Share on other sites

Όλα ευκολα ειναι απτην απ'οξω. Ταλαιπωρηθηκες πολυ τι εκανες εσκαβες; Δηλαδη για να καταλαβω την ακυρωσες αφου ειχε γινει κιολας και φωναζεις και απο πανω. Εισαι ωραιος ρε, μπραβο.

 

de se katalava re magka???egw den plhrwnw??ti htan gia aytous???mono na akurwsoun thn forhtothta kai na thn ksanakanoun....Duskolo??

 

ps prosexe ton tropo sou etsi opws milas den sou zhthsa thn gnwmhsou eidika an einai tetoia(mporouses na to peis me poio omorfo tropo)

 

Αλλο ενα σχολιο και απο μενα.

 

Το οτι εσυ θελεις μια συσκευη που δεν εχει βγει ακομη ειναι δικο σου προβλημα.

Καλα σου ειπανε οτι δε γινεται. Αν θες, επρεπε να ακυρωσεις το αιτημα φορητοτητας και να το ξανακανεις και να περιμενεις ΑΝ θα παρεις απαντηση τη δευτερη φορα γιατι μπορει και να μην επαιρνες.

 

Το οτι ο διευθυντης σου ειπε οτι θα στην αλλαξει, οκ... Θεμα δικο του. Και προφανως ειχε τις καλες του.

 

Γιατι σε καμια περιπτωση δεν ειναι αυτος ο σωστος δρομος.

 

Ο σωστος ηταν ακυρωση και επανακαταθεση της αιτησης εφοσον ομως υπηρχε η συσκευη.

 

Και ηταν λογος αυτος για να ανοιξεις τοπικ?

 

Σιγα... Και τι μαθαμε δηλαδη?

 

 

 

tous eipa na mou thn diakopsoun kai na thn ksanakanoun egw den eixa problhma se ayto!!Sthn arxh mou eipan oti ginetai alla tha mas parei 15 meres kai meta mou lene de ginetai!!ti pragmata einai auta!!

 

 

Esy den tha tsantizwsoun an sto ekanan auto e??

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ οσοι ενδιαφερεστε για το κ810 απο οτι μου ειπαν σε καμια 10ρια μερες θα ερθει το πολυ!!

 

φιλε ειναι σιγουρο? γιατι πηρα στο πλαισιο και μου ειπαν οτι θα κυκλοφορησει μεσα στο μαιο. επισης πηγα και σε vodafone και ειπαν σε κανα μηνα, οχι σε καμια δεκαρια μερες:( ...

Band Of Brothers Fan!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

giati se 10 meres pou sou eipa mesa sto maio den einai??:P emena etsi mou eipan pantos,se 10 meres tha to exoun...makari na erthei kai poio nwris!!!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα ξέρω κι έχω ακούσει η Vodafone όταν μιλάει για διαθεσιμότητα συσκευών με Live menu είναι ειλικρινής!

 

Όταν δε, ρωτήσεις για διαθεσιμότητα κάποιας άλλης συσκευής καλύτερα να πα να κρυφτείς.. Όπως μου κάνανε εμένα πρίν τα xmas κι αναγκάστηκα να κάνω φοτητότητα για να ξεμπερδέψω! Όταν τους ρωτούσα για κάποια συσκευή, μου λέγανε μία ημερομηνία ότι να 'ναι κι όταν έφτανε εκείνη η μέρα μου λέγανε δυστυχώς δεν ήρθε ακόμα ΑΛΛΑ έχουμε να σας προτείνουμε αυτή εδώ την πολύ ωραία συσκευή μπλαμπλα (..Live!). Αυτό έγινε με 6-7 συσκευές, έφαγα 1 μήνα στην κοροϊδία μαζί τους..

 

ΥΓ: Δεν μιλάω για ένα κατάστημα, αλλά για 5. Από την πρώτη φορά που μου το έκανε ένα μαγαζί αυτό το πράγμα πήγαινα και σε άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε κανείς στο χτεσινό πάρτι στο Σύνταγμα; Εγώ απλός πέρναγα και έκατσα 3 λεπτά. Έχει κανείς εντυπώσεις από χτες;
Link to comment
Share on other sites

Πήγε κανείς στο χτεσινό πάρτι στο Σύνταγμα; Εγώ απλός πέρναγα και έκατσα 3 λεπτά. Έχει κανείς εντυπώσεις από χτες;

 

Eγώ. ;) (αν και δεν πήγα ακριβώς στο πάρτι, από το roof της Μ.Βρεταννίας το παρακολούθησα). Αρκετά ωραίο και εντυπωσιακό με αποκορύφωμα τα πυροτεχνήματα στο τέλος που ήταν όλα τα λεφτά. Και ο Σάκης καλός ήταν...:cool: Και βέβαια πααααάρα πολύς κόσμος ο οποίος έφτανε μέχρι την Ερμού...

Link to comment
Share on other sites

Περνούσα από Σύνταγμα εκείνη την ώρα και μου ήρθε να πάρω ένα μεγάφωνο να τους το φορέσω καπέλο. Από πάρτι και φρουφρού και αρώματα μιαααααα χαρά· το πρόβλημα μου με το vodafone mail, όμως, δεν μπορούν όμως να το λύσουν εδώ και 4,5 μήνες! Ασταδγιάλα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=161266

Link to comment
Share on other sites

Περνούσα από Σύνταγμα εκείνη την ώρα και μου ήρθε να πάρω ένα μεγάφωνο να τους το φορέσω καπέλο. Από πάρτι και φρουφρού και αρώματα μιαααααα χαρά? το πρόβλημα μου με το vodafone mail, όμως, δεν μπορούν όμως να το λύσουν εδώ και 4,5 μήνες! Ασταδγιάλα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=161266

 

Υποθετω οτι δεν ασχολουνται ολοι με το vodafone mail.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι δεν ασχολουνται ολοι με το vodafone mail.

 

Αν όσα ξόδεξαν σε προμόσιον για αυτή την αηδία χτες τα δαπανούσαν για ανθρώπινο δυναμικό θα μπορούσαν να λύνουν ταχύτερα τα προβλήματα που δημιουργούν τα άχρηστα προγράμματά τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν όσα ξόδεξαν σε προμόσιον για αυτή την αηδία χτες τα δαπανούσαν για ανθρώπινο δυναμικό θα μπορούσαν να λύνουν ταχύτερα τα προβλήματα που δημιουργούν τα άχρηστα προγράμματά τους.

 

Πες μου πως πιστεύεις ότι το ότι δεν έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα σου με το Vodafone mail οφείλεται σε έλλειψη ανθρωπίνου δυναμικού... Πίστεψε με δεν έχει καμία σχέση. Απλώς το πρόβλημα πρέπει να είναι σοβαρό και να μην ευθύνεται μόνο η Vodafone αλλά και ο supplier της υπηρεσίας αλλά βέβαια έχεις κάθε λόγο να παραπονείσαι. Όχι όμως ότι επειδή δεν έχει αποκατασταθεί ένα πρόβλημα με επιπρόσθετη υπηρεσία δεν έχει προσωπικό.

 

Η εκδήλωση ήταν μια χαρά (σε καμία περίπτωση αηδία) και γενικά είναι ωραίο να γίνονται τέτοιες εκδηλώσεις στη πόλη. Και καλά κάνει και προμοτάρει τα προιόντα της, αυτό πουλάει. Μήπως να κάτσει σαν τις άλλες και να χάνει συνδρομητές?

 

Άσε που όλη τη προηγούμενη χρονιά το marketing λόγω των υποκλοπών ξόδεψε ούτε το 1/4 από αυτά που έπρεπε. Απλώς τώρα τα δίνουν μαζικά αφού κάνουν comeback!

Link to comment
Share on other sites

Αν όσα ξόδεξαν σε προμόσιον για αυτή την αηδία χτες τα δαπανούσαν για ανθρώπινο δυναμικό θα μπορούσαν να λύνουν ταχύτερα τα προβλήματα που δημιουργούν τα άχρηστα προγράμματά τους.

 

Εφοσον ειναι αχρηστο, γιατι το χρησιμοποιεις?

 

Και οσο και να ξοδεψουν για ανθρωπινο δυναμικο δεν νομιζω να ειχε να κανει κατι με το vf mail απο τη στιγμη που δεν ειναι προγραμμα της vf.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μιλάω με έναν αριθμό απεριόριστα (πληρώνοντας κάποιο πάγιο ή με κάποια κάρτα)??? Κάτι είχα ακούσει αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πια εταιρία το παρέχει...
Link to comment
Share on other sites

Απλώς δηλώνεις 1 ή 2 νούμερα Vodafone και έχεις 0,01 ευρώ ανά λεπτό χρέωση (δηλ. με 5 ευρώ έχεις 500 λεπτά, με 10 έχεις 1000 λεπτά κ.λ.π) και δεν προπληρώνεις κάτι.

 

Σε συμβόλαιο υπάρχει το Best Friends όπου με 39 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστες κλήσεις και απεριόριστα sms προς 3 νούμερα Vodafone... Eπίσης μπορείς να κοιτάξεις τα οικογενειακά και το you&me.

Link to comment
Share on other sites

Σε συμβόλαιο υπάρχει το Best Friends όπου με 39 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστες κλήσεις και απεριόριστα sms προς 3 νούμερα Vodafone...

Εγω φιλε μου αυτο εχω και ειμαι ευχαριστημενος. Δηλαδη αν δεν μιλας παρα πολυ με αλλα νουμερα εκτος απο αυτα που θα δηλωσεις ειναι πολυ καλο.. Εγω κυριως μιλαω με τα τρια νουμερα που χω δηλωσει...

 

Τιπ. Μπορεις να τα αλλαζεις τα νουμερα η ενα απο τα νουμερα που εχεις δηλωσει... καθε μηνα.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ψάνχω για wallpaper εικόνα απο μια διαφήμηση της vodafone που λέει "Είναι ωραία να είσαι με τους φίλους σου" με κάτι πιγκουίνους. Έχει παρει κανενός το μάτι τίποτα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone πρωτοπορεί για ακόμα μια φορά και με πρώτιστο γνώμονα τις ανάγκες του καταναλωτή αναβαθμίζει την ταχύτητα 3G ευρυζωνικών υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας και της Vodafone Mobile Connect 3G broadband στα 3,6 Mbps. Επιπλέον, από τις 30 Απριλίου 2007 η Vodafone διαθέτει 2 νέα προγράμματα χρήσης, της υπηρεσίας Vodafone Mobile Connect 3G broadband, ενώ προχωρά σε μείωση παγίου σε άλλο ένα πρόγραμμα χρήσης.

 

Τα νέα προγράμματα είναι τα 3G VMC 300, 3G VMC 20GB και η μείωση αφορά το πάγιο του VMC5GB. Έτσι τα προγράμματα χρήσης για συνδρομητές με συμβόλαιο διαμορφώνονται ως εξής:

 

3G VMC1 με 5,95 E (με ΦΠΑ) μηνιαίο πάγιο και 1 ΜΒ δωρεάν όγκο/μήνα

3G VMC25 με 23 E (με ΦΠΑ) μηνιαίο πάγιο και 25 ΜΒ δωρεάν όγκο/μήνα

3G VMC80 με 35 E (με ΦΠΑ) μηνιαίο πάγιο και 80 ΜΒ δωρεάν όγκο/μήνα

3G VMC300 με 55 E (με ΦΠΑ)μηνιαίο πάγιο και 300 ΜΒ δωρεάν όγκο/μήνα

3G VMC5GB με 71 E (με ΦΠΑ) μηνιαίο πάγιο και 5 GB δωρεάν όγκο/μήνα

3G VMC20GB με 99 E (με ΦΠΑ) μηνιαίο πάγιο και 20 GB δωρεάν όγκο/μήνα

 

Oι νέοι συνδρομητές που θα συνδεθούν από 02/05/2007 έως 31/08/2007 στα προγράμματα 3GVMC 25, 3GVMC 80, 3GVMC 300, 3GVMC 5GB & 3GVMC 20GB αποκτούν με το ίδιο πάγιο απεριόριστη χρήση έως 30/09/2007 (δεν περιλαμβάνεται η περιαγωγή) χωρίς καμία άλλη επιπλέον χρέωση.

 

H αναβαθμισμένη τεχνολογία HSDPA προσφέρει μέγιστες θεωρητικές ταχύτητες μετάδοσης δεδομένων έως 3,6 Mbps, με πραγματικές παρατηρούμενες μέγιστες ταχύτητες που προσεγγίζουν τα 3 Mbps.

 

Η ταχύτητα αυτή υποστηρίζεται μέσω των δύο Vodafone Mobile Connect 3G Broadband καρτών δεδομένων (PCI Xpress διαθέσιμη και με PCMCIA adapter & USB modem), που είναι συμβατές με όλους τους φορητούς, αλλά και επιτραπέζιους υπολογιστές.

 

Oι κάρτες δεδομένων διατίθενται δωρεάν με κάθε νέα σύνδεση στα προγράμματα 3GVMC 80, 3GVMC 300, 3GVMC 5GB & 3GVMC 20GB.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τι γινεται καθότι το πηρα σήμερα για χρήση ως φτηνή συσκευή που εχει οντως δυνατότητες.Με το που το ανοιξα το πρόβλημα ειναι οτι δεν πιανει δίκτυο.Στην αναζητηση δικτύων αν και βαζω χειροκινητα ,δεν το δεχεται και το γυριζει μόνο του στο αυτόματο.Κανω αναζητηση δικτύων και ενω βρισκει το vodafone,tim,cosmote kai Q ,και μαλιστα εμφανιζει και τους κωδικους των providers π.χ 20205 για Vodafone ,παρολα αυτά όμως μενει κλειδωμενο σε ενα δίκτυο νεκρό,noname,με περιγραφή 000.Αδυνατει να δεχτεί στις ρυθμίσεις του τη οποια επιλογή δικτυου που προεκυψε απο αναζήτηση.Οι ηχοι οντως παιζουν λιγο σιγα αλλα δυναμώνουν.Το μενου του ειναι γρηγορο και γενικά μου αρεσε,ο δυνατότητές του ειναι πολλές.Ειδικα η ατζεντα και τα εργαλεια ειναι υπερπλήρες.

Μικρό ,ελαφρύ,εργονομία καλή, αμα επιανε ομως και κανα δίκτυο τι ωραια που θα ήταν ε ......

Πηρα τηλεφωνο και απο οτι καταλαβαν ,ειπαν οτι μαλλον εχει πρόβλημα κεραιας,κατι που μου φαινεται οτι τοσα ξερουν ,τοσα λενε.Εγω λεω οτι ειναι προβλημα λογισμικού,σαν να ειναι κλειδωμένο για τα καλα σε οτι αφορά τα δίκτυα.Ολα τα αλλα δουλευουν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τι γινεται καθότι το πηρα σήμερα για χρήση ως φτηνή συσκευή που εχει οντως δυνατότητες.Με το που το ανοιξα το πρόβλημα ειναι οτι δεν πιανει δίκτυο.Στην αναζητηση δικτύων αν και βαζω χειροκινητα ,δεν το δεχεται και το γυριζει μόνο του στο αυτόματο.Κανω αναζητηση δικτύων και ενω βρισκει το vodafone,tim,cosmote kai Q ,και μαλιστα εμφανιζει και τους κωδικους των providers π.χ 20205 για Vodafone ,παρολα αυτά όμως μενει κλειδωμενο σε ενα δίκτυο νεκρό,noname,με περιγραφή 000.Αδυνατει να δεχτεί στις ρυθμίσεις του τη οποια επιλογή δικτυου που προεκυψε απο αναζήτηση.Οι ηχοι οντως παιζουν λιγο σιγα αλλα δυναμώνουν.Το μενου του ειναι γρηγορο και γενικά μου αρεσε,ο δυνατότητές του ειναι πολλές.Ειδικα η ατζεντα και τα εργαλεια ειναι υπερπλήρες.

Μικρό ,ελαφρύ,εργονομία καλή, αμα επιανε ομως και κανα δίκτυο τι ωραια που θα ήταν ε ......

Πηρα τηλεφωνο και απο οτι καταλαβαν ,ειπαν οτι μαλλον εχει πρόβλημα κεραιας,κατι που μου φαινεται οτι τοσα ξερουν ,τοσα λενε.Εγω λεω οτι ειναι προβλημα λογισμικού,σαν να ειναι κλειδωμένο για τα καλα σε οτι αφορά τα δίκτυα.Ολα τα αλλα δουλευουν αψογα.

 

 

 

δοκιμασε να βγαλεις το 3g και πηγαινε το για αναβαθμιση

 

τοσο απλα.

:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...