Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς άλλος θέμα με το Viber που ακούγεται ένας συνεχόμενος ήχος/δόνηση ενώ έχω "σηκώσει" την κλήση?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδιά Αλλά καθώς έχω βάλει την 9 το τηλέφωνο δεν μου βγάζει ούτε μία μέρα με νορμάλ χρήση...Και με τις πιο πολλές εφαρμογές σε αδράνεια...
Με factory reset ή ota?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με factory reset ή ota?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοεις νορμαλ χρηση ομως.??

Γιατι η δικια σου νορμαλ απλη χρηση, μπορει να ειναι 2 ωρες 4g Facebook, 1 ωρα 4g messenger, καμια ωρα instagram, 1-1.30 ωρα browsing, καμια ωρα κλησεις στο κινητό, λίγα sms, καμια ωρα youtube... Ενω για μενα αυτη η χρηση ειναι απο βαρια κ πανω... Εδω μεσα εχουμε ακουσει κ δει τρελα πραγματα... Οποτε καλύτερα βαλε στοιχεία κ Screenshots

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος θέμα με το Viber που ακούγεται ένας συνεχόμενος ήχος/δόνηση ενώ έχω "σηκώσει" την κλήση?
+1 Και εγώ το ίδιο πρόβλημα, δεν έχω βρει λύση.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα με το Viber ο FB Messenger χάνει συνέχεια τον δικό του προεπιλεγμένο ήχο.

Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πρόκειται να βρείτε λύση. Η μπαταρία είναι η χειρότερη που είχα ποτέ!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πρόκειται να βρείτε λύση. Η μπαταρία είναι η χειρότερη που είχα ποτέ!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγκρινες καθολου μπαταρία με patch δεκεμβριου.??

Ποια κινητα ειχες τα 2-3 τελευταία χρόνια που ησουν απολυτα ευχαριστημενος.?

 

Δεν συγκρινα δυστυχως οχι.. Δεν εχω καθολου μετρο σύγκρισης... Μονο ξερω κάποιους απο δω να λένε οτι ειναι χειρότερη κατα αρκετα μεγαλο ποσοστο.. Αλλα δεν το γνωρίζω αυτο.

Με κανενα δεν ημουν γιατί ΚΑΝΕΝΑ δεν κραταγε 2 μερες που ειναι το στάνταρ μου...

Μονο με το 3210, 3311, 6610 ημουν που κράταγαν ενα καλοκαιρι....

Ερχομαι απο s8, s6 plus κ.α. Απ αυτα τα 3 (s9+) μονο τώρα ειμαι ικανοποιημένος κ μετα τον οδηγο... Γιατι πριν, ξεμενα απο μπαταρία σαν μισα της 2ης μερας... Τωρα την βγαζω στο όριο (στο δικό μου οριο).

 

Για το greenify εχω ακούσει κ διαβασει αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να παρω pc η λαπτοπ... Κ στην δουλεια δεν μπορω να συνδεσω τπτ γιατί απαγορεύεται αυστηρα.. Οπότε απλα περιμενω!

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

μια ωραια λυση είναι το greenify εχει επιλογη να παγωνεις ότι θελεις….αλλα δε λειτουργει σαν task killer....δε ξερω σε s9 πως θα κατσει αλλα φιλοι εχουν δει πολύ καλη βελτιωση σε συσκευες….
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν στελνω sms και εχω ανοιχτο ταυτοχρονα το wifi δεν παραδιδεται το μηνυμα εκεινη τη στιγμη ενω μολις κλεισω wifi παραδιδεται απευθειας?εχει γινει πολλες φορες και συνηθως το sms η δε παει καθολου η παραδιδεται την αλλη μερα
Link to comment
Share on other sites

Στην λήψη φωτογραφίας, στην Oreo τα πλαϊνά κουμπιά της έντασης μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν ως ζουμ. Στην 9 πώς γίνεται και δεν μπορώ να το βρω;;;
Link to comment
Share on other sites

Στην λήψη φωτογραφίας, στην Oreo τα πλαϊνά κουμπιά της έντασης μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν ως ζουμ. Στην 9 πώς γίνεται και δεν μπορώ να το βρω;;;

 

Καμερα, ρυθμίσεις, κατω κάτω, μεθοδοι ληψης, πιεστε το πληκτρο αυξ. Εντασης για....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε αν στο One UI μπορώ κάπως να δώ πιο αναλυτικά δεδομένα για την κατανάλωση μπαταρίας (δηλαδή ένα γράφημα που να έχει ας πούμε και την ώρα της ημέρας στον κάτω άξονα, ή να είναι κάπως πιο αναλυτικό); Αυτά που δίνει στο device manager θα τα έλεγα κάπως ελλιπή.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να πείτε κάποια γνώμη για τα παρακάτω νούμερα; Μου φαίνεται βλέπω ξαφνικά πτώση στη μπαταρία, ενώ έχω καιρό που έκανα αναβάθμιση σε Pie:

 

 

vy0hOuN.jpg 2L6IYnu.jpg S1HBATE.jpg

 

 

Το spoiler δεν ανοίγει κάπως ε; Αν τις κάνω χωρίς το spoiler είναι τεράστιες

 

(https://i.imgur.com/vy0hOuN.jpg , https://i.imgur.com/2L6IYnu.jpg , https://i.imgur.com/S1HBATE.jpg )

Edited by Abudi

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις πτωση μετα την pie ??

Η Ενω εχεις βάλει την αναβαθμιση και ησουν κομπλε, βλεπεις ξαφνικα τις τέλευταιες μερες κάποια πτωση ??

Γιατι ναι, τα νούμερα δεν ειναι κ πολύ καλα....

Ουτε 3 ωρες δεν βγαζεις κ εχεις ξεζούμισει κ φουλ την μπαταρία.....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις πτωση μετα την pie ??

Η Ενω εχεις βάλει την αναβαθμιση και ησουν κομπλε, βλεπεις ξαφνικα τις τέλευταιες μερες κάποια πτωση ??

Γιατι ναι, τα νούμερα δεν ειναι κ πολύ καλα....

Ουτε 3 ωρες δεν βγαζεις κ εχεις ξεζούμισει κ φουλ την μπαταρία.....

 

Ενώ την είχα βάλει κάποιο καιρό χωρίς να δω κάποια διαφορά, ξαφνικά βλέπω αυτή την αλλαγή. Έχει συνδυαστεί με το οτι μου πετάει κάτι μηνυματάκια για ένα app που πρέπει να γινει optimise (το Yahoo Weather) αλλά όπως βλέπεις, το συγκεκριμένο δε φαίνεται να έχει μεγάλη επιπτωση στην μπαταρία. Το device idle και το cell standby πώς τα βλέπεις; Βλέπω ασυνήθιστη πτώση όταν αφήνω το κινητό απλώς να κάθεται δίπλα

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Ενώ την είχα βάλει κάποιο καιρό χωρίς να δω κάποια διαφορά, ξαφνικά βλέπω αυτή την αλλαγή. Έχει συνδυαστεί με το οτι μου πετάει κάτι μηνυματάκια για ένα app που πρέπει να γινει optimise (το Yahoo Weather) αλλά όπως βλέπεις, το συγκεκριμένο δε φαίνεται να έχει μεγάλη επιπτωση στην μπαταρία. Το device idle και το cell standby πώς τα βλέπεις; Βλέπω ασυνήθιστη πτώση όταν αφήνω το κινητό απλώς να κάθεται δίπλα

 

Παντως για προγραμμα καιρού μου φαίνεται πολυ... Το έχεις με widget να τρεχει μονιμα στην αρχικη κ να κανει ας πουμε καθε 10 λεπτα ενημερωση??

Κατσε να μπει κ ο μεγα guru της μπαταριας swind...

Το 1ο που θα πει ειναι να βάλεις σε αδρανεια οτι δεν χρειαζεσαι απο προγραμματα...

Ισως εχει να προτεινει κ κατι αλλο σε προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Παντως για προγραμμα καιρού μου φαίνεται πολυ... Το έχεις με widget να τρεχει μονιμα στην αρχικη κ να κανει ας πουμε καθε 10 λεπτα ενημερωση??

Κατσε να μπει κ ο μεγα guru της μπαταριας swind...

Το 1ο που θα πει ειναι να βάλεις σε αδρανεια οτι δεν χρειαζεσαι απο προγραμματα...

Ισως εχει να προτεινει κ κατι αλλο σε προγραμμα...

 

Το έχω φίλε μου σε widget αλλά το είχα πάντοτε. Τώρα τις τελευταίες μέρες βλέπω πτώση. Εμένα αυτό το cell standby με προβληματίζει που τώρα με την μπαταρία στο 50% (από σχεδόν πλήρη φόρτιση εχθές πριν κοιμηθώ -άντε να έπεσα με 87-90% μπαταρία) είναι στο 13% η κατανάλωσή του

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι οταν εχεις το κινητο παρατημενο δεν το χρησιμοποιεις και απλως το ανοιγεις μια στο τοσο καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια απ'οταν το εχεις περισσοτερη ωρα ανοιχτο και το χρησιμοποιεις.Ισχυει και στους αλλους;
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι οταν εχεις το κινητο παρατημενο δεν το χρησιμοποιεις και απλως το ανοιγεις μια στο τοσο καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια απ'οταν το εχεις περισσοτερη ωρα ανοιχτο και το χρησιμοποιεις.Ισχυει και στους αλλους;

 

Κι εγώ το βλέπω αυτό. Δεν ξέρω, νομίζω είναι αρκετά μεγάλη η κατανάλωση στο standby

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω κάτι αλλο εγω..... Εχουν περασει 20 μερες απ το hard reset... Ολα καλα, ολα οκ, παρατηρησα ομως πριν απο μερικες μερες οτι ενω στις 8.30 ωρες υπνου ειχα 3% πτωση, τωρα ειχα 6% ... Ισως κ 7%...

Ρε καλο μ, ρε χρυσο μου, τι εγινε, αφου δεν έβαλα αλλο προγραμμα, δεν αλλαξα ρυθμιση.... Δεν εκανα καμια αλλαγή τι εγινε ????

Εκανα ομως μια αλλαγη που δύσκολα καταλαβαινεις αν δεν το παρατηρησεις....

Αλλαξα δωματιο που κοιμαμαι, κ συνήθως σε αυτο το δωμάτιο οταν το κινητο είναι στο κομοδινο δεν εχει σημα (εχω χασει κλησεις κ μήνυματα αρκετες φορες) τα βράδια (οχι παντα)...

3 μερες κοιμαμαι στο παλιο δωματιο τωρα...

Αποτέλεσμα.... Η πτώση στο 8ωρο επανήλθε στο 3% .... Κ χθες απο περιεργεια το άφησα κατω, κ οχι στο κομοδίνο, κ σημερα απο 44% σηκωθηκα στο 43% ....

Σιγουρα υπερβολικο ναι, κ οχι, δεν ψαχνω να βρω πως θα εξοικονομώ 1-2 η 3%, απλα το αναφερω γιατι δεν πιστευα οτι παιζει τοσο μεγαλο ρολο το σημα.....

Link to comment
Share on other sites

@HSP Αυτό που λες όμως ταιριάζει με την μεγάλη κατάνωση που βλέπω στο cell standby εγώ. Και αν δεν κάνω λάθος, όσο χειρότερη ποιότητα σήματος έχεις, τόσο περισσότερη μπαταρία καταναλώνει

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

@HSP Αυτό που λες όμως ταιριάζει με την μεγάλη κατάνωση που βλέπω στο cell standby εγώ. Και αν δεν κάνω λάθος, όσο χειρότερη ποιότητα σήματος έχεις, τόσο περισσότερη μπαταρία καταναλώνει

 

Γιαυτο το εγραψα...... Σκεψου να εισαι σε ενα χωρο με δυσκολο σημα 12 ωρες....

Κ να προσπαθει το κινητο να πιάσει σημα....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν στελνω sms και εχω ανοιχτο ταυτοχρονα το wifi δεν παραδιδεται το μηνυμα εκεινη τη στιγμη ενω μολις κλεισω wifi παραδιδεται απευθειας?εχει γινει πολλες φορες και συνηθως το sms η δε παει καθολου η παραδιδεται την αλλη μερα
Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω κάτι αλλο εγω..... Εχουν περασει 20 μερες απ το hard reset... Ολα καλα, ολα οκ, παρατηρησα ομως πριν απο μερικες μερες οτι ενω στις 8.30 ωρες υπνου ειχα 3% πτωση, τωρα ειχα 6% ... Ισως κ 7%...

Ρε καλο μ, ρε χρυσο μου, τι εγινε, αφου δεν έβαλα αλλο προγραμμα, δεν αλλαξα ρυθμιση.... Δεν εκανα καμια αλλαγή τι εγινε ????

Εκανα ομως μια αλλαγη που δύσκολα καταλαβαινεις αν δεν το παρατηρησεις....

Αλλαξα δωματιο που κοιμαμαι, κ συνήθως σε αυτο το δωμάτιο οταν το κινητο είναι στο κομοδινο δεν εχει σημα (εχω χασει κλησεις κ μήνυματα αρκετες φορες) τα βράδια (οχι παντα)...

3 μερες κοιμαμαι στο παλιο δωματιο τωρα...

Αποτέλεσμα.... Η πτώση στο 8ωρο επανήλθε στο 3% .... Κ χθες απο περιεργεια το άφησα κατω, κ οχι στο κομοδίνο, κ σημερα απο 44% σηκωθηκα στο 43% ....

Σιγουρα υπερβολικο ναι, κ οχι, δεν ψαχνω να βρω πως θα εξοικονομώ 1-2 η 3%, απλα το αναφερω γιατι δεν πιστευα οτι παιζει τοσο μεγαλο ρολο το σημα.....

Με πονηρεψες παρα πολυ με αυτο που εγραψες με το σημα και επειδη στο σπιτι που μενω δεν εχω καθολου καλο σημα και το wifi-calling ειναι μονιμα ενεργοποιημενο το βραδυ οταν το αφηνω και ξυπναω το πρωι ειναι στανταρ 4-5% κατω.Τωρα το εβαλα σε πτηση για να δοκιμασω την μπαταρια και πραγματι εδω και 1,5 ωρα εχει κολλησει στο ιδιο ποσοστο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...