Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκλεισα το edge lighting να μην έρχονται οι ειδοποιήσεις με αυτό τον τρόπο.. Δεν μου έρχεται τώρα στο messenger το παράθυρο αυτό το τετράγωνο πάνω που δείχνει σε preview το μήνυμα... Στο WhatsApp το δείχνει κανονικά.. Τι λάθος έχω κάνει; μου κάνει μόνο δόνηση και μου δείχνει δίπλα στο ρολόι το εικονίδιο ότι έχω μήνυμα. Δε πετάει το στιγμιαίο παράθυρο με το preview
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα ένα μικρό ατύχημα και το κινητό έπεσε από ένα μέτρο και η οθόνη έχει σπάσει κάτω αριστερά ενώ του φορούσα και θηκη led view. Υπαρχει περιπτωση να μου το δικαιολογήσουν κάπως ώστε να την αλλαξω οσο ειμαι ακόμα στην εγγύηση;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα ένα μικρό ατύχημα και το κινητό έπεσε από ένα μέτρο και η οθόνη έχει σπάσει κάτω αριστερά ενώ του φορούσα και θηκη led view. Υπαρχει περιπτωση να μου το δικαιολογήσουν κάπως ώστε να την αλλαξω οσο ειμαι ακόμα στην εγγύηση;

 

Με την καμια.... Να εσπασε απ μονη της η οθόνη για να στην περασουν εγγυηση τι πιθανότητες υπάρχουν ??? Ούτε μια στο δισεκατομμύριο....

Τις ίδιες πιθανότητες εχεις να στο δικαιολογησουν λπν ....

Δυστυχώς.....

Άλλωστε κ κολλητό να εχεις μεσα στην smartec, δεν μπορει να δικαιολογησει κ ο ίδιος στην εταιρια του γιατι το πέρασε εγγυηση ... Οποτε

Καταλαβαίνεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικο μου ειχε μια τρελη πτωση σε χωματοδρομο με πετρες.. Εν κινήση τρέχοντας μου εφυγε απο την τσεπη.

Μολις το ειδα κατω τρομαξα να δω την οθονη..

Ευτυχως η Spigen Neo Hybrid Coral Blue δικαιολόγησε τα 20€ της.. το πλαστικό πλαίσιο της θηκης στραπαταριστικε στις 2 απο τις 4 γωνιες αλλα το κινητο ουτε σημαδακι.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το vodafone wifi calling δούλεψε σε S8. Μικρά προβληματάκια με την αναγνώριση κλήσεων μετά την ενεργοποίηση αλλά το έφτιαξαν. Όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το vodafone wifi calling δούλεψε σε S8. Μικρά προβληματάκια με την αναγνώριση κλήσεων μετά την ενεργοποίηση αλλά το έφτιαξαν. Όλα οκ.
Η wind ακόμα κοιτάει με κιάλια...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το vodafone wifi calling δούλεψε σε S8. Μικρά προβληματάκια με την αναγνώριση κλήσεων μετά την ενεργοποίηση αλλά το έφτιαξαν. Όλα οκ.

 

Πώς ακριβώς δουλεύει αυτό γιατί δεν έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Αντί για σήμα κινητής κάνει χρήση του wifi (μόνο για σήμα -οι χρεώσεις συνεχίζουν κανονικά) Δεν είναι τύπου Viber. Βοηθάει όταν δεν έχεις σήμα κινητής ενώ μπορείς να έχεις πρόσβαση σε κάποιο wifi .
Link to comment
Share on other sites

Αντί για σήμα κινητής κάνει χρήση του wifi (μόνο για σήμα -οι χρεώσεις συνεχίζουν κανονικά) Δεν είναι τύπου Viber. Βοηθάει όταν δεν έχεις σήμα κινητής ενώ μπορείς να έχεις πρόσβαση σε κάποιο wifi .

 

Προϋπόθεση είναι να έχει και ο άλλος ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Προϋπόθεση είναι να έχει και ο άλλος ίντερνετ;

 

Οχι δεν χρειάζεται ο άλλος να είναι συνδεδεμένος ούτε σε WiFi ούτε 4g, καλύτερο σήμα κ με λιγότερο Sar έτσι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πριν παω το κινητό για service δούλευε αυτό που θα περιγράψω τώρα έχει εξαφανιστεί.

 

1) στο messenger όταν ερχόταν μήνυμα το έδειχνε σε ένα παράθυρο πάνω για λίγα δευτερόλεπτα. Τώρα κάνει μόνο δόνηση και ήχο και εμφανίζεται δίπλα στην ώρα το εικονίδιο ότι έχω μυνηνα. Το αναδυόμενο παράθυρο δεν υπάρχει..

 

2) όταν τραβούσα screenshot ξανά πεταγόταν σε όλη την οθόνη αναδυόμενο παράθυρο που μου έγινε επιλογές να κάνω edit κλπ.. Τώρα το δείχνει ξανά σαν το Messenger πάνω σε μικρό εικονίδιο...

 

Πως τα αλλάζω αυτά τα δύο; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πριν παω το κινητό για service δούλευε αυτό που θα περιγράψω τώρα έχει εξαφανιστεί.

 

 

 

1) στο messenger όταν ερχόταν μήνυμα το έδειχνε σε ένα παράθυρο πάνω για λίγα δευτερόλεπτα. Τώρα κάνει μόνο δόνηση και ήχο και εμφανίζεται δίπλα στην ώρα το εικονίδιο ότι έχω μυνηνα. Το αναδυόμενο παράθυρο δεν υπάρχει..

 

 

 

2) όταν τραβούσα screenshot ξανά πεταγόταν σε όλη την οθόνη αναδυόμενο παράθυρο που μου έγινε επιλογές να κάνω edit κλπ.. Τώρα το δείχνει ξανά σαν το Messenger πάνω σε μικρό εικονίδιο...

 

 

 

Πως τα αλλάζω αυτά τα δύο; ευχαριστώ

1. Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις - Εμφάνιση όλων - Messenger - Συνομιλίες και κλήσεις - Στυλ ειδοποίησης - Ήχος και αναδυόμενα παράθυρα.

2. Ρυθμίσεις - Συνθέτες λειτουργίες - Έξυπνη αποτύπωση.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Τα γερμανικα εχουν patch Αυγούστου....

Βελτιωσεις στην καμερα αναφέρει και στις ασφάλεια του κινητού!

 

247 mb ....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το Android 10 θα πάρει το κινητό μας ή υπάρχει περίπτωση να πάρει και το Android 11;

Εαν εχεις σκοπο να κρατησεις συσκευη πολυ καιρο μετα τα επισημα update λειτουργικων και εφοσον βγεις εκτος εγγυησης μπορεις να κανεις root την συσκευη και να βαλεις και το επομενο λειτουργικο ανεπισημα δηλαδη και το android 11 . Το hardware απο το s8 και μετα και κυριως το s9 ειναι ισχυρο και σηκωνει καθε αναβαθμιση ανεξαρτητα εαν η σαμμυ δινει 2 επισημες . Οι 4 απο τους 8 core εχουν συχνοτητα στα 2.7g ειναι αρκετα δυνατο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω backup τα WiFi μου χωρίς root και να τα δώσω σε ένα άλλο τηλέφωνο;
Δε νομίζω να γίνεται

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες παρατήρησα πως όταν έχω το τηλ στο αθόρυβο και κάνω επανεκκίνηση όταν το βγάλω από το αθόρυβο ο ήχος των ειδοποιήσεων παραμένει τέρμα χαμηλά και πρέπει να τον δυναμωσω εγώ χειροκίνητα. Αυτό το παρατήρησα μετά το update Ιουλίου. Έχει συμβεί σε κανένα?

https://i.imgur.com/SUKhULj.jpg

Διόρθωση....τελικά το κάνει σε άσχετους χρόνους χωρίς να γίνετε επανεκκίνηση

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάλι κάνει άλλο κόλπο μετα το update Ιουνίου νομίζω.Προσπαθώ να βάλω την ειδοποίηση του messenger να είναι στο αθόρυβο (χωρίς τον ήχο).

 

Οπότε κάνω το εξης ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ->MESSENGER->ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΚΛΗΣΕΙΣ->ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΕΦΑΡΜΟΓΗ->ΑΘΟΡΥΒΟ

 

Το κρατάει για λίγο και μετά απο κάποια στιγμή επανέρχεται μόνο του στον default ήχο.

 

Το χει δει κανείς άλλος ? Η μου ξεφεύγει καμιά ρύθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωριζει κανεις κοστος για αλλαγη μπαταριας S9+?

 

Smartec εντός εγγύησης τον πρώτο χρόνο δωρεάν στο δεύτερο χρόνο εγγύησης κάπου στα 25.. Αν έχεις θέμα με την οθόνη πάτα *#0*# κοίτα τα χρώματα.. Αν έχεις burn in σου αλλάζουν δωρεάν οθόνη κ μπαταρια ακόμα κ λίγες μέρες πριν την λήξη της εγγύησης... Αν δεν το έχεις σπασμένο ξεκινά να αφήνεις τέρμα φωτεινότητα στο fb θα γίνει burn in

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Smartec εντός εγγύησης τον πρώτο χρόνο δωρεάν στο δεύτερο χρόνο εγγύησης κάπου στα 25.. Αν έχεις θέμα με την οθόνη πάτα *#0*# κοίτα τα χρώματα.. Αν έχεις burn in σου αλλάζουν δωρεάν οθόνη κ μπαταρια ακόμα κ λίγες μέρες πριν την λήξη της εγγύησης... Αν δεν το έχεις σπασμένο ξεκινά να αφήνεις τέρμα φωτεινότητα στο fb θα γίνει burn in

 

Χα χα χα, πάλι θα σε κράζουν!!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα, πάλι θα σε κράζουν!!

 

Δεν με νοιάζει να με κράξουν.. Δεν θεωρώ ότι κάνω κάτι κακό που το λέω.. Ειλικρινά δεν έχω κάνει burn in ηθελημένα σε συσκευή μ αλλά αν χρειαστεί θα το κάνω.. Όταν ζητάει για συσκευή σχεδόν 4 χρόνων s7 edge 250 ευρώ αντί να ζητάει πολύ λιγότερα για Ναμη φύγει ο πελάτης κ πάει με τόσα λεφτά σε pocophone κλπ δεν κάνω κάτι κακό δεν κλέβεις έτσι κάποιον μεροκαματιαρη αλλά μια πολυεθνική που δεν θα πάθει απολύτως τπτ να βάλει μια οθόνη κ μια μπαταρία παραπάνω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...