Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρισκω και γω πιο βολικο το απο κατω προς τα πανω... προς τα αριστερα δεν μπορω γιατι με ανοιγοι το task manager :p και πανω δεξια στο ιντερνετ ειδικα χτυπαει λινκσ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

βρισκω και γω πιο βολικο το απο κατω προς τα πανω... προς τα αριστερα δεν μπορω γιατι με ανοιγοι το task manager :p και πανω δεξια στο ιντερνετ ειδικα χτυπαει λινκσ...

To προγραμμα που λετε παραπανω παιδια εγω ξαφνικα εχω προβλημα!ενω δουλευε κανονικα,εξαφανιστηκε κ τωρα οταν το ξαναεγκαθιστω μου λεει οτι το αρχειο ειναι κατεστραμενο!!!.Στις εφαρμογες ομως υπαρχει το εικονιδιο αλλα σε μορφη της καρτας μνημης.παλαβα πραγματα δηλαδη.και οταν βαζω σε μαζικη μνημη την συσκευη,μου αναβοσβηνει την οθονη στο pc,και δεν βλεπω τις καρτες μνημης!ενω οταν το ρυθμιζω σε ovi ολα ειναι οκ.τι κανω βρε παιδια τωρα;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος να αλλάζεις γλώσσα με την άννα και το full portrait qwerty είναι νομίζω από κάτω προς τα πάνω.. Έτσι δε χάνεις το πληκτρολόγιο όταν είσαι ας πούμε στον browser και θες να αλλάξεις γλώσσα.

Εγω το εχω απο κατω προς τα πανω και για την αννα (οποτε ερθει) αλλα και για τον οπερα που και αυτο μονο ετσι πιανει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εδω κ 2 μερες μου κανει παλαβα το τηλεφωνο μου,αποφασισα να του κανω hard reset,για πρωτη μου φορα εδω κ 8 μηνες που το εχω.(εχω το ελληνικο).Εαν βγει η Αννα πρεπει μετα να το ξανακανω;Και με το hard reset χανω το ovi κτλ;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. το ν8 εχω

και εχω ενα θεμα με την γκαλερι.

εμφανιζονται ξεμπαρκες φωτογραφιες εκει απο διαφορες εφαρμογες.

τις εψαξα με το ονομα, βρηκα τους φακελους στους οποιους ειναι αυτες, δοκιμασα να τους αλλαξω ατριμπιουτς, να τις κανω ειτε χιντεν, ειτε σιστεμ φαιλς αλλα τιποτα παλι εμφανιζονται στο γκαλερι. καμια λυση υπαρχει? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. το ν8 εχω

και εχω ενα θεμα με την γκαλερι.

εμφανιζονται ξεμπαρκες φωτογραφιες εκει απο διαφορες εφαρμογες.

τις εψαξα με το ονομα, βρηκα τους φακελους στους οποιους ειναι αυτες, δοκιμασα να τους αλλαξω ατριμπιουτς, να τις κανω ειτε χιντεν, ειτε σιστεμ φαιλς αλλα τιποτα παλι εμφανιζονται στο γκαλερι. καμια λυση υπαρχει? ευχαριστω

 

Αφού τα έκανες hiden files, κάνε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μετα απο το hard reset που εκανα δεν μπορω να συνδεθω με το wlan μου(η συνδεση απετυχε-προσβαση αδυνατη)!!Και ενω εχω κανει ολες τις ρυθμισεις απο τον οδηγο του φορουμ.Τι παιζει ρε παιδια τωρα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. το ν8 εχω

και εχω ενα θεμα με την γκαλερι.

εμφανιζονται ξεμπαρκες φωτογραφιες εκει απο διαφορες εφαρμογες.

τις εψαξα με το ονομα, βρηκα τους φακελους στους οποιους ειναι αυτες, δοκιμασα να τους αλλαξω ατριμπιουτς, να τις κανω ειτε χιντεν, ειτε σιστεμ φαιλς αλλα τιποτα παλι εμφανιζονται στο γκαλερι. καμια λυση υπαρχει? ευχαριστω

 

καλημερα. αν έχεις hackaρει το κινητο σου νομιζω πως μπορω να σε βοηθησω. πηγαινε με το x-plore στο z\private\10202be9 κανε μια αντιγραφη το 200009FE.txt και ανεβασε το να το δω. επισης πες μου σε ποιο path ειναι τα αρχεια που δεν θελεις να σου εμφανιζονται στην εκθεση π.χ. e\sygic :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα έκανες hiden files, κάνε επανεκκίνηση.

ευχαριστω αλλα δεν δουλεψε

 

 

καλημερα. αν έχεις hackaρει το κινητο σου νομιζω πως μπορω να σε βοηθησω. πηγαινε με το x-plore στο z\private\10202be9 κανε μια αντιγραφη το 200009FE.txt και ανεβασε το να το δω. επισης πες μου σε ποιο path ειναι τα αρχεια που δεν θελεις να σου εμφανιζονται στην εκθεση π.χ. e\sygic :)

 

οκ το βρηκα το αρχειο νεκταρια. θα κατσω να το αντιγραψω, και θα βρω και τα παθ και θα σου απαντησω

 

να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μετα απο το hard reset που εκανα δεν μπορω να συνδεθω με το wlan μου(η συνδεση απετυχε-προσβαση αδυνατη)!!Και ενω εχω κανει ολες τις ρυθμισεις απο τον οδηγο του φορουμ.Τι παιζει ρε παιδια τωρα;

Κανενας!!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κανενας!!!

 

μπορεί να μην είναι η μόνη ΄΄ζημιά΄΄ που έχεις πάθει, μάλλον έχεις χάσει και τους χάρτες καθώς και το ovi store, μάλλον έμπλεξες φιλαράκι και η διαδικασία είναι να πάς καλύτερα σε ένα nokia care

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μην είναι η μόνη ΄΄ζημιά΄΄ που έχεις πάθει, μάλλον έχεις χάσει και τους χάρτες καθώς και το ovi store, μάλλον έμπλεξες φιλαράκι και η διαδικασία είναι να πάς καλύτερα σε ένα nokia care

Μενω σε νησι κ δεν ειναι ευκολο να παω στον Βολο,στο αμεσο μελλον.Δεν υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξω εγω;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μενω σε νησι κ δεν ειναι ευκολο να παω στον Βολο,στο αμεσο μελλον.Δεν υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξω εγω;:(

χωρίς να είμαι και ο πιο ειδικός εδώ μέσα, μάλλον με φλασάρισμα μέσω φοίνικα μάλλον θα το διορθώσεις, αλλά η διαδικασία για μένα είναι δύσκολη, η επόμενη επιλογή είναι να περάσεις την αννούλα και να διορθωθούν όλα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις σε νησί, refurbish μέσω φοίνικα και θα σου γίνει όπως όταν το είχες αγοράσει.

Πως φιλε μου θα το κανω;Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με τον φοινικα μπορεις να μου δωσεις οδηγιες η εστω με π.μυνημα; σε ευχαριστω πολυ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για αναλυτικές οδηγίες δες εδώ!!!

Οδηγός για εργοστασιακό φλασάρισμα του Ν8

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το fmobi αν το εγκαταστήσεις σε "φρέσκο" τηλέφωνο βγάζει πρόβημα στο login.. Εκεί που ζητάει πρόσβαση η εφαρμογή από το facebook δε μπορεί να επιλέξει κανείς "συνέχεια" ώστε να δώσει την απαιτούμενη πρόσβαση.. Και μιλάω για την τελευταία έκδοση 1.3.3 που υποτίθεται φτιάξατε κάποιο login error.

 

ΛΥΣΗ: Πατήστε εκεί που λέει να σας στέλνει email η εφαρμογή και θα εμφανιστεί ένα κουτάκι επιλογών με αποτέλεσμα να σηκώσει λίγο τη σελίδα ώστε να εμφανιστεί και να μπορεί να πατηθεί το "allow".

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. αν έχεις hackaρει το κινητο σου νομιζω πως μπορω να σε βοηθησω. πηγαινε με το x-plore στο z\private\10202be9 κανε μια αντιγραφη το 200009FE.txt και ανεβασε το να το δω. επισης πες μου σε ποιο path ειναι τα αρχεια που δεν θελεις να σου εμφανιζονται στην εκθεση π.χ. e\sygic :)

σε υπερευχαριστω για τη βοηθεια σου προκαταβαολικα. υπαρχει μηπως τροπος να σου δωσω και το παθ των βιντεο που δε θελω να εμφανιζονται και να τα κανουμε και αυτα να εξαφανιστουν?

ειναι το e:\videos

 

λοιπον

 

cenrep

version 1

[owner]

0x200009FE

[defaultmeta]

0

[platsec]

cap_rd=ReadUserData cap_wr=WriteDeviceData

[Main]

0x1 int 0 0

0x10001 string "\\private\\" 0

0x10002 string "\\system\\" 0

0x10003 string "\\activenotes\\" 0

0x10004 string "\\Data\\activenotes\\" 0

0x10005 string "\\sys\\" 0

0x10006 string "\\resource\\" 0

0x10007 string "\\Cities\\" 0

0x10008 string "\\.mediaartlocal\\" 0

0x20001 string "Z:\\Data\\Sounds\\Digital\\" 0

0x20002 string "Z:\\Data\\Sounds\\Simple\\" 0

0x20003 string "Z:\\Data\\Videos\\" 0

0x40001 string "C:\\Data\\" 0

0x90000 int 0 0 cap_wr=alwaysfail

0x90001 int 0 0

 

 

 

 

 

 

και τα παθς των εικονων ειναι

 

c:\data\others

e:\sygic\aurares\icons

e:\sygic\aurares\engine

e:\sygic\aurares\avatars

e:\res\icons

 

 

να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να φλασάρω το κινητό πριν βάλω την άννα η μετά? και άμα το φλασάρω χάνω εφαρμογές και φωτογραφίες η μένουν όπως είναι?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

σε υπερευχαριστω για τη βοηθεια σου προκαταβαολικα. υπαρχει μηπως τροπος να σου δωσω και το παθ των βιντεο που δε θελω να εμφανιζονται και να τα κανουμε και αυτα να εξαφανιστουν?

ειναι το e:\videos

 

να εισαι καλα

 

καλησπερα.οτι γραψω εδω το εχω δοκιμασει στο κινητο μου και δουλευει.

πηγαινε στο φακελο c\private\10202be9\persists και ψαξε αν υπαρχει αρχειο

με το ονομα 200009FE.cre. Αν υπαρχει διεγραψε το. Κατεβασε το αρχειο που δινω

και αντεγραψε το στο c\private\10202be9. Κανε επανεκκινηση και πες μου αν σου

δουλεψε. το path για τα βιντεο το εκανα add στο αρχειο αλλα δεν ξερω αν θα σου

δουλεψει :)

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω το Ovi Store ... proccesses για να τερματίσω την εφαρμογή.

 

Κάπου είχα διαβάσει για C βιβλιοθήκες που πρέπει να σβηστούν, αλλά δε το βρίσκω.

Υπάρχει βέβαια και αυτό (FA136074: Why is Ovi Store not working after the Symbian Anna update). Κοίτα το Solution 2.

Link to comment
Share on other sites

Για σας θέλω να περάσω το fmobi αλλα μου ζητάει κάτι qt ότι λείπουν άμα περάσω τα qt μετά μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση την αννα μετά και με τα update τα 2?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας θέλω να περάσω το fmobi αλλα μου ζητάει κάτι qt ότι λείπουν άμα περάσω τα qt μετά μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση την αννα μετά και με τα update τα 2?

 

Ποιο QT θα περάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο QT θα περάσεις?

 

Αυτό που μου ζητάει το fmobi θα περάσω έβαλα το fmobi χωρίς το smart instaler και μου λέει ότι λείπουν κάτι qt.

Αν το κάνω εγκατάσταση με το smart intaler θα μου ζήτηση να συνδεθεί στο internet για να περάσει κάτι αν το κάνω λέω μήπως έχω πρόβλημα μετά όταν πάω να περάσω την αννα μαζί με τα 2 update?

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...