Jump to content

Nokia 8 Sirocco


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μου κάνει εντύπωση που έλεγε το παιδί πιο πίσω για το καμμένο πιξελ.....έτσι θα σου έρθει η οθόνη ή μπορεί να καεί σρην πορεία; Τόσο εύκολα καίγονται; Εγω στο iPad Pro μου που το λιώνω 1 χρόνο τώρα δεν έχει καεί ούτε ένα πιξελ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως μου κάνει εντύπωση που έλεγε το παιδί πιο πίσω για το καμμένο πιξελ.....έτσι θα σου έρθει η οθόνη ή μπορεί να καεί σρην πορεία; Τόσο εύκολα καίγονται; Εγω στο iPad Pro μου που το λιώνω 1 χρόνο τώρα δεν έχει καεί ούτε ένα πιξελ!

 

Η έννοια του "καμένου pixel" είναι συνυφασμένη με τις LCD από την εφεύρεσή τους και δεν έχει να κάνει ακριβώς με "το έκαψα από την πολλή χρήση". Η διεθνής ορολογία μάλλον είναι dead pixel ή ακόμα καλύτερα defective pixel, την οποία μπορείς να αναζητήσεις για λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση που έλεγε το παιδί πιο πίσω για το καμμένο πιξελ.....έτσι θα σου έρθει η οθόνη ή μπορεί να καεί σρην πορεία; Τόσο εύκολα καίγονται; Εγω στο iPad Pro μου που το λιώνω 1 χρόνο τώρα δεν έχει καεί ούτε ένα πιξελ!
Συνηθως ερχεται απο το εργοστασιο με καμμενο πιξελ ή καιγεται τις πρωτες ωρες λειτουργιας. Αν ομως ερθει οκ απο το εργοστασιο, ειναι σπανιο να παρουσιασει προβλημα αργοτερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ερχεται απο το εργοστασιο με καμμενο πιξελ ή καιγεται τις πρωτες ωρες λειτουργιας. Αν ομως ερθει οκ απο το εργοστασιο, ειναι σπανιο να παρουσιασει προβλημα αργοτερα.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Μια ερώτηση προς τους κατόχους..

Τελικά αυτό που μπλεδίζει στο πλάι η οθόνη είναι όντως τόσο χάλια, ή υπερβάλλουν λίγο;

Επίσης, μπορεί να συνοψίσει κάποιος τα αρνητικά του;

Είμαι μεταξύ αυτού και του σιρόκο και αμφιταλαντεύομαι.. :confused::)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους..

Τελικά αυτό που μπλεδίζει στο πλάι η οθόνη είναι όντως τόσο χάλια, ή υπερβάλλουν λίγο;

Επίσης, μπορεί να συνοψίσει κάποιος τα αρνητικά του;

Είμαι μεταξύ αυτού και του σιρόκο και αμφιταλαντεύομαι.. :confused::)

Στο νήμα του Sirocco είσαι! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μας πειτε μια ολοκληρωμενη αποψη;καμερα;κολαει;ηχος;ομορφια;ηχος με ακουστικα;και οτι αλλο πρεπει να μαθουμε
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του Sirocco είσαι! ;)

 

χαχα..σωστός! Sirocco vs Nokia 7 plus εννοούσα :) :lol:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως άργησε παρά πολύ το update σε Pie 9.0! :(

Android One και άμεσες αναβαθμίσεις σου λέει μετά......

Ούτε στο 8 ήρθε η pie ....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μακριά από Nokia παιδιά. Μου έκαψε pixel στο κάτω δεξιό μέρος της οθόνης, σε λιγότερο από ένα μήνα χρήσης. Η χρήση που του έκανα ήταν κυριολεκτικά ελάχιστη, χωρίς την παραμικρή δόση υπερβολής. Ένα θα σας πω, ότι η μπαταρία του μου κρατούσε 5 ημέρες, για να δείτε πόσο λίγο το χρησιμοποιούσα. Μου ήρθε να το πετάξω κάτω, να το σπάσω και να το ποδοπατήσω με μανία.

Εγγύηση δεν υπάρχει; Από σκρουτζομάγαζο το πήρες;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δεν υπάρχει; Από σκρουτζομάγαζο το πήρες;

Από Πλαίσιο το είχα πάρει. Δεν το επισκεύασα τελικά, καθώς η TS Solutions ήθελε 1,5 μήνα για να το επισκευάσει, αλλά και 300€ κόστος επισκευής, καθώς (κατ'αυτούς), η συσκευή έπεσε κάτω από ύψος >1,6 μέτρα (τόσο αντέχει το Gorilla Glass 5 μου είπαν) και η οθόνη έκαψε pixel. Το κακό είναι, ότι η συσκευή δεν έπεσε ποτέ κάτω, ενώ ούτε υπερβολική χρήση έκανα, αλλά τατά τα 2/3 του χρονικού διαστήματος που την είχα, βρισκόταν παρκαρισμένη στο κουτί στο κύριο σπίτι μου, ενώ εγώ βρισκόμουν στο εξοχικό με άλλες συσκευές. Anyway, το πάθημα μου έγινε μάθημα. Δεν ξαναμπλέκω ποτέ με εταιρεία που στη χώρα μας (ουσιαστικά) δεν διαθέτει επίσημο service που να παρέχει εγγυήσεις για τα προϊόντα της. Η συσκευή πουλήθηκε στα 320€. Εννοείται ότι ο αγοραστής ήταν ενήμερος για το πρόβλημα, γι'αυτό και κατέβασα τόσο πολύ την τιμή, από τα 480€ που ήθελα αρχικά να τη δώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αθάνατη (πρώην) Arvato!!! :down:

 

Αν η συσκευή δεν έχει σημάδια πτώσης, πως είναι δυνατόν να ισχυριστούν κάτι τέτοιο; Ήθελε να το κυνηγήσεις περισσότερο, ίσως το κάνει αυτός που το πήρε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αθάνατη (πρώην) Arvato!!! :down:

 

Αν η συσκευή δεν έχει σημάδια πτώσης, πως είναι δυνατόν να ισχυριστούν κάτι τέτοιο; Ήθελε να το κυνηγήσεις περισσότερο, ίσως το κάνει αυτός που το πήρε.

Αυτός που το πήρε, μου είπε ότι θα το επισκευάσει μόνος του και θα το πουλήσει λίγο ακριβότερα από ό,τι το αγόρασε. Όσες φορές έμπλεξε στο παρελθόν με την Arvato, κατέληξε να τσακωθεί, οπότε μάλλον δε θα το επιχειρήσει. Anyway, ούτως ή άλλως, ύστερα από το πρόβλημα που μου έβγαλε, ανεξάρτητα από τη στάσει που θα κρατούσε το service, εγώ θα το πουλούσα. Ποιος θέλει να κρατήσει μία επισκευασμένη (μη αδιάβροχη, πιο ευαίσθητη σε πτώσεις κτλ) συσκευή, όταν έχει σκάσει 800€ πριν ένα μήνα και ο ίδιος δεν έχει προκαλέσει την παραμικρή ζημιά?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω όσο καλό ήταν κάποτε το service της Nokia, τόσο το χάλασαν!

Ελπίζω κάποια στιγμή να ξανανοίξουν κάποια τύπου Nokia care καταστήματα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι κάτοχοι του Nokia 8 Sirocco τι άποψη έχετε για τη συσκευή, πέραν από το άθλιο service της εταιρίας;

 

Είμαι μεταξύ αυτού και του Galaxy S9 (όχι του plus).

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι κάτοχοι του Nokia 8 Sirocco τι άποψη έχετε για τη συσκευή, πέραν από το άθλιο service της εταιρίας;

 

Είμαι μεταξύ αυτού και του Galaxy S9 (όχι του plus).

Αρχική σελίδα my phone>επιλογή συσκευής ..

2ον πέντε σελίδες είναι όλες και όλες αν διαβάσεις θα καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καποιος που το εχει μπορει να μας πει καποια πραγματα;ο ηχος;οι καμερα νομιζω με αναβαθμησεις εφτιαξε.Σημα;τρεχει ιντερνετικα;multitasking;και γενικα να μας πειτε καποια πραγματα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν εχει το κινητο;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι βγηκε η μεγαλυτερη πατατα της nokia τα τελευταια χρονια.

 

Αυτη ηταν υποτιθεται η ναυαρχιδα της τοσο καιρο μεχρι να κυκλοφορησει τωρα Nokia 9.

 

Και οχι τιποτα αλλο αλλα ειχε και day one απαραδεκτα υψηλη τιμη και οι αλλοι στο Twitter τους φωναζανε που τους ειχαν ξεχασει απο updates

Link to comment
Share on other sites

Ναυαρχίδα χωρίς OIS!

Αν και το Nokia 9 έχει 5 κάμερες, δεν έχει ούτε αυτό OIS!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Android 10 και για το Sirocco αυτόν τον μήνα!

https://www.gsmarena.com/nokia_8_sirocco_android_10_update-news-42672.php

Έχει κανείς τη συσκευή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Εγώ πάντως που το πήρα μεταχειρισμένο (αλλά άριστο του κουτιού) μπορώ να πω ότι είναι άψογο, για τα χρήματα που έδωσα!! Μιλάμε για εργαλείο!!!!

 

Στάλθηκε από το Nokia 8 Sirocco μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...