Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου εχει σταλει ενα δεμα με Hong kong post,αλλα εδω και αρκετες ημερες το tracking number μου δειχνει αυτο "Arrived at processing centre" δηλ.δεν εχει σταλει ακομα.Μου ειπαν οτι υπαρχει περιπτωση να εχει σταλει ,αλλα να μην το δειχνει το συστημα.Ειναι σωστο αυτο;
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Η καταγωγή τους προσδιορίζει κάπως την επαγγελματικότητα τους στο μυαλό σου;

 

Αυτό ακριβώς αναρωτιόμουν και εγώ... :down:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα ΕΛΤΑ εχουν χασει την μπαλα και περνάνε τα παντα απο ΥΕΔ....Δεμα απο Γερμανια έφτασε σήμερα ΚΔ Θεσσαλονίκης το στείλανε ΥΕΔ και ξανά πίσω στο ΚΔ Θεσσαλονίκης.... http://imgur.com/a/mN5D2

Αυτή δεν είναι η σωστή διαδρομή; Το ΚΔ στέλνει στην ΥΕΔ για έλεγχο, η ΥΕΔ το επιστρέφει στο ΚΔ για να το προωθήσει αυτό στη ΜΔ.

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία, πριν 3-4 μήνες όμως αυτό γινόταν.

 

Γιατί στείλανε στην ΥΕΔ όμως πακέτο απο Γερμανία;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι η σωστή διαδρομή; Το ΚΔ στέλνει στην ΥΕΔ για έλεγχο, η ΥΕΔ το επιστρέφει στο ΚΔ για να το προωθήσει αυτό στη ΜΔ.

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία, πριν 3-4 μήνες όμως αυτό γινόταν.

 

Γιατί στείλανε στην ΥΕΔ όμως πακέτο απο Γερμανία;

 

Αυτο ειναι το θεμα.Γιατι να περασει...Οταν παραλάβω θα ενημερώσω αν εχει καμια σφραγίδα επάνω απο το ΥΕΔ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το θεμα.Γιατι να περασει...Οταν παραλάβω θα ενημερώσω αν εχει καμια σφραγίδα επάνω απο το ΥΕΔ...

Μάλλον λάθος έγινε. Αν είναι να μας καθυστερούν και τις ενδοευρωπαϊκές αποστολές...

 

Εγώ περιμένω ένα πακέτο απο Αυστρία (αρ. αποστολής CExxxxxxxxxAT). To CE σημαίνει οτι έρχεται σαν δέμα και όχι σαν συστημένο μικροπακέτο;

Υπάρχει πιθανότητα να καθυστερήσει περισσότερο έτσι;

Link to comment
Share on other sites

δεμα χωρις tracking number γινεται να ανιχνευθει απο καταστημα ελτα μεσω barcode ή δε τα σκαναρουν καθολου αυτα?

το παρακατω ειναι αεροδρομιο απο το Πασχα. Συνηθως μεσα σε μια εβδομαδα απο οταν εφτανε Ελλαδα μου το εφερναν.

 

http://s9.postimg.org/6hl7f3u9r/trnm.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το δεμα απο γερμανια που περασε απο ΥΕΔ και δεν ειχε τιποτα επανω που να φαινεται οτι περασε απο κει.Απλα για ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το δεμα απο γερμανια που περασε απο ΥΕΔ και δεν ειχε τιποτα επανω που να φαινεται οτι περασε απο κει.Απλα για ενημερωση.

Ποσες μερες εκανε οταν εφυγε απο Γερμανια να δειξει οτι εφτασε Ελλαδα?

Edited by gboy
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι παρόμοιοι οι χρόνοι, το δικό μου δέμα απο Αυστρία έφυγε απο εκεί στις 12 του μηνός και σήμερα έκλεισε απο ΚΔ αεροδρομίου.
Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες εκανε οταν εφυγε απο Γερμανια να δειξει οτι εφτασε Ελλαδα?

 

Έφυγε 15/5 και έφτασε κατευθείαν Θεσσαλονικη 19/5.Έρχονται με νταλικα και η πρωτη τους σταση ειναι Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε 15/5 και έφτασε κατευθείαν Θεσσαλονικη 19/5.Έρχονται με νταλικα και η πρωτη τους σταση ειναι Θεσσαλονικη.

Το δικό μου το έστειλαν με αεροπλάνο και καθυστέρησε παραπάνω :rolleyes:

Αφού η Austrian κάθε μέρα έχει δρομολόγιο για Θεσσαλονίκη, δεν μου το έφερναν κατευθείαν; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι παρόμοιοι οι χρόνοι, το δικό μου δέμα απο Αυστρία έφυγε απο εκεί στις 12 του μηνός και σήμερα έκλεισε απο ΚΔ αεροδρομίου.

Και εμένα απο Ελβετία εφυγε 12 του μηνός και ακόμα το tracking έχει μείνει εκεί :confused:

Έφυγε 15/5 και έφτασε κατευθείαν Θεσσαλονικη 19/5.Έρχονται με νταλικα και η πρωτη τους σταση ειναι Θεσσαλονικη.

Ευχαριστώ, εμένα αεροπορικώς απο 12/5 ακόμα να φανεί :mad:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

απο Γερμανια και Αυστρια γιατι να μπαινουν ΥΕΔ? δεν επρεπε να φεφγουν κατευτιαν?

 

Δεν ξερω γιατι μπήκε αλλα την δευτέρα έφτασε απευθείας στο ταχυδρομείο της περιοχής μου χωρις να περάσει απο το ΜΔ.

Link to comment
Share on other sites

:blink: - τα ΕλΤα εξελισσονται ραγδαια,θυμαστε την κλασικη δερματινη τσαντα του ταχυδρομου? ε τωρα παει,βλεπω αλλα,οι νεοι συμβασιουχοι εχουν μια πολιτικη στυλ κορντουρα (δεν θα ειναι εκπληξη να μαθω πως ειναι αγορασμενη απο την τσεπη τους) και ενα πλαστικο τελαρο με αυτοκολλητο Ελτα επανω (!) ο καυμενος ερχεται λες και γυριζει απο καμια λαικη και δουλευει στο ξεφορτωμα ντοματων,μεσα τα γραμματα και αρχιζει το ξεδιαλεγμα και μετα το παιρνει και γυριζει πισω,πλαστικο μπλε τελαρο με επισημο αυτοκολλητο-αυτο θα πει εξελιξη ε?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - τα ΕλΤα εξελισσονται ραγδαια,θυμαστε την κλασικη δερματινη τσαντα του ταχυδρομου? ε τωρα παει,βλεπω αλλα,οι νεοι συμβασιουχοι εχουν μια πολιτικη στυλ κορντουρα (δεν θα ειναι εκπληξη να μαθω πως ειναι αγορασμενη απο την τσεπη τους) και ενα πλαστικο τελαρο με αυτοκολλητο Ελτα επανω (!) ο καυμενος ερχεται λες και γυριζει απο καμια λαικη και δουλευει στο ξεφορτωμα ντοματων,μεσα τα γραμματα και αρχιζει το ξεδιαλεγμα και μετα το παιρνει και γυριζει πισω,πλαστικο μπλε τελαρο με επισημο αυτοκολλητο-αυτο θα πει εξελιξη ε?

 

Μηπως ειναι εργολάβοι?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το 17 truck και το trackitonline γράφει απο 16 του μηνα έφτασε στην χωρα προορισμου αλλα τα ελτα δεν έχουν καμια ανανέωση,ότι ναναι,βλέπω να εξαφανιζεται.Υ.Γ.υπαρχει τηλεφωνο απο ελτα αεροδρόμιο;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το 17 truck και το trackitonline γράφει απο 16 του μηνα έφτασε στην χωρα προορισμου αλλα τα ελτα δεν έχουν καμια ανανέωση,ότι ναναι,βλέπω να εξαφανιζεται.Υ.Γ.υπαρχει τηλεφωνο απο ελτα αεροδρόμιο;

Εμενα απο τις 12/5 εχει φυγει απο Ελβετια και πουθενα κανενα tracking δε δειχνει οτι εφτασε Ελλαδα και χθες μιλησα με Swiss post και μου ειπαν οτι ειναι απο τις 13/5 στην Ελλαδα το δεμα μου, τι γινεται εδω σε μας στο αεροδρομειο και στα ελτα δεν μπορω να καταλαβω πια:confused:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω ένα πακέτο απο Αυστρία (αρ. αποστολής CExxxxxxxxxAT). To CE σημαίνει οτι έρχεται σαν δέμα και όχι σαν συστημένο μικροπακέτο;

To tracking βγάζει τα παρακάτω:

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.Τ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ	23-05-2017	23:25	Κ.Δ.Τ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ	23-05-2017	23:34	Κ.Δ.Τ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ	24-05-2017	08:48	ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ	24-05-2017	09:18	ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΕΛΤΑ courier είναι αυτό το πρακτορείο που γράφει;

Link to comment
Share on other sites

φακελος με china post απο gearbest , αποστολη 25/3 και ακομα αφαντο ! ηταν Unregistered αλλα μου δωσανε ενα tracking number και στο sky56 δειχνει οτιμ εφτασε ελλαδα στις 9/4 . τι κανω να περιμενω λιγο ακομα λετε η να παω για refund?
Link to comment
Share on other sites

φακελος με china post απο gearbest , αποστολη 25/3 και ακομα αφαντο ! ηταν Unregistered αλλα μου δωσανε ενα tracking number και στο sky56 δειχνει οτιμ εφτασε ελλαδα στις 9/4 . τι κανω να περιμενω λιγο ακομα λετε η να παω για refund?

Απο οτι εχω καταλαβει τα unregistered ειναι λαχειο η θα σου ερθουν στην ωρα τους η μετα απο 2-3 μηνες η και καθολου, εμενα κατι βυσματα μηνες τωρα δεν ηρθαν ποτε, ενα φθηνο ρολοι ηρθε μετα απο 2 μηνες και κατι και τωρα περιμενω μια λαμπα για τη μηχανη και ειμαι ηδη 1 μηνα αναμονη:shifty:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει τα unregistered ειναι λαχειο η θα σου ερθουν στην ωρα τους η μετα απο 2-3 μηνες η και καθολου, εμενα κατι βυσματα μηνες τωρα δεν ηρθαν ποτε, ενα φθηνο ρολοι ηρθε μετα απο 2 μηνες και κατι και τωρα περιμενω μια λαμπα για τη μηχανη και ειμαι ηδη 1 μηνα αναμονη:shifty:

 

ναι ετσι ειναι , απλα ηθελε +1.5 ευρω για να το στειλη registered post NL και δεν το εβαλα γιατι η αξια του φακελου ητανε 0.60 οποτε και να χαθει δεν με πολυ νιαζει!

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι , απλα ηθελε +1.5 ευρω για να το στειλη registered post NL και δεν το εβαλα γιατι η αξια του φακελου ητανε 0.60 οποτε και να χαθει δεν με πολυ νιαζει!

Και εγω τα ιδια επειδη ειναι μικρα σε αξια αντε μεχρι 3 ευρω δε παιρνω tracking για να δινω το καπελο του 1-2 ευρω αλλα δυστυχως με τα χαλια στα ταχυδρομεια μας πλεον χωρις tracking ειμαστε στο ελεος του Θεου:shifty:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...