Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ερωτήσεις παιδιά και απο εμένα...το mobile cleaner σε ποια μνημη το εγκαθιστάς και χρειαζεται να είναι hack η εφαρμογή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://iphone.live24.gr/dromos898

 

Aνοιγεις το http://live24.gr/radio/dromos.jsp/ δεξι κλικ/ Προβολη πηγαιου κωδικα/ και ψαχνουμε για το streamsrc:/ εδω ειναι streamsrc: 'http://dromos898.live24.gr/dromos898?98a7fa5b74268b171218912f2f8d1c11'

Αντι για http://dromos898.live24.gr/ βαζουμε http://iphone.live24.gr/ και μετα οτι υπαρχει μεχρι το ? της διευθυνσης (π.χ. dromos898), αν δεν παιζει δοκιμαζουμε να βαλουμε ολη την διευθυνση (π.χ. dromos898?98a7fa5b74268b171218912f2f8d1c11)

 

 

Δεν ειναι Ελλαδα μονο η Αθηνα.:rolleyes:

:up::up::up::up::up:

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου.

Είχα φάει πόσες μέρες να πως γίνετε και τελικά δεν είχα καταφέρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κατι τετοιο εκανα και με το coreplayer αλλα δεν επαιζαν οι διευθυνσεις στο nokia radio. Tυχαια ειδα οτι το real fm εχει διευθυνση που ξεκινα με http://iphone.live24.gr (δεν ξερω τι κανει το iphone αλλα το ευχαριστουμε:lol:), μετα εκανα οτι γραφω και πιο πανω.
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις παιδιά και απο εμένα...το mobile cleaner σε ποια μνημη το εγκαθιστάς και χρειαζεται να είναι hack η εφαρμογή ?

 

Μάλλον θα πρέπει να είναι χακαρισμένη η συσκευή γιατί μου έβγαλε σφάλμα πιστοποιητικού :(

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δοκιμασμένο και αξιόπιστο για το καιρό έχουμε να μου προτείνεται;

 

Επίσης κάτι άλλο μιας και ξαναεπέστρεψα στο Ν8 από τα android, υπάρχει κάτι παρόμοιο ή το ίδιο όπως το tapatalk;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δοκιμασμένο και αξιόπιστο για το καιρό έχουμε να μου προτείνεται;

 

Επίσης κάτι άλλο μιας και ξαναεπέστρεψα στο Ν8 από τα android, υπάρχει κάτι παρόμοιο ή το ίδιο όπως το tapatalk;

 

Για τον καιρό το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι το widget καιρού της nokia. Βγήκε πρόσφατα στα beta labs επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δοκιμασμένο και αξιόπιστο για το καιρό έχουμε να μου προτείνεται;

 

Επίσης κάτι άλλο μιας και ξαναεπέστρεψα στο Ν8 από τα android, υπάρχει κάτι παρόμοιο ή το ίδιο όπως το tapatalk;

για καιρό υπάρχει το widget που λέει κι ο Moralas,κι επίσης το foreca (δωρεάν στο nokia store)

το tapatalk σταμάτησε να υποστηρίζει από πέρσι το symbian..

Link to comment
Share on other sites

Widget καιρού της Nokia δε βλέπω. . . Μόνο το εικονίδιο που λέει "Καιρός" αλλά δεν έχει widget, μόνο ένα απλό εικονίδιο.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο μιας και ξαναεπέστρεψα στο Ν8 από τα android, υπάρχει κάτι παρόμοιο ή το ίδιο όπως το tapatalk;

 

Λίγη υπομονή ακόμα πρέπει να κάνουμε για την mobile έκδοση του forum.Δεν θα χρειάζεται πλέον καμία εφαρμογή για την πλοήγηση σε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Widget καιρού της Nokia δε βλέπω. . . Μόνο το εικονίδιο που λέει "Καιρός" αλλά δεν έχει widget, μόνο ένα απλό εικονίδιο.

διάβασε το ποστ του moralas που σου ανέφερα.στο beta labs θα βρεις το νέο widget του καιρού

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αυτο το ΜobileCleaner, βρισκει πολυ πραμα για διαγραφη!

Γυρω στα 75 mb μου βρηκε που θελουν διαγραφη!

Και καλα στο φακελο private, στο φακελο _PAIbTN ομως???

Ποια εκδοση (ΜobileCleaner) ειναι;Διοτι βρηκα 3-4!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

 

Το συγκεκριμένο μου το βγάζει με το εξής μήνυμα, "Αυτό το στοιχείο δεν είναι πλέον διαθέσιμο για λήψη από το Κατάστημα Nokia" :o

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μου το βγάζει με το εξής μήνυμα, "Αυτό το στοιχείο δεν είναι πλέον διαθέσιμο για λήψη από το Κατάστημα Nokia" :o

 

Κι εγω απο οτι βλεπω τωρα δεν μπορω να το βρω στο Καταστημα , απο το κινητο μου :confused:

 

Βγηκε και καινουρια εκδοση που πλεον λειτουγει και σε οριζοντια οθονη

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο οτι βλεπω τωρα δεν μπορω να το βρω στο Καταστημα , απο το κινητο μου :confused:

 

Βγηκε και καινουρια εκδοση που πλεον λειτουγει και σε οριζοντια οθονη

 

Εγώ που μπήκα από περιέργεια τώρα στο κατάστημα από τον υπολογιστή βλέποντας την κουβέντα σας(νωρίτερα είχα κατεβάσει από το κινητό την αναβάθμιση) είδα ότι το εμφανίζει κανονικά, αρκεί να έχεις belle. ;)

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μπήκα από περιέργεια τώρα στο κατάστημα από τον υπολογιστή βλέποντας την κουβέντα σας(νωρίτερα είχα κατεβάσει από το κινητό την αναβάθμιση) είδα ότι το εμφανίζει κανονικά, αρκεί να έχεις belle. ;)

 

και σε μενα το εμφανιζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μπήκα από περιέργεια τώρα στο κατάστημα από τον υπολογιστή βλέποντας την κουβέντα σας(νωρίτερα είχα κατεβάσει από το κινητό την αναβάθμιση) είδα ότι το εμφανίζει κανονικά, αρκεί να έχεις belle. ;)

 

Θα το κοιτάξω και σήμερα αλλά έχει κανονικά Belle (και μάλιστα Ελληνική συσκευή) ;)

 

Edit. Πράγματι σήμερα το βρήκε και το εγκατέστησα. . .

Ερώτηση, το νούμερο του ποσοστού που δείχνει για τη μπαταρία είναι αξιόπιστο; Βλέπω απόκλιση 5% σε σχέση με το Battery Monitor 3.0

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος/εφαρμογη να βαλω widget σε home screen που να δειχνει το status update μιας μονο επαφης απο FB και twitter? Οπως ειναι στα WP7?
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω και σήμερα αλλά έχει κανονικά Belle (και μάλιστα Ελληνική συσκευή) ;)

 

Edit. Πράγματι σήμερα το βρήκε και το εγκατέστησα. . .

Ερώτηση, το νούμερο του ποσοστού που δείχνει για τη μπαταρία είναι αξιόπιστο; Βλέπω απόκλιση 5% σε σχέση με το Battery Monitor 3.0

 

οσο μπορει να ειναι αξιοπιστες αυτες οι εφαρμογες.

κατα προσεγγιση ειναι παντα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει απο ovi store το swype αλλα δεν εχει ελληνικα,μπορω με καποιο τροπο να τα περασω?:)

 

Καλησπερα

Κατεβασε απο εδω τα ελληνικα

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0/download_and_installation?all=1

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει αρκετες εικονες με ενα widget tap & speak, σε Symbian Belle

Ποια εφαρμογη/widget ειναι ? :confused:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει αρκετες εικονες με ενα widget tap & speak, σε Symbian Belle

Ποια εφαρμογη/widget ειναι ? :confused:

 

Πρέπει να είναι η εφαρμογή Vlingo(προ-εγκατεστημένη σε Official Belle).

Πάντως δεν μου έκανε καλή εντύπωση και την έβγαλα.Καταρχάς δεν έχει ελληνική υποστήριξη(δηλ. μηνυμα θα το υπαγορεύουμε στ' αγγλικά και αν καταλάβει...)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι η εφαρμογή Vlingo(προ-εγκατεστημένη σε Official Belle).

Πάντως δεν μου έκανε καλή εντύπωση και την έβγαλα.Καταρχάς δεν έχει ελληνική υποστήριξη(δηλ. μηνυμα θα το υπαγορεύουμε στ' αγγλικά και αν καταλάβει...)

 

Προεγκατεστημένη; Κι εγώ, που έχω επίσημη Belle, γιατί δεν την έχω; :confused: Όχι ότι θα μου λείψει.. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι η εφαρμογή Vlingo(προ-εγκατεστημένη σε Official Belle).

Πάντως δεν μου έκανε καλή εντύπωση και την έβγαλα.Καταρχάς δεν έχει ελληνική υποστήριξη(δηλ. μηνυμα θα το υπαγορεύουμε στ' αγγλικά και αν καταλάβει...)

Προεγκατεστημένη; Κι εγώ, που έχω επίσημη Belle, γιατί δεν την έχω; :confused: Όχι ότι θα μου λείψει.. :p
δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στην επίσημη belle:p
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στην επίσημη belle:p

Σ' εμένα πώς ήταν προεγκατεστημένο τότε???το PCode μου είναι 059f074

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...