Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το SPB Weather ειναι. Το θεμα στην φωτο ποιο ειναι?:)

 

Παιδιά έχω το C6-01 και έβαλα το spb shell. Τρομερή διαφορά ρε παιδιά το τηλ. Πολύ πιο καλύτερο πλέον.

Για το θέμα εδώ http://www.symbianthemes.us/

Link to comment
Share on other sites

να προτεινω κανα δυο νεα πραγματα ακομα

 

1. το νεο youlou address book πολυ καλο και δυνατο τηλεφωνικο καταλογο

Youlu Address Book v1.1.8 S60v3/v5/S^3 SymbianOS9.5 Signed

 

2. Lonely Cat Games PhotoBook v.2.01(0) S^3 signed πολυ καλη περιηγηση στις φωτο. δοκιμαστε το.

 

3. Harald Meyer CameraFX v.1.0.0 S^3 signed σε οσους αρεσε το camera pro εδω ειναι και τα εφε του - πολυ καλα θα ελεγα.

 

παρα πολυ καλες εφαρμογες ολες....:)

ειδικα το youlou address δεν παιζεται....

εχει και επιλογη για ηχογράφηση συνομιλιας αλλα δυστηχως υπαρχει το γνωστο μπιπ...και παλι ομως σαν συνολο φοβερη εφαρμογη....

το Lonely Cat Games PhotoBook εχει και επιλογη αν θελεις να ανεβασεις την photo σου στο facebook!!!!

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλες εφαρμογες ολες....:)

ειδικα το youlou address δεν παιζεται....

εχει και επιλογη για ηχογράφηση συνομιλιας αλλα δυστηχως υπαρχει το γνωστο μπιπ...και παλι ομως σαν συνολο φοβερη εφαρμογη....

το Lonely Cat Games PhotoBook εχει και επιλογη αν θελεις να ανεβασεις την photo σου στο facebook!!!!

 

φιλε επειδη τα εψαξες εσυ,πες μου εαν γινετε (Lonely Cat Games PhotoBook) απο την αρχικη οθονη της συσκευης να βλεπουμε τις φωτο με το προγραμμα; η πρεπει να το ανοιγουμε εμεις πρωτα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη τα εψαξες εσυ,πες μου εαν γινετε (Lonely Cat Games PhotoBook) απο την αρχικη οθονη της συσκευης να βλεπουμε τις φωτο με το προγραμμα; η πρεπει να το ανοιγουμε εμεις πρωτα;

 

δεν καταλαβα τι εννοεις....

μπορεις να το βαλεις αν θελεις σαν συντόμευση να ανοιγεις το προγραμμα και να βλεπεις τους φακελους με τις photos σου απο εκει........

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι εννοεις....

μπορεις να το βαλεις αν θελεις σαν συντόμευση να ανοιγεις το προγραμμα και να βλεπεις τους φακελους με τις photos σου απο εκει........

 

Ναι αυτο ηθελα.ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ένα review από το AAS για την εφαρμογή PhoneTorch για το N8-00

http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/12636_PhoneTorch_N8.php

Καλη εφαρμογη, αν και δεν μενει συνεχεια αναμενο το led οπως στο Κ810 που ειχα αντιστοιχη εφαρμογη, τουλαχιστον μια λυση για να μην αναβεις την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στο english και sto international sis αρχείο?

http://www.opera.com/mobile/download/nokia/c7/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στο english και sto international sis αρχείο?

http://www.opera.com/mobile/download/nokia/c7/

 

exεχω την εντυπωση οτι ο english ειναι στα αγγλικα ετσι κι αλλιως ενω ο international προσαρμοζεατι στη γλωσσα του τηλεφωνου. εγω αυτον εβαλα και ειναι στα ελληνικα σε ν8

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την ενημέρωση, να σε ρωτήσω ακόμα κάτι please, με την international εκδοση που εγκατέστησες εμφανίζεται σωστα το opera keyboard αναφορικά με τους μη λατινικούς χαρακτήρες? (πληκτρο αριστερα απο το space)..
Link to comment
Share on other sites

και κατι γιαυτους που δεν αρεσει ο browser του Ν8.

 

Opera Mobile v11.00(1397) S60v5 SymbianOS9.4 Signed {HOT NEW RELEASE}

 

http://www.youtube.com/watch?v=aKdp9JY57h8&feature=player_embedded

 

εκει που το βρηκα εχει 1 μερος κ 2 μερος στην διεθνη εκδοση.ποιο απο τα δυο βαζουμε;

Edited by gianpithio

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την ενημέρωση, να σε ρωτήσω ακόμα κάτι please, με την international εκδοση που εγκατέστησες εμφανίζεται σωστα το opera keyboard αναφορικά με τους μη λατινικούς χαρακτήρες? (πληκτρο αριστερα απο το space)..

 

εχω ν8 και ειναι οκ. εχεις καποιο θεμα?

 

εκει που το βρηκα εχει 1 μερος κ 2 μερος στην διεθνη εκδοση.ποιο απο τα δυο βαζουμε;

 

και τα 2 μαζι τα κανεις αποσυμπιεση

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 μαζι τα κανεις αποσυμπιεση

 

ενταξει αλλα και τα δυο τα κανουμε εγκατασταση στην συσκευη;ειναι τα ιδια αρχεια; ευχαριστω

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κατι τραγικο, απλα δεν εμφανίζονται σωστά οι ελληνικοί χαρακτήρες στο opera keyboard. δοκίμασα και τις δυο εκδόσεις. δεν πειραζει, θα χρησιμοποιώ το Keyboard της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει αλλα και τα δυο τα κανουμε εγκατασταση στην συσκευη;ειναι τα ιδια αρχεια; ευχαριστω

 

οταν τα κανεις αποσυμπιεση θα μεινει 1 αρχειο sis.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Σας έχω πολύ καλά νέα. Κυκλοφόρησε ο Opera Mobile 11, με pinch-to-zoom, text reflowing, απτική ανάδραση (που μου έλειπε στην προηγούμενη έκδοση) και χωρίς το πρόβλημα που είχε η προηγούμενη έκδοση με τη μνήμη (που σου έβγαζε «μνήμη πλήρης» ακόμη κι όταν είχες 90MB ελεύθερα). Μπορείτε να τον κατεβάσετε από το κινητό στο m.opera.com. Τον χρησιμοποιώ εδώ και λίγη ώρα και είμαι άκρως ικανοποιημένος. Ποιος χρειάζεται πλέον την PR2.0; :D

 

ΥΓ: Για όσους αναρωτιέστε για τις αιτίες της αποχής μου όλον αυτόν τον καιρό, υπεύθυνη είναι τόσο η έλλειψη χρόνου όσο και η απογοήτευση μου από το συγκεκριμένο forum (νομίζω ότι αντιλαμβάνεστε τους λόγους). Ήρθε και η ανακοίνωση της Nokia για τα WP κι έδεσε.

Link to comment
Share on other sites

με το οπερα 11 οταν τον εγκαταστησουμε πρεπει να αφαιρεσουμε τον εργοστασιακο browser ? η απλα δεν τον δουλευουμε?
Link to comment
Share on other sites

με το οπερα 11 οταν τον εγκαταστησουμε πρεπει να αφαιρεσουμε τον εργοστασιακο browser ? η απλα δεν τον δουλευουμε?

 

καλησπερα. και να θελεις να αφαιρεσεις τον εργοστασιακο ΔΕΝ μπορεις. απλα δεν τον δουλευεις :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Σας έχω πολύ καλά νέα. Κυκλοφόρησε ο Opera Mobile 11, με pinch-to-zoom, text reflowing, απτική ανάδραση (που μου έλειπε στην προηγούμενη έκδοση) και χωρίς το πρόβλημα που είχε η προηγούμενη έκδοση με τη μνήμη (που σου έβγαζε «μνήμη πλήρης» ακόμη κι όταν είχες 90MB ελεύθερα). Μπορείτε να τον κατεβάσετε από το κινητό στο m.opera.com. Τον χρησιμοποιώ εδώ και λίγη ώρα και είμαι άκρως ικανοποιημένος. Ποιος χρειάζεται πλέον την PR2.0; :D

 

Παιδιά επιβεβαιώνω κι εγώ, o νέος Opera είναι άψογος! Ελάχιστα sluggish στο pinch to zoom, αλλά κατά τα άλλα, το text reflow δουλεύει μια χαρά, ενώ υπάρχουν κι άλλες μικροβελτιώσεις που δε θυμάμαι αν υπήρχαν στο προηγούμενο (το keyboard για παράδειγμα σε φόρμες κλπ βγαίνει από κάτω, αλλά χωρίς να κρύβει πια τη σελίδα επειδή σε μετέφερε σε ξεχωριστό πεδίο εισαγωγής κειμένου).

 

Αν είχε και flash lite συμβατότητα...! :D

Link to comment
Share on other sites

καποια καλη εφαρμογη youtube downloader?

Για δοκίμασε αυτή που αναφέρεται στο μήνυμα #81 από το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Ανακοινώσεις / Προτάσεις εφαρμογών Symbian^3.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιβεβαιώνω κι εγώ, o νέος Opera είναι άψογος! Ελάχιστα sluggish στο pinch to zoom, αλλά κατά τα άλλα, το text reflow δουλεύει μια χαρά, ενώ υπάρχουν κι άλλες μικροβελτιώσεις που δε θυμάμαι αν υπήρχαν στο προηγούμενο (το keyboard για παράδειγμα σε φόρμες κλπ βγαίνει από κάτω, αλλά χωρίς να κρύβει πια τη σελίδα επειδή σε μετέφερε σε ξεχωριστό πεδίο εισαγωγής κειμένου).

 

Αν είχε και flash lite συμβατότητα...! :D

 

 

 

Και εγώ το δούλευα τώρα κανένα τέταρτο. Κλάσεις ανώτερος απο τον ενσωματωμένο δε το συζητάω αλλα το κινητό ζεστάθηκε υπερβολικά ή είναι η ιδέα μου? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ψάχνω μια εφαρμογή η οποια να κάνει αποκλεισμό στις κλήσης να κάνει αποκλεισμό και σε άτομα που με καλούν με απόκρυψη και να κάνει και αποκλεισμό και στα μηνύματα γνωρίζετε κάποια τέτοια εφαρμογή που να κάνει και τα 3?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...