Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GeorgT η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο φόρουμ...αν λοιπόν δε θέλεις να διαγράφονται τα ποστς σου που περιέχουν κ αντί για και, κτλ κτλ, κοίτα να γράφεις σύμφωνα με τους κανόνες...

σε ευχαριστώ.

 

edit: ΝΑΙ, και το ''κ'' απαγορεύεται!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρά σε όλους. Γράφω πρώτη φορά στο forum. Είδα ότι γράφετε πολύ χρήσιμα πράγματα και θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες.

Έκανα για πρώτη φορά μία αγορά (2 ζευγάρια παππούτσια) από Αμερική. Η USPS μου έστειλε e-mail και με ενημέρωσε ότι το δέμα μου έφτασε στην Ελλάδα στις 30 Οκτωβρίου 7:44πμ. Και μου έχει δώσει και track ID.

Ξέρετε μήπως με ποιους συνεργάζεται συνήθως η USPS; Με τα ΕΛΤΑ ή με κάποια ιδιωτική courier; Έχω ανησυχήσει γιατί δεν έχω λάβει ακόμα καμία ειδοποίηση. Είναι νωρίς; Έχει να κάνει με την απεργία στο λιμάνι; Ή έρχονται αεροπορικώς; Πήρα τηλ στα ΕΛΤΑ και δεν βρήκαν το track ID.

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Η USPS αποκλειστικά με ΕΛΤΑ. Ίσως έχουν σταματήσει στο τελωνείο. Υπομονή. Αν δεις παραπάνω, θα βρεις καταγελίες για διεθνείς αποστολές στις οποίες ο χρόνος διεκπαιρέωσης των ΕΛΤΑ ήταν αδικαιολόγητα πολλαπλός από αυτόν της αντίστοιχης ξένης εταιρείας.
Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω πάρει ΠΟΛΛΕΣ φορές διάφορα από ebay και τα καμάρια εδώ (ΕΛΤΑ) μου το φέρνουν 20 μέρες μετά! Εννοείτε προτεραιότητα γι' αυτούς έχουν τα δικά τους που κερδίζουν και λεφτά! Τα άλλα τα βλέπουν σαν αγγαρεία!!!

Μάλιστα τα πετάνε στην είσοδο , ή και έξω αν είναι κλειδωμένα!

Χθες μου ήρθε κάτι (αξίας 58 ευρώ) και το είχαν αφήσει στην πόρτα απ' έξω από την είσοδο μαζί με κάτι γράμματα! 100 άτομα μπαινοβγαίνουν κάθε μέρα , από διαφημιστές , πιτσαδόρους και κάθε άσχετο ... !!! Τελικά πόσο εύκολο είναι να κάνεις μια βόλτα σε πολυκατοικίες και να τσιμπήσεις κάθε δέμα που θα δεις ...????:confused:

Τόσο δύσκολο ήταν να μου χτυπήσει το κουδούνι?? (έτυχε και ήμουν σπίτι όλο το πρωί τότε)!

Το ίδιο μου κάνουν και με ότι DVD παίρνω από play.com ... μάλιστα στο πακέτο γράφει τι είναι και πόσο έχει!!

Με την ευκαιρία να πω και τι έπαθα πριν 2 εβδομάδες!

 

Έστειλα ένα γράμμα με κάτι χαρτιά ΠΟΛΥ σημαντικά σε έναν γνωστό μου στην Τρίπολη!

Πήγα στα ΕΛΤΑ στο Σύνταγμα και το έστειλα EXPRESS και συστημένο στης 11.30! Η υπάλληλος εκεί μου είπε ότι θα φτάσει εκεί την επόμενη το πρωί ...100% !!!

Πέρασε μια μέρα , 2, 3, 4... και τίποτα! Αφού με πήρε ο γνωστός μου και μ' έβρισε μιας και τα χαρτιά ήταν για μια δουλειά του .., μπήκα στο Track & Trace που έχουν στο site τους για να δω τι γίνεται (εννοείτε είχα κρατήσει το απόκομμα με τον αριθμό) και τι είδα ... ήταν το γράμμα στα ΕΛΤΑ της Καρδίτσας!!!!!!!!!!:X

Μετά από 20 τηλέφωνα κατάφερα και μίλησα με κάποιον εκεί που δεν μπορούσε να μου εξηγήσει πως βρέθηκε εκεί μιας και τα στοιχεία ήταν γραμμένα ΟΛΟΣΩΣΤΑ!!!

Πήρα και στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και μου είπε μια θείτσα με ύφος ότι... ""σπάνια γίνονται λάθη και στις καλύτερες υπηρεσίες!!!""

Τελικά έφτασε το γράμμα μιάμιση εβδομάδα μετά!!! ... το express ε!!!...

Αν το έβαζα στην πλάτη μιας χελώνας και την άφηνα στον δρόμο να πάει Τρίπολη θα είχε φτάσει σε 2 μερούλες χαλαρά...!

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ με ΕΛΤΑ!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω πάρει ΠΟΛΛΕΣ φορές διάφορα από ebay και τα καμάρια εδώ (ΕΛΤΑ) μου το φέρνουν 20 μέρες μετά! Εννοείτε προτεραιότητα γι' αυτούς έχουν τα δικά τους που κερδίζουν και λεφτά! Τα άλλα τα βλέπουν σαν αγγαρεία!!!

Μάλιστα τα πετάνε στην είσοδο , ή και έξω αν είναι κλειδωμένα!

Χθες μου ήρθε κάτι (αξίας 58 ευρώ) και το είχαν αφήσει στην πόρτα απ' έξω από την είσοδο μαζί με κάτι γράμματα! 100 άτομα μπαινοβγαίνουν κάθε μέρα , από διαφημιστές , πιτσαδόρους και κάθε άσχετο ... !!! Τελικά πόσο εύκολο είναι να κάνεις μια βόλτα σε πολυκατοικίες και να τσιμπήσεις κάθε δέμα που θα δεις ...????:confused:

Τόσο δύσκολο ήταν να μου χτυπήσει το κουδούνι?? (έτυχε και ήμουν σπίτι όλο το πρωί τότε)!

Το ίδιο μου κάνουν και με ότι DVD παίρνω από play.com ... μάλιστα στο πακέτο γράφει τι είναι και πόσο έχει!!

 

&ομως ειναι δυσκολο..ας εβαζες κουτι(&μεγαλο κουτι οχι μια σταλια)!!!αν ο ταχυδρομος χτυπαει κουδουνι στον καθε ενα που παραγγελνει απο το ebay(&δεν ειναι ενας-δυο)+τα συστημενα που εχει+τις επιταγες..δεν θα τελειωσει ποτε..ασε που δεν ειναι υποχρεωμενος να σου χτυπησει κουδουνι..θεωρειτε απλο γραμμα αφου δεν ειναι συστημενο!!!αν δεν θες να γινεται αυτο πες στον ταχυδρομο σου να σου αφηνει ειδοποιηση να πηγαινεις να τα παιρνεις μονος σου..ο καθενας απο πχ 500 σπιτια ζηταει&απο μια χαρη!!ε,οχι ρε παιδια δεν γινεται να σας κανουν χαρη σε ολα..δεν ειναι δουλοι σας!!!&τα ελτα σκ@τ@ υπηρεσια ειναι,αλλα ο κοσμος ειναι χειροτερος...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με τα γραμματοκιβώτια ειναι πολυ βλακεία εδω, λες και ειναι τόσο δυσκολο να βάλεις καποιο τετοιο Γραμματοκιβώτιο σε κάθε οικοδομη:

 

http://www.briefkasten.com/Bobi-gesamt-cd/250/Trio.jpg

 

http://www.baunorm.ch/Bilder%20Homepage/DSCN0798.JPG

 

τι να πω και εγω που πρεπει παντα να πηγαίνω στο ταχυδρομείο γιατι ο Ταχυδρόμος μου δεν κουβαλάει τιποτα παραπάνω απο απλα γράμματα (μικρα δεματα και συστημένα π.χ ποτε) και παντα τυχαίνει Παρασκευή οποτε πρέπει να περιμενω και μεχρη την δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

&ομως ειναι δυσκολο..ας εβαζες κουτι(&μεγαλο κουτι οχι μια σταλια)!!!αν ο ταχυδρομος χτυπαει κουδουνι στον καθε ενα που παραγγελνει απο το ebay(&δεν ειναι ενας-δυο)+τα συστημενα που εχει+τις επιταγες..δεν θα τελειωσει ποτε..ασε που δεν ειναι υποχρεωμενος να σου χτυπησει κουδουνι..θεωρειτε απλο γραμμα αφου δεν ειναι συστημενο!!!αν δεν θες να γινεται αυτο πες στον ταχυδρομο σου να σου αφηνει ειδοποιηση να πηγαινεις να τα παιρνεις μονος σου..ο καθενας απο πχ 500 σπιτια ζηταει&απο μια χαρη!!ε,οχι ρε παιδια δεν γινεται να σας κανουν χαρη σε ολα..δεν ειναι δουλοι σας!!!&τα ελτα σκ@τ@ υπηρεσια ειναι,αλλα ο κοσμος ειναι χειροτερος...

 

Κάνε μας την χάρη ρε φίλε ... μιλάμε για μια κίνηση ενός δευτερολέπτου , ένα κουμπάκι θα πατήσει και πει "ταχυδρόμος" ..., σιγά μην τα κουράσουμε τα καμάρια και θα νιώσουνε και δούλοι!!!:blink: Έλεος δηλαδή!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παραγγείλει πολλές φορές πράγματα από ΕΛΤΑ (και απλά και συστημένα) και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αλλά τώρα τελευταία έχει τύχει να χαθεί 3 φορές απλό δέμα από Αμερική που περιέχει 2-3 t-shirts (από threadless.com). Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει..μάλλον κάποιος τα αρπάζει, πριν φτάσουν στο ταχυδρομείο της περιοχής μου. Που να έστελνα και τίποτα με μεγαλύτερη αξία..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ωραία όλα τα παραπάνω, όμως τι γίνεται αν ο Ταχυδρόμος αντί να τα ρίχνει στο κουτί σου (ναι τεράστιο έξω από μονοκατοικία-πάνω σε λεωφόρο), τα ρίχνει στον κάδο της ανακύκλωσης, τι γίνεται που ο προίστάμενος του τον καλύπτει, τι γίνεται που ο διευθυντής του επιστολικού της Αθήνας καλύπτει τον προϊστάμενο που καλύπτει τον διανομέα!!!!!!!!!!!!!

Απάντηση

1) όσο κι αν φωνάζουμε γίνεται μια τρύπα στο νερό

2) Να κάνουμε τα παράπονά μας στον δήμαρχο

3) Να κάνουμε την Πυθία για να πληρώνουμε τους λογαριασμούς πριν γίνει διακοπή

4) Να γινόμαστε ρεζίλι γιατί δεν λάβαμε προσκλήσεις, ειδοποιήσεις, λοιπή αλληλογραφία.

5) Παραγγελίες από ηλεκτρονικά καταστήματα να μας φαίνονται ανέκδοτα

6) Να πληρώνουμε κούριερ αν θέλουμε να παραλάβουμε οπωσδήποτε κάτι.

7) Γιαγιάδες τρέχουν στον δρόμο μπας και τον προλάβουν να τους δώσει την σύνταξη:wacko:

 

............κι όλα αυτά γιατί κάποιος δεν γουστάρει να κάνει τη δουλειά του στην Ελλάδα του 2010:mad::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είναι θέμα ανθρώπων τελικά. Όσο ήμουν σε μια μικρή επαρχιακή πόλη λάμβανα από ΕΛΤΑ τα πάντα γρηγορα (απλά εσωτερικού σε 2 μέρες κ από Κίνα πχ σε 4 εργάσιμες).

Εδώ στο Ηράκλειο περιμένω εδώ και ένα μήνα παραγγελία από Αγγλία κ τίποτα. Να μην πω για άλλη παραγγελία μου από Κίνα. . .

Και το κορυφαίο: Αποστολή elta-courrier από Γιάννενα προς Ηράκλειο:

Το παρέλαβα σήμερα 11/12. Μου τηλεφώνησε ο διανομέας τη Δευτέρα ότι έρχεται σπίτι κ του λέω λείπω στη δουλειά, άσε ειδοποίηση. Τϊποτα. ετά από καθημερινά τηλεφωνήματα αποφάσισε σήμερα να το παραδώσει κ να το αφήσει στην είσοδο χωρίς υπογραφές κτλ... ΑΘΛΙΟΙ.

 

Ημερομηνία Υποκατάστημα

Ενέργεια

Στοιχεία Ενέργειας

 

25/11/2009 11:16:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΠΑΡΑΛΑΒΗ 000007T4508145081

25/11/2009 16:30:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΝΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 000003F4508115343

25/11/2009 16:41:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΝΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 005399A4508115343

26/11/2009 01:59:00 Κ.Δ. ΤΑΧ/ΡΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΕΚΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 005399A4508115343

26/11/2009 04:16:00 Κ.Δ. ΤΑΧ/ΡΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΕΝΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 005123F1534314452

26/11/2009 06:03:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΚΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 005123F1534314452

26/11/2009 13:17:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΝΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 002617F1445215343

26/11/2009 17:18:00 Κ.Δ. ΤΑΧ/ΡΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΕΚΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 002617F1445215343

26/11/2009 17:39:00 Κ.Δ. ΤΑΧ/ΡΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΕΝΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 007587F1534371081

27/11/2009 04:23:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΚΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 007587F1534371081

04/12/2009 06:11:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΣΕ ΔΙΑΝΟΜΕΑ 000007T7108171081

04/12/2009 18:55:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 000007T7108171081 ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΗ

04/12/2009 19:11:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 000007T7108171081

07/12/2009 06:21:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΣΕ ΔΙΑΝΟΜΕΑ 000007T7108171081

07/12/2009 13:58:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 000007T7108171081 ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ

07/12/2009 18:27:00 ΤΑΧ/ΡΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 000007T7108171081

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

παιδια,θέλω να στειλω κάποια πακέτα στην κρήτη (αθήνα-χανιά) και με μια πρόχειρη αναζήτηση νομίζω οτι συμφέρει πιο πολύ το "πόρτα-πόρτα"

 

ξέρεις κάποιος να μου πει τη διαδικασία, πού δίνω τα πακέτα κλπ;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

πόρτα - πόρτα, θα πας στην courier των Ελτά.

 

More infos here:

 

http://www.elta-courier.gr/menu_details.asp?id=17&mid=0&lang=gr&smenu=6

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια παντως δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα,δεν ξερω αν ξηλωσαν τους παλιους κι εβαλαν καινουριους,παντως ειναι καλυτερα τα πραγματα...

α και χειροτερη courier απο την εταιρεια ζαχαριουδακη πολυ απλα δεν υπαρχει...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πληρωσα σημερα το λογαριασαμο του κινητου (cosmote) στο ΕΛΤΑ του χωριου μου σε ποσες μερες ενημερωνεται η cosmote για την πληρωμη?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

5 μέρες περίπου
σε ευχαριστω πολυ ξερεις μηπως γιατι τοσο μεγαλη καθυστερηση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας την χάρη ρε φίλε ... μιλάμε για μια κίνηση ενός δευτερολέπτου , ένα κουμπάκι θα πατήσει και πει "ταχυδρόμος" ..., σιγά μην τα κουράσουμε τα καμάρια και θα νιώσουνε και δούλοι!!!:blink: Έλεος δηλαδή!!

 

Λοιπον επειδη δεν ξερεις αστο καλυτερα..ο νομος λεει οτι ο ταχυδρομος δεν ειναι υποχρεωμενος!!!σε οποιον αρεσει..απλα πραγματα!!!ολοι ζητανε χαρες..&δεν ειναι κινηση ενος δευτερολεπτου..μπορει το σπιτι να ειναι πολυκατοικια&με τεραστια αυλη+οτι αν κοιμαται ο αλλος?αν λειπει?εσυ μπορει οχι οι αλλοι δεν θα ειναι σαν εσενα..τι θα καθεται ο ταχυδρομος να περιμενει?εχει&δουλειες..απλα πραγματα σε οποιον δεν αρεσει ας πηγαινει να τα παιρνει μονος του!!!οταν θα σου βγει ο καθε π@π@ρ@ς&θα σε κραζει χωρις να εχεις κανει τιποτα,απλα γιατι εχει νευρα,οταν θα σου λεει εχω αλλαξει διευθυνση αλλα δεν εχω ενημερωση το δημο,δεν μου τα φερνεις εκει γιατι που να μπλεκω τωρα,οταν σου ζητανε χιλλια δυο εεε ναι ειναι σαν να σε θεωρουν δουλο τους!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ ξερεις μηπως γιατι τοσο μεγαλη καθυστερηση?

 

Όχι, δε γνωρίζω ακριβώς. Απλά υποθέτω ότι τα ελτα μαζικά ενημερώνουν για τις κινήσεις των πελατών τους τις εταιρίες, γιαυτό και το κουπόνι ταχυπληρωμής σε κάποιο σημείο λέει πέντε εργάσιμες ημέρες.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά, ακόμη διακοπες κανουν στα ΕΛΤΑ;; Έχω παραγείλει ένα χειρηστήριο για το Wii απο τις 23/12, και ακόμη να έρθει.
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω ένα μικρό δέμα για Ξάνθη.. από την δευτέρα είναι στην Καβάλα και ακόμα να ρθει. Όταν στην κατάσταση επίδοσης γράφει επιτυχής.. τί σημαίνει? Οτι έχει παραδοθεί? Γιατί έτσι λέει σε μένα και ανησυχώ μήπως μου έδωσαν λάθος αριθμό αποστολής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...μια φιλη μου ειναι να μου στειλει κατι παππουτσια απο γερμανια κ μου ειπε πως θα μου τα στειλει με Deutsche Post γνωριζει κανεις να μου πει αν ειναι καλη αυτη η εταιρια?Επισης προτεινεται να της πω να τα στειλει με καποια αλλη?Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω ένα μικρό δέμα για Ξάνθη.. από την δευτέρα είναι στην Καβάλα και ακόμα να ρθει. Όταν στην κατάσταση επίδοσης γράφει επιτυχής.. τί σημαίνει? Οτι έχει παραδοθεί? Γιατί έτσι λέει σε μένα και ανησυχώ μήπως μου έδωσαν λάθος αριθμό αποστολής.

μαλλον λαθος αριθμο αποστολης εδωσαν.

 

υπαρχει ενδεχομενο να εδωσαν τον σωστο ο οποιος ομως να μπηκε σε αλλο δεμα.

μου εχει τυχει αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...μια φιλη μου ειναι να μου στειλει κατι παππουτσια απο γερμανια κ μου ειπε πως θα μου τα στειλει με Deutsche Post γνωριζει κανεις να μου πει αν ειναι καλη αυτη η εταιρια?Επισης προτεινεται να της πω να τα στειλει με καποια αλλη?Ευχαριστω!!

 

με το απλό ταχυδρομείο πες της το αντίστοιχο των ελτα....

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

μαλλον λαθος αριθμο αποστολης εδωσαν.

 

υπαρχει ενδεχομενο να εδωσαν τον σωστο ο οποιος ομως να μπηκε σε αλλο δεμα.

μου εχει τυχει αυτο!!

 

Ωχ.. μην μου λες τέτοια!! Αν μπήκε σε άλλο δέμα και είναι σωστός ο αριθμός, τότε πώς παραδόθηκε? Σε ποιον? Μου φαίνεται δύσκολο να μου έδωσε λάθος αριθμό γιατί το δέμα έρχεται από Κίνα από μία αγορά που έκανα από ebay. Δε νομίζω να είναι σύμπτωση, δηλαδή κάποιος από την Καβάλα να έκανε παραγγελία την ίδια μέρα με μένα, από την Κίνα, από τον ίδιο πωλητή, και να μπέρδεψε ο πωλητής τους αριθμούς..

Link to comment
Share on other sites

με το απλό ταχυδρομείο πες της το αντίστοιχο των ελτα....

 

 

Αν δεν κανω λαθος φιλε η Deutsche Post πρεπει να ειναι οπως εδω των ελτα.Επειδη δεν γνωριζω και θα ηθελα να μαθω....εκεινη θα πληρωσει κατι για να μου τα στειλει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...