Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως φταίει ότι τρέχω το island σε God Mode (δε θέλω ακόμα να το κάνω root γιατί είναι ακόμα στην εγγύηση). Είναι ο μόνος τρόπος να παγώσω πλήρως εφαρμογές με το greenify. Θα δω τί θα κάνω. Μάλλον hard reset :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς βάζεις την εφαρμογή της φροντίδας; Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη λειτουργία για την βραδυνή φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ρυθμιση υπαρχει στην εφαρμογη φροντιδα.Μπαινεις /τρεις τελειες πανω δεξια/ Προχωρημενος..Εγω το βαζω στις 3.00 την νυχτα που κοιμαμαι να το κανει αυτοματα ενα καθαρισμο και δεν ασχολουμε με την φροντιδα καθολου ολη μερα.Ουτε μπαινω καν να την κοιταξω ετσι το ειχα στην 9 πολλους μηνες ετσι το εχω τωρα στην 10 .

85233385_2429853433945382_766974313164177408_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=aHhhAjM5mocAX98ngni&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=bcd51c9e2e3ac3cd9a9760e101f6320c&oe=5ED3E3FB

 

85015772_2429853557278703_2440079347306987520_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=uEbRkPxpCBoAX_vBTrW&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=9d21c70ee4b1c48812476f1b645e7580&oe=5ED42B81

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Α οκ thanks! Και εμένα ενεργοποιημένο ήταν για τις 3.00... Εντάξει εμένα το παράπονο μου είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Πολύ κακή εμπειρία σε σχέση με iOS ειδικα σε θέμα διαχείρισης το βράδυ σε εντελώς idle state. Ήλπιζα με το 10 μπας και βελτιωθεί αλλά...

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α οκ thanks! Και εμένα ενεργοποιημένο ήταν για τις 3.00... Εντάξει εμένα το παράπονο μου είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Πολύ κακή εμπειρία σε σχέση με iOS ειδικα σε θέμα διαχείρισης το βράδυ σε εντελώς idle state. Ήλπιζα με το 10 μπας και βελτιωθεί αλλά...

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ε νταξει στο android γενικα θελει "στησιμο" μια συσκευη.Στο Iphone τρεχουν παντα συγκεκριμενα πραγματα.Το android ειναι ανοιχτο λειτουργικο μετα απο καλο στησιμο δεν υπαρχουν προβληματα κατα 80-90%.

Κοιτα το δικο μου S9 στα τελευταια ποστ γιγαντια σοτ με την 3αρα μπαταρια του απλου S9--->> https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7972879#post7972879

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος χρησιμοποιεί led είναι παλιομοδίτης λες ε?

Η φιγούρα η ,μόστρα και το δήθεν του Έλληνα!! :X

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν μπορουμε να ασχολουμαστε με την συσκευη 24 ωρες .Εκει ερχεται να κανει την δουλεια του το Led το οποιο οπου την εχεις παρατημενη την συσκευη στο σπιτι σε καποιο τραπεζι , στο γραφειο αντιλαμβανεσαι απο μακρια με το ματι εαν εχεις καποια ειδοποιηση.

Επισης στο s10 που το εβγαλε η Sammy ο κοτοχος τραβηξε λουκι για να μπορεσει με διαφορες πατεντες να καταφερει να βρει κατι να αναβοσβηνει.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν μπορουμε να ασχολουμαστε με την συσκευη 24 ωρες .Εκει ερχεται να κανει την δουλεια του το Led το οποιο οπου την εχεις παρατημενη την συσκευη στο σπιτι σε καποιο τραπεζι , στο γραφειο αντιλαμβανεσαι απο μακρια με το ματι εαν εχεις καποια ειδοποιηση.

Επισης στο s10 που το εβγαλε η Sammy ο κοτοχος τραβηξε λουκι για να μπορεσει με διαφορες πατεντες να καταφερει να βρει κατι να αναβοσβηνει.

Τις οποίες, αν μπορέσεις, πρόσθεσε στον οδηγό!

:D

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι πίκρα χωρίς το ledάκι... Άντε να δούμε πότε και αν θα το διορθώσουν...
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

το led είναι πολύ εξυπηρετικό και ωραίο feature κατά τη γνώμη μου πάντα....

Το κακό είναι πως κάτι τόσο συνηθισμένο όπως είναι το led notification δεν το πρόσεξαν και έβγαλαν release με ένα bug που δεν θα έπρεπε να υπήρχε σε εταιρία τέτοιου μεγέθους.....κατά τη γνώμη μου πάντα....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος χρησιμοποιεί led είναι παλιομοδίτης λες ε?

Η φιγούρα η ,μόστρα και το δήθεν του Έλληνα!! :X

 

:lol:

Μόστρα η AOD, το ακούσαμε κι αυτό! Έχω και αναμμένο το καλοριφέρ σπίτι. Φλεξάρω άσχημα;

:lol:

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ με καλοριφέρ? ΕΥΓΕ!!

Το φλεξαρω όμως τι παει να πει για εμάς τους αδαείς με την τεχνολογία? :shock:

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

το led είναι πολύ εξυπηρετικό και ωραίο feature κατά τη γνώμη μου πάντα....

Το κακό είναι πως κάτι τόσο συνηθισμένο όπως είναι το led notification δεν το πρόσεξαν και έβγαλαν release με ένα bug που δεν θα έπρεπε να υπήρχε σε εταιρία τέτοιου μεγέθους.....κατά τη γνώμη μου πάντα....

Είσαι σίγουρος ότι είναι bug? Στα S10 δεν έχουν βάλει καν. Μαλλον για απόφαση ότι πρέπει να αντικατασταθεί από την AOD οριστικά μου κάνει....

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι bug? Στα S10 δεν έχουν βάλει καν. Μαλλον για απόφαση ότι πρέπει να αντικατασταθεί από την AOD οριστικά μου κάνει....

 

Δεν θα υπήρχαν στα μενού τότε οι σχετικές ρυθμίσεις....νομίζω.....

Ελπίζω να είναι και να διορθωθεί....

Link to comment
Share on other sites

Περιμέναμε 5-10 χρόνια για να έρθουν στο android native AOD της προκοπής

 

Ειδικά όταν μπορώ να δω όλες τις ειδοποιήσεις μου με ενα tap (γιατί η AOD έχει και επιλογή tap to show), πιο γρήγορα και αναλυτικά από το led, χωρίς καν να είναι αναμμένη συνέχεια, δεν μπορώ να βρω χρήση για το led.

 

Δηλαδή περίμενες δέκα χρόνια για να κάνεις tap to show... γιατί απλά δεν πατούσες το κουμπί να ανάψει η οθόνη; :blink: δε λέω για double tap, γιατί δεν το υποστήριζαν όλες οι εταιρείες.

 

Ενταξει δεν μπορουμε να ασχολουμαστε με την συσκευη 24 ωρες .Εκει ερχεται να κανει την δουλεια του το Led το οποιο οπου την εχεις παρατημενη την συσκευη στο σπιτι σε καποιο τραπεζι , στο γραφειο αντιλαμβανεσαι απο μακρια με το ματι εαν εχεις καποια ειδοποιηση.

 

Συμφωνώ τέρμα μιλάμε.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περίμενες δέκα χρόνια για να κάνεις tap to show... γιατί απλά δεν πατούσες το κουμπί να ανάψει η οθόνη; :blink: δε λέω για double tap, γιατί δεν το υποστήριζαν όλες οι εταιρείες.

 

Το tap to show το ανέφερα γιατί είπες ότι δεν θέλεις να ξοδεύεις μπαταρία.

Τέλος πάντων, τι συζητάμε τώρα. Αφού είπαμε είμαι λεφτάς και φλεξάρω την επιτυχία μου με αναμμένη AOD σε κινητό και ρολόι.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτοκίνητο και είχε τασάκι και αναπτήρα. Στο service μου τα αφαίρεσαν γιατί πλέον θεωρούνται παλιά και άχρηστα..

Εδώ που τα λέμε, πλέον έχουν αφαιρέσει τασάκι και αναπτήρα στα αυτοκίνητα... Ολα μια συνήθεια είναι. Όπως πριν 5 χρόνια οι 6,5 ιντσες θεωρούνταν υπερβολή για κινητό και χρησιμοποιούσαμε και τον όρο phablet, τώρα οι 4 ίντσες φαντάζουν μικροσκοπικές, έτσι και με το Led, στην αρχή σου λείπει, αλλά μια συνήθεια είναι, ειδικά από τη στιγμή που υπάρχει η aod. Εγώ μετά από 5 μήνες με το Note 10+ μπορώ να σου πω πως δεν μου λείπει καθόλου.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα υπάρχει με το led? εμένα ανάβει κανονικά...

 

Καλημερα,το ίδιο πηγα να γράψω και εγω και με πρόλαβες...και εμένα λειτουργεί κανονικά

 

διορθωση..στις αναπαντητες οχι...viber,telegram και αλλες εφαρμογες κανονικα

Edited by tasos1977
Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα μηνυμα αλλα...Ελληνικα στα αγγλικα...

Τους ειπα αι σταδιαλα δεν εχετε αλλη δουλεια να κανετε καντε να δουλευει σωστα το Led στο επομενο σεκιουριτι πατς μη γινει χαμος ...Αντε αντε με τις σαχλαμαρες σας....:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να βρω κινητό, μπαίνω στο gsmarena και βάζω στο Phone finder ΚΑΙ notification LED ΚΑΙ 3,5mm jack ΚΑΙ αδιαβροχοποίηση. Όπως είχε το *****μένο το Galaxy S5, όπως έχει και το *****μένο S9 που έχουμε τώρα, όσοι γράφουμε εδώ. Δεν ξέρω γιατί θεωρούμε λογικό να αφαιρούνται χαρακτηριστικά των οποίων η δυνατότητα υλοποίησης υπάρχει εδώ και χρόνια και δεν πρόκειται για κάτι exotic.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να βρω κινητό, μπαίνω στο gsmarena και βάζω στο Phone finder ΚΑΙ notification LED ΚΑΙ 3,5mm jack ΚΑΙ αδιαβροχοποίηση. Όπως είχε το *****μένο το Galaxy S5, όπως έχει και το *****μένο S9 που έχουμε τώρα, όσοι γράφουμε εδώ. Δεν ξέρω γιατί θεωρούμε λογικό να αφαιρούνται χαρακτηριστικά των οποίων η δυνατότητα υλοποίησης υπάρχει εδώ και χρόνια και δεν πρόκειται για κάτι exotic.

 

Άμα δεν αφαιρεθεί η θύρα ακουστικών, πως θα σου πουλήσουν τα ασύρματα ακουστικά; Hello; :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S9 με ενσωματωμενη ενημερωση Φεβρουαριου.

---->>> https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s9/firmware/SM-G960F/DBT/download/G960FXXS7DTAD/317298/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μια φίλη έκανε την αναβάθμιση προχθές και από τότε δε συνδέεται σε διάφορες συσκευές. Πχ ζυγαριά huawei και σε ρολόι huawei. Κάποια λύση; Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μονιμος πια, μου βγάζει ότι υπάρχει υγρασία στο usb.

Ξέρετε αν υπάρχει λύση για αυτό?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...