Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ενα στα γρηγορα που ειδα μετα το security patch του ιουλιου ειναι οτι αλλαξε το στιλ που φορτιζει οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο..απο πρασινο που ηταν και γεμιζε με κατι πρασινα μπαλακια..τωρα ειναι ασπρομαυρο...ωραιο θα ελεγα...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοηθεια SOS.

 

Είχα ένα θέμα με το focus της κάμερας και Αύριο θα πάω να δώσω το κινητο να το κοιτάξουν. Σχετικά με τις εφαρμογές που εχω αποθηκευμένες, ξαναμπαινοντας στο playstore Υπάρχει δυνατότητα να ξανακατεβουν όλες από την αρχή (όπως στα iphone) αντί να τις ψάχνω μια μια;

 

Τις φωτο θα τις μεταφέρω στο λάπτοπ. Από εκεί κ πέρα να τις σβήσω από το κινητο όταν το δώσω για επισκευη;

 

Τι άλλη ρύθμιση μπορώ να κάνω πριν τους το δωσω;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update όταν πατάω παρατεταμένα ένα εικονίδιο για να βγει το μενού, μου κάνει δόνηση.

Σας το κάνει και εσάς αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλό ξημέρωμα να έχουμε όλοι!!! Μια ερώτηση παρακαλώ..

Στις 20 Αυγούστου θα κλείσω ένα χρόνο με το κινητό και σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλό να το στείλω ή στην αντιπροσωπεία ή στη Smart tech που λέτε όλοι για αλλαγή μπαταρίας. Μιας και με την χρήση που του κάνω και όλες τις εφαρμογές, χώρια μόνο τη γρήγορη φόρτιση, που το φορτίζω και 2 καμία φορά και 3 φορές τη μέρα αν παίζω παιχνίδια, σίγουρα θα έχει φθαρεί.. Τι λέτε, πως να το κάνω?

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό ξημέρωμα να έχουμε όλοι!!! Μια ερώτηση παρακαλώ..

Στις 20 Αυγούστου θα κλείσω ένα χρόνο με το κινητό και σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλό να το στείλω ή στην αντιπροσωπεία ή στη Smart tech που λέτε όλοι για αλλαγή μπαταρίας. Μιας και με την χρήση που του κάνω και όλες τις εφαρμογές, χώρια μόνο τη γρήγορη φόρτιση, που το φορτίζω και 2 καμία φορά και 3 φορές τη μέρα αν παίζω παιχνίδια, σίγουρα θα έχει φθαρεί.. Τι λέτε, πως να το κάνω?

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

2 χρόνια δεν έχει εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια δεν έχει εγγύηση?

 

2 χρόνια έχει αλλά τα περιφερειακά ίσως και λιγότερο. Ενημέρωσε μας να ξέρουμε κ εμείς όταν βρεις κάποια λύση φίλε.

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια έχει αλλά τα περιφερειακά ίσως και λιγότερο. Ενημέρωσε μας να ξέρουμε κ εμείς όταν βρεις κάποια λύση φίλε.
Και εγώ περιμένω να βρω καμιά λύση από κάποιον που γνωρίζει...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω να βρω καμιά λύση από κάποιον που γνωρίζει...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Μετά το χρόνο και για ένα χρόνο ακόμα έχει χρέωση μόνο το ανταλλακτικό δηλ. η μπαταρία που στην smartec κοστίζει 27 €. Είναι μικρό το κόστος για να την αλλάξεις τώρα. Εγώ θα την αλλάξω πριν κλείσει τα 2 χρόνια για να μην χρεώθω και τα εργατικά. Εξάλλου είναι υπερβολή να αλλάζουμε μπαταρία κάθε χρόνο δεδομένου ότι πρέπει να ανοιχτεί το κινητό. Δεν Είναι με καπάκι όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το χρόνο και για ένα χρόνο ακόμα έχει χρέωση μόνο το ανταλλακτικό δηλ. η μπαταρία που στην smartec κοστίζει 27 €. Είναι μικρό το κόστος για να την αλλάξεις τώρα. Εγώ θα την αλλάξω πριν κλείσει τα 2 χρόνια για να μην χρεώθω και τα εργατικά. Εξάλλου είναι υπερβολή να αλλάζουμε μπαταρία κάθε χρόνο δεδομένου ότι πρέπει να ανοιχτεί το κινητό. Δεν Είναι με καπάκι όπως παλιά.

 

Δηλαδή μέσα στα 2 χρόνια μπορείς να αλλάξεις για 27 ευρώ την μπαταρία; αν περάσουν χρεώνεσαι τα 27 + εργατικα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέσα στα 2 χρόνια μπορείς να αλλάξεις για 27 ευρώ την μπαταρία; αν περάσουν χρεώνεσαι τα 27 + εργατικα;

 

Τον πρώτο χρόνο 0€. Τον δεύτερο χρόνο 27€. Μετά 27€+ εργασία.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει πολλές φορές... Για όποιον έχει burn in αλλάζουν δωρεάν οθόνη κ μπαταρία για έλεγχο οθόνης κλπ πατάμε στο πληκτρολόγιο κλήσεων *#0*#

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τον πρώτο χρόνο 0€. Τον δεύτερο χρόνο 27€. Μετά 27€+ εργασία.

 

Και με ποιον τρόπο μπορεις να αποδείξεις ότι η μπαταρια σου έχει θεμα εκτος απο τον κλασικό του να το πεις; υπαρχουν καποιες προϋποθέσεις; τρέχουμε καποιο διαγνωστικό τεστ για να το δουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω ξαναγράψει πολλές φορές... Για όποιον έχει burn in αλλάζουν δωρεάν οθόνη κ μπαταρία για έλεγχο οθόνης κλπ πατάμε στο πληκτρολόγιο κλήσεων *#0*#

 

Εξαιρετικό τιπ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το τελευταίο Update του Ιουλίου, το βράδυ στο auto οι φωτογραφίες βγαίνουν χάλια!!! Πριν ήταν μια χαρά..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα κατι δοκιμες μια χαρα βγαινουν σε μενα αλλα εχω το s9 το κανονικο οχι plus.

Καμια φορα εαν ειναι κρυος ο φακος μπορει να τυχει να σου σκασει καμια θολη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το τελευταίο Update του Ιουλίου, το βράδυ στο auto οι φωτογραφίες βγαίνουν χάλια!!! Πριν ήταν μια χαρά..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Τι ακριβως εννοεις χαλια ?? Θολες ?

Με χαλια ευκρίνεια ? Πως ??

Παντως τωρα για τεστ που δοκίμασα 2-3 φωτο, κ κανονικες κ selfie, δεν παρατήρησα κατι....

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις χαλια ?? Θολες ?

 

Με χαλια ευκρίνεια ? Πως ??

 

Παντως τωρα για τεστ που δοκίμασα 2-3 φωτο, κ κανονικες κ selfie, δεν παρατήρησα κατι....

Σε ευκρίνεια και με πολύ θόρυβο.. Τις έσβησα τις χθεσινές, αλλά θα ποσταρω απόψε για να δείτε τι εννοώ. Σε εμένα το κάνει σε άλλους δε γνωρίζω. Κρίμα πάντως.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευκρίνεια και με πολύ θόρυβο.. Τις έσβησα τις χθεσινές, αλλά θα ποσταρω απόψε για να δείτε τι εννοώ. Σε εμένα το κάνει σε άλλους δε γνωρίζω. Κρίμα πάντως.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Που είναι το κρίμα δηλαδή τι φοβάσαι μην έχεις μόνιμα κάτι τέτοιο;;; επικοινωνείς με σμαρτεκ ακόμα κ. Μέσω chat στο messenger. Τους λες το θέμα σου τους δείχνεις κ φώτο και θα σου πούνε στειλτο μας ή θα σ πούνε θα διορθώθει με το επόμενο update.. Τώρα αν δεν είναι ευρωπαϊκό το κινητό σου ή το έχεις σπάσει άλλο θέμα αυτό... Πάντως λύνεται

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έκλεινε το τηλέφωνο εδώ και 4 μέρες κάθε βράδυ από 40-50 στο 0. Σήμερα πήγα smartec και μου άλλαξαν μπαταρία, πλακέτα, κάμερα και θύρα φόρτισης... Καινούριο τηλέφωνο, 5 μηνών...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάνει backup κάπου τα WiFi μου με κάποια εφαρμογή.. Αποθηκευονται κάπου; μπορώ να τα επαναφέρω κάπως;
Link to comment
Share on other sites

Που είναι το κρίμα δηλαδή τι φοβάσαι μην έχεις μόνιμα κάτι τέτοιο;;; επικοινωνείς με σμαρτεκ ακόμα κ. Μέσω chat στο messenger. Τους λες το θέμα σου τους δείχνεις κ φώτο και θα σου πούνε στειλτο μας ή θα σ πούνε θα διορθώθει με το επόμενο update.. Τώρα αν δεν είναι ευρωπαϊκό το κινητό σου ή το έχεις σπάσει άλλο θέμα αυτό... Πάντως λύνεται
Δεν το γνώριζα αυτό.. Ευχαριστώ πολύ. Όχι δεν το έχω σπάσει, δεν μου έχει πέσει ποτέ δόξα το θεό. Το update πιστεύω πως είναι και ελπίζω να φτιάξει με το επόμενο, απλά το κρίμα πήγαινε επειδή θα είναι αρχές Σεπτεμβρίου ίσως όταν σκάσει..
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα αυτό.. Ευχαριστώ πολύ. Όχι δεν το έχω σπάσει, δεν μου έχει πέσει ποτέ δόξα το θεό. Το update πιστεύω πως είναι και ελπίζω να φτιάξει με το επόμενο, απλά το κρίμα πήγαινε επειδή θα είναι αρχές Σεπτεμβρίου ίσως όταν σκάσει..

 

Υπομονή μ γω κάνω περιμένω update για να διορθώσει μαύρες σκηνές που φαίνονται γεμάτες με πιξελ.. Κ το θέμα αυτό με ακολουθεί απτό s8 plus s9 plus. Κ τώρα στο s10 plus.

Μιλα μαζί τους, αν δεν είσαι από Αθήνα το στέλνεις κ κ το παίρνεις πίσω ΔΩΡΕΑΝ, επαναφορά εργοστασιακων έχεις κάνει; αν όχι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να στρώσει.. Η αν έχεις βάλει κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας μπορεί να το επηρεάζει.. Η σμαρτεκ είναι φοβερή αν σ βγάλει θέμα η οθόνη πχ burn in τσέκαρε το στο καντράν τηλεφώνου *#0*# εκεί με τα χρώματα πάνω πάνω αν έχεις θέμα σ βάζουν καινούργια οθόνη κ καινούργια μπαταρία εννοείται δωρεάν

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...