Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Mp3tag βρε παιδια πως δουλευει;Εχω κατεβασει καποια τραγουδια κ θελω να τα βαλω σε φακελο δικο του.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απαιτεί συγκεκριμένη έκδοση των βιβλιοθηκών Qt, δες τις απαιτήσεις στη σελίδα της εφαρμογής στο Κατάστημα.

Εμένα δουλεύει κανονικά, και η αποστολή συντεταγμένων μέσω SMS δουλεύει ρολόι. ;)

 

Δεν μπορείς να επιλέξεις επαφή για να στείλεις τα δεδομένα ε; Πρέπει να γράψεις το νούμερο μόνος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να επιλέξεις επαφή για να στείλεις τα δεδομένα ε; Πρέπει να γράψεις το νούμερο μόνος;

 

Ναι, δυστυχώς έτσι είναι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα λίγο στο site της Lcg και είδα πως το X-plore είναι free για όλες τις πλατφόρμες εκτός από Symbian. Nice.

 

Και για symbian free είναι. Απλά σου βγάζει ενα countdown στο ανοιγμα και στο κλείσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις εγκατέστησα το smart office σε δυο κινητα με s605th και symbian belle

και το οποιο έχει δυνατοτητα edit αρχείων office. Αναφερεται στο ovi store οτι η προσφορα ίσχυε μονο για το σουκου αλλά απο οτι φαινεται αυτή συνεχιζεται και σημερα.

Οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι πολυ θετικές και ειναι σιγουρα ανωτερο απο το quickoffice που ειχα προεγκατεστημενο (s605th). Εξαιρετικη προσφορα απο τη Nokia και ιδιαιτερα για το nokia 500 (sumbian belle) για το οποιο δεν ειχα καταφερει να βρω ουτε απλο viewer. Μπορει να σχετιζεται με την φημολογια για προσφορα δωρεαν σουιτας office απο τη microsoft για symbian Κινητα.

 

Παρακατω παρατιθενται τα link απο το ovi store και το link απο την είδηση σε site.

 

http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/14867_Smart_Office_is_free_right_now.php

http://store.ovi.com/content/44983

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,πηρα το νοκια 701,και εβαλα καποια προγραμματα που κρυβουν τα sms σε δικο τους φακελο.τα περισοτερα ενω δουλευουν ,το κινητο στην πανω αριστερη γωνια βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεση..αλλα το τηλ.δουλευει κανονικα..που μπορει να υπαρχει το προβλημα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές εγκατέστησες; Επίσης όταν τις έχεις απενεργοποιημένες σου εμφανίζει το ίδιο μήνυμα;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,πηρα το νοκια 701,και εβαλα καποια προγραμματα που κρυβουν τα sms σε δικο τους φακελο.τα περισοτερα ενω δουλευουν ,το κινητο στην πανω αριστερη γωνια βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεση..αλλα το τηλ.δουλευει κανονικα..που μπορει να υπαρχει το προβλημα?ευχαριστω

 

καταρχάς δεν έχει νόημα να έχεις πανω από ένα πρόγραμμα που κρύβει τα sms ενεργό, θα μπλέξουν και θα γίνουν μαντάρα. το μήνυμα που σου εμφανίζεται είναι επειδή κάποια εφαρμογή προσπαθεί να συνδεθεί στο ίντερνετ (πιθανόν για να εμφανίσει διαφημίσεις).

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς δεν έχει νόημα να έχεις πανω από ένα πρόγραμμα που κρύβει τα sms ενεργό, θα μπλέξουν και θα γίνουν μαντάρα. το μήνυμα που σου εμφανίζεται είναι επειδή κάποια εφαρμογή προσπαθεί να συνδεθεί στο ίντερνετ (πιθανόν για να εμφανίσει διαφημίσεις).

 

Trustmobi MobiMessage v2.80 S60v3 v5 S^3 SymbianOS9.x Signed..μονο μια εχω..και ειναι αρκετα καλη..απλα δεν αφηνει το κιν.να σβησει η οθονη με το μηνυμα που βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Trustmobi MobiMessage v2.80 S60v3 v5 S^3 SymbianOS9.x Signed..μονο μια εχω..και ειναι αρκετα καλη..απλα δεν αφηνει το κιν.να σβησει η οθονη με το μηνυμα που βγαζει

ψαξε στις ρυθμίσεις του μήπως εχει επιλογή να μην προσπαθεί να συνδεθεί στο ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!Θα ηθελα σας παρακαλω πολυ την βοηθεια σας γιατι εχω ενα προβλημα σημαντικο!!Το προβλημα το κατλαβα απο οταν εβαλα το νεο store απο το beta labs 3.28.025 στο nokia 701 μου και δεν μου κατεβαινουν καποιες εφαρμογες απο το market και επισης ειδα οτι καποιες εφαρμογες που εχω ειδη δεν λειτουργουν σωστα (π.χ wifi talkie στο n8 που ειχα δουλευε σφαιρα ενω στο 701 οχι) βλεπω οτι στο 701 σε σχεση με το n8 δεν εχει το nokia smart installer ADM 2.02(0) Εσβησα το smart installer αλλα ξανα μου βγαζει το παλιο!!!Μαλλον-σιγγουρα φταιει οτι ειχα κανει hard reset (καλος η κακος οτι εγινε εγινε) αφου εκανα update to belle fp1!!!Υποψιν θελω να παραμεινω με original firware και δεν θελω ακομη προς το παρων να βαλω καποιο custom....!!!

Ειπα να του κανω reinstall για να ξανα περαστουν ολα τα χαμενα απο το fp1 απο το nokia suite και ειδικα απο την μνημη c και εχτες το βραδυ το κανω με το λαπτοπ που έχει την έκδοση 3.3.89 και δεν μου το έκανε με τίποτα..το κάνω με τον σταθερό υπολογιστή που έχει την έκδοση 3.4.49 και ενώ όλα πήγαν καλά το φόρτωσε κλπ μου έβγαλε+στην οθόνη του κινητού το μήνυμα test mode 112.010.1404 nokia κλπ αφού τελείωσε+έγραψε στον υπολογιστή ότι το update τελείωσε άνοιξε το κινητό μόνο του ούτε πιν μου ζήτησε μέσα στο μενού είναι όλα τα ίδια+στην μνήμη του κινητού ειδικά στην c δεν είδα καμία αλλαγή ήταν όλα τα ίδια...Τι στην ευχή έχει γίνει να πάρει δεν με θέλει μου φαίνεται..Το εκανα και με το nokia care suite 4.0 πατωντας στο software update ξαναπερασε απο πανο την fp1 αλλα δεν ειδα καμια αλλαγη στο κινητο???Ειναι φυσιολογικο??Μηπως θα επρεπε στο nokia care suite να πατησω το software reset η θα ειναι μια απο τα ιδια στην ουσια σαν να του κανω hard reset δηλαδη και τσαμπα το στησιμο μετα???Υπαρχει καποια λυση??Τι να κανω εχω φρικαρει!!!Ευχαριστω ολους!!! :wacko: :ninja: :wacko:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!Θα ηθελα σας παρακαλω πολυ την βοηθεια σας γιατι εχω ενα προβλημα σημαντικο!!Το προβλημα το κατλαβα απο οταν εβαλα το νεο store απο το beta labs 3.28.025 στο nokia 701 μου και δεν μου κατεβαινουν καποιες εφαρμογες απο το market και επισης ειδα οτι καποιες εφαρμογες που εχω ειδη δεν λειτουργουν σωστα (π.χ wifi talkie στο n8 που ειχα δουλευε σφαιρα ενω στο 701 οχι) βλεπω οτι στο 701 σε σχεση με το n8 δεν εχει το nokia smart installer ADM 2.02(0) Εσβησα το smart installer αλλα ξανα μου βγαζει το παλιο!!!Μαλλον-σιγγουρα φταιει οτι ειχα κανει hard reset (καλος η κακος οτι εγινε εγινε) αφου εκανα update to belle fp1!!!Υποψιν θελω να παραμεινω με original firware και δεν θελω ακομη προς το παρων να βαλω καποιο custom....!!!

Ειπα να του κανω reinstall για να ξανα περαστουν ολα τα χαμενα απο το fp1 απο το nokia suite και ειδικα απο την μνημη c και εχτες το βραδυ το κανω με το λαπτοπ που έχει την έκδοση 3.3.89 και δεν μου το έκανε με τίποτα..το κάνω με τον σταθερό υπολογιστή που έχει την έκδοση 3.4.49 και ενώ όλα πήγαν καλά το φόρτωσε κλπ μου έβγαλε+στην οθόνη του κινητού το μήνυμα test mode 112.010.1404 nokia κλπ αφού τελείωσε+έγραψε στον υπολογιστή ότι το update τελείωσε άνοιξε το κινητό μόνο του ούτε πιν μου ζήτησε μέσα στο μενού είναι όλα τα ίδια+στην μνήμη του κινητού ειδικά στην c δεν είδα καμία αλλαγή ήταν όλα τα ίδια...Τι στην ευχή έχει γίνει να πάρει δεν με θέλει μου φαίνεται..Το εκανα και με το nokia care suite 4.0 πατωντας στο software update ξαναπερασε απο πανο την fp1 αλλα δεν ειδα καμια αλλαγη στο κινητο???Ειναι φυσιολογικο??Μηπως θα επρεπε στο nokia care suite να πατησω το software reset η θα ειναι μια απο τα ιδια στην ουσια σαν να του κανω hard reset δηλαδη και τσαμπα το στησιμο μετα???Υπαρχει καποια λυση??Τι να κανω εχω φρικαρει!!!Ευχαριστω ολους!!! :wacko: :ninja: :wacko:

το *@***** το κινητο:p hard reset και refurbish με phoenix

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Μόνο να προσέξεις να κατεβάσεις τη μεγάλη ROM από το navifirm για να έχεις το κινητό όπως το αγόρασες.
Link to comment
Share on other sites

βγήκανε οι Qt Libraries 4.8.2 ???Και αν ναι που τις κατεβάζω?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά που είναι το δωρεάν; 7,24€ θέλει.

μέχρι χτες ήταν η προσφορά

Link to comment
Share on other sites

το *@***** το κινητο:p hard reset και refurbish με phoenix

 

Συμφωνώ απόλυτα. Μόνο να προσέξεις να κατεβάσεις τη μεγάλη ROM από το navifirm για να έχεις το κινητό όπως το αγόρασες.

 

Παιδια τελικα βιαστικα να μιλησω!!!Καλα γραφω εδω η ειναι θεμα μαρκετ η κολλημα του κινητου-εφαρμογων δεν ξερω σε ποιο να γραψω....

 

Χτες πηγα το κινητα σε ενα nokia care μαγαζι και εκει τα παιδια μου ξαναπερασανε (δεν ξερω πως)ξανα ολο το update.

Η μνημη στην c ηρθε στα ισια της δηλαδη εγινε ποιο μικρη και ολα ηταν μαμα...!!Αφου εφαγα πανω απο 6 ωρες για να ξαναστησω το κινητο μπαινω παλη στο ρημαδι το market-nokia store και παλυ τα ιδια παντελη μου...αλλα μου κατεβαζει και αλλα οχι λεγοντας σφαλμα- ατοτυχια ληψης.Οτι ναναι και καποιες εφαρμογες που πηγεναν σφεντονα στο n8 π.χ το wifi talkie συν κατι αλλα τωρα δεν τα παιζει...!!

 

Βλεπω οτι στο n8 εχει το nokia smart installer ADM 2.02(0) ενω στο 701 εχει το 0.46 επισης πριν περασω το νεο μαρκετ στο 701 το 3.28.025 το προιγουμενο που ειχε μολις το πηρα ξανα φρεσκο απο το nokia care δεν μου το ανοιγε καθολου παρολλο που εβλεπα το εικονιδιο στο μενου και μεσα στης εφαρμογες δεν φενοτανε πουθενα...μαυριζε κολλουσε και συν οτι σε μια δωση αναψε και εμεινε το φλας του κινητου μονημα αναμενο!και με reset μονο εσβησε!!Εσβησα το σμαρτ ινστολλερ και οτι αλλο ειχε και περασα το νεο του λαμπς..αλλα παλυ τα ιδια οτι θελει εγκαθιστα και οτι θελει οχι..το εσβησα και εβαλα στο κινητο το nokia store installer 3.22.54 μαζι με το σμαρτ ινσταλλερ 0.46 και το ovi store qt smart installer 2.12(45) και εκτος οτι μου ξανα αναψε μαγικα το φλας και κολλησε μετα το restart ενω στην διαχειριση μου δειχνει οτι υπαρχει το 3.22.54 ανοιγο στο μενου το μαρκετ και μου εχει το 3.28.025....:wacko: :cry: Αντε γεια δεν ξερω τι να κανω πηγα στο nokia care και εκει το παιδι μου ειπε οτι εκανε οτι μπορουσε και να παρω τηλ την εξυπηρετηση πελατων απο δευτερα...Τι κανουμε βρε παιδια τωρα...............????

 

1)μηπως εχει καποιος την εφαρμογη nokia smart installer adm σε sis μορφη να την περασω μπας και στρωση το μαρκετ και οι εφαρμογες που δεν δουλευουν???

2)μηπως το κινητο εχει προβλημα και οσο εχω ακομη doa εχω ακομη μεχρι και της 30/5 να παω να ζητησω αντικατασταση

κριμα ομως δεν ειναι????

3)Υπαρχει περιπτωση να φταιει που το κινητο ειναι χακ με το norton και να το εμποδιζει π.χ το rom patcer

4)Προτυνεται κατι αλλο???????Εχω σκασει............... :wacko: :cry: :wacko:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πρόβλημα με την ένδειξη στάθμης μπαταρίας στην εφαρμογή Belle Extra Buttons; Όποια έκδοση κι αν έβαλα, συμβαδίζει με την ένδειξη της εργοστασιακής στάθμης, δηλαδή καμία σχέση. Απεναντίας, η εφαρμογή Extra Buttons (χωρίς το «Belle»), που όμως έχει πολύ λιγότερες δυνατότητες, δείχνει σωστά τη στάθμη μπαταρίας, και μάλιστα συμβαδίζει με το Battery Info, με διαφορά 1-2%. Κανείς που να αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά εφαρμογή παίζει τα τραγούδια μέσα από φακέλους?

Επειδή στην "Μουσική" είναι όλα χύμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα βιαστικα να μιλησω!

 

Έχεις κολλήσει με την έκδοση του smart installer.

Η αδυναμία λήψης δεν είναι πρόβλημα εγκατάστασης (εκεί δηλ. που παίζει ο installer).

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το πολυψάξεις. Η έκδοση που έχεις είναι μάλλον η έκδοση που χρειάζεται το κινητό σου.

 

Παιδιά ποιά εφαρμογή παίζει τα τραγούδια μέσα από φακέλους?

Επειδή στην "Μουσική" είναι όλα χύμα.

 

Folderplay αν δε κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα....!!!!Ζητωωωωωωωωω!!!;);) Ξεκολλησε επιτελους.Χιλια ευχαριστω στον φιλο lagoskon που χωρις την βοηθεια του δεν θα τα ειχα καταφερει!!!Με 2λογια κατεβασα την τελευταια εκδοση απο το navifirm εκανα εκ νεου refurbish και τωρα λοιπον η μνημη που ειχα μετα το hard reset ηταν στην c: 424.8MB - E:6.3GB μετα το φοινικα c:356.3 -E:6.3GB το ιδιο.

Με το που ανοιξα το κινητο πηγα κατευθειαν στο μαρκετ το οποιο εχει την εκδοση 3.22.052 επιτελους ξεκολλησε απο αυτο το περιεργο απο τα beta labs που κολλουσε συνεχως δοκιμασα και κανα 2-3 εφαρμογες που πριν κολλουσαν και τωρα της εκανε εγκατασταση σφεντονα και μεσα στην διαχειριση βλεπω ολα οσα ελειπαν π.χ nokia smart installer ADM κλπ!!!Ολα καλα λοιπον!!Καλο βραδυ ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά εφαρμογή παίζει τα τραγούδια μέσα από φακέλους?

Επειδή στην "Μουσική" είναι όλα χύμα.

μπορείς να φτιάξεις τα mp3 tags και να ναι ανα αλμπουμ-καλλιτέχνη στη μουσική

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...