Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Tor Είναι πρόγραμμα απόκρυψης IP, μπορείς άνετα να χρησιμοποιήσεις και ένα private VPN.

 

Μπήκα τώρα και κάτι διάβασα για το tor! Να φανταστώ το εγκαθιστώ στον υπολογιστή, κάνω την κράτηση σε ένα σάιτ που δεν θα επέτρεπε λόγω ip , μετά μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τώρα και κάτι διάβασα για το tor! Να φανταστώ το εγκαθιστώ στον υπολογιστή, κάνω την κράτηση σε ένα σάιτ που δεν θα επέτρεπε λόγω ip , μετά μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση;

 

Υποθέτω πως ναι δεν το εχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι - αλλα γιατι να κανεις απεγκατασταση;

Διαβασε ομως προσεκτικα τη σελιδα του, γιατι ΔΕΝ αποκρυπτει παντα την ip σου...

 

Καλά δεν θέλω να μπω και στο σάιτ του fbi! Χαχα

Εάν μπει μπήκε αλλιώς δεν πειράζει!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε ποιο site αναφέρεσαι;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε ποιο site αναφέρεσαι;

 

Δεν έχω βρει ακόμα αλλά κάτι σαν της tui η άλλων μεγάλων τουριστικών γραφείων του εξωτερικού.ούτε ξέρω, θα ψάξω όμως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει περιπτωση να ζητησουν την επιδειξη της πιστωτικης που εγινε η κρατηση στα εισιτηρια στο αεροδρομιο ;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να ζητησουν την επιδειξη της πιστωτικης που εγινε η κρατηση στα εισιτηρια στο αεροδρομιο ;

 

Στο αεροδρόμιο γιατί; Με ποιo σκεπτικό;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να ζητησουν την επιδειξη της πιστωτικης που εγινε η κρατηση στα εισιτηρια στο αεροδρομιο ;

Οι περισσότερες αεροπορικές εταιρείες απαιτούν ο κάτοχος της πιστωτικής να είναι και ένας από τους επιβάτες.

Να δείξει την πιστωτική του δεν χρειάζεται.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μόνον τα λεφτά τους νοιάζουν:lol:

 

Δεν θα το έθετα ακριβώς έτσι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στο αεροδρόμιο γιατί; Με ποιo σκεπτικό;

 

Έκλεισα πχ ενα εισιτηριο απο το site της aegean . Το εκλεισα με την δικη μου πσιτωτική για έναν τρίτο. Και στην εκτυπωση του εισιτηριου γραφει.. "Ενδεχεται η επειδιξη της καρτας πληρωμης με την οποια πληρωθηκαν τα εισιτηρια" .

 

Δεν μου χει τυχει ποτέ βεβαια. Το χω ξανακανει. Απλα προσεξα την παρατηρηση αυτη..

 

Υπαρχει περιπτωση να γινει κανα μπερδεμα? μηπως θα ταν καλο να κραταει μαζι του και μια φωτοτυπια της καρτας? δε ξερω..

 

Βεβαια το site της aegean εχει και το verified by visa και mastercard secure code που περασα και απο εκει την καρτα

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα πχ ενα εισιτηριο απο το site της aegean . Το εκλεισα με την δικη μου πσιτωτική για έναν τρίτο. Και στην εκτυπωση του εισιτηριου γραφει.. "Ενδεχεται η επειδιξη της καρτας πληρωμης με την οποια πληρωθηκαν τα εισιτηρια" .

 

Δεν μου χει τυχει ποτέ βεβαια. Το χω ξανακανει. Απλα προσεξα την παρατηρηση αυτη..

 

Υπαρχει περιπτωση να γινει κανα μπερδεμα? μηπως θα ταν καλο να κραταει μαζι του και μια φωτοτυπια της καρτας? δε ξερω..

 

Βεβαια το site της aegean εχει και το verified by visa και mastercard secure code που περασα και απο εκει την καρτα

 

Τις τελευταίες 4 φορές που πέταξα δεν μου ζητήσανε την κάρτα, το ένα μάλιστα το είχα κάνει κράτηση με την κάρτα της μητέρας μου, που τότε είχε ακόμα το πατρικό της επίθετο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έθετα ακριβώς έτσι.

 

Αυτοί πάντως σίγουρα έτσι το θέτουν, γιατί είναι επιχειρηματιες και είναι ο...σκοπός (και λογος) της ύπαρξης τους!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα σωρό πιθανοί λόγοι για το θέμα. Δεν είναι όλα άσπρο - μαύρο.

 

Επί του θέματος, έχει ταξιδέψει κανένας με Norwegian; Ειδικότερα για Νέα Υόρκη;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 4 φορές που πέταξα δεν μου ζητήσανε την κάρτα, το ένα μάλιστα το είχα κάνει κράτηση με την κάρτα της μητέρας μου, που τότε είχε ακόμα το πατρικό της επίθετο.

 

Έχω ταξΙδέψει πολλές φορές με διάφορες αεροπορικές και ποτέ δεν μου ζητήθηκε η πιστωτική.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα σωρό πιθανοί λόγοι για το θέμα. Δεν είναι όλα άσπρο - μαύρο.

 

Επί του θέματος, έχει ταξιδέψει κανένας με Norwegian; Ειδικότερα για Νέα Υόρκη;

 

Όχι, και την έχω καταχωρίσει σαν regional.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά... Σε λίγες μέρες πάω Μαγιόρκα και θα μείνω κοντά στην Πάλμα...

Έχετε να μου προτείνετε τίποτα για Μαγιόρκα; Εμπειρίες, εντυπώσεις, φαγητό, clubs;

Hello !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σκεφτομαι να κανω ενα ταξιδι την περιοδο των γιορτων με την γυναικα μου με τρενο με το InterRail εισιτηριο.Εχει ταξιδεψει κανεις αναλογα?Το δρομολογιο που σκεφτομαστε ειναι περιπου 4-5 μερες Ιταλια - Ισπανια και απο Ισπανια προς - Αγγλια και Γερμανια περιπου τις τελευταιες 10 μερες.

Τα εισιτηρια αυτα εκδιδονται και απο Ελλαδα πχ Αθηνα η Θεσσαλονικη?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω ενα ταξιδι την περιοδο των γιορτων με την γυναικα μου με τρενο με το InterRail εισιτηριο.Εχει ταξιδεψει κανεις αναλογα?Το δρομολογιο που σκεφτομαστε ειναι περιπου 4-5 μερες Ιταλια - Ισπανια και απο Ισπανια προς - Αγγλια και Γερμανια περιπου τις τελευταιες 10 μερες.

Τα εισιτηρια αυτα εκδιδονται και απο Ελλαδα πχ Αθηνα η Θεσσαλονικη?

 

Το είχα κάνει πριν 30 χρόνια, και είχα διανύσει 8000 σε όλη την Κεντρική Ευρώπη. Τέλεια εμπειρία.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει πριν 30 χρόνια, και είχα διανύσει 8000 σε όλη την Κεντρική Ευρώπη. Τέλεια εμπειρία.:)

 

Φανταζομαι τοτε δεν υπηρχε αυτο το INTERAIL ticket ... ελπιζω να βρεθει καποιος απο εδω που εχει κανει το ιδιο να μου δωσει τα φωτα του! Οσο για την εμπειρια φανταζομαι θα ειναι μοναδικη! Και επειδη θα κανω γαμο το φθινοπωρο μαλλον θα ειναι τελευταια ευκαιρια χωρις παιδια... απο του χρονου δεν ξερω αν θα την εχω χε χε

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι τοτε δεν υπηρχε αυτο το INTERAIL ticket ... ελπιζω να βρεθει καποιος απο εδω που εχει κανει το ιδιο να μου δωσει τα φωτα του! Οσο για την εμπειρια φανταζομαι θα ειναι μοναδικη! Και επειδη θα κανω γαμο το φθινοπωρο μαλλον θα ειναι τελευταια ευκαιρια χωρις παιδια... απο του χρονου δεν ξερω αν θα την εχω χε χε

 

Εννοείται ότι υπάρχε, κόστιζε 7000 δραχμές. Έχω ακόμα το βιβλιαράκι με όλα τα δρομολόγια που έκανα με τις αντίστοιχες σφραγίδες από κάθε επικύρωση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι τοτε δεν υπηρχε αυτο το INTERAIL ticket ... ελπιζω να βρεθει καποιος απο εδω που εχει κανει το ιδιο να μου δωσει τα φωτα του! Οσο για την εμπειρια φανταζομαι θα ειναι μοναδικη! Και επειδη θα κανω γαμο το φθινοπωρο μαλλον θα ειναι τελευταια ευκαιρια χωρις παιδια... απο του χρονου δεν ξερω αν θα την εχω χε χε

 

Το είχα ψάξει πριν 3 χρόνια για ένα eurotrip που σχεδιαζαμε με φίλους.. Είχαμε δει ότι δεν συμφερε τελικά, ήταν για συγκεκριμένα τρένα δωρεάν και για τα άλλα υπήρχαν χρεώσεις και ήμασταν και φοιτητές.. Πρέπει να το ψάξεις πολύ καλά για να μην την πατήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ψάξει πριν 3 χρόνια για ένα eurotrip που σχεδιαζαμε με φίλους.. Είχαμε δει ότι δεν συμφερε τελικά, ήταν για συγκεκριμένα τρένα δωρεάν και για τα άλλα υπήρχαν χρεώσεις και ήμασταν και φοιτητές.. Πρέπει να το ψάξεις πολύ καλά για να μην την πατήσεις..

 

Eurotrip όπως η ταινία;;; :-P

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...