Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να παραλάβω δέμα απο το Κ.Δ. Θεσσαλονικης και αν γνωριζεται που βρισκεται το Κ.Δ. Θεσσαλονικης;

 

ΕΛΤΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ ΑΕ

Κέντρο Διαλογής ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Ωραιόκαστρο 57013

Ταχυδρομικές Υπηρεσίες & Courier

2310289586

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Mon, 07 Jan 2019 07:09 - DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE, SWEDEN

 

Και εμένα μέσω gearbest , στάλθηκε Σουηδία , Ελλάδα και στοπ.Αγορά 19-12-18.

 

 

Status updates may be available from destination carrier. 2019-01-10 21:01:59

Order received into final destination country. 2019-01-07 20:18:00

Order departed from sorting hub. 2019-01-03 13:56:00

Order departed on flight from origin. 2018-12-27 12:00:51

Item received for processing. 2018-12-20 14:48:00

Item pre-advice received. 2018-12-20 14:14:15

 

First vessel (2866 MS)

 

Departure in Location Warehouse Sorting Centre. 2018-12-19 11:14:27

Shipping Label Printed. 2018-12-19 09:03:44

Confirmed & Prepared For Packing. 2018-12-19 09:03:17

Order Created. 2018-12-19 05:36:13

 

 

Ελλάδα στα ΕΛΤΑ μου δίνει αυτό :

 

3/1/2019, 13:56:00 ΣΟΥΗΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Πώς κατάφερε και πήρα ελληνικό νούμερο παρακολούθησης από Ελλάδα και έχει κολλήσει τελωνείο ;

Link to comment
Share on other sites

Συστημενο απο ebay το πρωι ελεγε to be delivered και τωρα που κοιταξα λεει delivered ενω δεν εχει ερθει καν ο ταχυδρομος.

 

Υπαρχει περιπτωση να το εχει μαζι του ο ταχυδρομος και να μου το φερει ?Μια φορα μου εφερε κατι δεματακια το απογευμα γιατι μου ειπε δεν προλαβε το πρωι και τα πηρε μαζι του για να τα μοιρασει το απογευμα γιατι μενει κοντα σε εμενα.

 

Να περιμενω μπας και το φερει το απογευμα ή να παω απο το τοπικο καταστημα να ρωτησω σημερα κι ολας ?

 

Εντωμεταξυ εχουνε χαθει και παρα πολλα πραγματακια που πηρα απο ebay τον Δεκεμβρη

 

Απο 30 παραγγελιες εχουνε ερθει οι 15 και εχουνε περασει πανω απο 60 ημερες.

Αλλες χρονιες απο τις 30 να μην ερχονταν 2-3.

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες κοιταξτε τι γινεται με τα fake trackings απο ebay

 

Κανεις μια παραγγελία ενα αντικειμενο ας πουμε 20 ευρω σαν

Αθανασιος Παπαδοπουλος

Τσαλδάρη Παναγή 195, 17676

Αττικη

 

Ο πωλητης κανει μια αναζητηση στο google τον ταχυδρομικο κωδικακαι την περιοχη

'' 17676,Καλλιθεα '' η 17675 , Καλλιθεα και κολλαει και ενα doctor απο πισω

Παιρνει καποια αποτελεσματα πχ

 

DOCTOR AUTO (Ρούβαλης Γεώργιος Π.)

Λεωφόρος Βενιζέλου Ελευθερίου 306, Καλλιθέα, 17675, ΑΤΤΙΚΗΣ

 

 

 

και στελνει ενα αντικειμενο αξιας 0.1$ $ συστημενο εκει ,το tracking θα λεει delivered απο το τοπικο καταστημα Ελτα που ειναι στην περιοχη σου και αντε να αποδειξεις μετα στο claim οτι δεν παρελαβες , θα πας στα Ελτα θα σου πουνε οτι δεν ηταν στο ονομα σου το δεμα αλλα δεν νομιζω να σου το δωσουνε και γραπτως και για να το στειλεις στο ebay

 

Καμερα xiaomi που ειχα παραγγειλει Δεκεμβρη'

 

Tracking Number: LM469818957CN

Date & Time Location Status

1/2/2019, 13:25:59 M.D. GLYKON NERON FINAL DELIVERY

1/2/2019, 09:11:22 M.D. GLYKON NERON ITEM TO BE DELIVERED

1/2/2019, 07:06:22 M.D. GLYKON NERON ITEM ARRIVED AT

1/2/2019, 05:31:29 ATHENS SORTING CENTER DISPATCH LOADED (--> M.D. GLYKON NERON)

31/1/2019, 22:47:39 ATHENS SORTING CENTER DISPATCH CLOSED (--> M.D. GLYKON NERON)

31/1/2019, 20:47:39 ATHENS SORTING CENTER ITEM ARRIVED AT

30/1/2019, 18:48:42 ATHENS SORTING CENTER DISPATCH UNLOADED

30/1/2019, 15:39:41 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) DISPATCH CLOSED (--> ATHENS SORTING CENTER)

30/1/2019, 12:49:01 ATHENS AIRMAIL CENTER RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE

16/1/2019, 16:08:00 CHINA DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

16/1/2019, 09:47:00 CHINA ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

11/1/2019, 20:29:00 CHINA POSTING/COLLECTION

 

Εγω μενω Θεσσαλια μερια.Τωρα μπορω ευκολα να αποδειξω στο claim οτι το εστειλε λαθος ο πωλητης αλλα αν το εψαχνε καλυτερα και το εστελνε στο τοπικο καταστημα θα ειχα προβλημα να αποδειξω τι συμβαινει.

 

Απο ebay να αγοραζετε μονο πωλητες με πολλα χρονια πωλησεων και με χιλιαδες πωλησεις.

Οταν βλεπεται 150 feedback μονο και εναν χρονο παρουσιας και το προιον σε δελεαστικη τιμη ειναι απατη.

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με τις παραγγελίες από Ebay και Aliexpress είναι εκτεταμένο και όπως διαβάζω και σε άλλα φόρουμ έχει επηρεάσει αρκετούς, αφορά τα μικροδέματα που έρχοντε ως απλά και με free shipping, δεν έχω εντοπίσει ακόμη αν το πρόβλημα των καθυστερήσεων ξεκινάει από την μεριά της Κίνας ή είναι από την μεριά των ΕΛΤΑ,θα στείλω ένα mail στην εξυπηρέτηση πελατών των ΕΛΤΑ με 10 περίπου logistics number που αγνοούνται μήπως και βρώ κάποια άκρη,το κακό έχει παραγίνει.
Link to comment
Share on other sites

Αναμενετε πολλες απατες πλεον απο Κινα.

 

Η οικονομια τους εχει αρχισει να χωλαινει.

Επισης μετα την πολιτικη Trump εχουν αρχισει πολλα πακετα να "χανονται", ιδιως για αυτα χωρις tracking number.

Πλεον αγορες μονο μεσω ευρωπαικων αποθηκων. Αλλωστε πολλοι απο τους Κινεζους εχουν πλεον αποθηκες στην Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενετε πολλες απατες πλεον απο Κινα.

 

Η οικονομια τους εχει αρχισει να χωλαινει.

Επισης μετα την πολιτικη Trump εχουν αρχισει πολλα πακετα να "χανονται", ιδιως για αυτα χωρις tracking number.

Πλεον αγορες μονο μεσω ευρωπαικων αποθηκων. Αλλωστε πολλοι απο τους Κινεζους εχουν πλεον αποθηκες στην Ευρωπη.

 

Τι σχεση εχει η πολιτικη τραμπ με unregistered δεματακια αξιας 1$ που στελνονται απο Κινα σε Ελλαδα ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Δεν παίζεστε ρε παιδες μερικοι. :lol::lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή η πρωτοχρονιά των Κινέζων πόσους μήνες διαρκεί?

 

 

Με ενα google search θα το ειχες μαθει. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η πολιτικη τραμπ με unregistered δεματακια αξιας 1$ που στελνονται απο Κινα σε Ελλαδα ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Δεν παίζεστε ρε παιδες μερικοι. :lol::lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Με ενα google search θα το ειχες μαθει. :happy:

 

Μηπως οτι πολλοι εχουν αρχισει να θεωρουν τους κινεζους αιτια που κλεισανε οι δικες τους επιχειρησεις!!!:O

Ξερεις ποσοι απο αυτους δουλευουν σαν courier σημερα!

 

Μολις βλεπουν κινεζικα πανω στη συσκευασια και χωρις tracking το στελνουν αδιαβαστο. Και φυσικα αυτη την πολιτικη την υποστηριζουν πολλοι και εκτος USA.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα στο τοπικο υποκαταστημα Ελτα και τους ειπα οτι το δεμα που λεει παραδόθηκε δεν το παρελαβα.

Εννοειται σαν καλη δημοσια υπηρεσια με γειωσαν....''δεν ξερουμε τιποτα κυριε'' θα το πηρατε και δε θα θυμαστε. :lol::lol::lol::lol:

Nα το ψαξουν εστω για τα ματια του κοσμου μηπως καποιος εκει μεσα σουφρώνει πραγματα ουτε καν.

 

Αν δεν το φερει το απογευμα ο ταχυδρομος οπως προειπα αφου δεν μπορω να αποδειξω οτι δεν το πηρα, ανοιγω not as described case, Ενα αντικειμενο παράγγειλα 10 ευρω, θα τραβηξω photo με ενα παρομοιο που εχω και θα πω οτι ο πωλητης που εστειλε λαθος προιον και θελω 9.90ευρω για να το στειλω πισω συστημενο γιατι ειναι δικο του λαθος.

 

Εννοειται οτι οι Κινεζοι δεν πληρωνουν ποτε μεταφορικα επιστροφης, δεν θα δεχτει και case closed,,τουλαχιστον θα παρω τα λεφτα μου πισω.

1 φορα πονηρος ο Κινεζος 10 ο ελληνας.

 

Απο εδω και περα απο ebay μικροπραγματα 1-2$ το πολυ που δεν τους συμφερει να τα στειλουνε registered, μεχρι το ebay να αλλαξει πολιτικη για τα delivered status.

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Μηπως οτι πολλοι εχουν αρχισει να θεωρουν τους κινεζους αιτια που κλεισανε οι δικες τους επιχειρησεις!!!:O

Ξερεις ποσοι απο αυτους δουλευουν σαν courier σημερα!

 

Μολις βλεπουν κινεζικα πανω στη συσκευασια και χωρις tracking το στελνουν αδιαβαστο. Και φυσικα αυτη την πολιτικη την υποστηριζουν πολλοι και εκτος USA.:worry:

 

Μονο 12 χρονα τα πιστευουν αυτα.

Οσοι εκλεισαν τις επιχειρησεις τους δουλευουν σε courier :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτος που εκλεισε την επιχειρηση και θεωρει τους κινεζους την αιτια εξαφανιζει δεματακια unregistered αλλα φοραει ρουχα made in china, αν τον πειραζε τοσο θα κυκλοφορoυσε γυμνος. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

To feedback του πωλητη που μου το εστειλε σε λαθος διευθυνση.Oλα ειναι καποιας αξιας και οχι 1-2$ για να μπορει να τα στελνει registered , παιρνει 20$ πληρωνει 2-3$ για registered τα αλλα τσεπη.

Θεμα χρονου να του διαγραψουν το λογαριασμο και να επιστραφουνε τα λεφτα αυτοματα σε οσουν εχουνε ανοιξει ή θα ανοιξουνε case.

I32nVMJ.jpg

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Μονο 12 χρονα τα πιστευουν αυτα.

Οσοι εκλεισαν τις επιχειρησεις τους δουλευουν σε courier :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτος που εκλεισε την επιχειρηση και θεωρει τους κινεζους την αιτια εξαφανιζει δεματακια unregistered αλλα φοραει ρουχα made in china, αν τον πειραζε τοσο θα κυκλοφορoυσε γυμνος.

 

 

To feedback του πωλητη που μου το εστειλε σε λαθος διευθυνση.Oλα ειναι καποιας αξιας και οχι 1-2$ για να μπορει να τα στελνει registered , παιρνει 20$ πληρωνει 2-3$ για registered τα αλλα τσεπη.

Θεμα χρονου να του διαγραψουν το λογαριασμο και να επιστραφουνε τα λεφτα αυτοματα σε οσουν εχουνε ανοιξει ή θα ανοιξουνε case.

I32nVMJ.jpg

 

 

Ετσι ειναι. Γελαει καποιος γιατι νομιζει οτι τα δεματα ερχονται απο τον πελαργο. Εξω λοιπον που διαχειριζονται τα δεματα δουλευουν ανθρωποι που δεν ξερουν απο ΕΛΛΗΝΙΚΟ δημοσιο.

 

Οι ανθρωποι αυτοι λοιπον ειχαν καποτε επιχειρησεις! Και πλεον (καλα κανουν) δουλευουν πολλοι σαν courier!

 

Φανταζομαι το feedback το ειδες αφοτου αγορασες:lol::lol::p:p

 

Πλεον ομως το ebay αξιολογει και κατι αγοραστες σαν εσενα. Αν ανοιγεις τακτικα τετοια dispute τοτε σε λιγο θα σε αποκλεισουν και αν ανοιγεις αλλους λογαριασμους σε λιγο η χωρα προορισμου θα μπει στη μαυρη λιστα!

 

Αυτα για κατι εξυπνους που νομιζουν οτι ειναι εξυπνοτεροι των αλλων και μαλιστα 10 φορες!!!:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σουπερ μολις πριν 10 λεπτα ηρθε ο ταχυδρομος οπως ειχα γραψει και μου το εφερε αυτο που ελεγε delivered απο το πρωι.:) και μου εφερε και 3 μικρας αξιας unregistered μαζι.

 

 

Οπως ειπα ο συγκεκριμενος πωλητης εχει 500.000 feedback οχι 180 οπως ειχε ο απατεωνας που αγορασα την camera.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φανταζομαι το feedback το ειδες αφοτου αγορασες:lol::lol::p:p

 

Πλεον ομως το ebay αξιολογει και κατι αγοραστες σαν εσενα. Αν ανοιγεις τακτικα τετοια dispute τοτε σε λιγο θα σε αποκλεισουν και αν ανοιγεις αλλους λογαριασμους σε λιγο η χωρα προορισμου θα μπει στη μαυρη λιστα!

 

Αυτα για κατι εξυπνους που νομιζουν οτι ειναι εξυπνοτεροι των αλλων και μαλιστα 10 φορες!!!:p:lol:

 

To feedback μεχρι εκεινη την στιγμη ηταν αριστο 120 θετικες και μηδεν αρνητικες και τωρα εχει 70 αρνητικες συνεχομενες.

 

Λες να παω να αγορασω απο ατομο με 70 αρνητικες συνεχομενες και 60% feedback ?

 

To ebay θα σε αποκλεισει αν ανοιγεις dispute...σωστα αλλαν εχεις 1000/1000 disputes αν εχεις 15/30 η 10/30 ΠΟΤΕ δε θα ασχοληθει.

 

Επισης επειδη εισαι τελειως ασχετως απο οτι φαινεται το ebay θα ασχοληθει μαζι σου αν ανογεις dispute με μεγαλα ποσα αγορων

 

Με ποιον θα ασχοληθει με καποιον που αγορασε 2 ρολογια rolex 10000 ευρω και υποστηριζει οτι μεσα το κουτι ειχε πετρα και στα 2, η με καποιον που ανοιξε 10 dispute μη παραλαβης αξιας 1$

 

 

Αντε καληνυχτα.

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σουπερ μολις πριν 10 λεπτα ηρθε ο ταχυδρομος οπως ειχα γραψει και μου το εφερε αυτο που ελεγε delivered απο το πρωι.:) και μου εφερε και 3 μικρας αξιας unregistered μαζι.

 

 

Οπως ειπα ο συγκεκριμενος πωλητης εχει 500.000 feedback οχι 180 οπως ειχε ο απατεωνας που αγορασα την camera.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

To feedback μεχρι εκεινη την στιγμη ηταν αριστο 120 θετικες και μηδεν αρνητικες και τωρα εχει 70 αρνητικες συνεχομενες.

 

Λες να παω να αγορασω απο ατομο με 70 αρνητικες συνεχομενες και 60% feedback ?

 

To ebay θα σε αποκλεισει αν ανοιγεις dispute...σωστα αλλαν εχεις 1000/1000 disputes αν εχεις 15/30 η 10/30 ΠΟΤΕ δε θα ασχοληθει.

 

Επισης επειδη εισαι τελειως ασχετως απο οτι φαινεται το ebay θα ασχοληθει μαζι σου αν ανογεις dispute με μεγαλα ποσα αγορων

 

Με ποιον θα ασχοληθει με καποιον που αγορασε 2 ρολογια rolex 10000 ευρω και υποστηριζει οτι μεσα το κουτι ειχε πετρα και στα 2, η με καποιον που ανοιξε 10 dispute μη παραλαβης αξιας 1$

 

 

Αντε καληνυχτα.

 

Το τι λες για τον εαυτο σου ΟΥΤΕ που με νοιαζει.

 

Αλλα για τους αλλους ΧΩΡΙΣ να ξερεις λες ασχετα.

 

Προσωπικα ειμαι concierge customer στο ebay και δεν εχω χασει ως τωρα καθολου λεφτα εν αντιθεσει με εσενα και τις εξυπναδες σου!!!

 

Αν οπως λες το feedback του seller ειχε 120 θετικες ΜΟΝΟ δεν ψιλιαστηκες απο τις τιμες οτι κατι δεν παει καλα! Ακομα και τις θετικες ψαχνεις να δεις αν ειναι απο πωλησεις, προιοντα μικρης αξιας, ποσο συντομα εχει παρει ψηφους κ.ο.κ.

 

Συνεχιζε εσυ τετοια κολπα με το να κανεις ψευτικα dispute και μετα θα τα πουμε. Ηδη πολλοι δεν κανουν shipping σε Ελλαδα . Και σε λιγο θα παραλαμβανεις με τετοια μεταφορικα που θα ειναι καλυτερα να παρεις αεροπλανο και να πας να το παρεις μονος σου.

Edited by XP130TD
Eκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το φερει το απογευμα ο ταχυδρομος οπως προειπα αφου δεν μπορω να αποδειξω οτι δεν το πηρα, ανοιγω not as described case, Ενα αντικειμενο παράγγειλα 10 ευρω, θα τραβηξω photo με ενα παρομοιο που εχω και θα πω οτι ο πωλητης που εστειλε λαθος προιον και θελω 9.90ευρω για να το στειλω πισω συστημενο γιατι ειναι δικο του λαθος.

 

Εννοειται οτι οι Κινεζοι δεν πληρωνουν ποτε μεταφορικα επιστροφης, δεν θα δεχτει και case closed,,τουλαχιστον θα παρω τα λεφτα μου πισω.

1 φορα πονηρος ο Κινεζος 10 ο ελληνας.

Καημένη Ελλάδα, δε σε σώζει τίποτα... Καμαρώστε τον "Ελληναρά"...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

double post.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καημένη Ελλάδα, δε σε σώζει τίποτα... Καμαρώστε τον "Ελληναρά"...

 

Ναι φιλε μου θα αφησω εγω τον κινεζο να φαει 10 ευρω .Ουτε μια στο εκατομμυριο.

Στελνει ο κινεζος δεμα σε λαθος διευθυνση για να μου φαει λεφτα και εγω θα πω ελα μωρε τωρα τι πειραζει

 

Θα τον ξεσκισω, δεν θα μου φαει κανενας σχιστοματης ουτε 10 λεπτα.Αγορασα κατι δεν το παρελαβα θα παρω τα λεφτα μου πισω, ΤΕΛΟΣ

 

Αυτα τα περι Ελλαδας, πατριδας και ηθους αλλου....

Edited by StavrosChatz
double post
Link to comment
Share on other sites

Οταν το δεμα φτανει Ελλαδα, και το 17track/αλλα και το elta track n trace γραφει μεν Ελτα, αλλα γραφει agency, εννοειται οτι ειναι τα ελτα courier κι οχι το καταστημα των Ελτα;

Περιμενα σημερα στην ουρα, και οταν εφτασα στο γκισε, αυτο μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκόλλησαν όλα τα πακέτα μου. Οπότε πήραν μπρός στο τελωνείο.

 

Από πότε περίμενες παραγγελίες ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω παραγγελιες απο οκτωμβρη και νοεμβρη ακομα.

Το κολλημα ειναι στα Ελτα και αφηστε τα αλλα για κουριερ που πετανε δεματα κτλ.

Ολα περνανε τελωνειο πλεον και απλα δεν εχουν ατομα για να βγουν οσα μπαινουν.

Link to comment
Share on other sites

double post.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι φιλε μου θα αφησω εγω τον κινεζο να φαει 10 ευρω .Ουτε μια στο εκατομμυριο.

Στελνει ο κινεζος δεμα σε λαθος διευθυνση για να μου φαει λεφτα και εγω θα πω ελα μωρε τωρα τι πειραζει

 

Θα τον ξεσκισω, δεν θα μου φαει κανενας σχιστοματης ουτε 10 λεπτα.Αγορασα κατι δεν το παρελαβα θα παρω τα λεφτα μου πισω, ΤΕΛΟΣ

 

Αυτα τα περι Ελλαδας, πατριδας και ηθους αλλου....

Πρώτον δεν σου τρώει ο Κινέζος το παραμικρό από τη στιγμή που όντως στο έστειλε. Θα ήταν πιο σοφό να τα βρεις με τις δημόσιες υπηρεσίες της χώρας που ζεις και των πολιτικών που εσύ ψηφίζεις και γαλουχείς μέσα από τις κοινωνικοπολιτικές δομές σου.

Δεύτερον, ακόμα σοφότερο θα ήταν να μην υπερηφανεύεσαι ότι είσαι πονηρός επειδή ανακάλυψες έναν τρόπο να κλέψεις λεφτά από κάποιον που δεν φταίει περισσότερο απο εσένα για την κατάσταση των ΕΛΤΑ.

 

Βέβαια αν δεν υπερηφανευόσουν δεν θα ήσουν και Ελληνάρας.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, και οι Κινέζοι πωλητές δεν είναι όλοι άγιοι. Εγώ πάντως από Κίνα μέσω ebay έχω σταματήσει εδώ και καιρό να παραγγέλνω γιατί όλο και πιο συχνά έστελναν λάθος αντικείμενα. Μετά έστελναν υποτίθεται στα καπάκια το σωστό αντικείμενο φυσικά με fake tracking number. Παλαιότερα ήταν πολύ καλύτερη η κατάσταση, το τελευταίο διάστημα ειδικά από Κίνα μέσω ebay είχε ξεφύγει η κατάσταση, μάζεψε πολλούς πωλητές που δεν είναι σωστοί επαγγελματίες. Από aliexpress είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...