Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω και εγω σε μια samsung που εχω να του στειλω αλλα τιποτα.Κανω κατι λαθος;Ψαχνει να βρει συσκευες η εφαρμογη αλλα δεν βρισκει καμια.:(

καλησπερα. στις ρυθμισεις της tv βλεπεις οτι εχει συνδεθει στο ασυρματο του σπιτιου σου? εμενα με το που συνδεθηκε στο ασυρματο μου, το Ν8 την βρηκε αμεσως. δοκιμασες να την συνδεσεις με καλωδιο στο ιντερνετ και παλι δεν σου την βρισκει ? ποια tv εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. στις ρυθμισεις της tv βλεπεις οτι εχει συνδεθει στο ασυρματο του σπιτιου σου? εμενα με το που συνδεθηκε στο ασυρματο μου, το Ν8 την βρηκε αμεσως. δοκιμασες να την συνδεσεις με καλωδιο στο ιντερνετ και παλι δεν σου την βρισκει ? ποια tv εχεις ?

 

Καλημερα.Εχω την 7000 led-3d.Η τηλεοραση ειναι μονιμα συνδεδεμενη στο internet με καλωδιο ethernet.To galaxy που ειχα ειχε συνδεθει κανονικα:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω την 7000 led-3d.Η τηλεοραση ειναι μονιμα συνδεδεμενη στο internet με καλωδιο ethernet.To galaxy που ειχα ειχε συνδεθει κανονικα:O

 

καλημερα. δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει. μολις το δοκιμασα και μου βρηκε αμεσως την tv ( η δικη σου ειναι καλυτερη-νεοτερη απο την δικη μου) και παλι . η μονη διαφορα ειναι οτι εγω την εχω συνδεσει ασυρματα με το στικακι της samsung που αγορασα :)

edit... δοκιμασε απο τις ρυθμισεις του κινητου να ενεργοποιησεις το συνδεσιμοτητα-media server , και μετα στον media player της tv δες αν σου εμφανιζει το Ν8 στις συσκευες .

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση έτρεξα και εγώ το παραπάνω πρόγραμμα αλλα κατά την εγκατάσταση μου ζήτησε να συνδεθεί στο internet και κατέβασε κάτι αρχεία αυτά τα έβαλε στην μνήμη c?ενώ εγώ είπα να εγκαταστήσει το πρόγραμμα στην μνήμη e γιατί τι ήταν αυτό που κατέβασε?

Μου έπιασε 3mb στην c και τώρα που έσβησα το πρόγραμμα από τον c δεν σβήστηκε τίποτα

Προφανώς αυτό σου σου εγκατέστησε στην c αυτόματα εναι οι βιβλιοθήκες qt 4.7.3 και κάτι σιναφη τα οποία μπαίνουν 1 φορά και είναι απαραίτητα για την λειτουργεία της εφαρμογής που έβαλες αλλά και πολλών άλλων. Αυτα δεν μπορείς να τα κανείς απεγκατάσταση αλλά καλό είναι να υπάρχουν στην συσκευή. Δεν θα τις ξανάβρεις μπροστά σου για να σου κανε κι άλλη μνήμη μην ανησυχείς!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειδα για μια εφαρμογη καταγραφης κλησεων (εισερχ. - εξερχομ.)!Μπορει να μου πει καποιος εαν ξερει καμμια καλη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατεβασει το swype για ελληνικα και μου λεει your ελληνικα dictionary needs to be update και μου κανει launch το ovi store αλλα δεν δουλευει το λινκ

υπαρχει καποια λυση?

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει στο ovi store η εφαρμογη 3DPhotoFree 1.4.0 που οπως λεει με αυτην βγαζεις 3D εικονες με το κινητο!!!Την εχει δοκιμασει κανεις λεει τιποτα η μαπα το καρπουζι...!!! ;)

 

http://store.ovi.com/content/76209

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει στο ovi store η εφαρμογη 3DPhotoFree 1.4.0 που οπως λεει με αυτην βγαζεις 3D εικονες με το κινητο!!!Την εχει δοκιμασει κανεις λεει τιποτα η μαπα το καρπουζι...!!! ;)

 

http://store.ovi.com/content/76209

 

ειχα μια πρινα 1-2 χρονιακαι κατι εκανε αλλα θελει γυαλια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατεβασει το swype για ελληνικα και μου λεει your ελληνικα dictionary needs to be update και μου κανει launch το ovi store αλλα δεν δουλευει το λινκ

υπαρχει καποια λυση?

 

Για να δουλεψουν τα ελληνικά από το beta labs βρες από το google την πιο παλιά εκδοση του swype 13559. Αυτή που έχει τώρα στο οβι δεν τα υποστηρίζει εκτός αν έκαναν update και στο ελληνικό λεξικό.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια πρινα 1-2 χρονιακαι κατι εκανε αλλα θελει γυαλια

Την δοκίμασα αλλα δεν κάνει τίποτα ιδιαίτερο και τις φωτογραφίες απ το Ν8 που έχουν μεγάλο όγκο (1-3mb) δεν τις ανοίγει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μολις χθες πηρα το ν8. μετα απο το ν82 που ειχα, η μεταβαση δεν ηταν δυσκολη. ομως εχω καποιες αποριες. θα ηθελα να τις αναφερω μαζικα για να μη σας ζαλιζω.

δυστυχως δε βρηκα καποιο θρεντ με τις τοπ εφαρμογες, οποτε παμε..

 

(χωρις να με ενδιαφερει αν πρεπει να τις δανειστω απο το μαγαζακι)θα ηθελα την καλυτερη εφαρμογη για:

xplorer

 

για λεξικο (κατα προτιμηση να ειναι καποια εφαρμογη ολ ιν 1. να εχει πολλες γλωσσες, επιστημονικους ορους κτλ κτλ)

 

για κομπιουτερακι.ενα καλο επιστημονικο

 

τον καλυτερο τασκ μανατζερ

 

το καλυτερο προγραμμα φωτογραφιων που να ανοιγει φωτογραφιες απο φακελους. κατι σαν το resco photo viewer που ειχα στο ν82

 

και το πιο σημαντικο. το καλυτερο call blocker.στο ν82 χρησιμοποιουσα το mcleaner. ηταν με διαφορα οτι καλυτερο υπηρχε και τα ειχα δοκιμασει ολα. κατι αντιστοιχο εδω?

 

επισης ενα καλο προγραμμα μουσικης που να μπορει ομως να ανοιγει συγκεκριμενους φακελους μουσικης

 

ενα καλο μπροουσερ που ομως να μπορει και τζαβα να παιξει και απολα. γιατι διαβαζα οτι ο οπερα εχει ελειψεις

 

και το καλυτερο προγραμμα για ιμειλ σκαιπ και msn messenger γιατι αποτι διαβασα τα προγραμματα που εχει ενσωματωμενα το ν8 ειναι λιγο για τα μπαζα

 

τελος αν μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει τροπος να μη βλεπω τα βιντεο στο γκαλερι των φωτογραφιων....

 

 

ευχαριστω παρα μα παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

(χωρις να με ενδιαφερει αν πρεπει να τις δανειστω απο το μαγαζακι)θα ηθελα την καλυτερη εφαρμογη για:

xplorer - x-plore

 

τον καλυτερο τασκ μανατζερ δες best taskman και jtaskman (καπως ετσι:worry:)

 

και το πιο σημαντικο. το καλυτερο call blocker.στο ν82 χρησιμοποιουσα το mcleaner. ηταν με διαφορα οτι καλυτερο υπηρχε και τα ειχα δοκιμασει ολα. κατι αντιστοιχο εδω? υπαρχουν πολλα προγραμματα αλλα νομιζω ολα ειναι υπο πληρωμη... παλια ειχα ενα blacklist και ειχε μεχρι 5 ατομα.... (το κολπο που βρηκα ειναι να φτιαξω μια λιστα στις επαφες με τα ατομα και το προγραμμα το θεωρουσε ενα ατομο) googlare blacklist symbian^3

 

επισης ενα καλο προγραμμα μουσικης που να μπορει ομως να ανοιγει συγκεκριμενους φακελους μουσικης τι εννοεις? να ανοιγει μονο τα τραγουδια που ειναι σε ενα συγκεκριμενο φακελο μονο? μπορεις απλα να κανεις μια playlist...

 

ενα καλο μπροουσερ που ομως να μπορει και τζαβα να παιξει και απολα. γιατι διαβαζα οτι ο οπερα εχει ελειψεις ο οπερα δεν εχει φλας... δεν ξερω καποιον που να παιζει και φλας εκτος απο τον μαμισιο...

 

και το καλυτερο προγραμμα για ιμειλ σκαιπ και msn messenger γιατι αποτι διαβασα τα προγραμματα που εχει ενσωματωμενα το ν8 ειναι λιγο για τα μπαζα για email μια χαρα ειναι... για τα αλλα εχω το nimbuzz

 

 

ευχαριστω παρα μα παρα πολυ

 

παρακαλω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εννοω φιλε να ψαχνει τους υποφακελους της μουσικης μου και να παιζει συγκεκριμενο φακελο μονο. γιατι εχω ολοκληρους φακελους με ξεχωριστα αλμπουμ μεσα. και ειναι μεγαλο μανικι να φτιαχνω πλειλιστς. με φακελους μου ειναι πολυ πιο ευκολο...

οσον αφορα τα υπολοιπα ησουν κατατοπιστικοτατος. σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά τι ψάχνεις,δεν χρειάζεται κάποιο επιπλέον πρόγραμμα για αυτό.Προσωπικά όπως έχω τους φακέλους στον υπολογιστή τους μεταφέρω στην συσκευή.Με τα εξώφυλλα που έχω ενσωματώσει η αναζήτηση γίνεται πολύ εύκολη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβαινομαστε. δε πειραζει. να εισαι καλα παντως, οταν βρω στο μαγαζακι αυτο που ψαχνω θα ερθω να σας το πω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

χωρις να με ενδιαφερει αν πρεπει να τις δανειστω απο το μαγαζακι)θα ηθελα την καλυτερη εφαρμογη για:

xplorer

τον καλυτερο τασκ μανατζερ

 

το καλυτερο προγραμμα φωτογραφιων που να ανοιγει φωτογραφιες απο φακελους. κατι σαν το resco photo viewer που ειχα στο ν82

 

και το πιο σημαντικο. το καλυτερο call blocker.στο ν82 χρησιμοποιουσα το mcleaner. ηταν με διαφορα οτι καλυτερο υπηρχε και τα ειχα δοκιμασει ολα. κατι αντιστοιχο εδω?

 

επισης ενα καλο προγραμμα μουσικης που να μπορει ομως να ανοιγει συγκεκριμενους φακελους μουσικης

 

τελος αν μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει τροπος να μη βλεπω τα βιντεο στο γκαλερι των φωτογραφιων....

ευχαριστω παρα μα παρα πολυ

 

καλησπερα.

με την σειρα...

 

οπως και αλλοι ετσι κι εγω θα πω x-plore

 

μου αρεσει ο taskman του κινητου και δεν εχω βαλει αλλον. για να βλεπω ομως ΟΛΑ οσα 'τρεχουνε' στο κινητο μου εχω βαλει το δωρεαν killME

 

γιατι δεν βαζεις και στο Ν8 τον resco photo viewer ? αν και θεωρω αυτον που εχει το κινητο καλυτερο

 

για call blocker εγω δουλευω το advanced call manager. πολυ καλο αλλα οπως σε ολα τα προγραμματα αυτου του ειδους αυτος που "στελνεις" ακουει ενα συντομο μπιπ

 

***********************************************

 

τα βιντεο δυστυχως δεν μπορεις να τα κρυψεις απο τις φωτογραφιες

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η αναφορά σε σελίδες που περιέχουν παράνομο υλικό
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μολις χθες πηρα το ν8. μετα απο το ν82 που ειχα, η μεταβαση δεν ηταν δυσκολη. ομως εχω καποιες αποριες. θα ηθελα να τις αναφερω μαζικα για να μη σας ζαλιζω.

δυστυχως δε βρηκα καποιο θρεντ με τις τοπ εφαρμογες, οποτε παμε..

 

(χωρις να με ενδιαφερει αν πρεπει να τις δανειστω απο το μαγαζακι)θα ηθελα την καλυτερη εφαρμογη για:

xplorer

 

για λεξικο (κατα προτιμηση να ειναι καποια εφαρμογη ολ ιν 1. να εχει πολλες γλωσσες, επιστημονικους ορους κτλ κτλ)

 

για κομπιουτερακι.ενα καλο επιστημονικο

 

τον καλυτερο τασκ μανατζερ

 

το καλυτερο προγραμμα φωτογραφιων που να ανοιγει φωτογραφιες απο φακελους. κατι σαν το resco photo viewer που ειχα στο ν82

 

και το πιο σημαντικο. το καλυτερο call blocker.στο ν82 χρησιμοποιουσα το mcleaner. ηταν με διαφορα οτι καλυτερο υπηρχε και τα ειχα δοκιμασει ολα. κατι αντιστοιχο εδω?

 

επισης ενα καλο προγραμμα μουσικης που να μπορει ομως να ανοιγει συγκεκριμενους φακελους μουσικης

 

ενα καλο μπροουσερ που ομως να μπορει και τζαβα να παιξει και απολα. γιατι διαβαζα οτι ο οπερα εχει ελειψεις

 

και το καλυτερο προγραμμα για ιμειλ σκαιπ και msn messenger γιατι αποτι διαβασα τα προγραμματα που εχει ενσωματωμενα το ν8 ειναι λιγο για τα μπαζα

 

τελος αν μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει τροπος να μη βλεπω τα βιντεο στο γκαλερι των φωτογραφιων....

 

 

ευχαριστω παρα μα παρα πολυ

 

Γιά να βλέπεις φωτογραφίες απο φακέλους το PhotoBook ειναι πολυ καλό και εχει πολλες επιλογες όπως, μεταφορα σε αλλους φακελους, αντιγραφη, διαγραφη, αποστολη....

Link to comment
Share on other sites

στο Ν97 ειχα το xpresscut αλλα δεν το χω δοκιμασει στο Ν8... εφαρμογες απο συμπιαν^1 δουλευουν στο Ν8? γιατι δεν εχω δοκιμασει ακομα καμια...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ελιωσα να κατεβαζω. θα τσεκαρω οτι ειπατε πολυ συντομα...

μια ερωτηση .

τοsygic δεν υπαρχει? δε το βρηκα φγια σιμπιαν 3. μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η εκδποση που πρεπει να ψαξω και ποιος ο τελευταιος καλος χαρτης? και απο που να βρω τα καλα Poi?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν υπαρχει αλλα γιατι δεν βαζεις ovi maps? και δωρεαν και καλυτερα :) Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το εχω, αλλα θελω και κατι εναλλακτικο. στο ν82 ειχα 3 διαφορετικα. το σιτζικ ειναι κλασεις ανωτερο απ οτο νοκια μαπς. δεν ειναι ασχημο αλλα αν εχεις συνηθησει σε αμαξι 300 αλογων δε μπορεις να γυρισεις πισω σε λαντα....
Link to comment
Share on other sites

βαλε στο λαντα μηχανη 300 αλογων να δεις πως παει :lol:

 

παντως σε συγκρισεις χαρτων που εχω κανει/δει εδω στο φορουμ το ovi maps ηταν το ακριβεστερο πχ google maps+1 ακομα δεν θυμαμαι, πεζοδρομους τους εδειχνε κανονικους δρομους!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ελιωσα να κατεβαζω. θα τσεκαρω οτι ειπατε πολυ συντομα...

μια ερωτηση .

τοsygic δεν υπαρχει? δε το βρηκα φγια σιμπιαν 3. μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η εκδποση που πρεπει να ψαξω και ποιος ο τελευταιος καλος χαρτης? και απο που να βρω τα καλα Poi?

ευχαριστω

 

καλημερα. sygic 8.24 και garmin 50.00.50 δουλευουνε αψογα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το ovi maps, δεν βλέπω τον λόγο να ψάχνεις για άλλο πρόγραμμα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...