Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου εγω εχω 21/4 αναχωρηση και αφιξη 24/4 σε ολα τα tracking sites...ενω τα ΕΛΤΑ μου λενε και μενα αυτο που βλεπω και εγω! δηλαδη αναχωρηση απο σιγκαπουρη 21/4

ερχεται λεει κυριε στο δρομο ειναι!!! το εχουν χασει τελειως .....εσυ βλεπω εισαι αισιοδοξος ...εγω σκεφτομαι οτι χασανε το δεμα...και τι κανω τωρα? πως ζηταω refund απο τον

κινεζο που θα μου λεει ο,τι βλεπει αυτος (και εγω!) , οτι εφτασε Ελλαδα 24/4!!!

 

Εγώ άνοιξα dispute στο PayPal και θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα (έπεσε Πάσχα, απεργίες, οκ, λέω να δω ακόμα μέχρι Παρασκευή ) και μετά θα τσιμπήσω τα λεφτάκια μου πίσω και βουρ για το κινητό πάλι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άνοιξα dispute στο PayPal και θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα (έπεσε Πάσχα, απεργίες, οκ, λέω να δω ακόμα μέχρι Παρασκευή ) και μετά θα τσιμπήσω τα λεφτάκια μου πίσω και βουρ για το κινητό πάλι

Ξεχνάς κάτι, όταν γίνεται αποστολή με free shipping , σου λέει ο πωλητής 45-60 ημέρες για παραλαβή, οπότε το pp ίσως και να μην σου δώσει χρήματα αν δεν παρέλθει αυτός ο χρόνος αναμονής, και φυσικά καλά θα κάνει, διότι το ότι το tracking σου, σου λέει ότι έφτασε στην χώρα προορισμού, δεν σημαίνει ότι το σκαναραν τα ΕΛΤΑ, πρέπει να περάσει από εκτελωνισμο ξέρεις, είτε υπόκειται σε δασμούς είτε όχι, πρέπει δλδ άνθρωπος να ανοίξει τον σάκο και να τα περάσει από το scanner ένα ένα, τώρα στην περίπτωση σου οι μέρες αναμονής είναι ελάχιστες και ο αμοιρος πωλητής θα φάει μαύρισμα επειδή εσύ απλά βιαζεσαι, έτσι λοιπόν μία μέρα θα βλέπουμε το "does not ship to greece" και θα λέμε , γιατί άραγε! Είπαμε ότι αγορές από Κίνα, 45-60μερες, το ότι μας έρχονται και σε 15μερες μερικές φορές αυτό δεν αποτελεί κανόνα. Επίσης το ότι αργούν τα ΕΛΤΑ να σκαναρουν το δεμα σου δεν σημαίνει ότι το έχασαν όπως διαβάζω σε τελευταία post.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω εχω 21/4 αναχωρηση και αφιξη 24/4 σε ολα τα tracking sites...ενω τα ΕΛΤΑ μου λενε και μενα αυτο που βλεπω και εγω! δηλαδη αναχωρηση απο σιγκαπουρη 21/4

ερχεται λεει κυριε στο δρομο ειναι!!! το εχουν χασει τελειως .....εσυ βλεπω εισαι αισιοδοξος ...εγω σκεφτομαι οτι χασανε το δεμα...και τι κανω τωρα? πως ζηταω refund απο τον

κινεζο που θα μου λεει ο,τι βλεπει αυτος (και εγω!) , οτι εφτασε Ελλαδα 24/4!!!

Να κανεις υπομονη να εμφανιστει στο site τον ελτα. Σε πολλα δεματα συμβαινει αυτο που γραφει και στο δικο σου trackin, συνηθος απο sp.

Ξεχνάς κάτι, όταν γίνεται αποστολή με free shipping , σου λέει ο πωλητής 45-60 ημέρες για παραλαβή, οπότε το pp ίσως και να μην σου δώσει χρήματα αν δεν παρέλθει αυτός ο χρόνος αναμονής, και φυσικά καλά θα κάνει, διότι το ότι το tracking σου, σου λέει ότι έφτασε στην χώρα προορισμού, δεν σημαίνει ότι το σκαναραν τα ΕΛΤΑ, πρέπει να περάσει από εκτελωνισμο ξέρεις, είτε υπόκειται σε δασμούς είτε όχι, πρέπει δλδ άνθρωπος να ανοίξει τον σάκο και να τα περάσει από το scanner ένα ένα, τώρα στην περίπτωση σου οι μέρες αναμονής είναι ελάχιστες και ο αμοιρος πωλητής θα φάει μαύρισμα επειδή εσύ απλά βιαζεσαι, έτσι λοιπόν μία μέρα θα βλέπουμε το "does not ship to greece" και θα λέμε , γιατί άραγε! Είπαμε ότι αγορές από Κίνα, 45-60μερες, το ότι μας έρχονται και σε 15μερες μερικές φορές αυτό δεν αποτελεί κανόνα. Επίσης το ότι αργούν τα ΕΛΤΑ να σκαναρουν το δεμα σου δεν σημαίνει ότι το έχασαν όπως διαβάζω σε τελευταία post.

Πολλα ++++ Τα ειπες ολα !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχω κανει μια αγορα απο Γαλια απο την Μεγαλη εβδοιμαδα και η αποστολη εγινε με την Colissimo.fr

Στο Status αναφερει τα παρακατω και δεν μπορω να το εντοπισω τουλαχιστον σε κανενα απο τα γνωστα sites.

Στο παρελθον ειχα λαβει καποια πακετα χωρις προβλημα και μαλιστα το tracking number ηταν ανιχνευσιμο απο τα ΕΛΤΑ.

Αυτη την φορα η παραγγελια εχει αργησει παρα πολυ και και δεν εχω εικονα για το που βρισκεται και ο αριθμος ειναι λιγο περιεργος 9V0992ΧΧΧΧΧΧ.

Κενεις καμια ιδεα? Θα εβαζα ολοκληρο τον αριθμο αλλα περιεχει πρωσωπικα στοιχεια.

 

Date Description Location

26/04/2016 Your parcel has been delivered to the caretaker. Isère agency

26/04/2016 Your parcel is being prepared for delivery. Isère agency

25/04/2016 Your parcel could not be delivered today since the delivery address is not accessible. We will try to deliver it as soon as possible. Isère agency

25/04/2016 Your parcel could not be delivered today since the delivery address is not accessible. We will try to deliver it as soon as possible. Isère agency

25/04/2016 Your parcel has arrived at its delivery location Isère agency

23/04/2016 Your parcel is being shipped. Rhône-Alpes platform

22/04/2016 Your parcel could not be delivered. It has been returned to the sender. Sorting office 81

22/04/2016 Your parcel has undergone a sorting error but is now being shipped again. Sorting office 81

22/04/2016 Your parcel has arrived at its delivery location Sorting office 81

20/04/2016 Your parcel is being shipped. Rhône-Alpes platform

20/04/2016 Your parcel is being shipped. Sorting office 38

20/04/2016 Your parcel is ready to be shipped. It will be soon handed over to La Poste.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς κάτι, όταν γίνεται αποστολή με free shipping , σου λέει ο πωλητής 45-60 ημέρες για παραλαβή, οπότε το pp ίσως και να μην σου δώσει χρήματα αν δεν παρέλθει αυτός ο χρόνος αναμονής, και φυσικά καλά θα κάνει, διότι το ότι το tracking σου, σου λέει ότι έφτασε στην χώρα προορισμού, δεν σημαίνει ότι το σκαναραν τα ΕΛΤΑ, πρέπει να περάσει από εκτελωνισμο ξέρεις, είτε υπόκειται σε δασμούς είτε όχι, πρέπει δλδ άνθρωπος να ανοίξει τον σάκο και να τα περάσει από το scanner ένα ένα, τώρα στην περίπτωση σου οι μέρες αναμονής είναι ελάχιστες και ο αμοιρος πωλητής θα φάει μαύρισμα επειδή εσύ απλά βιαζεσαι, έτσι λοιπόν μία μέρα θα βλέπουμε το "does not ship to greece" και θα λέμε , γιατί άραγε! Είπαμε ότι αγορές από Κίνα, 45-60μερες, το ότι μας έρχονται και σε 15μερες μερικές φορές αυτό δεν αποτελεί κανόνα. Επίσης το ότι αργούν τα ΕΛΤΑ να σκαναρουν το δεμα σου δεν σημαίνει ότι το έχασαν όπως διαβάζω σε τελευταία post.

 

Φίλε μου, έχεις δίκιο σε όλα. Ούτε εγώ πιστεύω ότι χάθηκε και όπως είπα θα κάνω υπομονή μερικές μέρες ακόμα. Επίσης, δεν αποφάσισα μονομερώς να ανοίξω dispute, αλλά σε συνεννόηση με τον πωλητή. Έχω κάνει πολλές αγορές και το μαξιμουμ που περίμενα ήταν 3 βδομάδες (δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον να έχει υπομονή να περιμένει 60 μέρες, εγώ πάντως στις 3-4 βδομάδες θα κάνω claim)

Link to comment
Share on other sites

ανοιξα dispute και εγω..το δεμα εχει χαθει ...εχω παραλαβει αλλα 2 δεματα απο τον ιδιο πωλητη με τον ιδιο τροπο αποστολης που εφυγαν 24 και 27 απριλη

και ηρθαν κανονικοτατα και αμεσα...αυτοι εχουν χασει σακους δεν εξηγειται αλλιως...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας αν ξέρετε αν παίζει να παραλαβω αύριο θεσσαλονικη?

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 09-05-2016 12:50 ΨΥΧΙΚΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 10-05-2016 15:21 Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 10-05-2016 17:21 Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ

 

Υ.γ. το δέμα δεν είναι από εξωτερικό αλλά από παλικάρι από Αθηνα

Link to comment
Share on other sites

ανοιξα dispute και εγω..το δεμα εχει χαθει ...εχω παραλαβει αλλα 2 δεματα απο τον ιδιο πωλητη με τον ιδιο τροπο αποστολης που εφυγαν 24 και 27 απριλη

και ηρθαν κανονικοτατα και αμεσα...αυτοι εχουν χασει σακους δεν εξηγειται αλλιως...

Τπτ δεν εχει χαθει....... 10 χρονια τωρα τα ιδια συμβαινουν, αλλα δεματα ερχονται σφαιρα και αλλα καθυστερουν πολυ, ειπαμε εως και 60 ημερες, δεν υπαρχει λογος που γινεται αυτο, και κανενας δεν εχει καταλαβει το γιατι ουτε και εχουμε κατανοησει τον τροπο με τον οποιο γινονται οι διεκπεραιωσεις. Σειρα δεν υπαρχει παντως, το οτι παρελαβες τα 2 και το τριτο ειναι ακομη στο δρομο δεν σημαινει οτι χαθηκε......

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά λίγο τα φώτα σας αν ξέρετε αν παίζει να παραλαβω αύριο θεσσαλονικη?

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 09-05-2016 12:50 ΨΥΧΙΚΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 10-05-2016 15:21 Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 10-05-2016 17:21 Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ

 

Υ.γ. το δέμα δεν είναι από εξωτερικό αλλά από παλικάρι από Αθηνα

Ισως.....

αν παει στο κ.δ. θεσ/νικης δεν θα παραλαβεις .

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα dispute και εγω..το δεμα εχει χαθει ...εχω παραλαβει αλλα 2 δεματα απο τον ιδιο πωλητη με τον ιδιο τροπο αποστολης που εφυγαν 24 και 27 απριλη

και ηρθαν κανονικοτατα και αμεσα...αυτοι εχουν χασει σακους δεν εξηγειται αλλιως...

Δέματα ΔΕΝ χάνονται έτσι. Όπως έχει αναφερθει 100000 φορες, οι σάκοι ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑ ΤΥΧΑΙΑ. Κάντε υπομονή, αλλιώς αγοράστε απ το μαγαζί της γειτονιάς σας. Μην κουράζετε τουλάχιστον τους υπόλοιπους που διαβάζουν το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία γωνία θα ναι ξεχασμένοι οι σάκοι.. Και με το φόρτο και την έλλειψη προσωπικού δεν θα το χουν πάρει χαμπάρι......

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν αντεχω άλλο. Απο τις 8 του μηνα εχει μπει ελλάδα και σημερα 4 μερες μετα, δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση!

Ειναι δυνατον...;;;;! Ολες τις αλλες φορες σε 2 μερες ειχα ειδοποιητηριο και σε 3 το ειχα στα χερια μου!:angry::angry: RF234921176CN

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα στα Χανιά ένα ταμπλετ. Με μεγάλη αγωνία και κοιτάζοντας κάθε μέρα το tracking έφτασε επιτέλους η μέρα.... Με μεγάλη έκπληξη διαπίστωσα ότι το ταμπλετ ήταν βρεγμένο. Το περίεργο είναι ότι το δέμα πριν φτάσει Χανιά έμεινε Ηρακλειο για δύο μέρες που όλως τυχαίως έβρεχε. Άλλες φορές μένει Ηρακλειο μία μέρα. Οπότε κάτι έγινε εκεί που δεν μπορώ να αποδειξω. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν αντεχω άλλο. Απο τις 8 του μηνα εχει μπει ελλάδα και σημερα 4 μερες μετα, δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση!

Ειναι δυνατον...;;;;! Ολες τις αλλες φορες σε 2 μερες ειχα ειδοποιητηριο και σε 3 το ειχα στα χερια μου!:angry::angry: RF234921176CN

 

Το νοημα του νηματος ειναι να μπορουμε να βρουμε χαμενα δεματα, να βρουμε δυσκολα tracking, να βοηθαμε με αλλαγες σε tracking λογο αλλαγης μεταφορικων εταιρειων και γενικα προβληματα, θεωρεις προβλημα το οτι δεν παρελαβες σε 3 μερες και πας για 4 ή και 6-7 αν χρειαστει? τι να πω εγω δλδ με δεμα που ειναι κολλημενο απο 31-03 στο arrived at overseas, να αυτοκτονησω?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το νοημα του νηματος ειναι να μπορουμε να βρουμε χαμενα δεματα, να βρουμε δυσκολα tracking, να βοηθαμε με αλλαγες σε tracking λογο αλλαγης μεταφορικων εταιρειων και γενικα προβληματα, θεωρεις προβλημα το οτι δεν παρελαβες σε 3 μερες και πας για 4 ή και 6-7 αν χρειαστει? τι να πω εγω δλδ με δεμα που ειναι κολλημενο απο 31-03 στο arrived at overseas, να αυτοκτονησω?

Αν παρατήρησες τον τίτλο του θέματος, τότε θα καταλάβεις ότι το "νόημα" που νομίζεις εσύ ότι έχει, είναι τελείως διαφορετικό από τον λόγο ύπαρξης του νήματος.

Συνεπώς, όσο δίκιο έχω εγώ να παραπονιεμαι ότι στα ΕΛΤΑ και στο συγκεκριμένο δέμα είναι τα ζώα μου αργά άλλο τόσο δίκιο έχεις και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Εχω κανει μια παραγγελια απο το gearbest αξιας 12 ευρω.Το αντικειμενο εφυγε απο αυτους στις 7/3/2016 λογω μεγαλης καθυστερησης εχω αρχισει να προβληματιζομαι.Σκεφτομαι μηπως δεν εγραψαν καποια στοιχεια μ σωστα και ενω το δεμα εχει ερθει να μην εχω ειδοποιηθει.Σημερα ψαχνωντας βρηκα τη σελιδα http://trackitonline.ru/ η οποια δειχνει οτι το δεμα ειναι ελλαδα απο τις 22/3.Μιλησα με τα ελτα και μ ειπανε οτι μονο με το ονομα και διευθυνση δεν μπορουν να βοηθησουν,και δινοντας τον αριθμο αποστολης NL14573108589546 μου ειπανε οτι αυτος ειναι ο αριθμος πλοιου,κατι τετοιο ακυρο.Εγω φοβαμαι οτι αφου δεν ειδοποιηθηκα μετα απο τοσο καιρο το δεμα μπορει να επεστρεψε πισω.Τι μπορει να συμβαινει και τι μπορω να κανω?Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

 

http://s32.postimg.org/aks5lthfp/Screenshot_1.png' alt='Screenshot_1.png'>

[/img]

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν αντεχω άλλο. Απο τις 8 του μηνα εχει μπει ελλάδα και σημερα 4 μερες μετα, δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση!

Ειναι δυνατον...;;;;! Ολες τις αλλες φορες σε 2 μερες ειχα ειδοποιητηριο και σε 3 το ειχα στα χερια μου!:angry::angry: RF234921176CN

 

:cool: - συνιστω ψυχραιμια

Οι ταχυδρομοι δεν βγαινουν καθε μερα οπως καποτε μα 2-3 φορες την εβδομαδα και αν προσεξες και στα γκισε δεν εχει πχ 4 υπαλληλους οπως καποτε αλλα 2-επισης προσθεσε πως γινονται συχνα και αλλαγες προσωπικου, δεν γνωριζω ακριβως τα περι συμβασεων τους αλλα δεν ειναι μονιμοι οπως παλια (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατήρησες τον τίτλο του θέματος, τότε θα καταλάβεις ότι το "νόημα" που νομίζεις εσύ ότι έχει, είναι τελείως διαφορετικό από τον λόγο ύπαρξης του νήματος.

Συνεπώς, όσο δίκιο έχω εγώ να παραπονιεμαι ότι στα ΕΛΤΑ και στο συγκεκριμένο δέμα είναι τα ζώα μου αργά άλλο τόσο δίκιο έχεις και εσύ.

Τα παράπονά σου να τα κάνεις στη διοίκηση των ελτα ώστε να προσλάβουν προσωπικό, και στη κυβέρνηση που αντί να δίνει χρήματα για προσωπικό κι εξοπλισμό στις δημόσιες επιχειρήσεις, δίνει μην πω πού. Έλεος πια με την γκρίνια, έχει καταντήσει το νήμα σαν μεσημεριανή εκπομπή!

Σήμερα παρέλαβα στα Χανιά ένα ταμπλετ. Με μεγάλη αγωνία και κοιτάζοντας κάθε μέρα το tracking έφτασε επιτέλους η μέρα.... Με μεγάλη έκπληξη διαπίστωσα ότι το ταμπλετ ήταν βρεγμένο. Το περίεργο είναι ότι το δέμα πριν φτάσει Χανιά έμεινε Ηρακλειο για δύο μέρες που όλως τυχαίως έβρεχε. Άλλες φορές μένει Ηρακλειο μία μέρα. Οπότε κάτι έγινε εκεί που δεν μπορώ να αποδειξω. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο?
Δεν είδες μόλις παρέλαβες το δέμα ότι ήταν βρεγμένο; Έπρεπε να το παρατηρήσεις επιτόπου στο γκισέ και να το αναφέρεις.. μετά την απομάκρυνση δε βρίσκεις το δίκιο σου δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,παρρηγγειλα ενα κινητο απο minideal.net 2/5/16 στο.Οταν κανω track item βλεπω απο τις 10/5/16 arrival at destination gr. Εχει κανει ιδεα ποσες μερες θα περιμενω περιπου μεχρι να το παρω στα χερια μου; Ειναι θεμα Ελτα σωστα; Λογικα την ερχομενη εβδομαδα θα πρεπει να το παραλαβω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,παρρηγγειλα ενα κινητο απο minideal.net 2/5/16 στο.Οταν κανω track item βλεπω απο τις 10/5/16 arrival at destination gr. Εχει κανει ιδεα ποσες μερες θα περιμενω περιπου μεχρι να το παρω στα χερια μου; Ειναι θεμα Ελτα σωστα; Λογικα την ερχομενη εβδομαδα θα πρεπει να το παραλαβω;

 

και γω στα ίδια είμαι περίπου..στις 6/5 παρήγγειλα και 13/5 έγραψε Arrival at Destination Post (Country: GR). παίζει να είναι και πλασματικό στοιχείο της singapore post..παίζει και όχι..υπομονή μερικές μέρες..ή και πολλές :lol:

αν δεν περάσουν 20-30 μέρες δεν έχουμε το δικαίωμα να παραπονιόμαστε

www.koilakozanis.gr

Custom made 3d Printed Products

www.etsy.com/shop/3DPrintingExpert

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα μια παραγγελια απο Ιρλανδια, 2 προφυλακτηρες για αυτοκινητα.

 

Το προβλημα ειναι το εξης, ενω εχω παραλαβει κανονικα τον εναν, ο αλλος ενω εχει φτασει αθηνα ταυτοχρονα με τον πρωτο, δεν μου εχει ερθει ακομα. Φαινεται να εχει κολλησει σε κατι που λεγεται ''κεντρο διαλογης''.

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-05-2016 21:34 ΙΡΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 07-05-2016 07:22 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 07-05-2016 11:57 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 08-05-2016 08:19 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 08-05-2016 17:12 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 08-05-2016 18:49 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 08-05-2016 19:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

 

Τι μπορει να συμβαίνει? Πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα τους και ο ενας με βαζει να παρω τηλ τον αλλον και ακρη δεν βγαζω. Θα τον παραλαβω κανονικα? Να περιμενω κι αλλο? Ή θα εχω μπερδεματα(ήδη εχω)?

Μου κανει εντύπωση που ο ενας ηρθε κανονικα. Γτ όχι και ο αλλος? Αφου ταυτοχρονα φτασανε ελλαδα, στο ιδιο σημειο

 

 

Παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει γτ εχω ξοδεψει με μεταφορικα πανω απο 400 ευρω τον εναν!!

Edited by NICK_PAJ
Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνε υπομονή. Στο επόμενο «συμμάζεμα» θα σου ρθει κι ο άλλος
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην, χιλια ευχαριστω για την συντομη απαντηση!! ειλικρινα να σαι καλα φιλε μου!

 

Ωστε να μην ανησυχω? Λογικα δεν θα τα στελνανε μαζι? τον ιδιο προορισμο ειχαν.. Γτ ακουω διαφορα, οπως οτι τα παρατανε και τα στελνουν πισω μετα απο ενα διαστημα.. ή μεχρι οτι κ τα κλεβουν!:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην, χιλια ευχαριστω για την συντομη απαντηση!! ειλικρινα να σαι καλα φιλε μου!

 

Ωστε να μην ανησυχω? Λογικα δεν θα τα στελνανε μαζι? τον ιδιο προορισμο ειχαν.. Γτ ακουω διαφορα, οπως οτι τα παρατανε και τα στελνουν πισω μετα απο ενα διαστημα.. ή μεχρι οτι κ τα κλεβουν!:(:(

Όχι. Απλώς δεν τα πήραν μαζί, λόγω φόρτου. Άλλωστε το οτι ηρθαν μαζι, δε σημαινει οτι ηταν πακετακι δεμένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...