Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα έσκασε το update Αυγούστου, το έκανα και μετά που το έκανα δεν μπορώ να μπω στο bootloader menu για να κάνω clear cache...

Καμία ιδέα κανείς?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα έσκασε το update Αυγούστου, το έκανα και μετά που το έκανα δεν μπορώ να μπω στο bootloader menu για να κάνω clear cache...

Καμία ιδέα κανείς?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Άκυρο τελικά μετά που έβαλα το ποστ εδώ, το ξαναδοκίμασα και μάλλον φοβήθηκε και δούλεψε. Περίεργο πάντως όμως.

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη φιλε μου...να σε ρωτησω σε ελληνικο ηρθε το security του αυγουστου...
Πορτογαλία..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μερικές εισερxoμενες κλήσεις όταν το βάζω στην ανοιχτή ακρόαση τις ακούω πολύ σιγά παρόλο που έχω την ένταση στο μέγιστο;

Συνήθως σε αυτές τις εισερχόμενες κλήσεις δίπλα από το νούμερο δείχνει hd.

 

Στις εισερχόμενες από σταθερο τηλέφωνο δεν έχω ποτέ αυτό το πρόβλημα ίσως γιατί δεν νου βγάζει πουθενά το hd.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Υπάρχει κάποιος οδηγός-τρόπος να βγεί το bloatware(σαβούρα) από τη συσκευή.

Είχα αγοράσει το package disabler pro αλλά πλέον δεν κάνει αυτά που έκανε.Υπάρχει κάτι διαθεσιμό σε εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να μπω στο θέμα. Το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις που καμιά φορά δεν ακούγονται δεν έχει λυθεί ακόμα? Είμαι με ελληνικό Cosmote τηλέφωνο updated στο τελευταίο software.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων άλλαξε το εικονίδιο της γρήγορης φόρτισης όταν έχω κλειστό το κινητό μου?

 

 

Πριν ήταν

και τώρα είναι με κάτι σαν να γίνεται λίγο έντονο και να σιγοσβήνει πάλι και όχι τις τελείες.

Δεν έχω βάλει κανένα theme και γενικότερα δεν άλλαξα κάτι.

Γιατί άλλαξε το quick charge animation όταν έχω σβηστό το κινητό?

 

 

Δεν άλλαξα την έκδοση android του κινητού. Την 9.0 είχε και συνεχίζει και έχει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων άλλαξε το εικονίδιο της γρήγορης φόρτισης όταν έχω κλειστό το κινητό μου?

 

 

Πριν ήταν

και τώρα είναι με κάτι σαν να γίνεται λίγο έντονο και να σιγοσβήνει πάλι και όχι τις τελείες.

Δεν έχω βάλει κανένα theme και γενικότερα δεν άλλαξα κάτι.

Γιατί άλλαξε το quick charge animation όταν έχω σβηστό το κινητό?

 

 

Δεν άλλαξα την έκδοση android του κινητού. Την 9.0 είχε και συνεχίζει και έχει.

Μετά το τελευταίο update Ιουλίου άλλαξε το animation .

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό?

 

Εμένα τώρα έχει ένα γκρίζο φωτεινό στεφάνι γύρω - γύρω και απλά γίνεται πιο έντονο ή σβηνει σιγά - σιγά και έχει το ίδιο animation και στην απλή φόρτιση.

 

Και έχει ακριβώς το ίδιο animation με την απλή φόρτιση?

Είσαι απόλυτα σίγουρος γι' αυτό?

 

 

Δηλαδή κι εσένα το ίδιο animation έχει με κλειστό το κινητό?

 

 

Αλλά η ταχυφορτιση δουλεύει κανονικά έτσι? παρόλο που το animation είναι ίδιο με την απλή φόρτιση?

 

 

Και γιατί κάνανε αυτή τη βλακεία? Πως θα καταλαβαίνει ο κόσμος αν έχει κλειστό το κινητό αν φορτίζει με ταχυφορτιση ή με απλή?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό?

 

Εμένα τώρα έχει ένα γκρίζο φωτεινό στεφάνι γύρω - γύρω και απλά γίνεται πιο έντονο ή σβηνει σιγά - σιγά και έχει το ίδιο animation και στην απλή φόρτιση.

 

Και έχει ακριβώς το ίδιο animation με την απλή φόρτιση?

Είσαι απόλυτα σίγουρος γι' αυτό?

 

 

Δηλαδή κι εσένα το ίδιο animation έχει με κλειστό το κινητό?

 

 

Αλλά η ταχυφορτιση δουλεύει κανονικά έτσι? παρόλο που το animation είναι ίδιο με την απλή φόρτιση?

 

 

Και γιατί κάνανε αυτή τη βλακεία? Πως θα καταλαβαίνει ο κόσμος αν έχει κλειστό το κινητό αν φορτίζει με ταχυφορτιση ή με απλή?

Ακριβώς έτσι είναι και σε εμένα , όταν έγιναν οι αλλαγές στο τελευταίο update γράφτηκε εδώ στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ρε φίλε?

Να μην ανησυχώ δηλαδή?

 

 

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου πεις που γράφτηκαν οι αλλαγές που γίνανε με το τελευταίο update?

 

 

Και για πιο λόγο πλέον άφησαν το ίδιο animation είτε φορτίζεις το κινητό κανονικά, είτε με γρήγορη φόρτιση?

Δεν είναι απίστευτα παράλογο και μη πρακτικό?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ρε φίλε?

Να μην ανησυχώ δηλαδή?

 

 

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου πεις που γράφτηκαν οι αλλαγές που γίνανε με το τελευταίο update?

 

 

Και για πιο λόγο πλέον άφησαν το ίδιο animation είτε φορτίζεις το κινητό κανονικά, είτε με γρήγορη φόρτιση?

Δεν είναι απίστευτα παράλογο και μη πρακτικό?

Σελίδα 408 post 6118 αναφέρθηκε η αλλαγή , ξέροντας τι επιλογή έχεις κάνει στην φόρτωση έτσι και φορτίζει.

Για μένα δεν έχει σημασία να μου το εμφανίζει, είναι μια ωραία εμφάνιση για μένα παρόλο που δεν δίνω σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις.

 

Και για εμένα προσωπικά είναι μείον το ότι πλέον έχουν βάλει ένα και μόνο animation είτε κανονική, είτε γρήγορη φόρτιση διαλέξεις λες και τους έπιανε χώρο.

 

Και αυτό το κάνανε σε όλα τα κινητά με αυτήν την έκδοση Android ή μόνο στα Samsung;

 

Edit:

Γιατί αν έχω το κινητό στην ταχυφορτιση ανοιχτό και το κλείσω(power off) κανονικά μου δείχνει ένα

δίπλα στο σχηματακη που μοιάζει με το βύσμα φόρτισης το power button?

Με το νέο όμως γκρι animation όχι τις τελείες που φαίνονται στο βίντεο.

Γιατί το κάνει αυτό?

Αν όμως με κλειστό το κινητό του συνδέσω το φορτιστή μια χαρά φορτίζει το κινητό σε ταχυφορτιση χωρίς το τριγωνακι με το θαυμαστικό.

 

Και στις δυο περιπτώσεις το κινητό φορτίζει κανονικά.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εχει παρει κανεις το security patch του αυγουστου....σε ελληνικο....η η samsung μας ξεχασε...το εχει στειλει μεχρι και στο ουζμπεκισταν....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εχει παρει κανεις το security patch του αυγουστου....σε ελληνικο....η η samsung μας ξεχασε...το εχει στειλει μεχρι και στο ουζμπεκισταν....

 

Το πήρα χθες, vodafone. Έχει λέει και βελτιώσεις στην κάμερα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

αααα το δικο σου ειναι brand της vodafone....τυχερε οπως τυχεροι ειναι και αυτοι που εχουν brand της cosmote...τα no brand....της ελλαδος...ποτε θα την λαβουν τελειωνει ο μηνας...
Link to comment
Share on other sites

αααα το δικο σου ειναι brand της vodafone....τυχερε οπως τυχεροι ειναι και αυτοι που εχουν brand της cosmote...τα no brand....της ελλαδος...ποτε θα την λαβουν τελειωνει ο μηνας...

 

Tι να σου πω, συνήθως κάθε ενημέρωση μου έρχεται αρχές του επόμενου μήνα. Του Ιουλίου ήρθε πριν λίγες μέρες! Το κοίταξα 5-6 φορές τώρα να σιγουρευτώ ότι λέει επίπεδο Αυγούστου :lol: Δε με πειράζει, μόνο για την αναβάθμιση που έφερε το night mode ψιλοχάρηκα.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω το android backup/restore και συνεχώς μου δείχνει ότι κολλάει οταν πάω στο μενού "ρυθμίσεις -> λογαριασμοί και δημιουργία αντιγραφών ασφαλείας -> αντγρ. ασφ. και επαναφ -> λογαριασμός Google" και σε όλα μου βγάζει "αναμονή για την δημιουργία αντιγ. ασφαλείας...".

Γιατί συμβαίνει αυτό?

 

 

Με τα samsung cloud & samsung smart switch μια χαρά παίρνει backup του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω μια ερωτηση. Πως ενεργοποιουμε την ασυρματη φορτιση???

 

αν το βαλεις σε βαση για ασυρματη φορτιση θα ξεκινησει μονο του να φορτωνει κανονικα , δεν θελει κατι ενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

αν το βαλεις σε βαση για ασυρματη φορτιση θα ξεκινησει μονο του να φορτωνει κανονικα , δεν θελει κατι ενεργοποιηση

 

Ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν λιγες μερες υπήρχε κανονικά το vowifi και το volte αλλα πλεον δεν υπάρχει...τα εχω κανονικά ενεργοποιημένα...εκανα επανεκκίνηση αλλα και πάλι τίποτα...εχουμε καμία λύση;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

αααα το δικο σου ειναι brand της vodafone....τυχερε οπως τυχεροι ειναι και αυτοι που εχουν brand της cosmote...τα no brand....της ελλαδος...ποτε θα την λαβουν τελειωνει ο μηνας...

 

να γιατι δεν αγοραζω ποτε απο πλαισιο κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...