Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ έκανα 4/5 την παραγγελία,πριν μια βδομάδα που έστειλα μνμ μου απάντησε τα παρακάτω οπότε μιλάμε όλα υπολογισμένα

 

 

http://prntscr.com/so46sd

 

εγώ 7/5 και 8/5 το στείλανε

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την εμπειρία μου από Ισπανία δέμα συστημένο με dpd οδικώς ειρθε σε 7 μέρες, με τα ΕΛΤΑ τι γίνεται περιμένω δέματα από αρχές Μαρτίου και απριλιου από κινα απλά όχι συστημένα, θα πάμε στους 2-4 μήνες για παραλαβή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει παραλάβει κάνεις πρόσφατα γράμμα ή δέμα από Ισπανία η Αγγλία? Περιμένω από Ισπανία από τις 24/4 και από Αγγλία 14/5. Ευχαριστώ Edited by gamataf
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το δέμα από Ισπανία μετά από 33 μερες

 

Περιμενω δεματακι απο Βρετανία,

παραπάνω απο ενα μηνα.

Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Μιλαμε για αποστολες εντος ΕΕ.

Απλα Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω δεματακι απο Βρετανία,

παραπάνω απο ενα μηνα.

Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Μιλαμε για αποστολες εντος ΕΕ.

Απλα Έλεος.

 

Όλα έχουν αλλάξει με το ιό. Πτήσεις δεν πραγματοποιούνται μέχρι τώρα στην Ελλάδα και κάποιες μεταφορές γίνονται οδικώς στην ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω είχα αντιμετωπισει κάτι παρόμοιο απο Amazon, μίλησα με εκπόρωσπο, δρομολογήθηκε άμεσα επιστροφή του ποσού και μετά απο δυο μέρες ήρθε και το δέμα (45 μέρες) :lol:
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 18-05-2020 05:02 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

 

Τελικα πηγα σημερα 28 και το πηρα μονος μου απο το κατα τοπους καταστημα (ειχε ουρα) γιατι αμα περιμενα διανομη θα πηγαινε ο μηνας 30 και βαλε.

 

Μια ερώτηση. Άμα έχω το κινέζικο tracking της flyt express, γίνεται να τους πάρω στα ΕΛΤΑ και να μου δώσουν το δικό τους tracking;;

 

Ποιος θα στο πει η τηλεφωνικη εξυπηρετηση; η κοπελα βλεπει το αρχικο συνοδευτικο (οτι βλεπεις κι εσυ αντε ενα κλικ παραπανω στην καλυτερη)

μολις σκαναριστει και μπει στο δικο τους συστημα παιρνει αλλο χρωμα αυτοκολλητο τα συνοδευτικο τυπου QA και φευγει για το ταχυδρομειο της περιοχης σου,δεν εχουν ενημερωση στο συστημα τους ουτε τροπο να φανει σε σενα η αλλαγη συνοδευτικου.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 18-05-2020 05:02 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

 

Τελικα πηγα σημερα 28 και το πηρα μονος μου απο το κατα τοπους καταστημα (ειχε ουρα) γιατι αμα περιμενα διανομη θα πηγαινε ο μηνας 30 και βαλε.

 

 

 

Ποιος θα στο πει η τηλεφωνικη εξυπηρετηση; η κοπελα βλεπει το αρχικο συνοδευτικο (οτι βλεπεις κι εσυ αντε ενα κλικ παραπανω στην καλυτερη)

μολις σκαναριστει και μπει στο δικο τους συστημα παιρνει αλλο χρωμα αυτοκολλητο τα συνοδευτικο τυπου QA και φευγει για το ταχυδρομειο της περιοχης σου,δεν εχουν ενημερωση στο συστημα τους ουτε τροπο να φανει σε σενα η αλλαγη συνοδευτικου.

 

Ωραία άρα χαμένη παραγγελία από bangood 70 ημερών untracked. Μια άλλη από 10 μέρες αργότερα την παρέλαβα ήδη. Οπότε καλά έκανα που άνοιξα case στην PayPal

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άρα χαμένη παραγγελία από bangood 70 ημερών untracked. Μια άλλη από 10 μέρες αργότερα την παρέλαβα ήδη. Οπότε καλά έκανα που άνοιξα case στην PayPal
Untracked παραγγελίες από aliexpress εμένα έκαναν 90+ ημέρες. Οπότε μην την ξεγράψεις ως χαμένη. Σε κάποιο ταχυδρομείο ή αεροδρόμιο βρίσκεται λογικά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μήνες, επιτέλους έφτασε στην Αθήνα πακετάκι από Τσεχία που περιμένω!!!

Ανοίξανε οι ουρανοί!

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Untracked παραγγελίες από aliexpress εμένα έκαναν 90+ ημέρες. Οπότε μην την ξεγράψεις ως χαμένη. Σε κάποιο ταχυδρομείο ή αεροδρόμιο βρίσκεται λογικά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Το θέμα είναι ότι το Ali express και το bangood δεν χρήσιμοιουν ίδιους τρόπους αποστολής. Και το bangood δεν είναι σαν το Ali express και το eBay που το στέλνει ο ίδιος ο πωλητής αλλά τα στέλνουν από αποθήκη. Βέβαια ισχύει αυτό που λες, μπορεί να σκάσει σε κανα δίμηνο έτσι στο άκυρο, απλά την ήθελα νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το Ali express και το bangood δεν χρήσιμοιουν ίδιους τρόπους αποστολής. Και το bangood δεν είναι σαν το Ali express και το eBay που το στέλνει ο ίδιος ο πωλητής αλλά τα στέλνουν από αποθήκη. Βέβαια ισχύει αυτό που λες, μπορεί να σκάσει σε κανα δίμηνο έτσι στο άκυρο, απλά την ήθελα νωρίτερα

 

Το Banggood είναι μαγαζι, ίσως το μεγαλύτερο της Κίνας, που έχει τη δική του πολιτική πωλήσεων, αποστολών, εξυπηρέτησης κλπ, ενώ το Ali και το ebay είναι πλατφόρμες στις οποίες συνδέονται ανεξάρτητοι πωλητές με δικές τους πολιτικές καθένας, αλλά αποδέχονται μόνο τις γενικές πολιτικές που εφαρμόζουν οι δύο πλατφόρμες για την επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα κάτι μπλούζες από Αγγλία και το κατάστημα τα ταχυδρομησε από Βέλγιο με την GLS οδικώς.. αφού πέρασε από Ρουμανία κ Βουλγαρία έφτασε το πακέτο Αθήνα μετά από 15 ημέρες κ σήμερα μου το έφερε η ACS.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κάτι θήκες από Rhinoshield για το iphone 11 pro και το δέμα έρχεται από Γαλλία. Παλιά έκανε 7 μέρες να παραδοθεί, με τα νέα δεδομένα να υπολογίζω 1 μήνα? Έπρεπε να πληρώσω 10 ευρώ παραπάνω. Στο site τους έλεγε αν πλήρωνω 9-10 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Από Γαλλία, Αγγλία, Ιταλία έρχονται δέματα στην Ελλάδα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν σταματήσει οι εμπορικές πτησεις

 

 

Έχεις ξαναπεί το ίδιο και η πραγματικότητα σε διαψεύδει.

Τα ταχυδρομικά δέματα δεν ταξιδεύουν με εμπορικές αλλά με επιβατικές πτήσεις, οι οποίες δεν εκτελούνται αυτή την περίοδο του ιού, τουλάχιστον, στην ΕΕ, και οι στόλοι όλων των χωρών είναι καθηλωμένοι στο έδαφος. Γιαυτό, άλλωστε, και τα ταχυδρομικά δέματα διακινούνται στην ΕΕ οδικώς και η καθυστέρηση είναι σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε μία μέρα διαφορά ελπίζω να έρθουν μαζί με το δικό σου σε καμιά 10 μέρες

 

το πακετο εφτασε σπιτι μου αλλα δεν ημουν εκει να το παραλαβω.Τσακ μπαμ η dhl :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ κάνω πωλήσεις στο ebay και στέλνω δέματα μόνο Ευρώπη. Εδώ το ταχυδρομείο μας είναι απατεώνες και πανάκριβοι! Έχουν ακριβυνει και τελευταία. Για δέμα μικρό κάτω από 500γρ παίρνουν 10,90€ με tracking προχτές πάω ένα κινητό μου λέει 15,5€ του λέω γιατί μου λέει είναι 530γρ. Με 30€ μου έστειλαν 20 κιλά δέμα από Γερμανία και εδώ ζητάνε 100€ να το στείλουν

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...