Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο hong kong μου εχουν δωσει tracking number εδω και δυο ημερεσ αλλα δεν μου το βγαζει ακομα. Ξερετε μετα απο ποσεσ το εμφανιζει;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Απο hong kong μου εχουν δωσει tracking number εδω και δυο ημερεσ αλλα δεν μου το βγαζει ακομα. Ξερετε μετα απο ποσεσ το εμφανιζει;
καμια εβδομαδα μεγιστο...
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δέμα από amazon.co.uk (από την αποθήκη τους υποτίθεται σύμφωνα με την παραγγελία) πόσο καιρό το υπολογίζω;

Ενώ μου λέει στο "My orders" tracking number μετά μου βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο για την εν λόγω παραγγελία...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δέμα από amazon.co.uk (από την αποθήκη τους υποτίθεται σύμφωνα με την παραγγελία) πόσο καιρό το υπολογίζω;

Ενώ μου λέει στο "My orders" tracking number μετά μου βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο για την εν λόγω παραγγελία...

Δεν υπάρχει στάνταρ.

Ανάλογα τον πωλητή.

Μπορεί 1 βδομάδα, μπορεί και 3.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω παραγγείλει από το asos και ebay στις 16 και 18 Αυγούστου αντίστοιχα, είναι λογικό να μην έχω λάβει ΕΛΤΑ ειδοποίηση ακόμα? Μου φαίνονται αρκετές 10 μέρες για UK. Δυστυχώς είναι χωρίς tracking

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω παραγγείλει από το asos και ebay στις 16 και 18 Αυγούστου αντίστοιχα, είναι λογικό να μην έχω λάβει ΕΛΤΑ ειδοποίηση ακόμα? Μου φαίνονται αρκετές 10 μέρες για UK. Δυστυχώς είναι χωρίς tracking

και εγω εχω δυο παραγγελιες απο banggood στις 17-αυγουστου shipped με Uk Standard International Shipping δηλαδη χωρις tracking, μεχρι σημερα τιποτα. Ξερει κανεις κατι να βοηθησει? χωρις tracking θα μας αφησει ειδοποιητηριο?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω παραγγείλει από το asos και ebay στις 16 και 18 Αυγούστου αντίστοιχα, είναι λογικό να μην έχω λάβει ΕΛΤΑ ειδοποίηση ακόμα? Μου φαίνονται αρκετές 10 μέρες για UK. Δυστυχώς είναι χωρίς tracking

 

Πέρυσι τον Αύγουστο περίμενα ένα δέμα από Αγγλία. Ηρθε σε 15 ημέρες περίπου Είναι λόγω αυγούστου πιο πολύ. Θα έρθει πιστεύω την άλλη εβδομάδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω εχω δυο παραγγελιες απο banggood στις 17-αυγουστου shipped με Uk Standard International Shipping δηλαδη χωρις tracking, μεχρι σημερα τιποτα. Ξερει κανεις κατι να βοηθησει? χωρις tracking θα μας αφησει ειδοποιητηριο?

 

Το ίδιο ισχυεί και για εσένα. Εξαρτάται εάν είναι βαρύ/άβολο το δέμα κατά 99% να σου αφήσει ειδοποιητήριο διαφορετικά στο κουτί μαζί με τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια Αγορα από Αγγλία και επειδή έχω κάνει λάθος αν έρθει το πακέτο και το στείλω πίσω χωρίς να ανοίξω θα πρέπει να πληρώσω μεταφορικά?
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι τον Αύγουστο περίμενα ένα δέμα από Αγγλία. Ηρθε σε 15 ημέρες περίπου Είναι λόγω αυγούστου πιο πολύ. Θα έρθει πιστεύω την άλλη εβδομάδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ίδιο ισχυεί και για εσένα. Εξαρτάται εάν είναι βαρύ/άβολο το δέμα κατά 99% να σου αφήσει ειδοποιητήριο διαφορετικά στο κουτί μαζί με τα άλλα.

17 εφυγαν, 28 εχουμε, αρα απο βδομαδα πρεπει να τα εχω.....για να δουμε!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ο ταχυδρόμος περνάει όποτε του βαρέσει. Έχει να έρθει από την προηγούμενη Παρασκευή(14/8). Απλά τραγικό.
Link to comment
Share on other sites

και ενα γραμμα την ημερα να ειχαν προς παραδοση τα ελτα,και παλι θα φωναζαν οτι εχουν ελειψεις...
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

και ενα γραμμα την ημερα να ειχαν προς παραδοση τα ελτα,και παλι θα φωναζαν οτι εχουν ελειψεις...

 

ετσι ειναι, αν αναλογιστεις οτι τα δεματα απο κινα εχουν περιοριστει παααααρα πολυ, τα ΕΛΤΑ επρεπε να πετανε τωρα, αντι αυτου κανουν 15 μερες για δεμα απο αγγλια....ελεος!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι, αν αναλογιστεις οτι τα δεματα απο κινα εχουν περιοριστει παααααρα πολυ, τα ΕΛΤΑ επρεπε να πετανε τωρα, αντι αυτου κανουν 15 μερες για δεμα απο αγγλια....ελεος!

Εντάξει, καλοκαιρινή περίοδος είναι, λογικά πολλοί είναι αδειουχοι, οπότε...οπως παντα...μια πασχα, μια Χριστούγεννα, πάντα υπαρχει μια δικαιολογία για τα ελτα..

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, καλοκαιρινή περίοδος είναι, λογικά πολλοί είναι αδειουχοι, οπότε...οπως παντα...μια πασχα, μια Χριστούγεννα, πάντα υπαρχει μια δικαιολογία για τα ελτα..

Ενταξει το δεχομαι οτι ειναι καλοκαιρι και υπαρχουν αδειες, δεν ειναι ομως λογικη να λεμε μια ετσι μια αλλιως τελικα ποτε δεν δουλευει το δημοσιο....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι τον Αύγουστο περίμενα ένα δέμα από Αγγλία. Ηρθε σε 15 ημέρες περίπου Είναι λόγω αυγούστου πιο πολύ. Θα έρθει πιστεύω την άλλη εβδομάδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ίδιο ισχυεί και για εσένα. Εξαρτάται εάν είναι βαρύ/άβολο το δέμα κατά 99% να σου αφήσει ειδοποιητήριο διαφορετικά στο κουτί μαζί με τα άλλα.

 

σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν off topic ποστ. Για ότι έχει σχέση με τα ΕΛ.ΤΑ. συζητάμε εδώ. Τα υπόλοιπα στα Λοιπά κινητά τηλέφωνα

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καθυστερήσει γύρω στις 3-4 μέρες τα πράγματα που παρήγγειλα από UK, μέχρι και στα ελτά της περιοχής μου πήρα... πφφφ. Μαρούσι
Link to comment
Share on other sites

Έχουν καθυστερήσει γύρω στις 3-4 μέρες τα πράγματα που παρήγγειλα από UK, μέχρι και στα ελτά της περιοχής μου πήρα... πφφφ. Μαρούσι
εγω απο τις 17-08 σημερα παρελαβα απο uk.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

εγω απο τις 17-08 σημερα παρελαβα απο uk.

 

Ε και μένα οι παραγγελίες και το shipping 17-18 έγιναν, προφανώς μετράει και από ποιο σημείο UK φυσικά ...

Link to comment
Share on other sites

Ε και μένα οι παραγγελίες και το shipping 17-18 έγιναν, προφανώς μετράει και από ποιο σημείο UK φυσικά ...

Ισως, παντως ηταν χωρις tracking και πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη, ο ταχυδρομος ευτυχως ειναι σωστος και μου ειπε οτι αν εχω τετοια δεματα να του κανω τηλ να τον ενημερωνω. Μερικες φορες δεν ξερω, να του δωσω κατι? ειναι τοσο εξυπηρετικος.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάνει σωστά τη δουλειά του?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ισως, παντως ηταν χωρις tracking και πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη, ο ταχυδρομος ευτυχως ειναι σωστος και μου ειπε οτι αν εχω τετοια δεματα να του κανω τηλ να τον ενημερωνω. Μερικες φορες δεν ξερω, να του δωσω κατι? ειναι τοσο εξυπηρετικος.

Αυτό θα περίμενα να το ακούσω από την μάνα μου, όχι από νέο άνθρωπο.

Ακόμα στην Ελλάδα πρέπει να παίζει "χαρτζιλίκι" για να κάνει κάποιος σωστά την δουλειά του;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάνει σωστά τη δουλειά του?

επειδη την παρακανει καλα, αν δεν με βρει παιρνει τηλ. ή τα αφηνει στον επανω οροφο, παντα τα προσεχει γιατί ξερει οτι ειναι κινητα drones εξαρτηματα κλπ ηλεκτρονικα, ενταξει τον εχω εξυπηρετησει και εγω, του εχω επισκευασει κινητο.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό θα περίμενα να το ακούσω από την μάνα μου, όχι από νέο άνθρωπο.

Ακόμα στην Ελλάδα πρέπει να παίζει "χαρτζιλίκι" για να κάνει κάποιος σωστά την δουλειά του;

Μην το βλεπεις ετσι.....για μενα φιλε ειναι πανω απ ολα πολυ πολυ εξυπηρετικος.

 

Εκ της διαχείρισης:

Απαγορεύεται η χρήση γραφής sms. Παρακαλώ να γράφονται ολόκληρες οι λέξεις ώστε να είναι ευανάγνωστα τα μηνύματα στους χρήστες.

Edited by mirrorofsorrow
Γραφή sms
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σημερα παρελαβα από uk. Η μια αποστολή προ 15/8 η αλλη μετα...

 

Μαλλον ειναι θεμα καλοκαιρινων αδειων κ διαθεσιμοτητας υπαλληλων.

 

Παντως ειχε πλακα γιατι επιασα κουβεντα με τον ταχυδρομο πρωι πρωί κ με ρωτουσε πως τα εφερα απ' εξω .. Οποτε καταληξαμε να του εξηγώ πως λειτουργεί το paypal balance .. Χαχαχαχ!!!

 

Paypal Balance : Connecting People

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

:cool: - λεμε για τα ΕΛΤΑ πολλα ομως να λεμε και του στραβου το δικιο: παρηγγειλα απο Αγγλια και θα ερχοταν συστημενο, στο site τελικα βλεπω πως δεν θα ειναι με ΕΛΤΑ μα θα ερθει με GLS Γερμανιας που ειδα τα κανει πασα στην ACS

Παιρνω τηλεφωνο να ρωτησω εαν γινεται να παραδωθει παραδιπλα γιατι θα ελειπα,ευγενικος ο υπαλληλος στο τηλεφωνο με εξυπηρετησε ομως μολις του ειπα να γραψει το τηλεφωνο μου ειπε πως δεν χρειαζεται,λεω γιατι? αμα δεν ακουω το κουδουνι ή πχ ειμαι στη βεραντα κλπ,ανθρωποι ειμαστε το τηλεφωνο για ειδοποιηση ειναι, μου απαντησε πως τα παιδια που κανουν διανομη δεν παιρνουν τηλεφωνο τον παραληπτη (!) αρα τσαμπα λεμε στο μαγαζι να βαζει το τηλεφωνο μας επανω στο δεμα? ειπαμε τα ΕΛΤΑ δεν σε παιρνουν ποτε των ποτων τηλεφωνο αλλα ουτε και οι ιδιωτες (?) ε για φαντασου τοτε να γινουν Ιδιωτικα με τετοιο προσωπικο τι χαμο θα εχουμε

Το δεμα το εφερε ενας πακιστανος ή μπαγκλαντεσιανος δεν ξερω ακριβως, μην μου πειτε πως δεν μπορουσε να παρει στο κινητο και να μιλησει Ελληνικα να μιλησει με καποιον παραληπτη γαιτι στην Γενικη Ταχυδρομικη απο οτι εχω δει σε καλουν αμα δεν σε βρισκουν

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...