Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόκειται για την εξέλιξη του SMS, το RCS Messaging (Google product).

Τη δεδομένη στιγμή δεν υπάρχει πάροχος με πρωτόκολλο ενεργό που να το υποστηρίζει, στο εξωτερικό όμως και κυρίως Αμερική εταιρίες το δουλεύουν ήδη, γι'αυτό και οι τελευταίες συσκευές Android γενικότερα το υποστηρίζουν.

Στην Ελλάδα έχει ξεκινήσει το early access program της Google το οποίο δουλεύει μόνο μέσω internet σε συγκεκριμένους αριθμούς που έχουν λάβει πρόσκληση και θα τεθεί σε λειτουργία εντός του 2019 από Vodafone και Cosmote.

 

Ουσιαστικά μέχρι να ενεργοποιηθεί από τους παρόχους, κάθε "πλούσιο" μήνυμα θα χρεώνεται σαν MMS, ενώ μελλοντικά κατά 99% θα έχει την ίδια χρέωση με το απλό SMS και θα υποστηρίζει επιπλέον λειτουργίες όπως αυτές των υπολοίπων IM apps.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Να'σαι καλά! :D

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/2018/12/24/galaxy-s9-android-pie-firmware-download-sammobile/

 

Καλά χριστούγεννα σε όλους ! (Και σ αυτούς που βιάστηκαν να πουλήσουν την συσκευή πριν κάτι μέρες)

 

Μπορείτε να την βρείτε και στο Samfirm (DBT Rom)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τώρα στο s9 επίσημα.

1.7gb και κάτι ψιλά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Τι έγινε ρε παιδιά; Android 9???????????

Δώσε και σε μένα θείο!!!! (eu)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; Android 9???????????

Δώσε και σε μένα θείο!!!! (eu)

 

Κατέβασε την μέσω samfirm και κάνε κανονικά clean install με odin.

Έτσι κ αλλιώς πρέπει να γίνει format κλπ.

Δεν έχει καμία σχέση η oreo με το one ui, άρα το format είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα OTA στο (γερμανικό) της γυναίκας, εννοείται χωρίς wipe όπως δεν έκανα ποτέ και στο s8+.

Αν και όταν υπάρξουν θέματα (που αμφιβάλω), βλέπουμε :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/2018/12/24/galaxy-s9-android-pie-firmware-download-sammobile/

 

Καλά χριστούγεννα σε όλους ! (Και σ αυτούς που βιάστηκαν να πουλήσουν την συσκευή πριν κάτι μέρες)

 

Μπορείτε να την βρείτε και στο Samfirm (DBT Rom)

Είσαι ωραίος και μετράς!

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μετά απο ένα ατυχημα που είχε το s7 μου ειμαι σε αναζήτηση καινουριας συσκευής. Στην αρχη ελεγα για το s8 πλεον ομως κοιταω και για το s9 αν και καπου εχώ μπερδευτεί βλεπω το s9 dual φθηνότερο από το κανονικό, ποιος ο λόγος σαν κινητά απο τι ειδα δεν έχουν διαφορα ευχαριστω και περιμένω τις απαντήσεις σας και τις συμβουλες σας για την συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μετά απο ένα ατυχημα που είχε το s7 μου ειμαι σε αναζήτηση καινουριας συσκευής. Στην αρχη ελεγα για το s8 πλεον ομως κοιταω και για το s9 αν και καπου εχώ μπερδευτεί βλεπω το s9 dual φθηνότερο από το κανονικό, ποιος ο λόγος σαν κινητά απο τι ειδα δεν έχουν διαφορα ευχαριστω και περιμένω τις απαντήσεις σας και τις συμβουλες σας για την συσκευή

 

Μπορώ να υποθέσω οτι η διαφορά στην τιμή προκύπτει από τις διαθεσιμότητες που έχουν τα καταστήματα. Δεν υπάρχει αντικειμενικός λόγος που το dual είναι φθηνότερο. Είναι ακριβώς τα ίδια με τη διαφορά της dual sim και ένα λογότυπο "DUOS"¨στο πίσω μέρος του dual που χαλάει λίγο την καλαισθησία

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να βαλω το χερι μου στην φωτια νομιζω οτι το δικαρτο ειναι το επισημο εισαγμενο για Ελλαδα ενω το μονοκαρτο οχι χωρις αυτο να επηρεαζει την εγγυηση.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις την πραγματική αναβάθμιση και μετάβαση πήγαινε κατά την γνώμη μου σε μοντέλο plus είτε s8 είτε s9. Θα το συνηθίσεις το μεγαλύτερο μέγεθος, πολύ πλούσια χορταστική οθόνη, θα ευχαριστηθείς σερφάρισμα κι όχι μόνο! Απλά η γνώμη μου ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες κάτι πραγματικά κόμπακτ και οθόνη ουσιαστικά ίδια σε μέγεθος με 7edge επέλεξε κάποιο από τα βασικά s8 & s9.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάτι πραγματικά κόμπακτ και οθόνη ουσιαστικά ίδια σε μέγεθος με 7edge επέλεξε κάποιο από τα βασικά s8 & s9.

 

όχι δηλαδή duos??

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται duos

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά το s9!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα με υγεια και μπολικο χιουμορ στη ζωη σας:D

Και το μονοκαρτο και το δικαρτο καλυπτει η samsung στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Factory reset πριν ή μετά το update; (όχι για τώρα, για όταν έρθει "κανονικά")

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά αν και όταν έχεις προβλήματα.

Έχω να κάνω wipe για αναβάθμιση από τις εποχές που οι λάσπες ήταν στεγνες..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά αν και όταν έχεις προβλήματα.

Έχω να κάνω wipe για αναβάθμιση από τις εποχές που οι λάσπες ήταν στεγνες..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Σ'ευχαριστώ φίλε, αν και καταλαβαίνω πως κάποιοι ορκίζονται σ'αυτό. Προσωπικά εγώ δεν έχω κάνει ποτέ αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω περάσει και πολλές διαδικασίες αναβαθμίσεων. Χρόνια πολλά.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε, αν και καταλαβαίνω πως κάποιοι ορκίζονται σ'αυτό. Προσωπικά εγώ δεν έχω κάνει ποτέ αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω περάσει και πολλές διαδικασίες αναβαθμίσεων. Χρόνια πολλά.
Πίστεψε με, αυτά είναι κατάλοιπα του παρελθόντος όπως όλοι οι μύθοι για τις μπαταρίες, τις φορτίσεις κλπ.

Σίγουρα κάποιες αναβαθμίσεις μπορεί να δημιουργήσουν μεμονωμένα περιστατικά, αλλά αν και όταν συμβεί, τότε το λύνεις!

Χρόνια πολλά!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το οπτικό μέρος η αναβάθμιση προσφέρει αλλαγές σε αυτονομία ομαλότητα και λοιπά;
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε την beta 4, θα έρθει αναβάθμιση μέ OTA ή θα πρέπει να την κατεβάσω και να την flashαρω με odin?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το οπτικό μέρος η αναβάθμιση προσφέρει αλλαγές σε αυτονομία ομαλότητα και λοιπά;
Ούτε με την Oreo είχα αντιμετωπίσει προβλήματα όσον αφορά τη λειτουργικότητα και την ομαλότητα της συσκευής, ούτε και τώρα με την Pie.

Για τη μπαταρία είναι νωρίς ακόμα για να βγάλω συμπέρασμα αλλά δείχνει θετικά σημάδια, πάνω κάτω στην ίδια κατανάλωση με πριν.

Εμείς που έχουμε την beta 4, θα έρθει αναβάθμιση μέ OTA ή θα πρέπει να την κατεβάσω και να την flashαρω με odin?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Flash με Odin.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...