Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει καποιος να ξερει να ανοιξει το λειτουυργικο στο pc.

Δηλαδη:

Εδω το εχουμε ανοιχτο παμε στον παρακατω φακελο:

75328841_2537946949802696_3370440768580354701_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeEbfi67v4n3TFshwKs5oMP-rEf6WxZ7aVGsR_pbFntpUVib8Gcccn9E_kgPcjDSOLHAYxtY29esxzSzsFCRwRqr&_nc_ohc=ifpqALYeiwsAX_m5cBo&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=2274b496d8bacd19ed8f79e6df543fc7&oe=5F1A4358

 

Και εδω βαζουμε την πληρη μορφη των Ελληνικων.

 

105833564_2537947493135975_7999485579273836511_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeFvDZm1tqA4-tbj1CLm1slj7fap2bYwcSjt9qnZtjBxKNLNL-Z_xVMMD6yHgvbbw5FmklZIzoTJCmJbSKvrlWhX&_nc_ohc=8x6-R9y-rEsAX-Q0QKt&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=1c4f4f591b103eaf749b0352bf5fad23&oe=5F1C007D

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το τελευταιο update και περασε το καινουργιο πληκτρολογιο samaung.ε καλο ειναι αλλα με βολευε παρα πολυ η φωνητικη πληκτρολογηση.μονο φωνητικα εγραφα μηνυματα.τωρα αυτη η επιλογη δεν υπαρχει στην ελληνικη γλωσσα!!! Τι γινετε τωρα ;;;; μπορω να κανω κατι...να γυρισω στην προηγουμενη εκδοση;;

 

edit! τελεικα την βρηκα την λυση...απενεργοποιησα τλειως την φωνητικη κληση της samsung.

επισης η καμερα μπορω να πω οτι σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου εγινε τραγικη! πολυ θορυβος..και χωρις flash βγαζεις φωτογραφια λες κι εχεις xiaomi.

δεν ξερω τι να πω..

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το τελευταιο update και περασε το καινουργιο πληκτρολογιο samaung.ε καλο ειναι αλλα με βολευε παρα πολυ η φωνητικη πληκτρολογηση.μονο φωνητικα εγραφα μηνυματα.τωρα αυτη η επιλογη δεν υπαρχει στην ελληνικη γλωσσα!!! Τι γινετε τωρα ;;;; μπορω να κανω κατι...να γυρισω στην προηγουμενη εκδοση;;

 

edit! τελεικα την βρηκα την λυση...απενεργοποιησα τλειως την φωνητικη κληση της samsung.

επισης η καμερα μπορω να πω οτι σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου εγινε τραγικη! πολυ θορυβος..και χωρις flash βγαζεις φωτογραφια λες κι εχεις xiaomi.

δεν ξερω τι να πω..

Φιλε μου που το εκανες στις ρυθμισεις; αν μπορεις να πεις τα βηματα ...γιαυι και εμενα με βοκευε απιστευτα και δεν το βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το τελευταιο update και περασε το καινουργιο πληκτρολογιο samaung.ε καλο ειναι αλλα με βολευε παρα πολυ η φωνητικη πληκτρολογηση.μονο φωνητικα εγραφα μηνυματα.τωρα αυτη η επιλογη δεν υπαρχει στην ελληνικη γλωσσα!!! Τι γινετε τωρα ;;;; μπορω να κανω κατι...να γυρισω στην προηγουμενη εκδοση;;

 

edit! τελεικα την βρηκα την λυση...απενεργοποιησα τλειως την φωνητικη κληση της samsung.

επισης η καμερα μπορω να πω οτι σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου εγινε τραγικη! πολυ θορυβος..και χωρις flash βγαζεις φωτογραφια λες κι εχεις xiaomi.

δεν ξερω τι να πω..

 

Εγω στην λειτουργια νυχτα δεν εχω κανενα προβλημα .Πολυ καλες φωτο!

Link to comment
Share on other sites

επισης η καμερα μπορω να πω οτι σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου εγινε τραγικη! πολυ θορυβος..και χωρις flash βγαζεις φωτογραφια λες κι εχεις xiaomi.

δεν ξερω τι να πω..

 

Είχες βγάλει παλιά σε χαμηλό φωτισμό; Το λέω γιατί από πάντα τρισαθλιες έβγαζε, οπότε μην ανησυχείς, δυστυχως είναι το μόνο που δε μου αρέσει στο κινητό αυτό. Στη λειτουργία νύχτας βλέπονται κάπως.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Από τον προήγουμενο μήνα έχω πρόβλημα με κλήσεις VoLTE σε Cosmote.

Σε διάφορες στιγμές και σε διαφορετικά σημεία δεν μπορώ να καλέσω ενώ με καλούν κανονικά και φυσικά τα data δουλεύουν. Απενεργοποιώντας το VoLTE όλα μια χαρά. Μετά από λίγο ενεργοποιώντας το πάλι όλα καλά.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει περίπτωση να φταίει η συσκευή και όχι το δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Από τον προήγουμενο μήνα έχω πρόβλημα με κλήσεις VoLTE σε Cosmote.

Σε διάφορες στιγμές και σε διαφορετικά σημεία δεν μπορώ να καλέσω ενώ με καλούν κανονικά και φυσικά τα data δουλεύουν. Απενεργοποιώντας το VoLTE όλα μια χαρά. Μετά από λίγο ενεργοποιώντας το πάλι όλα καλά.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει περίπτωση να φταίει η συσκευή και όχι το δίκτυο;

 

Θέμα της cosmote είναι φίλε το ίδιο θέμα είχα και εγώ πριν λίγους μήνες και μου απενεργοποιήσε η cosmote την υπηρεσία και όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Τρισαθλιες;; Σε μένα βγάζει φανταστικές ! Άλλο φακό έχεις;

 

Εμενα το βραδυ με εξωτερικα φωτα αλλα και εσωτερικα δωματιου βγαζει πολυ καλες ειδικα τωρα με One ui 2.1 με ολες τις καινουργιες προσθηκες κανεις παππαδες!

Τωρα εαν θελουν να πουν τα παιδια για τυφλα σκοταδι εκει βαζω φλας.

Επισης και οι βραδινες σελφι καλυτερες μια και στις ρυθμισεις μπηκε η λειτουργια θερμο-ψυχρο αλλα και η λειτουργια Νυχτερινη Σελφι.

Επισης οτι φωτο και να τραβηξεις οσο και μακρια να ειναι μετα την αποτυπωση εχει πανω αριστερα κουμπι για κροπ μολις κανεις ζουμ στη φωτο την αποθηκευει αμεσα χωρις αλιωση ποιοτητας.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θέμα της cosmote είναι φίλε το ίδιο θέμα είχα και εγώ πριν λίγους μήνες και μου απενεργοποιήσε η cosmote την υπηρεσία και όλα καλά

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το βραδυ με εξωτερικα φωτα αλλα και εσωτερικα δωματιου βγαζει πολυ καλες ειδικα τωρα με One ui 2.1 με ολες τις καινουργιες προσθηκες κανεις παππαδες!

Τωρα εαν θελουν να πουν τα παιδια για τυφλα σκοταδι εκει βαζω φλας.

Επισης και οι βραδινες σελφι καλυτερες μια και στις ρυθμισεις μπηκε η λειτουργια θερμο-ψυχρο αλλα και η λειτουργια Νυχτερινη Σελφι.

Επισης οτι φωτο και να τραβηξεις οσο και μακρια να ειναι μετα την αποτυπωση εχει πανω αριστερα κουμπι για κροπ μολις κανεις ζουμ στη φωτο την αποθηκευει αμεσα χωρις αλιωση ποιοτητας.

 

Το σχόλιο του raver αφορούσε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Στις συνθήκες που λες εσύ, μια χαρά τραβάει, πολύ καθαρά :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Συνθηκες χαμηλου φωτισμου λεγεται οταν δεν υπαρχει ηλιος η φως ημερας γενικα.

Το τυφλα σκοταδι δεν ειναι συνθηκες χαμηλου φωτισμου αλλα...σκοταδι.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τρισαθλιες;; Σε μένα βγάζει φανταστικές ! Άλλο φακό έχεις;

 

και σε μενα εβγαζε ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.ακριβως τα χρωματα οπως επρεπε.τωρα βγαζει το λευκο..εντονο κιτρινο.

 

Είχες βγάλει παλιά σε χαμηλό φωτισμό; Το λέω γιατί από πάντα τρισαθλιες έβγαζε, οπότε μην ανησυχείς, δυστυχως είναι το μόνο που δε μου αρέσει στο κινητό αυτό. Στη λειτουργία νύχτας βλέπονται κάπως.

φιλε μια χαρα εβγαζε.και παντα ειχα καλη ληψη χωρις flash.δεν μιλαμε για βαθυ σκοταδι...αλλα για νυχτερινο μαγαζι.

 

θα παιξω λιγο με τις νεες ρυθμισεις..και θα δω τι θα γινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνθηκες χαμηλου φωτισμου λεγεται οταν δεν υπαρχει ηλιος η φως ημερας γενικα.

Το τυφλα σκοταδι δεν ειναι συνθηκες χαμηλου φωτισμου αλλα...σκοταδι.

 

Δηλαδή όταν είσαι σε μια πλατεία με 2.500 φώτα, είναι συνθήκες χαμηλού φωτισμού; Αλλιώς το είχα υπόψη, συμπαθάτε με :D

 

και σε μενα εβγαζε ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.ακριβως τα χρωματα οπως επρεπε.τωρα βγαζει το λευκο..εντονο κιτρινο.

 

φιλε μια χαρα εβγαζε.και παντα ειχα καλη ληψη χωρις flash.δεν μιλαμε για βαθυ σκοταδι...αλλα για νυχτερινο μαγαζι.

 

θα παιξω λιγο με τις νεες ρυθμισεις..και θα δω τι θα γινει.

 

Κάτι τέτοιο εννοούσα και γω χαμηλό φωτισμό. Ούτε φουλ φώτα, ούτε βαθύ σκοτάδι. Υπάρχει, νομίζω, και ενδιάμεση κατάσταση. Εκεί τραβάω φωτογραφία που δείχνει θεσπέσια χρωματικά στην οθόνη του κινητού, αλλά μεγάλη στον υπολογιστή είναι σαν νερομπογιά.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια Sony rx 100 Mark I να ευχαριστηθείς φωτογραφίες... είναι στο μέγεθος ενός πακέτου marlboro και κόστος λίγο πάνω από δυόμισι κατοσταρικα καινούργια...

https://www.skroutz.gr/s/2113759/Sony-Cyber-shot-RX100.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το S9 (περασμένο Update Ιουνίου), αγορασμένο Σεπτέμβριο 2018 και τελευταία η μπαταρία πέφτει απίστευτα γρήγορα (100% το πρωί στις 8 και 15% στις 3-4 το μεσημέρι) χωρίς να έχω αλλάξει μοτίβα χρήσης.

Δε βλέπω κάτι περίεργο στο ιστορικό να ρουφάει απίστευτα. Θεωρητικά τα έχει φτύσει.

Με καλύπτει λέτε η εγγύηση? Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία στα 2 χρόνια εντός εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το S9 (περασμένο Update Ιουνίου), αγορασμένο Σεπτέμβριο 2018 και τελευταία η μπαταρία πέφτει απίστευτα γρήγορα (100% το πρωί στις 8 και 15% στις 3-4 το μεσημέρι) χωρίς να έχω αλλάξει μοτίβα χρήσης.

Δε βλέπω κάτι περίεργο στο ιστορικό να ρουφάει απίστευτα. Θεωρητικά τα έχει φτύσει.

Με καλύπτει λέτε η εγγύηση? Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία στα 2 χρόνια εντός εγγύησης?

Προσωπικά πιστεύω πως η αξία θα ανέβει αν θέλεις να κάνεις ένα update σε συσκευή όπως εγώ. Φυσικά και πάντα η αλλαγή μπαταρίας βοηθάει, πριν την λήξη τις εγγύησης κάνει ή 25 ή 27€. Αν δεν κάνω λάθος. Και ερωτώ εγώ να πάω στο S20 plus με τιμολόγιο τιμή στα 501 αν καταφέρω να δώσω το S9 plus 350€ Θεού θέλοντος ή πολλά θέλω? Αξίζει? S_wind?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το S9 (περασμένο Update Ιουνίου), αγορασμένο Σεπτέμβριο 2018 και τελευταία η μπαταρία πέφτει απίστευτα γρήγορα (100% το πρωί στις 8 και 15% στις 3-4 το μεσημέρι) χωρίς να έχω αλλάξει μοτίβα χρήσης.

Δε βλέπω κάτι περίεργο στο ιστορικό να ρουφάει απίστευτα. Θεωρητικά τα έχει φτύσει.

Με καλύπτει λέτε η εγγύηση? Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία στα 2 χρόνια εντός εγγύησης?

Εγώ την άλλαξα δωρεάν μαζί με τη θύρα φορτισης στον Αβραμιδη Θεσσαλονίκη σε 2-3 εργάσιμες το πολύ. Άψογη εξυπηρέτηση και ήμουν εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την άλλαξα δωρεάν μαζί με τη θύρα φορτισης στον Αβραμιδη Θεσσαλονίκη σε 2-3 εργάσιμες το πολύ. Άψογη εξυπηρέτηση και ήμουν εντός εγγύησης.

 

Όντως πολύ εξυπηρετικοί και γρήγοροι :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το S9 μου από το ίδιο σέρβις με τους προηγούμενους. Έγινε αλλαγή μπαταρίας με χρέωση του ανταλλακτικού και τα εργατικά εντός εγγύησης αν και η συσκευή είχε αγοραστεί τον 4/2018. Αλλάχτηκε δωρεάν επίσης ο αισθητηρας του δακτυλικού αποτυπώματος και η επαφή εισόδου του φορτιστή.

Συνολικό κόστος 25€, και το κινητό έμεινε 2 βράδια στο σερβις. Η επέκταση εγγύησης που πρόσφερε η Samsung λόγω κορονοιου με βόλεψε απίστευτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όταν συνδέω hands-free, δεν ακούγεται ο ήχος των ειδοποιήσεων. Έτσι πρέπει να είναι ή ρυθμίζεται κάπου?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση παιδιά.Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν.Το burn in το καλύπτει το σέρβις? Μου έχει βγάλει σκιά στο κομμάτι που είναι τα πλήκτρα πίσω και home.

 

Same Sh1t...Different Day..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν.Το burn in το καλύπτει το σέρβις? Μου έχει βγάλει σκιά στο κομμάτι που είναι τα πλήκτρα πίσω και home.

 

Same Sh1t...Different Day..

 

Αν είναι εντός εγγύησης κανονικά. Μου έχει τύχει με S9+ .

Σου αλλάζουν οθόνη πλαίσιο μπαταρία και πίσω γυαλί . Καινούργιο τηλέφωνο παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν.Το burn in το καλύπτει το σέρβις? Μου έχει βγάλει σκιά στο κομμάτι που είναι τα πλήκτρα πίσω και home.

 

Same Sh1t...Different Day..

 

 

Εννοείται. Αλλαγή οθόνης μαζί με όλο το πλαίσιο, κουμπιά, μπαταρία και αδιαβροχοποίηση.

Δωρεάν φυσικά εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση.

 

 

Αν είναι εντός εγγύησης κανονικά. Μου έχει τύχει με S9+ .

Σου αλλάζουν οθόνη πλαίσιο μπαταρία και πίσω γυαλί . Καινούργιο τηλέφωνο παίρνεις!

 

Με πρόλαβες για μερικά δευτερόλεπτα. Ωστόσο το γυαλί πίσω δεν αλλάζει. Εκτός αν το σπάσει κανένας τεχνικός φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Είναι εντός εγγύησης το τηλέφωνο.Τον Μάρτιο συμπληρώνω 2 χρόνια.

 

Same Sh1t...Different Day..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...