Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο c7 γιατι βγαίνει και μπαίνει σε ασυρματα δικτυα μονο του; στα καλα καθούμενα συνδέεται και ξεσυνδέεται

 

Edit: τελικά έβγαλα το dzlock λαό δούλεψε το bubbles

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω κάτι υπάρχει καμια καλή εφαρμογή για youtube η οποια να αναπαράγει και σε hd

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, υπαρχει κανενας music player που να μπορω να κανω και λιστες αναπαραγωγης? Δεν μου αρεσει ο ενσωματωμενος της νοκια......
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χιλια συγνωμη ξερω σας εχω πρηξει αλλα δεν το κανω επιτηδες απλα δεν ειχα ποτε symbian και δεν τα καταφερνω εχω το εξης θεμα δεν μπορω να ανοιξω καμια εφαρμογη που σχετιζεται με το διαδικτυο ουτε facebook ουτε ονι κτλ αλλα στο διαδικτυο σε οποια σελιδα κ να ανοιξω μπαινει στη νοκια μου ειπαν οτι μαλλον φταιει οτι δεν εχω περασει καποια αναβαθμιση εδω μου ειπατε οτι ισως λυθει το θεμα με τις νεες qt αλλα επειδη δεν ειμαι γνωστης μηπως εχω καποια λαθος ρυθμιση εγω? Το 2 που θελω να ρωτησω παλι αν κ μου εχει απαντηθει απλα εγω δεν καταλαβα ειναι το εξης θελω να βαλω την 1.2 απλα περιμενω να βγει κ για μενα μεσω οτα ωστε να μην χασω τα ελληνικα επισης θελω να το χακαρω κ τελος να περασω το mod 7 με ποια σειρα συμφερει να τα κανω ? Αν τα κανω αυτα θα λυθει το θεμα? 2 ακουσα οτι αν βαλω το boubles οτι μαζι θα περασθουν κ οι νεες βιβλιοθηκες ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

2 ακουσα οτι αν βαλω το boubles οτι μαζι θα περασθουν κ οι νεες βιβλιοθηκες ισχυει?

 

Ισχύει, θα περάσει τις τελευταίες βιβλιοθήκες.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

μετα απο την εγκατασταση των bubbles δε λειτουργει το ovi store, αν και το απεγκατεσησα δεν επιδιορθωνεται, εγινε και σε κανενα αλλο αυτο και αν ναι πως το επανεφερε?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το slideanswer?Οταν παώ να απαντήσω το answer δεν δουλεύει μόνο το unlock ξέρει κανείς τι παίζει?:X:cry:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω κάτι υπάρχει καμια καλή εφαρμογή για youtube η οποια να αναπαράγει και σε hd

Δοκίμασε τα παρακάτω Youtube και YouTube Downloader.

 

καλημερα, υπαρχει κανενας music player που να μπορω να κανω και λιστες αναπαραγωγης? Δεν μου αρεσει ο ενσωματωμενος της νοκια......

Δοκίμασε το FolderPlay

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανέναn καλό photo browser έχετε υπόψη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το slideanswer?Οταν παώ να απαντήσω το answer δεν δουλεύει μόνο το unlock ξέρει κανείς τι παίζει?:X:cry:

 

Εγω το εχω βαλει φιλε και μου δουλευει μια χαρα σε ολες της λειτουργειες!!!

Εχω την εκδοση 3.0.3 εσυ ποια εκδοση εβαλες??:rolleyes:

 

Παιδια μια καταπλκτικη εφαρμογη ειναι η mobile mini browser, δεν ξερω αν εχει ειπωθει, εχει το fb οπως στο pc πολυ καλη.....

 

Μολις το εβαλα στο κινητο δειχνει πολυ καλο και ισως λεω ισως και καλυτερο απο τον opera αλλα μολις το δουλεψω καλυτερα θε δειξει!!!;)

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα στο κινητο δειχνει πολυ καλο και ισως λεω ισως και καλυτερο απο τον opera αλλα μολις το δουλεψω καλυτερα θε δειξει!!!;)

Καλημερα.πες κ σε εμας τι λεει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.πες κ σε εμας τι λεει.

 

εχω βαλει απο τις 9 απριλιου την εφαρμογη στο ποστ 120 και εχω δωσει και τα χαρακτηριστικα. καλος ειναι και ελαφρυς

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω βαλει φιλε και μου δουλευει μια χαρα σε ολες της λειτουργειες!!!

Εχω την εκδοση 3.0.3 εσυ ποια εκδοση εβαλες??:rolleyes:

Και εγώ την 3.0.3 έχω και δουλεύει άψογα

 

Καλημέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι μετά την εγκατάσταση του fring δεν μου δουλεύουν τα rss από τον ενσωματωμένο browser επειδή δεν θέλω να σβήσω το fring γιατί το χρησιμοποιώ για βίντεο κλίση υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να κάνει την ίδια δουλειά δηλαδή να βάζω μια σελίδα που θέλω εγώ να μου βρίσκει τα rss και μετά να μπορώ να τα έχω στην αρχική οθόνη widget?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.πες κ σε εμας τι λεει.

 

Ειναι αρκετα καλος και γρηγορος γενικα το στυλ και τα γραφικα του ειναι σαν του internet explorer που εχουμε στα laptop που πανω πανω εχει εξτρα παραθυρα για ανοιγμα σελιδων και εχει και δυνατοτητα αποθηκευσης αγαπημενων ιστοσελιδων με ενα εικονιδιο πανω αριστερα το κλασσικο αστερι οπως στο internet explorer!!!Εμενα μου αρεσει πολυ!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εγω τελικα τι θα κανω ?ευχαριστω για την απαντηση σου το boubles χρειαζεται υπογραφη?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την 3.0.3 έχω και δουλεύει άψογα

 

Καλημέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι μετά την εγκατάσταση του fring δεν μου δουλεύουν τα rss από τον ενσωματωμένο browser επειδή δεν θέλω να σβήσω το fring γιατί το χρησιμοποιώ για βίντεο κλίση υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να κάνει την ίδια δουλειά δηλαδή να βάζω μια σελίδα που θέλω εγώ να μου βρίσκει τα rss και μετά να μπορώ να τα έχω στην αρχική οθόνη widget?

 

καλησπερα. πιστευω πως αυτο ειναι που ζητας :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση. Όταν θέλω να βρω μια εφαρμογή πηγαίνω στα γνωστά μαγαζάκια και όσες είναι signed κατεβάζω τα αρχειάκια sis και όλα οκ. υπάρχουν όμως και οι unsigned όπου δεν μπορώ να τις κάνω εγκατάσταση. Υπάρχει κάποιο link που να μας εξηγεί τον τρόπο η εύκολος τρόπος να μπορώ να κάνω εγκατάσταση unsigned εφαρμογές?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση. Όταν θέλω να βρω μια εφαρμογή πηγαίνω στα γνωστά μαγαζάκια και όσες είναι signed κατεβάζω τα αρχειάκια sis και όλα οκ. υπάρχουν όμως και οι unsigned όπου δεν μπορώ να τις κάνω εγκατάσταση. Υπάρχει κάποιο link που να μας εξηγεί τον τρόπο η εύκολος τρόπος να μπορώ να κάνω εγκατάσταση unsigned εφαρμογές?

Φιλε πηγαινε εδω, και θα καταλαβεις.Δεν ειναι δυσκολο μονο διαβασε προσεκτικα τι να κανεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Nokia Battery Monitor 2.0.

Καινούργια έκδοση και εμφανισιακά τουλάχιστον ριζική αλλαγή.

Έχει γίνει αναφορά από χρήστη εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3658592#post3658592

Ο χρόνος θα δείξει αν προσφέρει ακρίβεια στις μετρήσεις ή όχι.Προσωπικά μέχρι τώρα μπορώ να πω ότι έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος από την συγκεκριμένη εφαρμογή.

Αυτή όμως η έκδοση είναι τελείως καινούργια,με πρόσθετες επιλογές,οπότε τα στατιστικά από την προηγούμενη έκδοση δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν.Να σημειώσω επίσης ότι δεν γίνεται αντικατάσταση της προηγούμενης έκδοσης αλλά συνυπάρχουν παράλληλα,οπότε ίσως είναι σωστή η συμβουλή στο store για απεγκατάσταση πρώτα τυχόν προηγούμενων εκδόσεων.Πιθανόν έτσι να αποφεύγεται κάποιο <<μπέρδεμα>> ανάμεσα στις εκδόσεις και όποια δυσλειτουργία θα μπορούσε να προκύψει.

Τέλος σε αίσθηση στην αφή αλλά και οπτικά αφήνει καλύτερες εντυπώσεις.

http://img98.imageshack.us/img98/5513/scr000054n.th.jpg http://img638.imageshack.us/img638/106/scr000053i.th.jpg http://img13.imageshack.us/img13/48/scr000052p.th.jpg http://img405.imageshack.us/img405/8725/scr000051m.th.jpg

 

Edit:Μάλλον εντόπισα ένα ενοχλητικό bug.Θα επανέλθω μετά από κάποιες ώρες χρήσης αφού σιγουρευτώ.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς εγκατστησει σε n8? γιατί μέσα από το ovi δεν σου εχει επιλογή για το συγκεκριμένο τηλ και από το ovistore του τηλ δεν το έχει καθολου:worry:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω επίσης ότι δεν γίνεται αντικατάσταση της προηγούμενης έκδοσης αλλά συνυπάρχουν παράλληλα,

H προηγουμενη εκδοση ηταν .wgz ενω αυτη .sis γιαυτο οταν βαζω την καινουργια εκδοση στην αρχικη οθονη μενει ανοιχτη η εφαρμογη κατι που δεν μαρεσε και ξαναεβαλα την παλια εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς εγκατστησει σε n8? γιατί μέσα από το ovi δεν σου εχει επιλογή για το συγκεκριμένο τηλ και από το ovistore του τηλ δεν το έχει καθολου:worry:

 

Την εχω βαλει εγω λειτουργει μια χαρα αλλα μενει ανοιχτη η εφαρμογη οπως ειπε και ο φιλος Teo010 ποιο πανω μονο αυτο,οσο το αν δειχνει σωστα αυτο θα δειξει!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Nokia play to από Beta labs, εφαρμογή που κάνει stream φωτογραφίες, βίντεο και μουσική σε τηλεοράσεις και συσκευές που υποστηρίζουν dlna! Αν κάποιος έχει και κάποια τηλεόραση που να υποστηρίζει να μας πει αν λειτουργεί σωστά :)

 

καλησπερα. εαν το Ν8 εχει dlna ητανε απο τις πρωτες ερωτησεις που εκανα πριν ακομη το παρω. η εφαρμογη δουλευει πολυ καλα. στελνω μουσικη, φωτογραφιες και βιντεο σε μια samsung tv που εχω με dlna. το περιβαλλον του προγραμματος ειναι πολυ ωραιο. καμια σχεση με αυτο του omnia hd :lol: αυτην την εβδομαδα η ΝΟΚΙΑ μας εδωσε αρκετα καλα πραγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση έτρεξα και εγώ το παραπάνω πρόγραμμα αλλα κατά την εγκατάσταση μου ζήτησε να συνδεθεί στο internet και κατέβασε κάτι αρχεία αυτά τα έβαλε στην μνήμη c?ενώ εγώ είπα να εγκαταστήσει το πρόγραμμα στην μνήμη e γιατί τι ήταν αυτό που κατέβασε?

Μου έπιασε 3mb στην c και τώρα που έσβησα το πρόγραμμα από τον c δεν σβήστηκε τίποτα

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εαν το Ν8 εχει dlna ητανε απο τις πρωτες ερωτησεις που εκανα πριν ακομη το παρω. η εφαρμογη δουλευει πολυ καλα. στελνω μουσικη, φωτογραφιες και βιντεο σε μια samsung tv που εχω με dlna. το περιβαλλον του προγραμματος ειναι πολυ ωραιο. καμια σχεση με αυτο του omnia hd :lol: αυτην την εβδομαδα η ΝΟΚΙΑ μας εδωσε αρκετα καλα πραγματα :)

 

Προσπαθω και εγω σε μια samsung που εχω να του στειλω αλλα τιποτα.Κανω κατι λαθος;Ψαχνει να βρει συσκευες η εφαρμογη αλλα δεν βρισκει καμια.:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...