Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οτι παει σε ασχετα Μ.Δ το βλεπεις ?

 

 

 

φυσικα εχουμε ελλειψη προσωπικου να παρουμε μερικους ξυστες ακομα να ξεκουρασαουν τους κουρασμενους απο το πολυ ξυσιμο :mad:

Τα παράπονά σου σε αυτούς που ψηφίζεις. Εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

τι να περιμενει κανεις απο μια χωρα που ειναι εντελως σαπια

 

οκ το πιάσαμε τομ υπονοουμενο μην μας χαλατε την νιρβανα μας

 

ναι τους λυπαμαι σκεφτομαι να τους παω καμια φανελα μερες που ειναι να αλλαξουν την ιδρωμενη

 

ελλαδιστααααααν

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα παράπονά σου σε αυτούς που ψηφίζεις. Εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και που ξερεις ρε μεγαλε τι ψηφισα εγω ?? εσενα παντως σε κοβω για τσιπροκουτσουμπα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τι να περιμενει κανεις απο μια χωρα που ειναι εντελως σαπια

 

 

 

οκ το πιάσαμε τομ υπονοουμενο μην μας χαλατε την νιρβανα μας

 

 

 

ναι τους λυπαμαι σκεφτομαι να τους παω καμια φανελα μερες που ειναι να αλλαξουν την ιδρωμενη

 

 

 

ελλαδιστααααααν

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

και που ξερεις ρε μεγαλε τι ψηφισα εγω ?? εσενα παντως σε κοβω για τσιπροκουτσουμπα :lol::lol:

Έχεις πέσει πολύ έξω. Και όπως δεν ασχολούμαι με την διαδικασία αυτή, δε θα έπρεπε να ασχοληθώ ούτε εδώ.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι εσείς που το παίζεται εξυπνάκηδες και τα κάνετε όλα σωστά και δουλεύετε ασταμάτητα με το κεφάλι σκυμμένο ελάτε να δουλέψετε μήνα Δεκέμβρη στα ΕΛΤΑ και ειδικά τις 10-15 τελευταίες ήμερες, στην εξυπηρέτηση κοινού (*) που γίνεται ο χαμός.

 

Να υπενθυμίσω πως το κόστος σε ταχυδρομικά και ιδιωτική εταιρεία είναι διπλάσια και τριπλάσια τουλάχιστον (γι αυτό όλοι πάτε ΕΛΤΑ).

 

*εξυπηρέτηση κοινού=αρκετοί με σωστή συμπεριφορά ΑΛΛΑ και αρκετοί με τραγική και απαράδεκτη συμπεριφορά (ναι κάποιοι σαν κ εσάς).

 

Αιντε γιατί μόνο να κατηγορείτε ξέρετε.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ούτε και εσύ εξαιρείσαι από αυτόν τον κανόνα.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να γίνει ιδιωτικοποίηση στα ΕΛΤΑ για να διορθωθούν τα πράγματα. Για κάντε μια βόλτα στις τηλεπικοινωνίες και στην ιδιωτικοποίηση του οτε πόσο τέλεια είμαστε. Η 2η ακριβότερη χώρα στην Ευρώπη, καρτέλ όσο δεν πάει και άλλα πολλά... Να θυμήσω επίσης ότι ο ΟΤΕ είναι ιδιωτικός (95%) εδώ και 10 χρόνια. Γι αυτό οι κλαψιαριδες την επόμενη φορά που θα πάρετε κάτι από την Κίνα επιλέξτε μέθοδο αποστολής DHL, TNT, και άλλες πολλές που δραστηριοποιούνται στον χώρο, πληρώστε το κάτι παραπάνω που ζητάνε για να σας έρθει σε 7 μέρες και στην πόρτα σας. Είμαστε μια χώρα τζαμπατζιδων που δεν έχουν μάθει να πληρώνουν και απαιτούν τα πάντα τζάμπα... Μια χώρα Βαλκανίων που δεν θα αλλάξει ποτέ!
Link to comment
Share on other sites

5 μερες στο κεντρο διαλογης μιλαμε για απιστευτα πραγματα απο τα σουργελα των ελτα :X

 

να τα δωσουν σε ιδιωτες να γλιτώσουμε ελεος με τους απιθανους

 

3 μέρες σε ιδιωτική κούριερ.

Την 3η μέρα 17:00 πήγα να ρωτήσω τι έγινε το δέμα μου και μου 'παν πως το έχει ο διανομέας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους

Μου ήρθε εσωτερικό πακέτο για παράδοση από ΕΛΤΑ κουριερ και στάλθηκε SMS ότι δεν μπόρεσαν να το παραδώσουν. Χαζομάρες αφού πήρα τηλέφωνο και οι γονείς μου ήταν στο σπίτι.

 

Υποτίθεται ότι για το πακέτο έρχεται από το κέντρο Αγίας Παρασκευής. Τους πήρα 5 φορές τηλέφωνο,.πάντα μιλούσε. Πώς στο καλό θα κανονίσω νέο ραντεβού;

Έστειλα και email, χωρίς καμία απάντηση από χτες το πρωί (ήλπιζα μέσα στην ημέρα χτες αν έλεγαν κάτι).

 

Τι άλλο να κάνω; Εγώ λείπω από Αθήνα και δεν μπορώ να στείλω τους ηλικιωμένους γονείς να τρέχουν στην Αγία Παρασκευή για ένα πακέτο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους

Μου ήρθε εσωτερικό πακέτο για παράδοση από ΕΛΤΑ κουριερ και στάλθηκε SMS ότι δεν μπόρεσαν να το παραδώσουν. Χαζομάρες αφού πήρα τηλέφωνο και οι γονείς μου ήταν στο σπίτι.

 

Υποτίθεται ότι για το πακέτο έρχεται από το κέντρο Αγίας Παρασκευής. Τους πήρα 5 φορές τηλέφωνο,.πάντα μιλούσε. Πώς στο καλό θα κανονίσω νέο ραντεβού;

Έστειλα και email, χωρίς καμία απάντηση από χτες το πρωί (ήλπιζα μέσα στην ημέρα χτες αν έλεγαν κάτι).

 

Τι άλλο να κάνω; Εγώ λείπω από Αθήνα και δεν μπορώ να στείλω τους ηλικιωμένους γονείς να τρέχουν στην Αγία Παρασκευή για ένα πακέτο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Στείλε κάποιον που μπορεί να πάει εκεί.

Κάνε το τηλεφώνημα νωρίς το πρωί, σε ώρες μη αιχμής.

 

 

οτι παει σε ασχετα Μ.Δ το βλεπεις ?

 

φυσικα εχουμε ελλειψη προσωπικου να παρουμε μερικους ξυστες ακομα να ξεκουρασαουν τους κουρασμενους απο το πολυ ξυσιμο :mad:

 

Για που προοριζόταν το αντικείμενο και τι έγινε τελικά;

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο θράσος να βγαίνουν οι δημόσιοι υπάλληλοι και να την λένε σε όποιον διαμαρτύρεται γιατί δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους! Να θυμίσω ότι όλη την περίοδο της κρίσης κανένας τους δεν έχασε τη δουλειά του. Κάθε μήνα

Έπεφτε κανονικά ο μισθός τους ενώ έξω έκλειναν επιχειρήσεις και έμενε κόσμος στον δρόμο. Κανείς δημόσιος υπάλληλος δεν αυτοκτόνησε με την κρίση. Για αξιολόγηση ούτε να ακούσουν βέβαια! Στην συντριπτική πλειοψηφία τους διορισμένοι με βύσμα πολιτικό σε θέσεις που πολλές φορές δεν υπάρχουν, αλλά τις δημιουργούν οι πολιτικοί για να τους βολεψουν. Με τα γελοία επιδόματα "έγκαιρης προσέλευσης"γιατί συνήθως πηγαίνουν ότι ώρα θέλουν στη δουλειά. Που κάνουν μόνοι τους τις ε.δ.ε. Κσι αθωονοντσι πάντα μετά από καταγγελίες αγανακτισμένων πολιτών. Αντί να κρύβονται βγαίνουν εδώ με τη σιγουριά της ανωνυμίας και μας κουνούν το δάχτυλο... Δεν ντρέπεστε λίγο? Δείτε τα βίντεο του Χάρρυ Κλυνν και θα καταλάβετε σε τι εκτίμηση σας έχουν οι πολίτες.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους

Μου ήρθε εσωτερικό πακέτο για παράδοση από ΕΛΤΑ κουριερ και στάλθηκε SMS ότι δεν μπόρεσαν να το παραδώσουν. Χαζομάρες αφού πήρα τηλέφωνο και οι γονείς μου ήταν στο σπίτι.

 

Υποτίθεται ότι για το πακέτο έρχεται από το κέντρο Αγίας Παρασκευής. Τους πήρα 5 φορές τηλέφωνο,.πάντα μιλούσε. Πώς στο καλό θα κανονίσω νέο ραντεβού;

Έστειλα και email, χωρίς καμία απάντηση από χτες το πρωί (ήλπιζα μέσα στην ημέρα χτες αν έλεγαν κάτι).

 

Τι άλλο να κάνω; Εγώ λείπω από Αθήνα και δεν μπορώ να στείλω τους ηλικιωμένους γονείς να τρέχουν στην Αγία Παρασκευή για ένα πακέτο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Χρόνια πολλά! Τα ίδια είχαν κάνει και με εμένα την προηγούμενη εβδομάδα. Να πάρεις τηλέφωνο στο νούμερο που γράφει στο sms και θα κανονίσετε πότε θα έρθει για παραλαβή. Ίσως λόγω ημερών είναι πιο δύσκολο να πιάσεις γραμμή. Ειδικά τα ΕΛΤΑ courier είναι υποχρέωσή τους να στο φέρουν σπίτι. Παρεμπιπτόντως, απ' όσο γνωρίζω τα ΕΛΤΑ courier δεν είναι κομμάτι αυτό καθ' αυτό των ΕΛΤΑ, αλλά ανήκουν και σε ιδιώτες.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Τα ίδια είχαν κάνει και με εμένα την προηγούμενη εβδομάδα. Να πάρεις τηλέφωνο στο νούμερο που γράφει στο sms και θα κανονίσετε πότε θα έρθει για παραλαβή. Ειδικά τα ΕΛΤΑ courier είναι υποχρέωσή τους να στο φέρουν σπίτι. Παρεμπιπτόντως, απ' όσο γνωρίζω τα ΕΛΤΑ courier δεν είναι κομμάτι αυτό καθ' αυτό των ΕΛΤΑ, αλλά ανήκουν και σε ιδιώτες.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Εχεις δίκιο,σε ιδιώτες ανήκουν και να μη βρίζετε τα ΕΛΤΑ.Εγώ παίρνω δέματα,άπειρα δέματα, τα τελευταία 18 χρόνια από τα ΕΛΤΑ κυρίως ,αλλά και από ιδιωτικά κούριερ.Ε,με τα ιδιωτικά έχω αρκετές φορές πρόβλημα,με τα ΕΛΤΑ ποτέ.

Και μιλάω για τα ΕΛΤΑ Κυψέλης.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο θράσος να βγαίνουν οι δημόσιοι υπάλληλοι και να την λένε σε όποιον διαμαρτύρεται γιατί δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους! Να θυμίσω ότι όλη την περίοδο της κρίσης κανένας τους δεν έχασε τη δουλειά του. Κάθε μήνα

Έπεφτε κανονικά ο μισθός τους ενώ έξω έκλειναν επιχειρήσεις και έμενε κόσμος στον δρόμο. Κανείς δημόσιος υπάλληλος δεν αυτοκτόνησε με την κρίση. Για αξιολόγηση ούτε να ακούσουν βέβαια! Στην συντριπτική πλειοψηφία τους διορισμένοι με βύσμα πολιτικό σε θέσεις που πολλές φορές δεν υπάρχουν, αλλά τις δημιουργούν οι πολιτικοί για να τους βολεψουν. Με τα γελοία επιδόματα "έγκαιρης προσέλευσης"γιατί συνήθως πηγαίνουν ότι ώρα θέλουν στη δουλειά. Που κάνουν μόνοι τους τις ε.δ.ε. Κσι αθωονοντσι πάντα μετά από καταγγελίες αγανακτισμένων πολιτών. Αντί να κρύβονται βγαίνουν εδώ με τη σιγουριά της ανωνυμίας και μας κουνούν το δάχτυλο... Δεν ντρέπεστε λίγο? Δείτε τα βίντεο του Χάρρυ Κλυνν και θα καταλάβετε σε τι εκτίμηση σας έχουν οι πολίτες.

Εδώ έχεις μεγάλο λάθος.

14.999 δημόσιοι υπάλληλοι και μαζι με εμένα 15.000 δημόσιοι υπάλληλοι απολύθηκαν το 2014.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο θράσος να βγαίνουν οι δημόσιοι υπάλληλοι και να την λένε σε όποιον διαμαρτύρεται γιατί δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους! Να θυμίσω ότι όλη την περίοδο της κρίσης κανένας τους δεν έχασε τη δουλειά του. Κάθε μήνα

Έπεφτε κανονικά ο μισθός τους ενώ έξω έκλειναν επιχειρήσεις και έμενε κόσμος στον δρόμο. Κανείς δημόσιος υπάλληλος δεν αυτοκτόνησε με την κρίση. Για αξιολόγηση ούτε να ακούσουν βέβαια! Στην συντριπτική πλειοψηφία τους διορισμένοι με βύσμα πολιτικό σε θέσεις που πολλές φορές δεν υπάρχουν, αλλά τις δημιουργούν οι πολιτικοί για να τους βολεψουν. Με τα γελοία επιδόματα "έγκαιρης προσέλευσης"γιατί συνήθως πηγαίνουν ότι ώρα θέλουν στη δουλειά. Που κάνουν μόνοι τους τις ε.δ.ε. Κσι αθωονοντσι πάντα μετά από καταγγελίες αγανακτισμένων πολιτών. Αντί να κρύβονται βγαίνουν εδώ με τη σιγουριά της ανωνυμίας και μας κουνούν το δάχτυλο... Δεν ντρέπεστε λίγο? Δείτε τα βίντεο του Χάρρυ Κλυνν και θα καταλάβετε σε τι εκτίμηση σας έχουν οι πολίτες.

Σε ευχαριστώ που απλά με επιβεβαιώνεις.

 

Γκρίνια και η κατσίκα του γείτονα.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό οι κλαψιαριδες την επόμενη φορά που θα πάρετε κάτι από την Κίνα επιλέξτε μέθοδο αποστολής DHL, TNT, και άλλες πολλές που δραστηριοποιούνται στον χώρο, πληρώστε το κάτι παραπάνω που ζητάνε για να σας έρθει σε 7 μέρες και στην πόρτα σας. Είμαστε μια χώρα τζαμπατζιδων που δεν έχουν μάθει να πληρώνουν και απαιτούν τα πάντα τζάμπα... Μια χώρα Βαλκανίων που δεν θα αλλάξει ποτέ!

 

;) - αμα θες ψαξε και προς αμερικΛανια μερια να δεις τι κανουν για το ''Free'', ρωτα και κανεναν Ελληνα που εχει ανοιξει μαγαζι πχ εστιασης στην αγγλια να σου πει

Οσον αφορα το πρωτο σκελος μα ηταν να πληρωσουμε για κατι που κανει 30 ευρω τα τριπλα για τελωνειο συν courier τοτε να μας λειπει η αγορα απο εξω ή θα σου ερθουμε για δανεικα (!)

Εδω μιλαμε για καθυστερησεις κλπ προβληματα στα ΕλΤα τα οποια προσωπικα τα ζω απο το 1980, το οτι καθυστερουν τα δεματακια απο Κινα το ξερουμε αλλωστε βλεπουμε την πορεια τους ως την χωρα μας, διαβασε παραπανω που λιαν προσφατως εμενα με κουβαλησαν 3 φορες στο ιδο καταστημα και σε ρωταω: θα τολμαγε πχ ACS υπαλληλος να το κανει? ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ γιατι ειναι ιδιωτης ενω η μανταμιτσα στα ΕλΤα σκοτιστηκε (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

;) - αμα θες ψαξε και προς αμερικΛανια μερια να δεις τι κανουν για το ''Free'', ρωτα και κανεναν Ελληνα που εχει ανοιξει μαγαζι πχ εστιασης στην αγγλια να σου πει

Οσον αφορα το πρωτο σκελος μα ηταν να πληρωσουμε για κατι που κανει 30 ευρω τα τριπλα για τελωνειο συν courier τοτε να μας λειπει η αγορα απο εξω ή θα σου ερθουμε για δανεικα (!)

Εδω μιλαμε για καθυστερησεις κλπ προβληματα στα ΕλΤα τα οποια προσωπικα τα ζω απο το 1980, το οτι καθυστερουν τα δεματακια απο Κινα το ξερουμε αλλωστε βλεπουμε την πορεια τους ως την χωρα μας, διαβασε παραπανω που λιαν προσφατως εμενα με κουβαλησαν 3 φορες στο ιδο καταστημα και σε ρωταω: θα τολμαγε πχ ACS υπαλληλος να το κανει? ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ γιατι ειναι ιδιωτης ενω η μανταμιτσα στα ΕλΤα σκοτιστηκε (!)

όπως βλέπεις η λύση που προτείνουν είναι να χρησιμοποιούμε ιδιωτικά κούριερ.

για αυτοκριτικη, ή για να δουλέψουν σωστά ούτε συζήτηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε μάθει τίποτα τόσα χρόνια.

 

Τα ΕΛΤΑ παρέχουν τις πιο φθηνές υπηρεσίες. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να τις χρησιμοποιούν οι νορμάλ άνθρωποι και οι τσίπηδες. Οταν οι τσίπηδες γίνονται ταυτόχρονα γκρινιάρηδες και απαιτητικοί (αλλά παραμένουν τσίπηδες) αρχίζουν τη μουρμούρα γιατί το ένα, γιατί το άλλο, γιατί έκανε x μέρες εκεί, γιατί πήγα 10 φορές ταχυδρομείο (από τη βιασύνη μου) και δεν πήρα κάτι ακόμη κλπ. Ούτε κουβέντα να πληρώσουν 2πλα ή 3πλα αν βιάζονται και έχουν αγωνία για να το πάρουν από courier. Γιατί παραμένουν τσίπηδες. Επιπλέον τώρα τις γιορτές τα πράγματα δυσκολεύουν γιατί ο όγκος είναι υπερπολλαπλάσιος συν ότι πληρώνουν φόρους/ενφια/τέλη στα ΕΛΤΑ. Αλλά οι τσίπηδες το μόνο που καταλαβαίνουν (όταν γκρινιάζουν) είναι "που είναι το δέμα μου".

 

Τέλος κατάλαβετε το: αν γίνουν ιδιωτικά τα ΕΛΤΑ θα τριπλασιαστουν (τουλάχιστον) οι τιμολογήσεις στις υπηρεσίες τους (χωρίς εγγύηση ότι θα γίνουν πιο γρήγορα, τουλάχιστον τα πρώτα χρόνια).

Είναι σαν τα νοσοκομεία/εργαστήρια. Αν πας στο δημόσιο τις κάνεις δωρεάν ΑΛΛΑ περιμένεις γιατί έχει περισσότερο κόσμο ενώ αν πας ιδιωτικό θα πληρώσεις συμμέτοχη (ή όλο το ποσό) αλλά θα περιμένεις λιγότερο (θα περιμένεις λίγο πάλι).

 

Αποφασίστε τι θέλετε. Και οποίος λέει ότι οι υπάλληλοί τα ξύνουν ας πάνε τη Δεύτερα πχ σε ένα κατάστημα να κάτσουν 2-3 ώρες. Και μετά να μας πουν εντυπώσεις.

 

*edit: την ιδία γκρίνια είχαν οι τσίπηδες όταν επιτέλους το κράτος αποφάσισε να φορολογεί ότι έρχεται από τρίτες χώρες πριν 2-3-4 χρόνια. Γκρίνια και τρόπους φόροαποφυγής.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

:wink: - αυτες οι ''εξυπναδες'' του τι γινεται εξω σε συγκριση με εδω με γαρνιτουρα ειρωνια και υφακι δεν ειναι καινουργια, την εχουμε ζησει εμεις στην επαρχια πχ απο τους ''πιαταδες'' της Αστορια που ερχονταν μετα στο χωριο με μια αμαξαρα (3ο χερι) λαμε σακακι και λουστρινι,χρυσο ρολοϊ και στο καφενειο αρχιζαν να χλευαζουν τους μεχρι πριν λιγα χρονια γειτονες-συγχωριανους τους για το πως ειναι η ζωη εξω και πως εδω, πως κανουν το Α εξω και πως εδω, πως ειναι οι ΔΥ εξω και πως εδω κ.ο.κ

Φυσικα για αλλα πραγματα την ελευθερια-αλληλεγγυη-κατανοηση που εχουν εδω οι ανθρωποι σε συγκριση με τις ΗΠΑ μοκο (!)

Περασαν τα χρονια και γεμισαμε με φραγκατους-νεοπλουτους που με τα λεφτα του πατερα τους (''τι δουλεια κανεις; ειμαι γυιος του πατερα μου'') αρχισε παλι η ιδια ιστορια του τι κανουν-πως το κανουν αυτο εξω κλπ αφου σου αρεσει λοιπον ξεκουμπισου κατσε εξω και παρατα μας εδω, μην μας ζαλιζεις

Ο φραγκατος αυτος λοιπον βλεπει σε ενα e-store αυτοκινητου στην Ελλαδα κατι (made in china) που κανει 60 ευρω συν 6 μεταφορικα με κουριερ, ο πληβειος βρισκει ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο προϊον και της ιδιας εταιριας πχ στο aliexpress στα 15 ευρω συν 3 ευρω μεταφορικα και μιας και δεν ειναι κατι επειγον το παραγγελνει απο εκει, τουτο αυτοματως σημαινει πως πρεπει να αρχισει τα ταματα-κερια-προσευχες να του ερθει σε 1 μην και κατι και αν μην πιασει το διμηνο?

Ο φραγκατος για το οτι το ρευμα εξω δεν ειναι οπως εδω που πληρωνεις τα 2/3 σε φορους και οποτε γουσταρουν τα κομαμτοσκυλα κατεβαζουν διακοπτες, για το οτι ο αστυνομικος σε πυροβολει ακομη κι αν εισαι 7χρ, το οτι ο καθενας με ενα τηλεφωνο σε καρφωνει στο 911 γιατι πχ δεν σταματησες 3 δευτερολεπτα στο Stop αλλα 1 και τρως προστιμο, για το τι δεν τολμας να πεις ή εστω να γραψεις καπου μια προταση πως δεν συμφωνεις με gay pride-λαθραιους-ανοιχτα συνορα γιατι την αλλη μερα θα εισαι ανεργος-κατηγορουμενος κλπ.

Οποιος λοιπον φραγκατος θελει ας παει στην Ολλανδια, να βλεπει απο το παραθυρο του σπιτιου του στο παρκο την 13χρονη κορη του να κανει τριο με 2 μελαμψους νταγλαραδες (επιτρεπεται το δημοσιο σεξ τα σαββατοκυριακα) και μετα να αναβουν μπαφο στο παγκακι, οταν γυρισει σπιτι και δει και τιποτα σημαδια στις φλεβες στο μπρατσο να ακουσει κανενα ''ελα ρε father κοψε τις **λακιες σου εχω πει να εισαι open mind γιαυτο F*** Υ** '' να δω μετα το υφακι του.

 

ΥΓ: ρωτηστε εναν μαγειρα-σερβιτορο-υπαλληλο εμπορικου μαγαζιου στο κεντρο-οδηγο φορτηγου τροφοδοσιας κλπ για το τι τραβαει σε καθε μα καθε περιοδο γιορτων, δεν ειναι μονο οι των ΕλΤα που τραβανε ζορι (!) α,ξεχασα οι ανωτερω ξεσκιζονται για να εξυπηρετησουν τωρα τελευταια και τις κυριακες την καθε κυρατσα του φραγκατου που θυμηθηκε κυριακη με το SUV να παει να αγορασει ενα φουλαρι και ειχε κουλαμαρα να παει να το παρει σαββατο αλλα βλεπεις εχει μαθει απο ''εξω'' που τα καταστηματα ειναι ανοιχτα και τις κυριακες ολο τον χρονο και διαμαρτυρεται εντονως ακομη και στην καμερα γιατι δεν γινεται αυτο και εδω (οχι ομως με τον γυιο της υπαλληλο σε τετοια καταστηματα ετσι; )

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο θράσος να βγαίνουν οι δημόσιοι υπάλληλοι και να την λένε σε όποιον διαμαρτύρεται γιατί δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους! Να θυμίσω ότι όλη την περίοδο της κρίσης κανένας τους δεν έχασε τη δουλειά του. Κάθε μήνα

Έπεφτε κανονικά ο μισθός τους ενώ έξω έκλειναν επιχειρήσεις και έμενε κόσμος στον δρόμο. Κανείς δημόσιος υπάλληλος δεν αυτοκτόνησε με την κρίση. Για αξιολόγηση ούτε να ακούσουν βέβαια! Στην συντριπτική πλειοψηφία τους διορισμένοι με βύσμα πολιτικό σε θέσεις που πολλές φορές δεν υπάρχουν, αλλά τις δημιουργούν οι πολιτικοί για να τους βολεψουν. Με τα γελοία επιδόματα "έγκαιρης προσέλευσης"γιατί συνήθως πηγαίνουν ότι ώρα θέλουν στη δουλειά. Που κάνουν μόνοι τους τις ε.δ.ε. Κσι αθωονοντσι πάντα μετά από καταγγελίες αγανακτισμένων πολιτών. Αντί να κρύβονται βγαίνουν εδώ με τη σιγουριά της ανωνυμίας και μας κουνούν το δάχτυλο... Δεν ντρέπεστε λίγο? Δείτε τα βίντεο του Χάρρυ Κλυνν και θα καταλάβετε σε τι εκτίμηση σας έχουν οι πολίτες.

 

καλημερα και χρονια πολλα φιλε μου

 

δυστυχώς οι Δ/Υ ζουν σε παραλληλο συμπαν !!

Ο αλλος γραφει να παμε λεει να δουμε τι τραβανε απο την πολλη δουλεια και να τους λυπηθουμε ??

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν δουλεψει ουτε μια ωρα στην ζωη τους για να καταλαβουν τι ειναι μια πραγματικη δουλεια

 

Δεν θα γινουμε ποτε χωρα μπανανια μια ζωη θα ειμαστε κριμα τα νεα παιδια που μεγαλωνουν και αυτα με αυτην την νοοτροπια

 

ΥΓ οποιος μπορει να φυγει απο την χωρα να το κανει οχι τωρα αλλα χτες :(

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα φιλε μου

 

δυστυχώς οι Δ/Υ ζουν σε παραλληλο συμπαν !!

Ο αλλος γραφει να παμε λεει να δουμε τι τραβανε απο την πολλη δουλεια και να τους λυπηθουμε ??

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν δουλεψει ουτε μια ωρα στην ζωη τους για να καταλαβουν τι ειναι μια πραγματικη δουλεια

 

Δεν θα γινουμε ποτε χωρα μπανανια μια ζωη θα ειμαστε κριμα τα νεα παιδια που μεγαλωνουν και αυτα με αυτην την νοοτροπια

 

ΥΓ οποιος μπορει να φυγει απο την χωρα να το κανει οχι τωρα αλλα χτες :(

χρόνια πολλά φίλε!

Περιμένω μερικές παραγγελίες από ali express και βρίσκονται στο τελωνείο από τις 10 Δεκέμβρη. Ελπίζω να παραλάβω πριν τις Απόκριες που θα φύγουν πάλι για διακοπές!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνατε το θέμα δημόσιο vs ιδιωτικό. Σε έναν κλάδο όπου υπάρχει ανταγωνισμός και άλλες εναλλακτικές δεν έχει νόημα να κατηγορούμε τα ΕΛΤΑ. Όποιος θέλει αμεσότητα και ποιότητα υπηρεσιών πληρώνει οποίος δεν θέλει να πληρώσει απλά δεν μιλάει. Επίσης όποιος θέλει ταχύτητα στις παραγγελίες του μπορεί να πάει στο αεροδρομίου η στο κέντρο διαλογής και να βοηθήσει αφιλοκερδώς τους υπαλλήλους εκεί να διεκπεραιωσουν γρήγορα τα πακέτα και να βοηθήσει και τους υπόλοιπους που περιμένουν τα δέματα τους με μεγάλες αναμονες. Δεν νομίζω να σου πει κανείς όχι :)
Link to comment
Share on other sites

Κάνατε το θέμα δημόσιο vs ιδιωτικό. Σε έναν κλάδο όπου υπάρχει ανταγωνισμός και άλλες εναλλακτικές δεν έχει νόημα να κατηγορούμε τα ΕΛΤΑ. Όποιος θέλει αμεσότητα και ποιότητα υπηρεσιών πληρώνει οποίος δεν θέλει να πληρώσει απλά δεν μιλάει. Επίσης όποιος θέλει ταχύτητα στις παραγγελίες του μπορεί να πάει στο αεροδρομίου η στο κέντρο διαλογής και να βοηθήσει αφιλοκερδώς τους υπαλλήλους εκεί να διεκπεραιωσουν γρήγορα τα πακέτα και να βοηθήσει και τους υπόλοιπους που περιμένουν τα δέματα τους με μεγάλες αναμονες. Δεν νομίζω να σου πει κανείς όχι :)

χρονια πολλα φιλε μου

 

και εγω στην δουλεια θελω να ερθουν οι κουρασμενοι να με ξεκουρασουν γινεται ?

 

πραγματικα η λογικη ποναει χερι κοβω χερι ταιριαζει απολυτα

 

με λιγα λογια οποιος θελει να γινουμε χωρα να αλλαξει χωρα :X

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε το θέμα δημόσιο vs ιδιωτικό. Σε έναν κλάδο όπου υπάρχει ανταγωνισμός και άλλες εναλλακτικές δεν έχει νόημα να κατηγορούμε τα ΕΛΤΑ. Όποιος θέλει αμεσότητα και ποιότητα υπηρεσιών πληρώνει οποίος δεν θέλει να πληρώσει απλά δεν μιλάει. Επίσης όποιος θέλει ταχύτητα στις παραγγελίες του μπορεί να πάει στο αεροδρομίου η στο κέντρο διαλογής και να βοηθήσει αφιλοκερδώς τους υπαλλήλους εκεί να διεκπεραιωσουν γρήγορα τα πακέτα και να βοηθήσει και τους υπόλοιπους που περιμένουν τα δέματα τους με μεγάλες αναμονες. Δεν νομίζω να σου πει κανείς όχι :)
έχεις δίκιο φίλε μου και συγνώμη που μιλήσαμε. Την ιερή αγελάδα που λέγεται δημόσιο δεν την αγγίζει ούτε αξιολόγηση, ούτε κρίση. Απλά επειδή είμαστε τσιπηδες όπως είπε ο κουβαρντας πιο πάνω, είπαμε μιας και αμοίβονται καλύτερα από τον ιδιωτικό τομέα, να εργάζονται και να μην ταλαιπωρούν τον κόσμο.

Τέλος πάντων εγώ το σταματάω εδώ γιατί δεν έχει νόημα, με ένα δίστιχο και ο νοων νοειτω."έκανε η μύγα κωλο,και εχεσε τον κόσμο όλο"

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν είμαστε " λαός" κωλοτουμπας. Παω στοίχημα λοιπόν, ότι τα "παληκάρια" παραπάνω, εάν αύριο τους έβαζαν σε κάποια θέση στον δημόσιο τομέα, θα την αρνούνταν και θα κρατούσαν την συνείδηση τους καθαρή :p

 

Εντωμεταξυ δουλεύουν τόσο σκληρά και αυτοί στις δουλειές τους, που κάνουν το ένα post πίσω από το άλλο :)

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά φίλε!

Περιμένω μερικές παραγγελίες από ali express και βρίσκονται στο τελωνείο από τις 10 Δεκέμβρη. Ελπίζω να παραλάβω πριν τις Απόκριες που θα φύγουν πάλι για διακοπές!

 

Και γι αυτό τα ΕΛΤΑ φταίνε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...