Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το GPS είναι θέμα της pie και όχι της Samsung, έτσι το θέλει η Google. Και εγώ στις αρχικές beta το εκραζα αλλά βλέπω ότι δουλεύει πολύ σωστά. Το Bixby ποτέ απενεργοποιουταν χωρίς εφαρμογή;. Με το bxactions γίνεται ότι θες. Εγώ δεν έχω πρόβλημα με την φροντίδα συσκευής και το wps όντως δεν υπάρχει. 1 στα 4 λοιπόν από εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο 8 το bixby έκλεινε απο τα settings του.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως... Με την pie ομως υπαρχουν καποια θεματα στην φροντιδα συσκευης... Αργει υπερβολικά πολυ η βελτιστοποιηση.. Οχι σε ολους... Πχ στην δική μου κ σε καποια αλλα παιδια απο δω μέσα συμβαίνει... Σε κινητο φιλου πούμε τσεκαρα δεν συμβαίνει....

Δεν σημαίνει οτι εχουν πρόβλημα ολες.!

 

Σε όλους με την final αργεί. Στις beta όχι.

Μερικές φορές όμως δουλεύει (σπάνια)

Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς να μου πει τι ειναι αυτη η παχιά μαυρη καθετη γραμμη που ξεχωρίζει μέσα στην εφαρμογη youtube (με σκουρο θεμα) με τερμα χαμηλη φωτεινότητα και σε τελείως σκοτεινό δωματιο? Δεν ειναι πολυ εντονη αλλα απο την στιγμη που το πιάνει το μάτι είναι ενοχλητικό. Στην αρχη νομιζα οτι εχει θεμα η οθονη αλλα το σκαλισα και είδα οτι μονο στο youtube εμφανιζεταιaf853f5e68fad20214351ad2e6f704e2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη φωτο φαινεται αρκει να τηρούνται τα παραπάνω που ανεφερα

Link to comment
Share on other sites

Το bixby το απενεργοποίησα τελειως απ τις επιλογες προγράμματιστη... Κ δεν τρεχει καν, ουτε στο παρασκήνιο ουτε φωνητικά ουτε με το κουμπί ουτε με καρτελες...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.Γραψτε στο πληκτ.τηλεφωνου *#0*# και καντε τα τεστ εαν ειναι ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται κάτι. Μήπως είναι θέμα burn in της οθόνης;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ούτε και σε μένα φαίνεται κάτι στο s8 plus μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγα από Smartec σχετικά με το θέμα του nfc που σας έλεγα.

Όντως έχει πρόβλημα και καλό είναι όσοι έχετε το ίδιο, να πάτε να το δουν.

 

Απίστευτο το προσωπικό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγα από Smartec σχετικά με το θέμα του nfc που σας έλεγα.

Όντως έχει πρόβλημα και καλό είναι όσοι έχετε το ίδιο, να πάτε να το δουν.

 

Απίστευτο το προσωπικό πάντως.

 

Δεν έχω καταλάβει πως το δοκιμάζουμε αυτό... Για πείτε καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγα από Smartec σχετικά με το θέμα του nfc που σας έλεγα.

Όντως έχει πρόβλημα και καλό είναι όσοι έχετε το ίδιο, να πάτε να το δουν.

 

Απίστευτο το προσωπικό πάντως.

Αλλαχτηκε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται κάτι. Μήπως είναι θέμα burn in της οθόνης;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Καλημερα. Δεν φαινεται κατι στο δικο σου κινητο? Την γραμμη στη φωτο που ανεβασα μπορεσες να την διακρίνεις? Αν ηταν burn in θα το ειχα και αλλου το θεμα έτσι δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ρολόι Garmin; Απ΄ ότι φαίνεται, στην 9 υπάρχει θέμα με την εμφάνιση του caller ID στο ρολόι. Εμφανίζει "unknown caller" αντί να αναγνωρίσει το όνομα της επαφής.

Στην εφαρμογή Garmin Connect έχουν δοθεί κανονικά τα δικαιώματα πρόσβασης στις επαφές.

https://forums.garmin.com/forum/into-sports/garmin-connect-mobile-application/garmin-connect-mobile-android/1434522-samsung-s9-with-android-pie-caller-id-not-working

Συμβαίνει και σε μένα (έχω το Vicoactive 3), μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όχι, δεν βλέπω τίποτα. Είναι ομοιόμορφο το χρώμα. Πιθανόν να το έχεις και αλλού απλά να μη φαίνεται. Κάνε τα τεστ οθόνης από το κρυφό μενού.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάτα *#0*# κ δες αν έχει burn in

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όχι, δεν βλέπω τίποτα. Είναι ομοιόμορφο το χρώμα. Πιθανόν να το έχεις και αλλού απλά να μη φαίνεται. Κάνε τα τεστ οθόνης από το κρυφό μενού.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα. Δεν βλεπεις κατι που ομως? Γιατι αν ανοιξεις τη φωτο που είναι screenshot σε σκοτεινο πισσα χώρο η κατω απο κουβερτα ας πουμε με τερμα χαμηλη φωτεινοτητα και παιξεις λιγο με την κλιση του κινητου θα τη δεις. Ειναι πιο σκουροχρωμη απο το φοντο του YouTube παχους 6 κοντα χιλιοστα. Εγω τωρα άνοιξα τη φωτο κάτω από την κουβερτα και την βλεπω.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι πάτα *#0*# κ δες αν έχει burn in
Ολα τα τεστ εκανα και ευτυχως τα περάσαμε όλα. Είμαι σε προβληματισμο. Η το έχετε και εσείς απλά δεν σας χτυπησε στο ματι ή η εφαρμογη μου έχει θέμα με το φοντο της. Κάτι αλλο δεν μου ερχεται

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, εσύ την βλέπεις στο κινητό σου γιατί υπάρχει burn-in στην οθόνη σου.

Εγώ δεν βλέπω τίποτα. Επειδή το κάνεις στις συνθήκες που αναφέρεις πάνω, πιθανόν να μην το έχεις εντοπίσει αλλού.

Δοκίμασε να κάνεις τα τεστ οθόνης. Εάν δεις σκιές, το πηγαίνεις στο σέρβις.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, εσύ την βλέπεις στο κινητό σου γιατί υπάρχει burn-in στην οθόνη σου.

Εγώ δεν βλέπω τίποτα. Επειδή το κάνεις στις συνθήκες που αναφέρεις πάνω, πιθανόν να μην το έχεις εντοπίσει αλλού.

Δοκίμασε να κάνεις τα τεστ οθόνης. Εάν δεις σκιές, το πηγαίνεις στο σέρβις.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αλλιώς φαινεται μια φωτο σε μενα και αλλιως σε σενα? Πως γινεται αυτο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα τεστ ανεφερα ότι τα εκανα και ολα τα χρωματα είναι ομοιόμορφα χωρισ σκιες χωρις τιποτα.

Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο το χρωμα της κουβερτας ..η οχι ..!!στις ποσες μοιρες γωνια πρεπει να γυρισω τη συσκευη ..!!!....παει παιδες το καψαμε τελειως το θεμα ..
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ρολόι Garmin; Απ΄ ότι φαίνεται, στην 9 υπάρχει θέμα με την εμφάνιση του caller ID στο ρολόι. Εμφανίζει "unknown caller" αντί να αναγνωρίσει το όνομα της επαφής.

 

Στην εφαρμογή Garmin Connect έχουν δοθεί κανονικά τα δικαιώματα πρόσβασης στις επαφές.

 

https://forums.garmin.com/forum/into-sports/garmin-connect-mobile-application/garmin-connect-mobile-android/1434522-samsung-s9-with-android-pie-caller-id-not-working

 

Συμβαίνει και σε μένα (έχω το Vicoactive 3), μετά την αναβάθμιση.

Δυστυχώς δεν εμφανιζει ποιος σε καλεί...σε μενα ελεγε απ οσο θυμάμαι εισερχόμενη κλήση!! fenix 5 plus

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τα παντα δεν φαινεται τιποτα σε μενα.

 

Δοκιμασε να κανεις ενα καθαρισμο στο youtube.Πηγαινε ρυθμισεις / εφαρμογες /youtube / μπαταρια και πατα clear cache και επαναφορα δεδομενων.

 

Εαν δεν αλλαξει κατι ξαναπηγαινε στο μενου των ρυθμισεων της συσκευης.

Ρυθμισεις/προσβ/τητα/οραση μπες και πηγαινε κατω κατω βρες το μενου με τους εγχρωμους φακους.Θα αλλαξεις απο κει τους χρωματισμους οθονης για κοιτα μετα στο μαυρο οταν πχ.το βαλεις να μπλεδιζει η να κιτρινιζει απο το μενου των εγχρωμων φακων φαινεται παλι κατι στο μαυρο του youtube ???

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο το χρωμα της κουβερτας ..η οχι ..!!στις ποσες μοιρες γωνια πρεπει να γυρισω τη συσκευη ..!!!....παει παιδες το καψαμε τελειως το θεμα ..
Ωραιος εξυπνάκιας εισαι εσυ. Προσπαθώ να καταλαβω με απλες ερωτησεις αν το εχω μονο εγω το προβλημα και πεταγεσαι και εσυ σαν να μη πω τι

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω κανει τα παντα δεν φαινεται τιποτα σε μενα.

 

 

 

Δοκιμασε να κανεις ενα καθαρισμο στο youtube.Πηγαινε ρυθμισεις / εφαρμογες /youtube / μπαταρια και πατα clear cache και επαναφορα δεδομενων.

 

 

 

Εαν δεν αλλαξει κατι ξαναπηγαινε στο μενου των ρυθμισεων της συσκευης.

 

Ρυθμισεις/προσβ/τητα/οραση μπες και πηγαινε κατω κατω βρες το μενου με τους εγχρωμους φακους.Θα αλλαξει τους χρωματισμους για κοιτα μετα στο μαυτο οταν πχ.το βαλεις να μπλεδιζει η να κιτρινιζει απο το μενου των εγχρωμων φακων φαινεται παλι κατι στο μαυρο του youtube ???

Ευχαριστώ πολυ θα το δοκιμασω. Να σε ρωτησω ομως πρωτα - αν ειχα burn in δεν θα φαινοταν και στα αλλα χρωματα (ειτε στο κρυφο μενου

είτε σε καποια αλλη εφαρμογή π.χ samsung browser με night mode)?

Η θελει συγκεκριμένο χρωμα background για να φανεί?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν νομιζεις οτι προσβληθηκες απο το αστειο μου εχεις τη ειλικρινη συγνωμη μου ..αλλα και παλι νομιζω οτι εσυ αρχισες τα αστεια με αυτες τις αποριες σου.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τα παντα δεν φαινεται τιποτα σε μενα.

 

Δοκιμασε να κανεις ενα καθαρισμο στο youtube.Πηγαινε ρυθμισεις / εφαρμογες /youtube / μπαταρια και πατα clear cache και επαναφορα δεδομενων.

 

Εαν δεν αλλαξει κατι ξαναπηγαινε στο μενου των ρυθμισεων της συσκευης.

Ρυθμισεις/προσβ/τητα/οραση μπες και πηγαινε κατω κατω βρες το μενου με τους εγχρωμους φακους.Θα αλλαξεις απο κει τους χρωματισμους οθονης για κοιτα μετα στο μαυρο οταν πχ.το βαλεις να μπλεδιζει η να κιτρινιζει απο το μενου των εγχρωμων φακων φαινεται παλι κατι στο μαυρο του youtube ???

Δοκιμασα όλα τα χρωματα στο μενου αυτο με τους φακους και μονο στο κοκκινο και λιγο στο πορτοκαλί φαίνεται η γραμμη στο youtube . Στα αλλα χρωματα τιποτα. Αρα τι μου λέει αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν νομιζεις οτι προσβληθηκες απο το αστειο μου εχεις τη ειλικρινη συγνωμη μου ..αλλα και παλι νομιζω οτι εσυ αρχισες τα αστεια με αυτες τις αποριες σου.
Το να θεωρεις αστείο την ασχετοσυνη μου πανω στο θεμα προσπαθώντας να παρουσιάσω το προβλημα ειλικρινα δεν σε τιμα... Και να το βλεπεις ετσι σαν αστείο τουλάχιστο μην το εκφραζεις προσπερνα το.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα όλα τα χρωματα στο μενου αυτο με τους φακους και μονο στο κοκκινο και λιγο στο πορτοκαλί φαίνεται η γραμμη στο youtube . Στα αλλα χρωματα τιποτα. Αρα τι μου λέει αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει burn-in εαν στο μαυρο που στο δειχνει πας σε ενα αλλο μαυρο και δεν το δειχνει.

 

 

Κανε το εξης τραβα ενα screenshot κρατα πατημενο ταυτοχρονα το volume down και το power off.Μολις βγει το sceenshot με το σημειο του μαυρου του youtube πηγαινε να δεις το screenshoot απο την συλλογη της συσκευης .Το αποτυπωσε ως σημαδι η οχι ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει burn-in εαν στο μαυρο που στο δειχνει πας σε ενα αλλο μαυρο και δεν το δειχνει.

 

 

Κανε το εξης τραβα ενα screenshot κρατα πατημενο ταυτοχρονα το volume down και το power off.Μολις βγει το sceenshot με το σημειο του μαυρου του youtube πηγαινε να δεις το screenshoot απο την συλλογη της συσκευης .Το αποτυπωσε ως σημαδι η οχι ;

Αυτο ακριβως έκανα φιλε μου πριν ποσταρω το screenshot.φαινεται κανονικα η γραμμη. Απλα δεν εχω 2η συσκευη για να ελεγξω πως θα φαινεται εκει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...